Otomatik araca LPG tavsiyesi ...

Kodla Büyü

otherm

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kardeşimin 2011 model Hyundai Era 1.4 Otomatik benzinli aracı var benzinde araç şehir içi Ankara da ortalama 50 kuruş yakıyor. LPG taktırmayı düşünüyoruz Atiker marka tüp 1000 tl, BRC 1500 tl civarında fark varmıdır arasında, açıkçası araç otomatik vites olduğu için en iyisi hangisi olur kararsız kaldım ? Birde otomatik araçlarda LPG performansı nasıldır bilen varsa sevinirim ?

Hocam lavato taktır pişman olmassın. Ankarada guzel bı yer var fıyatıda uygun. işçilikleride çok kaliteli.ben gecen hafta taktırdım 1350 ye

Prins Marka'nın silverline modeli var 1900 tl gerçekten çok kaliteli. Ben 2004 otomatik 2.0 mondeomda kullanıyorum. Atikerde taktırabilirsiniz 950 tl. BRC de olabilir. Ama BRC 1600-1700 vereceğime 1900tl prins taktırırım. Çünkü Prinste bir sorun oluştuğunda LPG kiti kendi beynine hata kodunu yazıyor ve usta nokta atışı yapabiliyor.
Otomatik zaten performans kaybı yaşatıyor birde lpg ile ister istemez az da olsa kayıp yaşarsınız. Bunu en az indirmek için kaliteli bir kit. Prins Silverline derim.

NOT: En önemlisi ÇOK İYİ BİR usta. Yoksa en kaliteli kit olsa bile pişman ettirir.

Hocam haklı en onemlısi montaj kalıtesi iyi usta.Prins de iyi diye duydum ama çok kullanan yok herhalde

2009 Toyota Corolla Comfort Extra 1.6 tam otomatik arabama, BRC taktırdım. Ortalama şehirlerarası 0,22 şehir içi 0,25 belki +-0,02 olabilir. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

atiker.. boşa fazla para verme.. ben verdim önceden. sonra akıllandım. kampanyaları hediyeleri falan 900 tlye geliyor. aradaki farkla deponu 10 kez fullersin. Arıza vb. şeylerde çıkmıyor. Atiker taktır..

namaldish' Alıntı:
atiker.. boşa fazla para verme.. ben verdim önceden. sonra akıllandım. kampanyaları hediyeleri falan 900 tlye geliyor. aradaki farkla deponu 10 kez fullersin. Arıza vb. şeylerde çıkmıyor. Atiker taktır..
Atiker kötü değil. Ama atiker belli devirlerde enjektör hızı yetişmiyor ve işeme yapıyor. Özellikle büyük motorlarda.Bu da yakıtı arttırıyor.
Atikerde benzin sarfiyatı daha fazla. Bunun nedeni bilmiyorum. Aynı araçta atiker takılıyken ayda 100 tl lik benzin alıyordum. 1000 km yol yapıyordum benzin zor yetiyordu. şimdi Prins silverline taktırdım ve 50 tl benzin alıyorum 1500 km yol yapıyorum benzin bitiyordu. (Not: LPG'ye ek olarak benzin değerleri)

mehmetkaya1980' Alıntı:
namaldish' Alıntı:
Atiker kötü değil. Ama atiker belli devirlerde enjektör hızı yetişmiyor ve işeme yapıyor. Özellikle büyük motorlarda.Bu da yakıtı arttırıyor.
Atikerde benzin sarfiyatı daha fazla. Bunun nedeni bilmiyorum. Aynı araçta atiker takılıyken ayda 100 tl lik benzin alıyordum. 1000 km yol yapıyordum benzin zor yetiyordu. şimdi Prins silverline taktırdım ve 50 tl benzin alıyorum 1500 km yol yapıyorum benzin bitiyordu. (Not: LPG'ye ek olarak benzin değerleri)

beyinden ayarlanabiliyor motorun hangi sıcaklığa gelince lpg ye geçeceği onu yüksek sıcaklık ayartlatmaktan kaynaklanan fazla benzin tüketimi yaşamışınız. ben atiker kullanıyorum, ben taktırdım arıza ışığı yada herhangi bi sorunla karşılaşmadım.

