pardus 2009

Kodla Büyü

bumit

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaslar pardus 2009 denediniz mi bilmiyorum ama kesinlikle öneririm www.ozgurlukicin.com dan istiyorsunuz 2.5 tl kargo ucreti karsılıgında kapınıza getırıyorlar ve siz kurup harika bir görsellikle karsılasıyorsunuz tavsiye ederim kurulumu ,kullanım cok basarılı gorsel olarak kde 4 cok etkileyici ... :+1: :+1:

Tarafımdan denendi. Pardus çok güzel hale getirilmiş. İkinci işletim sistemi olarak yada sanal makinaya kurarak test edebilirsiniz.

Ben de denedim ama henüz önermiyorum. Hatta bu kez kararlıydım, çıktığı zaman sayfalarına linkler eklenmeden ftp'den çektim ve kurdum. Yalnızca Pardus 2009 yüklü makineyle uzun bir süre devam ettim ama format atmak zorunda kaldım. Artık önümüzdeki sürümlere bakacağız. Mutlaka ücretsiz bir İS'ye geçmek gerekiyor, er ya da geç!

Ben de denedim.Ama geri kaldırmak zorunda kaldım.Ekran kartından verim alamadım.Ati ekran kartları ile problemli.

bumit hocam,
peki internetten siparişten sonra kaç gün içinde geliyor Pardus CD'si?
(aslında netten indirirdim ama kotayı aşma ihtimali ve de en önemlisi indirdiğim iso'yu yazdırdığımda bozuk çıkma ihtimali oluyor..)

ilk defa kullandım çok memnun kaldım. özellikle firefox youtube girince daha bir şaşırdım. en çok hoşuma giden tarafı sadece cdyi kuruyorsun onun dışında ne driver ne başka bir şey hiçbir şey gerekmiyor. öbür türlü yok service pack yok şuydu yok buydu falan filan.... ilk defa kullanan biri yapıyorsa herkese tavsiye ederim.

İlkolarak imkanınınz varsa imaj indirip cd çekin derim. 2,5 ytl kargaya gidiyor pardus projesine değil.
Diz üstü bilgisayarımda xp+ pardus kullanıyorum AMD Sempron işlemci olmasına rağmen xpden daha sorunsuz çalışıyor.
KDE 4 gerçekten çok güzel. Compiz gibi ek uygulamar kurmaya gerek kalmamış. Yalnız sanal makinede kuracaksanız ekran kartından dolayı performans alamayabilirsiniz.
Varsayılan olarak gelen programlar çok iyi seçilmiş. Dosya yöneticisi dolphin çok iyi.
En hoşuma giden tarafı kurulumun çok hızlı olması 25 dakikada tüm sürücüler ve ayarlala birlikte kullanılabilir hale geldi.

Başıma gelen ilginç bir olayıda anlatayım. ilçe mebde modem den kaynaklanan bir sorundan dolayı bilgisayarlar internete bağlanamıyordu( modemde internet bağlantısı aktif durumda ) . Dizüstünü pardustan açıp bağlanmayı denediğimde hemen bağlandı. Yaptığım küçük br araştırma ile Linuxun içinde dahili DHCP server olduğunu öğrendim. Millet deli olurken takır takır internete giriyordum.

bence denemeye değer en azından özgürsünüz.engel yok virüs yok.win. mecbur olmadığımda direk pardus kullanıyorum.

bogrt' Alıntı:
bumit hocam,
peki internetten siparişten sonra kaç gün içinde geliyor Pardus CD'si?
(aslında netten indirirdim ama kotayı aşma ihtimali ve de en önemlisi indirdiğim iso'yu yazdırdığımda bozuk çıkma ihtimali oluyor..)

