Plickers ile öğrenci yoklaması alan var mı?

Kodla Büyü

sertokus

Süper Üye
Süper Üye
Bizim idarecilerin kulağına böyle bişey gelmiş ildeki toplantıda. Bana da araştır dedi.
Sınıfta kartlarla yoklama alıyormuşşun. Anında idareye de düşüyormuş diye.

Sizce uygulanabilir mi? Mantıklı mı yani

dağıtılan karekodları evde unutan, yırtılan bi dünya öğrenci olacaktır. Uygulamada çok zor olacaktır diye düşünüyorum.

Kağıdı evde kalanida yok yazarız artık :)
İlk dönem kullandim sınıflar 28 kisi ortalama
Her konudan sonra son 20 dk plickersta test çözdük iyi oldu. Ama her sınıfta en az 2 öğrenci karekodunu evde unutuyordu. Bir dönemde 20 ye yakın öğrenciye tekrar karekod verdim. Öğrencilere kare kodunu evde unutan quizden eksi alir diyorudum. Boylece unutma yirtilma orani düştü.
Ama yoklama için kare kodlar PVC ile kaplanip ogrencilerde karekodunu getirmezler ise yok yazılırsiniz diye tembihlenirse bir ihtimal bu fikir uygulanır.
İllaki getirmeyen kaybeden yırtan vs. Olacaktır. Yinede fikir iyi.
Söyle birşey yapilsa olur mu bilemem bir fikir geldi aklıma.
Karekodlar öğrenci kimliğinin arkasina küçültulup her ogrenciye öğrenci kimligi şeklinde verilse belki öğrenci daha fazla sahip çıkabilir. Tabi karekod kimlik boyutuna gelince telefon ile okunabiliyorsa.

Plickers ücretli mi arkadaşlar.? 5 sorudan sonra soru ekleyemedim ben. Dersimde uygulamayı düşünüyorum.

Uygulama için olumsuz yorum yazalım arkadaşlar. 5 soru limiti ile uygulama kullanılamaz hale gelmiş. Bari 15-20 soru sınırı getirmiş olsaydılar. İnşallah alternatifleri çıkar.

CLASSDOJO daha uygun. Okulda sisteme kaydolan tüm Öğrenci-Veli-Öğretmenler sistemi kullnabilir ve her gelişmeden haberdar olabilir.
Tamam Plickers'ın QR ile bunu yapması güzel ve hızlı ama sınıf ortamındaki süreç değerlendirmelerinde kullanılırsa daha verimli olacağını düşünüyorum.

Öğrencileri ekleyin(kopyala yapıştır), kullanmak isteyen öğretmenler okul arayıp tek adımda kaydolsunlar-onay verin, velilere sistemin verdiği hazır davetiyeleri gönderin.
Puanlama,Haberler,İletiler,Okul Duvarı,...benim burada sayamayacağım kadar çok özellik var. Tüm gelişmeler bildirim olarak gitsin. Yıllardır kullanıyorum.
Yoklama özelliğini de kullanabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181218-223231.png
    Screenshot_20181218-223231.png
    161.8 KB · Görüntüleme: 129
Geri