Re: Ynt: Otomatik araca LPG tavsiyesi ...

mymustafa1' Alıntı:
mehmetkaya1980' Alıntı:
namaldish' Alıntı:

beyinden ayarlanabiliyor motorun hangi sıcaklığa gelince lpg ye geçeceği onu yüksek sıcaklık ayartlatmaktan kaynaklanan fazla benzin tüketimi yaşamışınız. ben atiker kullanıyorum, ben taktırdım arıza ışığı yada herhangi bi sorunla karşılaşmadım.
Onu biliyorum. Ondan değil.

Araca birkaç yıl daha bineceksen brc taktir bence. Sonuçta ne taktirirsan taktir iyi bir ustaya taktir. İyi usta iyi LPG sisteminden daha önemli.

1 yıldır Honda Otomatik Vites aracımda BRC kullanıyorum.Bir sıkıntı yaşamadım. 2A üyesi bir ustaya BRC taktırmanızı öneririm...

Bir senedir 2012 Otomatik Era sahibiyim.

Araç 200 km de iken pahalısı iyidir deyip brc taktırmaya gittim, aracın motoruna bakıp eski nesil motor olduğunu brc ye gerek olmadığını söyleyip iki tane ekonomik marka önerdi. (gazitaly ve voltran dı galiba)
Bende madem fark yok diyerek araca atiker lpg kiti takdırdım, yaklaşık 20.000 km oldu.

Aracın tüketimi şehir dışı kışın 8,5 lt, yazın 8 lt civarı, şehir içi 11 lt civarı.

otherm' Alıntı:
Arkadaşlar kardeşimin 2011 model Hyundai Era 1.4 Otomatik benzinli aracı var benzinde araç şehir içi Ankara da ortalama 50 kuruş yakıyor. LPG taktırmayı düşünüyoruz Atiker marka tüp 1000 tl, BRC 1500 tl civarında fark varmıdır arasında, açıkçası araç otomatik vites olduğu için en iyisi hangisi olur kararsız kaldım ? Birde otomatik araçlarda LPG performansı nasıldır bilen varsa sevinirim ?
Opel Astra 1.4 Otomatik arabama geçen ay BRC marka tüp taktırdım. Kesinlikle ucuza kaçma derim hocam. En çok arabanın çekişinin düşmesinden korkuyordum en ufak bir etkilenme hissetmedim. Uzun yolda iki hafta önce klima kapalıyken 100 km sabit hızla 17.6 kuruşa kadar düştü yakıtım. Uzun yolda ortalama 20 krş, şehir içi 24-25 krş falan yakıyor.

bende landirenzo ya da brc gibi bir marka taktırmanı öneririm.daha önceki aracıma atiker taktırmıştım.şimdikine 1600 lira verip landirenzo taktırdım.bırakın benzini gaz tüketimindede fark ediyor.ben önceki arabamla şehir içi 30 kuruşu zor görürken şimdi aynı motor araçla 22-23 kuruş yakıyor.atikere bulaşmayın bence...

Ayarları iyi yapılan atiker bariz fark yaratmaz. Aynı arabada atiker kullandım. Şimdi prins takılı. Performans farkediyor ama en bariz fark benzin farkı. (Sıcaklıktan değil belli devirlerde tahminim benzin basıyor) kim benzin çok yakıyor diyorsa atiker mi dediğimde daha ıskalamadim.

LPG kiti kadar usta cok onemli.

