Optik Okuyucu tavsiyesi

Kodla Büyü

yildizli_85

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar,
Okulumuzda deneme sınavlarını okumak için Optik okuyucu almak istiyoruz ancak bu cihazlar hakkında çok bilgim yok.
Okulunda kullanan arkadaşların tavsiye edebileceği bir makine var mıdır?

Merhaba hocam, Konya Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından yapılmış ve birçok okulunda kullanmış olduğu Optik Okuma programını tavsiye ederim. Ücretsiz bir program olmakla beraber MEBBİS>Kişisel bilgiler Modülü>Uygulama Şifreleri>ÖLÇ. DĞR. MRKZ. UYGULAMA>Uygulama Şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Optik Okuma Yazılımı telegram grubundan her zaman sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Hem deneme oluşturma hem de Okuma işlemlerinizi Fatih projesi kapsamında okullara gönderilen Kyocera yazıcılarının tarayıcı kısmı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Sadece deneme değil okullardaki sınavlarınızı hem normal hem de kelebek sistemi ile oluşturabilir ve kolayca okuyabilirsiniz. Sınav analiz işlemleri de mevcuttur. Çok para vermeden bir göz atmanızı tavsiye ederim. Proje sahibi Ölçme değerlendirme merkezi Müdür Yardımcısı Zeki KÜÇÜKKARA hocamızın program kullanımı ile ilgili videolarını Youtube kanalında bulabilirsiniz.

Optik Okuma Programı

Program Kullanım Videoları

Son düzenleme:
bir şey sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. bu programla sekonic optik okuyucu ile okuduğumuz txt ye aktarılmış dosyaları değerlendirebiliyor muyuz?

Txt dosyasını Optik Okuma yazılımında istenen formata getirirseniz değerlendirme yapabilirsiniz.
Bunu ben de merak ediyorum. Okulumuzda Sekonic SR3500 optik okuma cihazı var. Öğretmenler sınav yapıyor optik formda. Makinede tarıyorlar ve sonuçları sizin de bahsettiğiniz txt dosyasına yazılıyor. Gelgelelim bu txt dosyasını değerlendirebilmek için dersonet denen yazılıma daha yeni 3500 tl verdik yıllık. Acaba Konya ölçme merkezinin ücretsiz yazılımı makinenin oluşturduğu txt dosyalarını değerlendirebilir mi?

Merhaba hocam, Konya Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından yapılmış ve birçok okulunda kullanmış olduğu Optik Okuma programını tavsiye ederim. Ücretsiz bir program olmakla beraber MEBBİS>Kişisel bilgiler Modülü>Uygulama Şifreleri>ÖLÇ. DĞR. MRKZ. UYGULAMA>Uygulama Şifresi ile giriş yapabilirsiniz. Ayrıca Optik Okuma Yazılımı telegram grubundan her zaman sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Hem deneme oluşturma hem de Okuma işlemlerinizi Fatih projesi kapsamında okullara gönderilen Kyocera yazıcılarının tarayıcı kısmı ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Sadece deneme değil okullardaki sınavlarınızı hem normal hem de kelebek sistemi ile oluşturabilir ve kolayca okuyabilirsiniz. Sınav analiz işlemleri de mevcuttur. Çok para vermeden bir göz atmanızı tavsiye ederim. Proje sahibi Ölçme değerlendirme merkezi Müdür Yardımcısı Zeki KÜÇÜKKARA hocamızın program kullanımı ile ilgili videolarını Youtube kanalında bulabilirsiniz.

Optik Okuma Programı
Forumu düzenli takip edenlerdenim. Açılan yeni konuları ve mesajları sıkılmadan okuyorum. Mesleki anlamda yeni bilgi ve tecrubeler ediniyorum. Bu yıl çalıştığım okulda 13 tane sınıfım var. Son yaptığım sınavı test yapmayı ve telefon kamerasıyla optikten okumayı planlıyordum. Hocamızın yazdığı bu yorumu okuyunca hemen konya ölçme değerlendirme merkezinin bu programını araştırdım. Videolara baktım. Kullanım kolaylığını ve performansını cok beğendim. Öğrenci bilgilerinin yazılı olarak basıldığı ve A-B grubu olan sınav kagitlarimi cok kolay bir sekilde baski alip hizlica okuyup e okula girdim. Seneye diğer dersler icin de ogretmen arkadaslara önereceğim.

Sekonic SR-55 var az kullanılmış (yarım dönem). Sıfır fiyatının yarısına vereceğim. Düşünürseniz özelden mesaj atın.

Optikleri bikom isimli bir cihazla okuyorum.degerlendirme ve sms islemlerini teknosinav isimli programla yapiyorum.

Değerli hocalarım, bu programı kurmak kullanmak çok basit. Tarayıcısı olan herhangi bir yazıcı yeterli. Her sistem farklı bir mantıkla çalışıyor olabilir bu yüzden farklı makine ile okuyum txt yi değerlendireyim işi zahmetli olacağı kanısındayım. Bu program ile ister sistemde bulunan optikleri kullanabilir isterseniz kendi optiğinizi oluşturabilirsiniz. Görsellerde LGS ve TYT optikleri sistemde olan, 20 sorudan oluşan optik ise kendi tasarımım olan optiktir. Optikler png formatında olup 300dpi çözünürlükte olması yeterlidir. Optik okuma programı ile oluşan TXT dosyası da görsellerde mevcut dönüşüm işini ona göre yapabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Optik-20x5.png
    Optik-20x5.png
    114.6 KB · Görüntüleme: 64
  • A4-LGS-SAY.png
    A4-LGS-SAY.png
    166.3 KB · Görüntüleme: 58
  • A4-LGS-SOZ.png
    A4-LGS-SOZ.png
    189.4 KB · Görüntüleme: 57
  • A4-TYT.png
    A4-TYT.png