Okuluma 20+1 yeni laboratuar kuruldu, ama laptop

Kodla Büyü
Yarın akıllı öğrencilerden seçme bir sınıf hazırlayıp bakan efendileri bir savın. :) Eserleri ile gurur duyarlar.
Laptopların daha sonra bir çaresini düşünürsünüz.

Şimdiden, okul içinden kendi odasına almak için, okul dışından da çalıp satmak için o laptoplara göz diken bir sürü kişi vardır.
BT sınıfına ait eşyaların dışarı çıkartılamayacağına dair yazılar forumda paylaşıldı.

bakan açacak ya o yüzden diz üstülü bir sınıf kurmuşlar. masa üstü olsaydı 2 tane sınıf kurulurdu o paraya. Türkiye işte.

sanalomer' Alıntı:
Neden laptop onu anlamadım?
El cevap: Abdalın yağı çok olunca orasına burasına (!) sürermiş derler :)
fantasio' Alıntı:
Bakan gelsin gitsin okul müdürü 1-2 şer dağıtır sağa sola,kendine alır bi tane,müdür yardımcısı,rehberlikçi,bedenci derken garibim bilgisayar öğretmenim uğraşıp durur
El cevap: Daha doğrusu bizden bir örnek deyim: Bir başka okul laboratuvarını yenilemiş, biz de onların bilgisayarlarını kayıtsız aldık (sıkıntı olabilir evet)
ama bi sıkıntı daha var; hizmetli, memur (ya da nam-ı diğer vhki !) ve hatta ilçe milli eğitim bile bilgisayar istedi yauu!
-yau hocam benim oğlan çok meraklı, şurdan bi tane ver de kurcalasın!
-hocam ilçeye yeni memur gelmiş, ona geçici(!) bi pc vercez şurdan!

-keees bir buçuk yağğğlı olsuun...
-hemmen geliyor efeemmm..

:scared: :? :puhaha:

Ne kadar popilist bir yaklaşım, Ulaştırma bakanı okula geliyor ve Türkiye ye reklam olsun diye de laptop başında poz verecek kameralara. Ulaştırma bakanının okulda poz vermesi mi gerekli? yazıklar olsun, kimseye beddua etmek olmaz elbet ben bunları herşeyin sahibi Allah a havale ediyorum...

Arkadaşlar dün bakan bey geldi toplam 10 dak lab da durdu öğrencilerle bir iki şey konuştu ve gitti yüzüme bile bakmadı soru bile sormadı . Vizontelede kütüphane açılış sahnesi vardır bilirsiniz aynı öyleydi bir sürü kişi vali vali yardımcısı me b müdürü filan say say bitmez. Neyse iyi tarafı sabah microsoftdan sosyal sorumluluk projerlerinden sorumlu kişi geldi, bilişim teknolojileri derneği başkanıyle beraber ve ben 20 adet laptop kiliti 2 adet yazıcı 40 adet offfice 2010 lisansı, 6 adet projeksiyon kopardım microsoftdan az önce mail attım ve hemen geri döndü sağolsun. Microsoftcu arkadaş çok ilgili. Lab dağıtılacak gibi söylentiler var ama okuldaki öğretmenler arasında bakalım ne olacak.

Ben bir kaç günde şunu gördüm bakanın filan umrunda değil lab filan, bizim yalakalar meb müdürü, mebden sorunlu vali yardımcısı, meb müdür yardımcıları iki üç gün başlımızı yediler. Bakan gelmeden bir gece önce akşam 19.30 da türk telekomcular internet sorunu için geldiler. Başka zaman getirebilirmiydik ki imaknı var mı

Geri