Ankara'da Mocan'dan başka yere taktırmayın bence ve BRC taktırın. Buyrun size tavsiye.

yataylimit' Alıntı:
Ankara'da Mocan'dan başka yere taktırmayın bence ve BRC taktırın. Buyrun size tavsiye.
Ankara +BRC=Mocan
Arkadaşın aracını götürdüm. Çalışmaları hoşuma gitti.

atikerdeki özellikle yüksek devirlerdeki aşırı yakıt tüketiminin sebebi gerçek injektör yerine yaylı sistem olan selenoid valf kullandığından 4000 rpm üstü hassaslığını yitiriyor diye biliyorum.

mehmetkaya1980' Alıntı:
namaldish' Alıntı:

daha önce citröen xsara kullandım ona brc taktırdım. muayenede yardımcı olmadılar. herhangi bir hediye vb birşey vermediler. 1400 tl para aldılar. şimdi megane 2 var atiker takdırdım. lastik tamir kitinden(piyasada en ucuzu 20 tl), aygaz otogaz hediyesine(110 tl ücretsiz lpg aldım) kadar hepsini verdiler. Ayrıca ayda bir gidip proje tarihini yeniletiyorum. böylece ek muayene masrafı olmuyor.
Citröende brc daha çok benzin harcıyordu. Şimdi benzin daha az yakıyor çünkü motor sıcaklığına daha çabuk ulaşıyor ve lpg ye geçiyor hemen. Bence atiker derim. sırf maliyetinden dolayı. Yoksa prins markasının kalitesini tartışmıyorum.

ozgurel' Alıntı:
otherm' Alıntı:
Opel Astra 1.4 Otomatik arabama geçen ay BRC marka tüp taktırdım. Kesinlikle ucuza kaçma derim hocam. En çok arabanın çekişinin düşmesinden korkuyordum en ufak bir etkilenme hissetmedim. Uzun yolda iki hafta önce klima kapalıyken 100 km sabit hızla 17.6 kuruşa kadar düştü yakıtım. Uzun yolda ortalama 20 krş, şehir içi 24-25 krş falan yakıyor.
hocam astra kaç model? garantisi bitince ben de taktırmayı düşünüyorum ama lpg uyumu iyi değil diyorlar...

namaldish' Alıntı:
mehmetkaya1980' Alıntı:
namaldish' Alıntı:

daha önce citröen xsara kullandım ona brc taktırdım. muayenede yardımcı olmadılar. herhangi bir hediye vb birşey vermediler. 1400 tl para aldılar. şimdi megane 2 var atiker takdırdım. lastik tamir kitinden(piyasada en ucuzu 20 tl), aygaz otogaz hediyesine(110 tl ücretsiz lpg aldım) kadar hepsini verdiler. Ayrıca ayda bir gidip proje tarihini yeniletiyorum. böylece ek muayene masrafı olmuyor.
Citröende brc daha çok benzin harcıyordu. Şimdi benzin daha az yakıyor çünkü motor sıcaklığına daha çabuk ulaşıyor ve lpg ye geçiyor hemen. Bence atiker derim. sırf maliyetinden dolayı. Yoksa prins markasının kalitesini tartışmıyorum.

hediyeler iyi güzel hoş, ama yanlış-eksik bilgi vermeyin lütfen gaza geçme süresi tamamen ayarlanan motor suyu sıcaklığıyla alakalıdırmesela 30 dereceye ayarlanır 200 metrede geçer, 40 dereceye ayarlanır 500 metrede geçer. a markası yada b markası lpg takılması motorun ısınmasını ne geciktirir nede çabuklaştırır. bu tamamen araca, hava sıcaklığına ve kullanıcıya bağlıdır. 1000-1500-2000 fiyatlarındaki lpg kitleri sırasıyla elbetteki daha kaliteli olacaktır. siz ister ucuzunu ister pahalısını alırsınız. ama 100 tllik injektör kitininin kalitesi bellidir, 500lüğünki bellidir, 1000liğinki bellidir. kalite ayrıntıda gizlidir araştırırsanız öğrenirsiniz.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
ozgurel' Alıntı:
otherm' Alıntı:
hocam astra kaç model? garantisi bitince ben de taktırmayı düşünüyorum ama lpg uyumu iyi değil diyorlar...

garantili opel kullanan arkadaşlarım genellikle landi renzoyu tercih ediyorlar çünkü opelle anlaşması var hatta yetkili opel servisleride landirenzo takıyor opel motor garantisini bitiriyor sadece aracın geri kalan elektronik,süspansiyon vs garantisi devam ederken motorda 2yıl/100000 km boyunca landirenzo garantisi altına giriyor.

