Psikolojim bozuldu.

Kodla Büyü

bote22

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Stajyer öğretmen ve formatör olarak okulda her türlü angarya işlere beni vermelerinden, boş derse girmekten, bayrak ütülemekten(2 gün boyunca asla yapmam dememe müdür, müdür yardımcısının psikolojik baskıyla savaşmama rağmen), fotokopi çekmekten, yoklama girmekten bıktım. Artık psikolojik olarak çok kötü hissediyorum. Dönem sonuna az kaldı ama ben çok sıkıldım. Şuan için bir görevlendirme istesem başka okula gidebilir miyim? Formatörlükten istifa edebilir miyim? Huzursuz olduğumu psikolojik olarak kötü olduğumu söylesem gerekirse öğrencilerin daha kötü olduğu ama idarecilerin işini yaptığı okula atamamı yaparlar mı? Yoksa hiç uğraşmayayım mı?

not: bunların hiç biri görev tanımınızda yok demeyin. farkındayım ama psikolojik olarak aldığım baskılardan aşırı bunaldığım için artık yapmak zorunda kalıyorum.

ben ne kadar rahatmışım bu yazılanlardan sonra onu farkettim..Allah kolaylık versin :shock:

Öğretmenim, güçlü olun.Kimi arkadaşların yıllara yayılan sıkıntıları siz maalesef bir anda yaşadınız. İnsan olamamışlarla çok erken tanıştınız. Size bu mesleği onlar vermedi. Mutlaka sizi anlayan insanlar da o ortamda karşınıza çıkacaklar veya var,onlar size yeter.Sakın yılmayan,insanlığınızdan hiç bir şey kaybetmezsiniz.

Psikolojik baskı ne demek arkadasim anlatır misin? Seni bu duruma getiriyorlar sen hala bunu yapayım mı yok sunu etsem iyi olur mu diyosun. Kardeşim senin tek yapacağım şeyi o idarecilere ağzına geleni söylemek ve arayi bozmak olmali. Ondan sonra selamı sabahida keseceksin dersine gir cik . suratlarina bile bakma. Çoksinirlendim yeminle bu ne ya psikolojik bbaskı ne yaaa :verymad: :

Sinirden ağlıyorum artık, bin kere hayır diyorum yapmam diyorum. Yapacaksın diyor ve okuldaki hocaları öle bir dolduruşa getiriyorlar ki ben hep boş olduğum için(!) her iş bana kalıyor. Artık diğer hocaların ve özellikle idarecilerin bana baskısından aşırı bunaldım. tanıdığım stajyer formatör hiç bir arkdaşım bunu yapmıyor. ama ben sürekli bir şeyin beni her gördüklerinde söylemelerinden bıktım. sınıfıma kapanıyorum bu kez oraya gelip söylüyorlar. bir halledin diyorlar. artık bıkıp yapıyorum. Karsta görevliyim.

hocam aynen bir şeyi 100 kere gelip söylüyorlar yapmayacağım diyorum yapacaksın diyorlar. inanın okula bir hoca gelmediğinde strese giriyorum. Sendikaya şikayet edicem. artık başka çarem kalmadı.

yalnız ben hala soruma cevap alamadım, şuan farklı okula görevlendirme isteyebilir miyim? Formatörlüğü bırakabilir miyim? Ayrıca benden önceki stajyer arkdaşlarda aynı sorunları yaşıyorlarmış. Onlara da aynı baskı oluyormuş ama onlar 2-3 kişi oldukları için iş bölümü oluyormuş. Ben tek başıma yetişiyorum ama huzursuz mutsuz oldum ve psikolojik olarak yoruldum.

Hocam yanlış anlamayın ama, bir kapıyı bir defa açtığınız zaman devamı gelir mutlaka. Benim anladığım daha önce yapmam dediğiniz çoğu şeyi biraz ısrarla yaptığınız için idarecileriniz de bundan faydalanıp artık yapmam dediğiniz her şeyi "nasılsa ısrar edersek yapar" diye düşünerek size baskı uyguluyorlar ve maalesef ki haklı çıkıyorlar.

Sadece bir tavsiyede bulunabilirim, yapmam dediğiniz bir işte geri adım atmayın, ne kadar ısrar ederlerse yapmayın göreviniz değilse. Bi süre sonra onlarda bıkar. Aranız kötü olur ama angaryalarıda yapmamış olursunuz. Sonuçta o işleri yapınca da anladığım aranız iyi değil zaten, değişen tek şey bu kadar yorulmamanız olacak.

bote22' Alıntı:
yalnız ben hala soruma cevap alamadım, şuan farklı okula görevlendirme isteyebilir miyim? Formatörlüğü bırakabilir miyim? Ayrıca benden önceki stajyer arkdaşlarda aynı sorunları yaşıyorlarmış. Onlara da aynı baskı oluyormuş ama onlar 2-3 kişi oldukları için iş bölümü oluyormuş. Ben tek başıma yetişiyorum ama huzursuz mutlu oldum ve psikolojik olarak yoruldum.
Görevlendirme her zaman olabilir, yeter ki bir torpilini bulun. Rehberlik görevinden istifa konusu ise mümkün ama biraz sıkıntılı. Vereceğiniz istifa dilekçesini gerekçe gösterip ileride size görev verilmeyebilir.

İşte bu görev vermemelerinden korkuyorum. Maddi olarak o gelirle okuttuğum 2 öğrencim var.

O zaman şurda 2 ay daha sabredin hocam, artık önümüzdeki sene için bir çözüm yolu bulun derim.

Ya kardeşim il formatörüne git gerekirse milli eğitim mudürüne CIKuutanmakorkma . bu anlattığını anlat bi ttelefonla senden uzak durur. Bak be stajyerdim mudur yardımcısı geldi iidari görevin var beşe kadar durscsksin okulda dedi. Bi kavga ettim ondanssonra ben ve benden sonraki bütün stsjyetler rsjat etti .

2.bir yöntem de her iş buyurduklarında yaparız, hallederiz, bakacağım deyip geçiştirmek :) hem sert çıkıp kavga etmemiş olursunuz hem de bir şey yapmamış olursunuz :idea:

Fazla mesai ücreti yok artık.Görev tanımında neler yer alır?Bunları harfi harfiyen yap.Diğerlerini yapmayacağını söyle.Bizde biz arkadaş müdürü tehdit etti adam yapacağını yaptı bimere yazdı.Başbakanlıktan ilçe müdürlüğü arandı sonra bizim okul arandı ve şut ve gol müdür gidiyor

Bayan mısınız erkek misiniz ?
Arkadaşım hayat böyle geçmez, yaşadıklarının eyvallah ettiklerinin bir sınırı olmalı.. herkesin karakteri farklı tepkisi farklı tepesinin atma eşiği farklıdır, her ortamın gideri ayrıdır, kimi yerde muhabbet o biçimdir ilişkiler çıkarsız samimidir her işe görevim vs demeden atlarsın, ortamın çoğunluğunda aynı tavır vardır ama yeri geldim mi bilmeyene bildireceksin..

mesele buraya yazmaya kadar geldiyse artık bir zahmet şöyle bir silkelen kendine gel tepkini koy... aram bozulur yokuş yapılır vs vs salla gitsin.. hiç kimse hiç bir şey yapamaz...

Şu an btr görevlendirmeniz varmış, iyi bir iletişim ile, geçerli sebepler ile iptal ettirilebilir imkansız değil fakat yeniden yeni bir görevlendirme almanız imkansız neredeyse bu vakitte, hem buna gerek var mı?

HAYIR demekle işe başlayın, devletin dili yazı hocam klasiktir söylenir okula, ilçeye yazacaksın oraya buraya.. Bugün burda zoru gördünüz yarın gittiğiniz yerde her şey kolay olmayacak yine... Siz yine buraya yazarsınız biz yine 3-5 edebiyat yaparız.. Biz yazdığımızla siz çektiğinizle kalırsınız...

kolaylıklar...

Hocam Öncelikle Allah Yardımcınız Olsun.
Sendikanızla konuşmakta çok geç kalmışsınız.Bence Bundan sonra ilk işiniz bu olsun ve sendikanızla konuşun.Çünkü Sendikalar bu konuda güçlü.Özellikle Türk Eğitimsen-Eğitim Sen-Eğitim bir sen den herhangi bir sendikaya üyeyseniz onlar bir telefonla işi bitirir.

Bunaldıysan, kavgayı göze al , hayır de .

Boş derse nöbetçi öğretmenin girmesi gerek,
ütü?
görev tanımınızı içeren yazıları okula verin. öğretmenler odasına asın,
...
olmadı il eğiticilerle , o da olmadı sendikanızla irtibata geçin.

ben çoktan resti çekmiştim :)) siteyi bile hep ben güncellemiyorum,müdür yardımcısı güncelliyor çoğunlukta:) şükür o konuda anlayışlılar...
bence taviz vermeyinn

hocam bazen boğazınıza kadar gelmiş her şey sendika ve resmi yoldan halledin

Boş derse müdür veya müdür yardımcısı girer benim bildiğim. Bir de stajerken sendikalı olunabiliyor mu artık?

valla hocam bana kırılma ama bunların tamamı bilmemekten kaynaklanıyor onu söyleyeyim
senin bir bilgisayar öğretmeni veya bilişim teknolojileri rehber öğretmeni veya formatörü olarak görevlerini ve o kendi görevlerini sana yıkan insanların sorumluluk alan ve yetkilerini bilmediğinden bu kadar şey yaşamış ve yıpranmışsın

gel bu siteye "arkadaşlar benden bunlar bunları yapmam bekleniyor doğru mudur benim inisiyatifimde midir" diye sormuş olsan herkes sana belgeleriyle ne yapıp ne yapmaman gerektiğini anlatacaktı bayrak ütülemek devamsızlık girmek ney lan
herkes işini iyi yapsa bunların hiçbiri olmaz arkadaş
ondan sonra sorsan herkes Müslüman herkes vatansever peh
önce sen kendi sorumluluklarını başkalarına yıkmadan(danışmak ayrı bir olay) yap sonra başkalarından sorumluk bekle bu kadar basit bir kural
ancaak bazı insanların işine gelmiyor işte

bote22 hocam bayan mısınız öncelikle bunu sorayım? Maalesef ülkemizde bazı art niyetli yöneticilerin bayanları ezme hastalığı var.

İkincisi Sayın hocam, kendini üzme, rahat ol, akışına bırak, herşeyi kendine dert edinme? Hemen gaza gelip sonrasında üzüleceğin işler yapma. Önce o idarecilerle net bir şekilde konuş, bunlar benim işlerim değil, eğer devam ederseniz hakkımı arayacağım diye tehdit etmeden ama aba altından da sopa göstererek konuş.

Sonrası hayırlısı hocam, benim 3,5 senem oldu artık kime nasıl davranacağımı öğrendim. Elbetteki işimiz olmayan şeyleri de yapıyoruz ama idarecilerimiz anlayışlı, bize de her konuda yardımcı oluyorlar. Bu işin hastalığı var, acil durumları var, bunları da düşünün lütfen.

Allah yardımcınız olsun.

Hocam hayır dediğiniz işleri bile sonradan yapıp burada yakarmakta ne oluyor onu anlamadım. Yapmam diyorsan arkasında dur ve yapma, yok yapıyorsanda niye arkalarından konuşuyorsun!

Hocam lütfen kendinizi ezdirmeyin. Bu şekilde hiçbir öğretmene yakışmayacak angarya işleri üzerinize alarak hem kendinizi yıpratırsınız hem de branşımızdan insanların saçma sapan beklentilerinin olmasına yol açarsınız. Kendinize ve bize zarar vermeyi hemen bırakın. Sizin mesajda anlattığınız işleri Ankara'da hademelere bile yaptıramıyoruz biz.

Ya benim eskiden çalıştığım okulda bir öğretmen arkadaş vardı,okul müdürü müfettişe rica ediyordu..
"Müfettiş bey o arkadaşın dersine girmeyin sizin de benim de moralim bozulur" diye.
O arkadaş " Ben kaynaştırma öğretmenim" diye geyik yapıyordu arada
Bu kıvamı yakalamak lazım ; )

Geri