Pardon Filmini izlemişmiydiniz

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar pardon filmini izlemişmiydiniz. Harika bir komedidir izlemeyenler mutlaka izlemelidir. Tiyatrodan uyarlamadır.
İçinden bir replik:
"Komiserim bunlar farklı farklı olaylar siz olayları karıştırıyorsunuz."

Ekli dosyalar

• Pardon.jpg
    Pardon.jpg
    72.9 KB · Görüntüleme: 1,804
İzledik çok komediydi. "Onlar dolar bozdurulmaz" kısmı da komik ha bir de "niye 10 tane simit alıyorsunuz siz yemiyecekmisiniz " kısmı da aklımda kalmış :D

izlemiştim. aceba bize de birgün pardon derler mi :) tabi iş işten geçmeden. "bayrampaşa ben fazla kalmayacağım" daha güzeldi bence. birçok ilklerin olduğu bir film.

senaryosu mahkumlar tarafından yazılan bir film düşünün, müzikleri mahkumlar tarafından yapılan, afişi cezaevi tabur komutanı tarafından çekilen. mekan olarak bir cezaevinin, oyuncu olarak gerçek mahkum ve gardiyanların seçildiği bir bir film. işte bu film "bayrampaşa ben fazla kalmayacağım".

"Örgütten mörgütten değilim,zaten beni alacak örgüte ben girmem,o örgüt ibrahime kaldı ise örgütten bile sayılmaz"
buda benden :))

Gerçekten güzel bir film :) kesinlikle izlenmeli benim uyuma filmim oldu artık :) o kadar çok ilzedimki filmin sonlarına dopru hepo uyuyorum. Hele o asuman sahnesi ve gardiyan :) film baştan sona komedi yaa .... Pardon :)

çok güzeldi...çoğu zaman içinde bulunduğumuz hali anlattığını düşünürüm... :)

çok gülmüştüm,,, replikleri sizde hatırlatınca yine bi gülme başladı...

10 dan fazla izlemişliğim var.tek şişme b... sahnesi kötü. bu filme yakışmadı gerisi süper ötesi...

"ben kahvede asuman benim dedim bir kere" ve "ne yani asuman çok küçük, ibrahim çok mu büyük" ...

Türk sinemasının en iyi komedilerinden biri + müzikleride çok güzeldir. Tavsiye olunur

Bir replik de benden:))

-o tarihte izmirde olduğunu kimse bilmiyordu ki...
-eveeettt kimse bilmiyoooo:DD

İzlemenizi şiddetle öneririm:)

süper bi filmdi

-bana bak muzo seni şimdi burda boğarım geri kalan sigaraların hepsini tek başıma içmek zorunda kalırım. her sigara içişimde de rahmetlinin sigarasıydı diye dellenirim. beni böyle filtreli dertlere garg etme, attır bi cigara.

:puhaha:

Üniversitede arkadaşlarla defalarca izlemiştik güle güle ölüyorduk yaaa...
Sizden diğer replikleri duyunca gene koptum... :puhaha:

evet...ülkenin kendi komedi olunca komedi filmleri için malzeme bulmak zor değil... :+1:

Ülkemizde her an herkesin başına gelebilecek olayları anlatan güzel bir film:

Askerlik şubesinde dosyası kaybolan ve arayıp soran olmadığı sürece askere gitmeyen kişinin yıllar sonra tespit edilmesi.
Tesadüfen bir yerden geçen ya da bir arkadaşı yanına gelen kişinin suçlu diye yakalanması ve masumiyetini yıllarca kanıtlayamaması.

Öttürücü muhabbetide süper ... :puhaha:

-Biz senin gibileri çok gördük, makinaya bağlandımı bülbül gibi öterler.
-Ne makinası?
-Öttürücü
-Ama tabi ben işkenceden yana değilim. İnsan insan böyle ayıbı yapmamalı.
-Biz bişey yapmıyoruz ki amirim. Makine otomatik, basıyorsun düğmesine kendi kendine yapıyor. Ortada bi ayıp varsa makinanın ayıbı :?

benimde, ilk nezarete girdiklerinde
İbrahim:="bir isim istediler bizde seni söyledik"
Dayak yemiş arkadaşı harap bitap tekerlikli sandalyede " saolun abi" demesi

Hocam Ferhan Şensoy'un bir de "Son Ders" filmi var. İzlemediyseniz tavsiye ederim....

Bir replik de benden, Aydın Diktepe: Abi biz doğduğumuz gün alnımıza yazılmış beraber hapiste yatacağımız. Kaderi değiştiremeyiz. Muzo: Yok yaa ibrahimin dallamalığı niye bizim kaderimiz oluyormuş.
Bir başkası : Biz de ölüm orucunu tutalım mı?
Muzo : Yok oğlum ben oruç moruç tutamam, ramazanda da tutmuyorum zaten :))

İbrahim: Muzo sen çooook değişmişsin!!!!
Muzo: Ne değişmişim beaeaaa
İbrahim : Tamamen Allahsız olmuşsun.

-askerlik şubesine gittim ordaki asker bana
abi zamanın birinde askerlik şubesinde yangın şıkmış senin dosyalar da arada kaynamış gitmiş, ..tiret dedi kurcalama dedi

Geri