pardus 2009

Kodla Büyü
volkantb' Alıntı:
3 kere arkadaşım için 1 kere de kendim için pardus un kendi sitesindeki yöntemlere bakarak cd ye çekmeye çalıştım hepsinde de başarısız oldu.
ben de evde indirmeye çalıştığımda hep başarısız oldu. okuldaki sınırsız adslden midir ne anlamadım, son 2 pardus sürümünden beri yapıyorum, hiçbir sorun olmuyor. cd'ye çekip sorunsuzca kullanıyorum.
volkantb hocam, siz de başka yerden indirmeyi deneyin iso'yu bakalım.

Aslında bu veri tabanı programcılığında modüller var ya onları ben araştırdım. .NET haricinde başka platform için de yapılabilirmiş. Mesela java için aynen baştan yazılsa ve bilgisayarbilisim de buna hepimiz destek versek elimizden geldiğince veritabanı modüllerini falan mysql de yaparak.

O zaman meslek liselerinde de komple pardusa dayalı sisteme geçilebilir. Ağ işletmenliği modülleri falan da çevrilebilr. Ama web programcılığı için zor biraz. Flash falan yok pardusta. Muadili de yok.

muallimim' Alıntı:
.NET haricinde başka platform için de yapılabilirmiş. Mesela java için aynen baştan yazılsa ve bilgisayarbilisim de buna hepimiz destek versek elimizden geldiğince veritabanı modüllerini falan mysql de yaparak.
aslında çok iyi olur muallimim hocam da.. işte yılmasak zorlukla karşılaşınca.. böyle bişey denerken bazı hatalarla falan karşılaşınca insan hemen eski alışkanlığına dönme eğilimi gösteriyor. bu iş için baya güçlü iradede olmak gerekiyor.
malesef Pardusu açık kaynak işletim sistemi dersinden başka derste kullanmıyoruz.. ama olsuın, böyle bi dersin konup Pardus'un kullanılması bile küçük de olsa bi adım.. inşallah devamını getiririz..

pardus artık eskisi gibi değil ve çok daha iyiye gidiyor bence. eski sürümlerde windowsta yaptığım işleri yapacak programları bu kadar kolay bulamıyordum, ya da hocamın da dediği gibi alışkanlıklarımı bırakamıyordum. şimdi neredeyse herşeyi yapıyor pardusum. hala yapamadıklarım var tabi. onları da (şimdilik) sanal XP'de yapıyorum. onların da pardusta nasıl yapıldıklarını da ısrarla araştırıyorum tabi.

neden daha iyisi ücretsizken kötüsüne para ödeyeyim (ya da korsan kullanayım) ? öyle değil mi? :+1:

ben de haftada bir de olsa bilgisayarıma kurduğum Pardus 2009'u kullanıyorum.
Hakikaten Pardus 2009 eski sürümlerine nazaran çok başarılı. kullanımı da daha bi kolay..
tavsiye ederim.. haftada bir de olsa ;)
bakarsınız o haftada 1, 2,3..7'ye çıkar bir gün.. ;)

Geri