2011 focus - tartarini takılı - hiç bir problem yok -tavsiye olunur.
Gerçi hiç bir markada sorun yok gibi,

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
ozgurel' Alıntı:
otherm' Alıntı:
2010 model 1.4 Essentia otomatik vites arabam. Bende garantisinin bitmesini beklemiştim. Ama kesinlikle çok geç kalmışım. Hocam sana tavsiyem garantisinin bitmesini falan bekleme. Bir arkadaş bahsetmiş; Landrenzo. servisi varsa opelin tavsiye ettiği marka bu. Ben bulunduğum yerde Landrenzo servisi yok diye BRC taktırdım. Kesinlikle uyum sorunu yok.

ben de garantisinin bitmesini beklemeyenlerdenim, aracınız hangi model/marka olursa olsun HDI sigorta 2 yıl (129tl) 3 yıl (189tl)ye motorunuzu garantiliyor, diğer aksam ise zaten kiti takan tarafından garantili, böylelikle o tedirginliğinizi ortadan kaldırıyorsunuz..lpg ye gelince, bence aracınızın yaşınıda göz önünde bulundurun, iyi bir usta ve servis ağının yanı sıra, 5 yaş üstüne atiker altına brc, prins ise henüz yeterli altyapıya sahip değil ustalar bile pahalı olmasına rağmen sanki takmak istemiyor gibi, henüz çok pratikleri yok...
mercedes i vardır adamın atikere burun kıvırır brc ye yukardan bakar, alternatif ve bu sınıf tüketiciler için üretilmiş piyasa sunulmuş bi model gibi prins, aynı şekilde sıfır araba alanın atikere bakışı gibi, tamamen psikolojik..
sonuç ne olursa olsun 2. sınıf muamelesi görürüm diyerekten lpg taktırmayı öteleyenler bence düşüncelerinden vazgeçip bian önce taktırsınlar, lpg taktırmak aracı tamamen lpg li yapmıyor sonuçta benzinli hali de istenildiği zaman aktif tek tuşla,ve keşke artık firmalar direk fabrikasyon çıkışlı isteğe göre lpg li üretse araçları daha güzel olacak :)

1,5 yıl önce öğretmen arkadaşın 2009 1.6 opel astraya opel bayinin tavsiyesi ile landirenzo taktırdık şimdiye kadar sorun çıkarmadı, memnun.
bir başka arkadaşta speedgear albeaya fiyatı uygun bi lpg taktırmıştı, lpg de sorun yoktu ama usta kasaptan farkı yokmuş lpg den sonra vites atmamaya başladı neredeyse 1 ay dolaştı problem çözülmedi. kimisi arabanın daha önceden problemi varmış lpg den sonra ortaya çıkar bu tür sorunlar dedi. motor, vites sensörleri bile kontol edildi, servise gösterildi yok, yok. en son elektrik tesisatından anlayan klima tamircisi arkadaşıma götürdük çaresiziz ne yapalım. komşu dükkandaki lifte kaldırdı tesisatı yaklaşık 1 saat kadar inceledi ve buldu. moloz lpg ci akıllı vidayı kaportaya çaktığı yerin altından otomatik vitesin kablosu geçiyormuş onun üstüne çakmış. vida kabloyu sıyırmış, arada şase yaptığında vites atmıyormuş.
ben eski aracımda atiker kullanıyordum yüksek devirde benzine atıveriyordu, atikerdekiler basınc ayarı yaptılar ama o zamanda yakıt yükseldi. eski nesil otomatikler yüksek devre çok çıkarlar, motor da büyükse atiker canınızı sıkabilir.
özetle lpg kitleri kalite olarak farklı farklı ama usta olmayanın eline dünyanın en iyisinide verseniz sonuç hüsran oluyor, ustanızı iyi seçin hocam.

Geri