hocam 3 gunde geldi mng kargo ile ama araya h sonu girdi

Ben 4-5 ay önce kurmuştum.Yıllardır win e alıştığımızdan insan önce biraz yadırgıyor.
Fakat kesinlikle çok güzel olmuş.Sonuçta milli bir yazılım.Desttek verilmesi gerekiyor.
Ayrıca artık yavaş yavaş MS tekelinin de kırılması gerekiyor...

en_nomad' Alıntı:
hocam 3 gunde geldi mng kargo ile ama araya h sonu girdi

ta geçen hafta sipariş verdim. hala gelmedi. neden acaba?
hocam eposta adresinize gelen onay mailine tekrar tıklayınca bilgi veriyo acılan sayfada isterseniz duruyorsa o mail :) deneyebilrsn ben tıkladgmda mng kargoda kurye bilmem kime zimmetlendi şu numarayla takip edin diye bilgi veriyordu

Pardus 2009'u indirdim ancak sanal makine oluşturma programı Virtual Box ile kurmak istiyorum ancak bir sorunum var. İşletim sistemini Linux olarak gösteriyorum ancak Version olarak ne seçmem gerekiyor??

Teşekkürler

Pardus 2009'u indirip sanal makineye kurdum ama ilk kez kullanıyorum ve bir kullanım kılavuzu bile bulamadım !! :( :( Nasıl iş bu?
Yardımcı olursanız sevinirim

Ben kullanıyorum. Çok güzel.
ATİ ekran kartı olanlar, kurulumdan sonra gerekli güncellemeyi yapmak zorunda.
Ben İLSİS, e-okul ve oyun oynama dışında Windowsu hiç kullanmıyorum.
Pardus bi harika
:)

2007den beri pardus kullanıyorum. sürekli kendini galştirerek yoluna devam ediyor. Ancak devlet destekli işletim sistemimizin devletim eğitim -milli- bakanlığının sitesinde kullanılamaması çok saçma. ki aynı bakanlık oullara win kurulu pc lerin yanında pardus cd leri göndermişti ! Ek uygulamalarla (ies4linux, crossover) ie kurulup e okul ve ilsise girilsede randımanlı çalışmıyor, rapor vermiyor. bakanlık yetkilileri ise yıllardır ''konu üzerinde çalıştıklarını'' iddia ediyorlar. Belkide bakanlığın ms ile yaptığı anlaşmalardan dolayı -çalışmaları- devam ediyordur.

ben cebitte geliştiricilerinden biri ile görüştüm varmı sizin tarafta bi çalışma diye. Programımızda yok diyor adam. Ama meb ile görüşüyoruz onlar pardusa çok sıcaklar eminim onlar bi çalışma yapacaktır diyor. pek tatmin edici bir açıklama olmadı ama öyle işte

windowsta virüslerden bıktım. ufak tefek eksikliklere dayanabilirm pardus 09 u beğendim o yüzden. kullanımı biraz zorlaşmış önceki dağıtımlara göre ama idare edecem artık windowsu sadece gerektiğinde kullanacam :roll:

arkadaşlar ben pardusu yeni kurdum.fare windowsta olduğu gibi hızlı değil ağır çalışıyor.bu durum normal mi yoksa ekran kartı ile bir sorun mu var?
yardımcı olursanız sevinirim...

Pardusu ilk Sait Faik Abasıyanık sürümünden beri kullanırım. O zamanki haliyle pardus hiç karşılaştırılamaz. yalnız sunu belirteyim dosya sistemi olarak ilk etx3 kullanıyordu simdi etx4 kullanıyor. etx3 te iken harddiskimde boot sectörler oluştu tek nedeni etx3 sistemi bunu da göze almak gerekiyor. şimdi o sorun kalmamış gibi gözüküyor.

3 kere arkadaşım için 1 kere de kendim için pardus un kendi sitesindeki yöntemlere bakarak cd ye çekmeye çalıştım hepsinde de başarısız oldu.Ama bu sorunlar benı yıldıramaz kuracağım bu pardusu olmadı ubuntu nun yeni sürümünü indirip onu kuracağım.

Geri