Poloya tüp takılır mı?

Kodla Büyü

geceyolcusu2002

Seçkin Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar 2006 model bir 1.4 polo aldım. yılda ortalama 10000-15000 km. arası kullanırım diye tahmin ediyorum ve ortalama bu arabayı 2-3 yıl kullanmayı düşünüyorum.
siz tüp taktırmak gerekir mi? takınca motorla ilgili sıkıntı oluyor mu? hangi marka tüp tavsiye edersiniz?
kullananlar yardımcı olursa sevinirim...

polo tüpü pek sevmiyor, 2 farklı polo kullandım biri 97 dieri 08 model
ikisinde de sıkıntılı oldu. sevmiyor.uyuz oluyor :)

geceyolcusu2002' Alıntı:
biraz açar mısınız hocam ne demek sevmiyor?

hocam poloya tüp takarsın ama sadece takmış olursun. ha benzinle kullanmış olursun ha lpg. arada 50 kuruş zor oynar.

lpg niyetlisi isen arabanı değiştir yok arabam güzel diyosan biraz az bin idare et.

alman arabalara tüp gitmez japon veya rus alacaksın yada iran malı bir tata alacaksın onlara tüp iyi gider.

şehir içi 400 civarı lira yakıyor diyorlar. lpg takınca %35-40 oranında tasarruf olacak deniyor.bu da şehir içi 240-250 gibi bir rakama geliyor. yılda 150*10000km=1500tl ki tüpün parası çıkmış oluyor. yanlış mı düşünüyorum.

ben 04 modem polo kullanıyorum, tüp taktırdım lavato marka oldukça da memnunum yakıt oldukça azaldı 2009 yılında benzindeyken ortalama 300 krş yakıyordu km'de, gazda 180 krş a inmişti, malum zamlardan sonra 220 krş falan yakıyor şimdi 3 yıldır hiç bir sorun yaşamadım...

hichchi' Alıntı:
ben 04 modem polo kullanıyorum, tüp taktırdım lavato marka oldukça da memnunum yakıt oldukça azaldı 2009 yılında benzindeyken ortalama 300 krş yakıyordu km'de, gazda 180 krş a inmişti, malum zamlardan sonra 220 krş falan yakıyor şimdi 3 yıldır hiç bir sorun yaşamadım...
tavsiye ediyorsunuz yani...

ben lovato taktırmıştım, o zaman için baya pahalıydı (2000 tl) diğerlerine göre, ancak çok memnun kaldım, aracın performansında fark yok...

hipopotam' Alıntı:
alman arabalara tüp gitmez japon veya rus alacaksın yada iran malı bir tata alacaksın onlara tüp iyi gider.

tata iran değil hint malıdır ülkemizde kullanılan iran malı araç ikco markasıdır

gerçi bugün konuştuğum usta, tüpler araba markasına göre çıkarılmaz,üretilmez, benzinli motorlar için üretilmiştir. mühim olan ustalık dedi. ne kadar doğru bilmiyorum....

fsi motor haricinde bütün motorlara tüp takılır. sorun çıkıyor diyenler usta kaynaklı sorun yaşayanlar. lpg motora uydurulan bir parçadır. uydurmasını bilmeyene taktırırsanız sorun yaşarsınız. yani iyi bir usta şart. para mühim değil dersen marka olarak lpg'nin kralı teleflex ve prinstir.

o dediğiniz markalar 1000 EURO dan başlıyor. kaliteli olduklarını okudum fakat çok pahalı hocam stafenelli taktırmayı düşünüyorum.

Atiker gibi markalar ve dandik yerlerde taktırmadığın sürece gider sattığımız 2001 poloya taktırdım yakıtı çok ekonomik hale getirdi sıkıntıda olmadı..

share_' Alıntı:
fsi motor haricinde bütün motorlara tüp takılır. sorun çıkıyor diyenler usta kaynaklı sorun yaşayanlar. lpg motora uydurulan bir parçadır. uydurmasını bilmeyene taktırırsanız sorun yaşarsınız. yani iyi bir usta şart. para mühim değil dersen marka olarak lpg'nin kralı teleflex ve prinstir.
yanılıyorsunuz hocam hepsinede taakılıyor son 7 yıldır, ben taktırmıştım.
sadece usta işi önemli olan dandik bir usta olmasın garantili olsun.

Tüp ten randıman almak istiyorsanız günlük kullanım miktarınız çok önemli.

arkadaşım her sabah 3 km okula gidiş-geliş 6 km yapıyor zaten okula vardığında anca tüpe geçtiğini söylüyordu. Polo 2005 var onda.

sıralı sistem lpg kullanan arkadaşlar ayda ortalama 50-60 TL de benzin alıyorlar onuda düşünmekte fayda var.

dizel,lpg, benzin çok ta önemi yok kısa mesafeler için diye düşünüyorum.

