Poloya tüp takılır mı?

Kodla Büyü
geceyolcusu2002' Alıntı:
sayın hocam şu anda 400 civarı yakıyor kullananlar 250 civarına kadar düştüğünü dile getiriyorlar. tabi bu sizin kullanımınıza göre değişir ama bu yakalaşık 100-150 arası bir fiyat. satarken de elbette ediyor. siz alırken tüp var mı yok mu diye bakmıyor musunuz? millet de alırken bakıyor. bilmem yanlış mı düşünüyorum.
hocam bende de 2004 1.4 polo vardı. uzun yolda 25 kr civarı yakıyordu. tüp taktırsam 19-20 kr civarında olur.. şehiriçine gelince, tüpün çok fazla bir artısı yok. özellikle kışın hiç artısı yok. ben araç alacak olsam dizel bulamazsam tüp takılmamış araç tercih ederim. gerekirse tüpü kendim taktırrım ama kesinlikle tüplü araç almam. sizin araç 40 kr yakıyorsa bence bi sorun var. bakıma götürmenizi tavsiye ederim.

hocam benzin fiyatları uçmuş durumda.400 şehir içinde benzinli bir araba için gayet normal.kış aylarında faydası olmadığına katılıyorum.ben kış aylarında direkt benzinle kullanıyorum.ancak diğer zamanlarda fark hiç ihmal edilebilecek gibi değil.bende de 2001 clio hb 1.4 var.tüpsüz aldım atiker taktırdım.yaklaşık 2 yıldır en ufak bir sıkıntı yok.aracın performansında da hiç kayıp yok.bu anlamda atikerin kötülenmesini de anlamıyorum.etrafımda yakın arkadaşlarımdan toyota corolla, honda civic, araçlara da taktıranlar var.hiç bir sorun yaşamadılar.burada en önemlisi ustadır.adam işi bilmiyorsa 5000 liralık tüp taktırsan da iflah olmaz...

Bende de 2005 polo var. Uzun yolda km de 28 kuruş yakıyo dün ölçtüm. Ben de kararsızdım taktırıyımmı diye? Ama sonrasında ahım şahım bir farkllık olayacağını söylediler, vazgeçtim.

mutlumuydukki11' Alıntı:
Bende de 2005 polo var. Uzun yolda km de 28 kuruş yakıyo dün ölçtüm. Ben de kararsızdım taktırıyımmı diye? Ama sonrasında ahım şahım bir farkllık olayacağını söylediler, vazgeçtim.
benzinli bir araba ile ve benzin bu seviyedeyken nasıl 28 kuruş yakıyorsunuz anlamıyorum.

Sıralı tüpler kışın bir işe yaramıyor. 4-5 km benzin ile gidiyorsun. Motor geç ısınıyor. Ha ayarlattırırım diyorsan da 30 derecenin altında gazda zaten araba tekliyor soğukta daha fazla gaz yakıyor. Alacaksın en iyisi bir tofaş-fiat. Taktırcaksın BRC tüpü. ilk arabam uno idi.normal brc tüp taktırmıştım. En güzel özelliği marşta benzin ile çalışıyor motor devrini 3000 dayadınmı anında gaza geçiyordu. Soğuk havalarda hemen çalışıyordu.

xasi05x' Alıntı:
arkadaşım sana tavsiye kesinlikle taktır. hem ucuz binersin hemde satarken daha rahat satarsın. ben şahsen alırken tüplü bi aracı tercih ediyorum. 2001 polo kullandım ve kendim tüp taktırdım. biraz sorun yaşadım ama ustadan kaynaklı bi sorundu. ama alman arabaları genellikle boğaz kelebeğinden kaynaklı bi sorun veriyo ama gideriliyo. tüp markası tavsiyem ise kesinlikle BRC dir. şimdiki aracım punto evo ve buna da BRC taktırdım ve hiç ustaya götürmedim. tüpte BRC nin üstüne tanımam. son çıkan versiyonu my11 tavsiye ediyorum. bende öğretmenim ve etrafımda çok araştırdım. çok kullanan arkadaşlara sordum değişik marka arabalarda en sorunsuz tüp markası BRC dir. benim aracım şuanda ş. içi- ş. dışı 200 krş yakıt harcıyor.. yakıtın litresi 2,45-2,50 civarı. sormak istediğin bişey varsa yine yanıtlarım...

Merhaba öğretmenim bendede 2008 auris var bende taktırmayı düşünüyorum.Serviste sordugumda TARTARİN soruncıkarmaz dedıler biliyorsunuz lpgli araçlarda yakıt uyarısı hatası verıyor tartarinde asla yaşamazsınız denildi bilginiz varmı bu marka hakkında bu bırıncısı. Sanırım brc son versiyonu dedınız öğretmenim bu lpg markası malumunuz ankarada dogalgaza geçiş başladı acaba brc dogalgaza uyumu varmı? Yardımcı olursanız yada bılgısı olan varsa sevınırım.

Geri