Rejim yapanlar ve yapmak isteyenler buraya :)

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
arkadaşlar yaklaşık bir haftadır rejimdeyim yiyeceklerimi epey azalttım ortalama 1500kcal civarı yiyorum birde koşu bandı aldım ve spora da başladım, ancak dün ve bu gün pilim bitti, 2 gündür kendimi halsiz hissediyorum ve başım ağrıyor, genelde asabi oluyorum, yemek yemeyide seviyorum rejim yapmak bana dünyanın en zor işi geliyor, bu işi kolaylaştırmayı başaran varmı aranızda?

hocam az yiyerek zayıflayamazsınız , zayıflasanız bile tekrar hızlı olarak ve daha fazlasını geri alırsınız.

size tavsiyem düzgün bir yeme alışkanlığı kazanmanız bunu hayatınıza uygulamanız ve sporu hayatınız bir parçası haline getirmeniz.

Bazen troid şeker gibi rahatsızlıklar zayıflamayı engelliyor. Bence önce bir kan tahlili yaptırmalısın.

bunu yapmayın bence.Az yemek en iyisi.Kahvaltıda öğle yemeğinde ne yiyorsanız yiyin ama az yiyin bol egzersiz yapın.Giden yağlar değil kas kitlesidir küçülür ama zararı size olur.Beyaz ekmek yerine kepekli yiyin günde 10 dilim mi yiyosunuz yiyin ama 5 dilim yiyin.Vucudu buna alıştırdınız mı verin sporu egzersizi.Dayanabilirseniz vücuda zarar vermeyen ama en fazla 8 gün yapacağınız bir diyet önereyim.Günde 5 bardak süt 5 tane elma.Vucut bunla yaşar çökmez.Arada grissini ve sıcak çorba.

edersoy' Alıntı:
Bazen troid şeker gibi rahatsızlıklar zayıflamayı engelliyor. Bence önce bir kan tahlili yaptırmalısın.
şeker yok hocam defalarca baktırdım, sorunum yemek yemeyi seviyorum ve vücut buna alışmış rejim zor geliyor, bende buz kırıcı hocam gibi az yeme ve sporla zayıflamayı savunanlardanım, ama daha etkili bir yöntem vardır mutlaka, etkili ve kolay bir yöntem:) yardıııııııımm!

hocam sizin öncelikle mideyi küçültmeniz gerekiyor insanlar sofraya oturduktan 15-20 dak sonra beyne doyma sinyali gidermiş bu yüzden hadis varya "sofradan mideniz tam doymadan kalkın" diye
benim tavsiyem sofraya oturmadan 10-15 dak once 2-3 bardak su iç ve diyete cok hızlı girme mideyi küçütmeye çalış yavaş yavaş azaltırsan kilo verdiğini görürsün
birden kilo verirsen karın kasların bozulur sporu özellikle mekik çekmeyi ihmal etme

kolay gelsin

hocam tabağınızı küçültün öncelikle sonrada size nintendo wii önereceğim. Wii fit diye bir oyunu var vede bir balance boardu onun üzerinde egzersizler yapıyorsunuz. Sizi çalıştıran bir eleman var sizinle konuşuyo kilonuzu ölçüyor. Bir kaç gün programda çalışmazsanız size fırça atıyor :D onun dışında Just Dance diye bir oyunu var Oyundaki eleman Çeşitli Müziklerde dans ediyor sizde onunla aynı hareketleri yapıyorsunuz. İsterseniz iki kişi de dans edebiliyorsunuz ve ikinizi ayrı ayrı puanlarını veriyor.Bir Dans ile kan ter içinde kalıyorsunuz : ) Evinizde Sizden başka yaşayan ve zayıflamak veya oynamak isteyen eşiniz,arkadaşınız varsa 2 kat daha eğlenceli bir oyun konsolu. Eğlenerek çok daha kolay zayıflarsınız günlük 1 saat oynarsanız.

hocam önce bir kan testlerinizi yaptırın. Demir eksikliğiniz olabilir. Özellikle depo demir dedikleri kan değerlerine bir baktırın. Kilo vermeye çalışanlarda genelde demir değerleri düşer. Bu da halsizlik, yorgunluk, bitkinlik yapabilir. Kan hapı kullanmanız gerekebilir.

