Otomatik araç tavsiyeniz nedir. ?

Kodla Büyü

devcodeblog

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Otomatik işi şansa bırakılnaz. Hafta sonu mtsk sınavında tata marka araçla otomatik sınavı yaptım. Hayatımda böyle saçmalık görmedim. Otomatik falan demeye bin şahit. Parkurı tamamlamak mucize. Çekmiyor gitmiyor ötüyor. Bem bu konuda honda veya oşmado toyotadan şaşmayın derim.
Fiatın dualogic şanzımanıda sıkıntılı.
Hyundai eski teknoloji fazla yakar ama o da sağlandır

ben de bu aralar 2015 model 1.4 motor kia rio ve opel corsalara bakıyorum.. fiyatları yakın... otomatikleri nasıl kullanan var mı

Otomatikte Honda Şanzıman En İyisidir. Daha Sonra DSG gelir.

Piyasa çok kötü bütçe ise sınırlı. bu aşamada karar vermek zor. Yorumlar için teşekkürler.

Hocam en fazla şikayet arıza dsg den geliyor. Nasıl sağlam diyebiliyorsumuz dsg ye anlamadım

Cihan hocam bu otomatik te hassa kullanın şanzımana yük bindirmeyin dedikleri olay nedir tam olarak

Cihan hocam bu otomatik te hassa kullanın şanzımana yük bindirmeyin dedikleri olay nedir tam olarak
yokuşlarda filan park ederken önce el freni çekiyoruz n konumunda sonra p ye aliyoruz.Yokus aşağı veya yukarı aracı direk p ye alınca şanzımana yük biniyor deniyor. araba gitme eğiliminde olunca şanzıman tutuyor onu . biz ona bırakmadan önce el frenini çekersek sonra da p ye alırsak şanzıman daha uzun ömürlü olur.

Son düzenleme:
Tam otomatikler ile yarı otomatiklerin eksi ve artıları var. Her yönden şu iyidir denemez. Hatta tam otomatik ve yarı otomatiklerin bile kendi içindeki çeşitlerinin artı ve eksileri var. Bende alacağım zaman çok araştırdım ve opel aldım. (tam otomatik) Dsg lerin çok arıza yaptığını arkadaşlarımdan biliyorum. 30 bin km yaptım 10 ayda daha en ufak bir sıkıntısını görmedim opelin tam otomatiğinin.

Tam otomatikler ile yarı otomatiklerin eksi ve artıları var. Her yönden şu iyidir denemez. Hatta tam otomatik ve yarı otomatiklerin bile kendi içindeki çeşitlerinin artı ve eksileri var. Bende alacağım zaman çok araştırdım ve opel aldım. (tam otomatik) Dsg lerin çok arıza yaptığını arkadaşlarımdan biliyorum. 30 bin km yaptım 10 ayda daha en ufak bir sıkıntısını görmedim opelin tam otomatiğinin.

Hocam opel derken corsa mı.. kaç modelbir de iç konfor ve malzeme kalitesi nasıl hocam

yokuşlarda filan park ederken önce el freni çekiyoruz n konumunda sonra p ye aliyoruz.Yokus aşağı veya yukarı aracı direk p ye alınca şanzımana yük biniyor deniyor. araba gitme eğiliminde olunca şanzıman tutuyor onu . biz ona bırakmadan önce el frenini çekersek sonra da p ye alırsak şanzıman daha uzun ömürlü olur.
Hocam şu şekilde mi. El frenini çektik n ye getirdik ayağı frenden çektik. Daha sonra mı p ye alacağız.

cihan hocam az bilinen ama önemli bir bilgi...
park ettikten sonra el freni çekin sonra vitesi p ye getirin..

Cihan hocam ışıklarda ne yapıyorsunuz. Bazen 90 saniyeye kadar bekliyoruz ışıkta. D deyken habire asılıyor araç gaza.

Eğer eğim varsa;
1-Vites N ye alınır
2-El freni çekilir
3-Ayak frenden çekilir, yük el frenine biner
4-Vites P ye alınır.

