Promosyona İtiraz Etme

Kodla Büyü

hakanotuken

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
İlçe milli eğitim müdürlüğü ziraat bankası ile öğretmen başına yıllık 69 lira gibi komik bir rakam anlaştı. Bundan herkes huzursuz. Sendikada imza atmış ama sendika ismi vermeyeceğim. Ne yapabiliriz, itiraz hakkımız var mı?

Ben Aksaray'a gittim, HSBC ile anlaşmışlar. Dediler HSBC'den hesap açacaksın, niye dedim orayla anlaştık dediler. HSBC'ye gittim hesabı açarken sordum bizim promosyonlar ne olacak diye, üzerine soğuk su iç dediler :D

bizede 240 lira verdiler 3 yıllığına vakıfbanktan. İlçe Mem anlaştıktan sonra bize yapacak bişey kalmıyo...

çok komik bir fiyat vermişler. hiç vermeseler de olurmuş. bizim ilçe geçen ay ziraat bankası ile 3 yıllık anlaştı. öğretmen başına 750 lira civarı para verdiler.

ziraat 750 mi verdi yok daha neler. Sizin okul mevcudu kalabalık olsa gerek. Bizim ilçe anlaştı ziraatle 270 alacaz galiba. Ama bazı ilçeler Halkbankasıyla anlaşmış ankarada 750 almışlar (tabiki duyumlar kendim görmedim bizim mdr. yard. arkadaşı almış)

şükret hocam 4 yıldır hiç almadık 1 sene daha bekleyeceğiz,
ben atanmadan 1 ay evvel 5 yıllığına anlaşılmış ve para şuana kadar bir çay dahi içemediğimiz öğretmenevi inşaatına harcanmış, hoş inşaat biteli ve öğretmenevi açılalı 2 yıl oldu ama işletme ihalesi yapılamadığı için gidemiyoruz bile

Arkadaşlar söylediğiniz rakamlar çok düşük bu işte kesin bir iş var
65 tane polis memuruna banka promosyonu kişibaşı 1000 tl verdi bir iki ay önce
bizde mart ayında masaya oturacağız 600 öğretmenimiz var 2500 tl den aşağı istemiyeceğiz

unutmayın banka promosyonlarının tamamı öğretmenin ilçeymiş okulmuş kuruş alamaz

ve anlaşmayı ilçe milli eğitim müdürü başkanlığında bir okul müdürü ve o ilçedeki yetkili sendika imzalar
zannedersem sizin anlaşmaya oturanlar avanta yemiş özellikle ilçemem çünkü son karar onun

aeren' Alıntı:
zannedersem sizin anlaşmaya oturanlar avanta yemiş özellikle ilçemem çünkü son karar onun

Evet hocam avanta var. İlçe mem avanta yedi biliyoruz ama sendikalar ne halta yarar bunu bilmiyorum.

Türkiye'de sendikacılığa hep karşıydım ve eleştirildim işte haklılığımın en güzel kanıtı.

bu iş böyle hocam bizim ilçede din görevlileri, maliyeciler, öğretmenler hepsini halk bankası aldı diğerlerinin sayısı 100 ü geçmiyor kişi başı 1200 aldılar 5 yıllık bizim 500 civarı öğretmen var 700 gibi bi meblağa anlaşıldı 3 yıllık ilçe mem de kesinti yaptı 500 lira bile geçmedi elimize :verymad:

Arkadaşlar benim bulunduğum ilçede tek banka var o da ziraat daha önce ki yıllarda promosyon bizde istiyorz denmiş fakat tek banka olduğu için olmaz mış acaba bu doğru mu ziraatten alanlardan tek banka olan var mı?

pegasus777' Alıntı:
Arkadaşlar benim bulunduğum ilçede tek banka var o da ziraat daha önce ki yıllarda promosyon bizde istiyorz denmiş fakat tek banka olduğu için olmaz mış acaba bu doğru mu ziraatten alanlardan tek banka olan var mı?

anlaştığınız banka gelip bankamatik kuruyor, bizim ilçedede yoktu garantiyle anlaştık gekip bankamatik kurdular.

Tek itiraz şartınız şu unsur olabilir;
Anlaşma koşulları ile ilgili olarak en son yollanan başbakanlık genelgesini edinin. O genelgeye göre, teklif veren bankaların tekliflerini incelemek üzere bir komisyon oluşturulur. O komisyona da, İlçe Milli Eğitimden ilgili Şube Müdürü, Okul Müdür yardımcısı ve Okuldaki (Yetkili Sendikanın) Sendika temsilcisi katılır.

Bu komisyon oluşturulmamışsa şifahi bir karar alınmış demektir ve resmi geçerliliği yokur. Öncelikli olarak, anlaşmanın bu koşullar altında imzalanıp imzalanmadığını Milli Eğitime dilekçe ile sorun. Gelecek cevaba göre de Kaymakamlık Makamına şikayet dilekçenizi yazın. Kalkıp ta İl Milli Eğitime yazmaya kalkarsanız, cevap gelesiye kadar anlaşma süresi biter :)

Değerli meslektaşlarım rakamlar sandığınız kadar komik değil, 3-5 gün sonra bulunduğunuz ilçenin mem bünyesine yeni megane makam arabaları v.s. katılırsa şaşırmayınız. 2 sene öncesi bizede benzer rakamlar söylendi, ilçe mem e makam arabası olarak 2 tane megane alındı. İtirazlar ettik bir şeye yaramadı. Ki biz alalım diye itiraz bile etmedik. Okula birşeyler yapılsın istedik. Ama malum bizim ülkemiz. :?

hakanotuken' Alıntı:
aeren' Alıntı:

Evet hocam avanta var. İlçe mem avanta yedi biliyoruz ama sendikalar ne halta yarar bunu bilmiyorum.

Türkiye'de sendikacılığa hep karşıydım ve eleştirildim işte haklılığımın en güzel kanıtı.

Hocam Kusura bakmayın ama sendikalar olmasa promosyon diye bir para hakkında konuşamıyor olurduk
Ayrıca sendikalar toplu hareketin yasal yolu

arkadaşlar çok düşük almışlar promosyonu ve bu şikayetlik bir konudur.

bizde de aynı şey söz konusu oldu. önce peşin verileceği söylendi sonra aylık taksitlerle verilecek açıklaması yapıldı ilçeden. biz de itiraz ettik tek tek dilekçe yazdık banka müdürüyle konustuk derken yelekenler suya indi ve bir seferde aldık. birilerinden bişey beklerseniz zor alırsınız. çünkü ilçenin payı %30 a kadardır. geri kalanı öğretmenler arasında paylaşılır. geç kalmadan itiraz edin.

aeren' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
aeren' Alıntı:

Hocam Kusura bakmayın ama sendikalar olmasa promosyon diye bir para hakkında konuşamıyor olurduk
Ayrıca sendikalar toplu hareketin yasal yolu

arkadaşlar çok düşük almışlar promosyonu ve bu şikayetlik bir konudur.

Sendikalar olmasa promosyon olmaz mı? Güldürmeyin Allah aşkına. Bu işte acayip bir rant var, sendika istedi diye mi çıktı bu olay sanıyorsunuz. 69 lira promosyon almamıza göz yuman sendikalara ve bu zihniyete kızıp istifa ediyorum.

Sendikalar olmasa promosyon olmaz mı? Güldürmeyin Allah aşkına. Bu işte acayip bir rant var, sendika istedi diye mi çıktı bu olay sanıyorsunuz. 69 lira promosyon almamıza göz yuman sendikalara ve bu zihniyete kızıp istifa ediyorum.[/quote]

hocam anlaşmada sendika masaya oturur ancak sizin bulunduğunuz ilçedeki sendika pasif kalmış olabir tahminim 1 sen dir onlarsa zaten yanlış sendikadasın demek onlar oturmadan anlaşıyor bulunduğum ilede böyle bir anlaşmaya tanık oldum ama diğer sendikalardan ise kesin pasif kalmışlar.

ayrıca sendika imza atmıyor imzayı ilçe mem atar son söz onundur. sendika yok derse biz kalkıyoruz o zaman yerine başka bir yetkili alınıp görüşme devam eder. elbette sendikadan önce mem alıyordu avantayı arkadaşım öğretmen babayı alıyordu. sendika bastırdı bu para öğretmenin diye. sendikasız olmayın hocam
sürüden ayrılma hocam ampul çarpar

aeren' Alıntı:
Sendikalar olmasa promosyon olmaz mı? Güldürmeyin Allah aşkına. Bu işte acayip bir rant var, sendika istedi diye mi çıktı bu olay sanıyorsunuz. 69 lira promosyon almamıza göz yuman sendikalara ve bu zihniyete kızıp istifa ediyorum.

hocam anlaşmada sendika masaya oturur ancak sizin bulunduğunuz ilçedeki sendika pasif kalmış olabir tahminim 1 sen dir onlarsa zaten yanlış sendikadasın demek onlar oturmadan anlaşıyor bulunduğum ilede böyle bir anlaşmaya tanık oldum ama diğer sendikalardan ise kesin pasif kalmışlar.

ayrıca sendika imza atmıyor imzayı ilçe mem atar son söz onundur. sendika yok derse biz kalkıyoruz o zaman yerine başka bir yetkili alınıp görüşme devam eder. elbette sendikadan önce mem alıyordu avantayı arkadaşım öğretmen babayı alıyordu. sendika bastırdı bu para öğretmenin diye. sendikasız olmayın hocam
sürüden ayrılma hocam ampul çarpar

bir kere 1 sen değil başka sen, böyle artniyet olmaz 1 sen bile olsa aynısı olacak dediğim gibi tüm senler hikaye iş milli eğitimde biter. Maaş pazarlığında da hükümette biter. Her sendika açlık sınırı yayınlar hatta %20 zam ister hükümet gelir %2.5 verir gönderir. Yani sendika fıssss, sendikalaşmak saçmalık bu ülkede. Her ay kesilen aidatıma yazık yarın istifayı basıyorum 1 sene.

Bence hocam sendikanın ismini yazmalı
bu işlerde önce en az 3 kişilik bir komisyon kurulur ve teklifler alnır. bunun %25 ni anlaşan kurumun kendisi alır gerisi öğretmnlere dağıtılır. ama rakam küçük gösterilerek el altından baka yardım edebilir. yani bağış altında raba yada onarım bilgisayar gibi. bunları tesbit ederseniz ve bazı şeyleri göze alabilirseniz dava açın. bence başka karış bir sendiakyıda bu vada da devreye sokun ortalık karışsın

hocam isim vermek istemedim ama neyse sözleşmeye katılan sendika Türk Eğitim Sen

Bizim ilçe geçen yıl 780 TL ya anlaştı 3 yıllığına Finansbank.
Ama 750 civarı veren diğer bankalarla anlaşsa daha iyi olurdu.Çünkü Finansbakın her yerde bankamatiği yada şubesi yok.Harcanan vesait ve yakıt paraları oldukça fazla.
GAntepŞahinbey hastanesi rekortmen.Personel başı 2500 TL ya anlaştı geçen yıl.

Finansbank gibisi yok arkadaşlar bu konuda. 2 yıl önce osmaniyede ihaleyi finansbank kazandı herkese ilk maaşı ile birlikte 1000 TL peşin ödedi. Bundan iyisi yok sanırım.

biz iki yıl önce finansbankla anlaştık 3 yıllığına 980 TL civarı bir para aldık. (OSMANİYE)

BİZ ELAZIĞDA HALKBANKASIDAN 450 TL ALDIK. DİĞER KURUMLARDA 1000 TL NİN ÜZERİNDE PROMOSYON ALAN VAR. bu ülkede öğretmen hep üçüncü sınıf insan konumunda.

Geri