ekicimert' Alıntı:
hocam tabağınızı küçültün öncelikle sonrada size nintendo wii önereceğim. Wii fit diye bir oyunu var vede bir balance boardu onun üzerinde egzersizler yapıyorsunuz. Sizi çalıştıran bir eleman var sizinle konuşuyo kilonuzu ölçüyor. Bir kaç gün programda çalışmazsanız size fırça atıyor :D onun dışında Just Dance diye bir oyunu var Oyundaki eleman Çeşitli Müziklerde dans ediyor sizde onunla aynı hareketleri yapıyorsunuz. İsterseniz iki kişi de dans edebiliyorsunuz ve ikinizi ayrı ayrı puanlarını veriyor.Bir Dans ile kan ter içinde kalıyorsunuz : ) Evinizde Sizden başka yaşayan ve zayıflamak veya oynamak isteyen eşiniz,arkadaşınız varsa 2 kat daha eğlenceli bir oyun konsolu. Eğlenerek çok daha kolay zayıflarsınız günlük 1 saat oynarsanız.
ya hocam egzersizdir, şakkıdı şıkkıdı oynamaktır bunlar beni bozar, ben koşu bandına devam edeyim sağol yinede :)
bu arada koşu bandı altis 650 tl ye aldım gitti gidiyordan, ben aldıktan sonra tekrar inceledim aldığımdan daha iyi bir model 600 tl idi.
Demir eksikliği konusunda haklı olabilirsin enestar hocam, normalde demir oranım 12-13 arasındadır ama rejimden dolayı düşüyor olabilir, sürekli kan verdiğim için 4-5 ayda bir ölçtürürüm kanımı.
Bu arada bu gün biraz rahatladım halsizlik pek kalmadı vücut alışıyor galiba.

hocam tam adamı na geldin birincisi kararı vereceksin arkana bakmayacaksın. ikincisi bir sabah bir akşam yemek yiyeceksin.. yemekten önce koşacaksın... seklizden sonra yemek yemiyeceksin. 20 25 kilo verdim.. ne olursa olsun bırakmak koşmayı bırakmak yok..

kafaya takmadan rüyada ancak zayıflanır, samimiyetimle söylüyorum...... gerisi teferruat.. en kolayları da yazayım zor gelirse koşu bunları denersiniz.. yemeklere bol karabiber... aç karnına greyfurt yarım . günd ebeş altı bardak yeşil çay.. ayda bunları ysaparsanız 2 -3 lkilo verirsiniz.

mnn' Alıntı:
hocam tam adamı na geldin birincisi kararı vereceksin arkana bakmayacaksın. ikincisi bir sabah bir akşam yemek yiyeceksin.. yemekten önce koşacaksın... seklizden sonra yemek yemiyeceksin. 20 25 kilo verdim.. ne olursa olsun bırakmak koşmayı bırakmak yok..
kararı verdim hocam zayıflamam lazım nefes durması oluyormuş uykuda, yemekleride bazen 2 bazen 3 öğün yiyorum, dediğin gibi spor en önemlisi, ama ben koşu bandınıda anlamadım 1 saat tempolu yürüyüş yapıyorum koşu bandı diyorki 60 kcal harcadın, yav kardeşim cılkım çıktı 60 kalorimi harcadım şimdi. bir portakal 60 kalori bir portakal ye 1 saat spor yapki portakalı erit, canı sıkılıyor insanın sporu boşa yapıyor gibi oluyorum.

mnn' Alıntı:
kafaya takmadan rüyada ancak zayıflanır, samimiyetimle söylüyorum...... gerisi teferruat.. en kolayları da yazayım zor gelirse koşu bunları denersiniz.. yemeklere bol karabiber... aç karnına greyfurt yarım . günd ebeş altı bardak yeşil çay.. ayda bunları ysaparsanız 2 -3 lkilo verirsiniz.
valla çicek böcekle fazla uğraşamıyorum şunu ye bunu yeme kafam karışıyor en iyisi az yeyip spor yapmak, kafama yatan bu :)

BaRBaRYaN' Alıntı:
diyetse dükan ama sporsuz olmaz
.
kondisyonum sağlam diyorsanız burdab buyrun
..
INSANITY WORKOUT
Kendi Sitesi
http://www.beachbody.com/product/fitnes ... nsanity.do

Örnek video
http://www.youtube.com/watch?v=ZLK28BHJDd8

DH ta yapılan tartışmalar ve yapanların deneyimleri
http://forum.donanimhaber.com/m_5813443 ... ey_/tm.htm
hocam egzersizleri yapamayacağım ama dukan diyetini beğendim, bir kitabı varmış heralde şimdi onu araştırıyorum. teşekkürler...

dayanabilirsen günde 5 bardak süt 5 tane elma...bir tane vileda sopası koy beline 100lük setler halinde günde 3 defa yap bak 15 gün sonra nasıl rambo olunur.