Cihan hocam ışıklarda ne yapıyorsunuz. Bazen 90 saniyeye kadar bekliyoruz ışıkta. D deyken habire asılıyor araç gaza.
Bu bekleme olayı yarı otomatik ile tam otomatiklerde farklı. Çünkü çalışma prensipleri çok farklı. Ama çoğu kişi otomatikler için birşeyler söylerken yarı otomatik içinmi tam otomatikmi için olduğunu bilmeden ezbere kulaktan duyma bilgiler veriyor

Güzel paylaşımlar oldu. Kpnıyu açan arkadaşa ayıp olmazsa başka nelere dikkat eymeliyiz kullanırken

Hocam ben vçcihan hocamın önerisiyle almıştım arabayı. Onda da aynısı var omun için öşn soruyorum

Hocam ben de araç bakıyorum otomatik dizel veya benzin .
Ben 1. kasa c4 lere bakıyorum yani 2005-2011 model aralığı. Siz de bakabilirsiniz hatta baktığınız fiyatlara 2. nesil c4 bile bulunabilir.
Kullanan varsa yorumlarını beklerim c4 hakkında

Peugeot 308 E-hdi otomatik olan versiyon tüm robozite şanzımanlardan daha iyi. Bu araç özellikle 2012 ve 2013 modelleri çok keyifli. Piyasa şartlarında Peugeot'un kötü şöhreti artık yerini çok olumlu izlenimlere bırakıyor. Özellikle 8'li biten 2011 sonrası modelleri kullanıcılar tarafından olumlu izlenimlere sahip.(308,3008,508)
Dizel otomatik araçlar içinde özellikle ateşli hatchback modelleriinde bu fiyat ve performans çizgisine sabip başka bir araba yok. Makım maliyetleri çok düşük. ;
Size tavsiyem özelleikle e hdi 112 bg 270 nm. torka sahip modeller.. Yokuş kalkış desteği ve ESPen baz donanımında bile var. Yarı otomatik araçlarda yokuş kalkış olmayan bir araç kullanmak çok zor olur.
Yarı otomatik modellerde yani robozite şanzımanlarda araç vites atarken ayağını gazdan hafif kaldırıp aracın rahat vites atmasını sağlamanız gerekmektedir. Araç durduğu zaman 30 sn ve fazla kullanımlarda vites boş konuma (N) almanız gerekmektedir. Çünkü baskı balata ve volantın aşınmasını engellemek için. Birde bu robozite şanzımanlar bilinenin aksine çok sorun çıkarmazlar ve maliyetleri çok düşüktür. Normal düz vitesli bir aracın maliyetlerindedir. ( Çalışma mantığı düz vites gibi olduğundan normal olarak baskı +balata+oynar volanta sahiptir.)

Fiyat olarak 46-50 arası yeni nesil araçlarda bulabilceğiniz tüm özelliklere sahiptir. Tavsiye edebilirim. Bu tecrubelerime ek bilgi almak isterseniz özelden mesaj atabilirsiniz. 3 yıldır bu aracı kullanıyorum. Araçla ilgili yaşadığım tek sorun : Start & Stop sistemi deveye girmiyordu akü bittiği için jelli okü aldık 600 liraya vartanın tek sorunu bu oldu.

okuduğunuz için teşekkür ederim.

Ben de dün 2011 Peugeot 5008 aldım. Hdi 1.6 motor dizel otomatik 110 beygir olan versiyon. Vites tepkilerini ben çok beğendim. Benden iyi vites atıyor namussuz :)

hocam bende yaklaşık 1 yıldır dualogic punto kullanıyorum.. 14 binde aldım suan 29binde.. herhangi bi sorunla karşılaşmadığım gibi fiyat performans dengesine bakınca oldukça memnunum kaldı ki teknolojik özellikler bakımından şaşırtıcı özelliklere de sahip ( beklemediğin şeyler var olabiliyo) .. ama hocalarımında dediği gibi belli bi süre bekleme yapacaksanız aracı kesinlikle N pozisyonuna almalısınız şanzıman ömrünü uzatmak için..

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri