PINAR et olayı

Kodla Büyü

seyduna

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Pınar gibi ürünlerine en çok güvendiğim firmada ete hile hurda katmış.
Gerçi adamların tüm ürünlerinden bir tanesi sorunlu çıkmış ama.
Bu durumda kötünün iyisi deyip sesimizi çıkarmayacağız.
Çünkü pınar böyleyse zaten diğer markaları düşünmek bile istemem.

Pınar basın açıklaması yaptı. Belgenin aslını sitelerine koydular. Pınarda hile hurda yok. Pınar'ın sitesine girip inceleyebilirsiniz.

köyden alıyoruz herşeyimizi.. doğal, gözümüzün önünde herşey.. akrabalar yapıyor

yasarsahbaz' Alıntı:
Pınar basın açıklaması yaptı. Belgenin aslını sitelerine koydular. Pınarda hile hurda yok. Pınar'ın sitesine girip inceleyebilirsiniz.

sabahta tarım bakanlığı açıklama yaptı teknik bir hata yok (pınar için) sonuçlar doğru diye. Pınar çıkıp birde doğru, yaptım mı diyecek, yapmayın bu kadar !!!

ben bakanlığın duyurusuna inanırım hocam, pınarı kendi sitesindeki belge hikaye olabilir. Pınar benim için bitmiştir. :p

jemba35' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:

sabahta tarım bakanlığı açıklama yaptı teknik bir hata yok (pınar için) sonuçlar doğru diye. Pınar çıkıp birde doğru, yaptım mı diyecek, yapmayın bu kadar !!!

Hangisine inanacağız? Rapordaki parti seri no tutuyor.

yasarsahbaz' Alıntı:
Hocam pınarın yaptığı açıklamaya neden itibar ediyorsunuz.?
Tarım bakanlığının sitesinde http://www.tarim.gov.tr/Duyurular,haber ... ewsID=3123 şu adrese girin.

Güvenmemek lazım dikkatli olmalıyız.
Sonuç olarak, Pınar Et firmasının söz konusu numunesi ile ilgili teknik bir yanlışlık bulunmamakta olup, Bakanlığımızın toplum sağlığı ve tüketici menfaatlerini korumaya dönük çalışmaları bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edecektir.

obsearchver' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:

Hocam tarım bakanlığı durup durduk yere pınar la neden böyle bir probleme girsin ki. Ben tarım bakanlığına inanıyorum. zaten dışarıdan kesinlikle et almam, ailece kestirip istif edip tüketiyoruz.

pınar kendi iş sahasında en çok kullanılan marka. belki de pınarı bitirmek istiyorlardır.

zilal' Alıntı:
köyden alıyoruz herşeyimizi.. doğal, gözümüzün önünde herşey.. akrabalar yapıyor
orda bir köy var uzakta...
Artık köylülerde uyanık hocam almışlar süt ineğini güneş bile göstermiyorlar veriyorlar suni-yapay yemi . bizde doğal diyoruz işte...

jemba35' Alıntı:
obsearchver' Alıntı:
jemba35' Alıntı:
yasarsahbaz' Alıntı:

Hocam tarım bakanlığı durup durduk yere pınar la neden böyle bir probleme girsin ki. Ben tarım bakanlığına inanıyorum. zaten dışarıdan kesinlikle et almam, ailece kestirip istif edip tüketiyoruz.
http://www.tarim.gov.tr/Duyurular,haber ... ewsID=3123

Bakanlığın açıklaması daha doyurucu, Pınar'ın sitesinden duyurduğu raporun tarım bakanlığının aldığı numunelere verilen rapor olmadığını, o raporun başka bir rapor olduğunu açıklıyor. Pınar %100 dana eti dediği ürüne kanatlı eti katmıştır yargısı daha doğru bence. Bu bir sahtecilik.

Ancak bazıları sanki at, eşek domuz eti katılmış algısı oluşturmaya çalışıyorlar ki bu da haksızlık.

Bundan sonra tarım bakanlığı ilgili raporları da yayınlasa daha iyi olur kanısındayım.

alfa-turk' Alıntı:
pınar kendi iş sahasında en çok kullanılan marka. belki de pınarı bitirmek istiyorlardır.
bence doğru olabilir çünkü pınar tr de tekel oldu ve karını paylaşmak isteyen yeni nesil anadolumuzun kaplancıkları harekete geçmiş olabilir. Malum hökümet te arkalarında.

Bakanlığın açıkladığı liste sizce çok az değil mi? Türkiye'de sadece bu kadar firma mı hatalı. Bence tümü denetlenip deşifre edilmeli. Birkaç tane ile olmaz. Olursa haksız rekabet olur.

syangela' Alıntı:
iki taraf arasında benim için daha güvenilir olan kurum pınardır.

Hocam nasıl bir mantıkdır bu, kusura bakmayın ama. Pınar haklı ise yargıya gider haksızsa bir süre sonra susar, kabullenir. Bekleyip görelim.

bu millete de yaranılmaz. rapor yazılmaz yayınlanmaz, "bakanlık nerede niye şu markaları kontrol etmiyor " deriz bakanlık şu marka hileli der bu sefer de ne malum doğru olduğu deriz.

Merhabalar;

Bu gün haberlerinde ilgili bakanlığın kamuoyuna yazmış olduğu yazı
http://www.sabah.com.tr/Ekonomi/2012/06 ... alanlamasi

İşin kim haklı tarafına gelirsek, vallahi ben ne test yapanı gördüm ne de test edilen ürünü. Test yapan mı dürüsttü yoksa ürünü test edilen mi. Belki de, bilgi hatasından bile kaynaklı bir durum. Güven mi, göz görmeyince gönül katlanır derlerya, bu sefer buna benzer ama daha farklı bir cümle kurmak geldi içimden nedense belki polyanacılık da olabilir. Geceyi aç geçiren milyonlarca insanın olduğu bir ülke de " % 100 dana ibaresi olan soyulmuş uzun sosis " alabilme lüksüne sahip isem, NE MUTLU BANA. bir soluk sonrasına garanti yok zaten, güvenim sarsılana kadar en güvendiklerimle olayım gene :)
İyi forumlar...

Devletine güvenmeyenler topluluğu oluşmuş sanırım. Doğru veya yanlış devlet kurumlarının aldığı kararlar benim için geçerlidir. Hesabını herşekilde sorabileceğim bir kurum yerine özel sektör öncülerine güvenecek değilim. Paranın insana neler yaptırdığı gerçeğinide düşünerek neden olmasın derim. Her işte olduğu gibi siyasi bakılmaya devam ediliyor. İyi uyuyanlar yetmedi. Sıra İyi komple teorilerinde Türkiyem.

jemba35' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:

Hocam ne dediğinizin farkındamısınz siz Allah aşkına, iyice saçmalamışsınız.

niye gayet mantıklı. rakip ise bitirmek için yada satın almak veya satmak için iyi bir yöntem. özel hastaneler de aynı yönetem uygulayıp, ya satın aldılar yada ortak oldular..

seferzafer' Alıntı:
syangela' Alıntı:
iki taraf arasında benim için daha güvenilir olan kurum pınardır.

Hocam nasıl bir mantıkdır bu, kusura bakmayın ama. Pınar haklı ise yargıya gider haksızsa bir süre sonra susar, kabullenir. Bekleyip görelim.
bir yıldır kantinden şikayetçiyiz ve artık sözleşme yenilemek istemiyoruz ancak nasıl oluyorsa aynı kantinciyle yeniden sözleşme yapmak zorunda kalıyoruz. biz neden onla çalışmak istemiyoruz? bizim bi çıkarımız mı var? daha sağlıklı hizmet verilsin diye. bu güvenle alakalı küçük bir örnek.

bir de dün yine ismi açıklanan markalardan birinin sahibini canlı yayında izledim. adamın ürettiği besinde şimdi kullanılmaması gereken bir yağa rastlanmış. adam diyor ki "ben ürünümü üretirken şu yağı kullandım, şu firmadan aldım, faturası da mevcut. yağda kullanılmaması gereken maddeyi aslında o kullanmış. sen devlet olarak o yağın üretilmesine ve satılmasına izin verdin mi verdin. benim laboratuvarım mı var ki ben aldığım yağı test edebileyim. bana ceza veriyorsan yağ firmasına da ceza ver." "o bizi ilgilendirmez tarzı cevap alıyor adam.

komplo teorisi üretenlerin hiç de haksız olmadıklarını düşünüyorum ben.

Adapazarındaki bir firmada çıktı açıklama yaptı: Bizim tedarikçi kasaplarımız koymuş o eşek etlerini diye. Bu kendilerini temize çıkartmaz.

seyduna' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
bence doğru olabilir çünkü pınar tr de tekel oldu ve karını paylaşmak isteyen yeni nesil anadolumuzun kaplancıkları harekete geçmiş olabilir. Malum hökümet te arkalarında.

cemaat pınarı ele geçirmeye çalışıyordur :mrgreen:

aysenil' Alıntı:
seyduna' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:

cemaat pınarı ele geçirmeye çalışıyordur :mrgreen:

İşte en makul ve mantıklısı. :+1:

yasarsahbaz' Alıntı:
Ya hocam aslı bakanlığın sitesi değil mi bunun. Pınar aslından daha doğru bir belgeye mi sahip. Neyin peşindeler anlamıyorum ben de.

Geri