KAratay diyetini deneyin,aç kalmadan son derece sağlıklı bir şekilde kilo verirsiniz..
Karatay diyetinin kitabı e-book olarak elimde vardı,bulabilirsem gönderebilirim isterseniz..

Buzkırıcı' Alıntı:
dayanabilirsen günde 5 bardak süt 5 tane elma...bir tane vileda sopası koy beline 100lük setler halinde günde 3 defa yap bak 15 gün sonra nasıl rambo olunur.

sopayi bele koyma olayini anlamadim

idril42' Alıntı:
KAratay diyetini deneyin,aç kalmadan son derece sağlıklı bir şekilde kilo verirsiniz..
Karatay diyetinin kitabı e-book olarak elimde vardı,bulabilirsem gönderebilirim isterseniz..
ya hocam dukan diyetinide indirdim internetten çok uzun ve karışık kitaptan anladığım sade protein, protein+sebze ve tam tahıllı ekmek yemek nişastadan uzak durmak.
sen kitabı ekle yinede eğer biliyorsan karatay diyetini özetlersen sevinirim. teşekkürler...

ortalama hızda 1 saat koştun mu 600 kalori harcarsın. 2 tane çikolata 400-500 kalori... hesap ortada.. yürümeyeceksin koşacaksın. 40 dakka sonra vücut yağ yakmaya başlıyor.... 1 ayda uçarsın.. :mrgreen: :mrgreen:

mnn' Alıntı:
ortalama hızda 1 saat koştun mu 600 kalori harcarsın. 2 tane çikolata 400-500 kalori... hesap ortada.. yürümeyeceksin koşacaksın. 40 dakka sonra vücut yağ yakmaya başlıyor.... 1 ayda uçarsın.. :mrgreen: :mrgreen:
en fazla 5 dk koşabiliyorum sonra nefes nefese kalıyorum, yürüyüşe geçiyorum 45 dk da yürüyüş, koşu bandı diyorki 65 kalori harcadınız peki bu hesap doğrumu.

BaRBaRYaN' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:
buna canmı dayanır hocam:)
..
hocam buna sen dayansan selpak dayanmaz :)
espriyi anlayamadım hocam selpak neden dayanmıyor?

hastasıyız dede' Alıntı:
BaRBaRYaN' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
Buzkırıcı' Alıntı:
buna canmı dayanır hocam:)
..
hocam buna sen dayansan selpak dayanmaz :)
espriyi anlayamadım hocam selpak neden dayanmıyor?
.
hocam bu kadar sıvı tüketip gün içinde hiç katı gıda tüketmezsen sonu kötü olur...

arkadaşlar öğün miktarlarını 3 ana en az 2 ara öğün şekline getirmek lazım. Metabolizmayı hızlandırmak ve sindirimi faaliyete sokarak kalori harcamasını sağlamak için

1- Sabah kahvaltısında mutlaka yumurta bulunsun 2 dilim ekmek (vakfıkebir ekmeği dilimi değil tabi ki) az yağlı peynir domates ya da keloks
2- ara öğünlerde salatalık (en masumu) havuç
3- çay ihtiyacı için yeşil çay. şekersiz
4- öğle yemeğinde bir miktar makarna ( insani boyutta olsun, küçük az numunelik adına ne derseniz deyin) haşlanmış tavuk ( yada yağsız dana eti,balık)
5- akşam yemekleri erken yenmeli salatalık ve haşlanmış tavuk olabilir
6- abur cubur yok, cips kola , fanta pizza vs
7- sabah kahvaltısındaki iki insani dilim ekmek haricinde gün içinde başka ekmek yemek yok. tabağı sıyırmak için bile olsa
8- Bol miktarda su . bunu yaparken 1 litreyi kafaya dikmiyoruz. ara ara birer bardak içiyoruz.
9- tatlı malesef yok yerine daha masum meyveleri tüketin,
10- fatburn programı ile 45 dakika 120-150 kalp ritmiyle yürüyüş yapın ( kişiden kişiye göre değişir) L carnitin adlı takviyeyi alırsanız yağ yakma hızınır artar. yan etkisi yoktur
11- ilk iki hafta her gün beyaz lahana çorbası için tarifi istenirse yardımcı olurum belki duruma göre

bunları yapınca kısa süre içinde kilo vermek mümkün 19 kilo verdim zamanında

yeme içme konusunu öğrenmek için ve çeşitli testler yapılması için diyetisyen e gitmek en güzeli tabi ki

üşenmeden yazmışım bunca şey, hayret

Geri