Tavsiyem; atıyorum her gün en az 30 km yapıyorsanız taktırın.

saygılar

Tüp taktırmak üzere sıfır vw almayı düşünmüştüm, ancak sorduğum hiçkimse önermedi. Toyota ve Honda ların son derece uyumlu olduğu, lpg için serviste sorun çıkarmadıklarını hatta kaliteli bir marka takılı ise garantiyi bile bozmadıklarını biliyorum.

kafkas' Alıntı:

arkadaşım her sabah 3 km okula gidiş-geliş 6 km yapıyor zaten okula vardığında anca tüpe geçtiğini söylüyordu. Polo 2005 var onda.

sıralı sistem lpg kullanan arkadaşlar ayda ortalama 50-60 TL de benzin alıyorlar onuda düşünmekte fayda var.

saygılar

aracın tüpe geçişi motorun sıcaklığının kaç dereceye ayarlandığıyla ilgilidir. Ona yapılan bi ayarlamayla daha düşük bir ısıda tüpe geçmesi sağlanırsa hele yazın 20-30snde hemen tüpe geçer.

tüple tam uyumlu araba almak istiyorsanız renault ve fiat modellerine bakabilirsiniz.

bugün gittim arabayı verdim yarın alacağım. stafanelli taktırıyorum. italyan markası. arabaya bakmaz modele bakmaz dedi usta. kit %20 önemli ama ustalık %80 önemli dedi. zaten netten de öyle okumuştum.

bilogt55' Alıntı:
kafkas' Alıntı:

saygılar

aracın tüpe geçişi motorun sıcaklığının kaç dereceye ayarlandığıyla ilgilidir. Ona yapılan bi ayarlamayla daha düşük bir ısıda tüpe geçmesi sağlanırsa hele yazın 20-30snde hemen tüpe geçer.

Doğrudur ama sonuçta benzin sarfiyatı ve yapılan kilometre daha önemli, istenirse tüpte de çalıştırılabilir araç. Ama ne kadar sağlıklı ve tasarruflu olur orası tartışılır.

Saygılar

arkadaşım sana tavsiye kesinlikle taktır. hem ucuz binersin hemde satarken daha rahat satarsın. ben şahsen alırken tüplü bi aracı tercih ediyorum. 2001 polo kullandım ve kendim tüp taktırdım. biraz sorun yaşadım ama ustadan kaynaklı bi sorundu. ama alman arabaları genellikle boğaz kelebeğinden kaynaklı bi sorun veriyo ama gideriliyo. tüp markası tavsiyem ise kesinlikle BRC dir. şimdiki aracım punto evo ve buna da BRC taktırdım ve hiç ustaya götürmedim. tüpte BRC nin üstüne tanımam. son çıkan versiyonu my11 tavsiye ediyorum. bende öğretmenim ve etrafımda çok araştırdım. çok kullanan arkadaşlara sordum değişik marka arabalarda en sorunsuz tüp markası BRC dir. benim aracım şuanda ş. içi- ş. dışı 200 krş yakıt harcıyor.. yakıtın litresi 2,45-2,50 civarı. sormak istediğin bişey varsa yine yanıtlarım...

xasi05x' Alıntı:
arkadaşım sana tavsiye kesinlikle taktır. hem ucuz binersin hemde satarken daha rahat satarsın. ben şahsen alırken tüplü bi aracı tercih ediyorum. 2001 polo kullandım ve kendim tüp taktırdım. biraz sorun yaşadım ama ustadan kaynaklı bi sorundu. ama alman arabaları genellikle boğaz kelebeğinden kaynaklı bi sorun veriyo ama gideriliyo. tüp markası tavsiyem ise kesinlikle BRC dir. şimdiki aracım punto evo ve buna da BRC taktırdım ve hiç ustaya götürmedim. tüpte BRC nin üstüne tanımam. son çıkan versiyonu my11 tavsiye ediyorum. bende öğretmenim ve etrafımda çok araştırdım. çok kullanan arkadaşlara sordum değişik marka arabalarda en sorunsuz tüp markası BRC dir. benim aracım şuanda ş. içi- ş. dışı 200 krş yakıt harcıyor.. yakıtın litresi 2,45-2,50 civarı. sormak istediğin bişey varsa yine yanıtlarım...
teşekkür ettim sayın hocam...ama stafanelli taktırdım. umarım bir sorun yaşamam. usta da yaşadığım yerdeki en iyi ustalardan biri dediler.

yılda 10.000 km yapacaksan en az 3-4 yıl binmen lazım tüpün parasını çıkarmak için. ondan sonra kâra geçeceksin. 2- 3 yıl bineceğini söylemişsin. bence değmez.

yılda 15000 desen 2 yılda 30000 yapar. km de 100 krş kar yapsa 3000TL para yapar. tüp 1300 lira. satarken de 1000 lira fazlasına verirsin..
al sana hesap hocam yanlış mı?

geceyolcusu2002' Alıntı:
yılda 15000 desen 2 yılda 30000 yapar. km de 100 krş kar yapsa 3000TL para yapar. tüp 1300 lira. satarken de 1000 lira fazlasına verirsin..
al sana hesap hocam yanlış mı?
km de 10 kr demek istedin heralde. mümkün değil bu kadar kâr yapması. birde satarken tüpü varmış yokmuş farketmiyor. teoride var ama araç alıp satarken yok.

sayın hocam şu anda 400 civarı yakıyor kullananlar 250 civarına kadar düştüğünü dile getiriyorlar. tabi bu sizin kullanımınıza göre değişir ama bu yakalaşık 100-150 arası bir fiyat. satarken de elbette ediyor. siz alırken tüp var mı yok mu diye bakmıyor musunuz? millet de alırken bakıyor. bilmem yanlış mı düşünüyorum.

Geri