Okullar 21:00 a kadar açık olacak...!!!

Kodla Büyü
BT sınıflarının hemen yanına veya karşısına eşlerimiz ve çocuklarımızla yaşayabileceğimiz dayalı döşeli 1+1 stüdyo sınıf da isteriz Sayın Bakan !!

bakan zor bir anda kaldığında anında bt sınıfını ortaya koyarak çözüm getiriyor
bt sınıfı=sihirli değnek eğitimde her derde deva...

nedense hep aynı açıklamayı yapıyor bu bakan... bizimle ne alıp veremediği varsa artık :?: önce dersi kaldır, norm fazlası ol, göçebe gibi okuldan okula git... şimdi de internet cafe işletmecisi ol okulda... ÖĞRETMENİM BEN YA ANLA ARTIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :!:

:alkis: :alkis: :alkis: tek kelimeyle süper proce
ancak kafamı kurcayan bir şey var arkadaşlar internet cafeler nolacak?

T.Hanoglu' Alıntı:
Patik süpersin yanındayım ben de vardım , insanlıktan çıkalım mı? :)

ben çıktım zaten dün bi filmdeki vahşeti hayatımda ilkkez gözümü kapatmadan yada sahneyi ilerletmeden izledim çocukkende bi kediye tekme atıp kurbağayı kesmiştim ki o kurbağa bana hiç bişey yapmamıştı ömer efendiye neler yapabileceğimi sen hesapla:)

Allahınızdan bulursunuz inşallah!!tabi varsa!!! sayenizde psikolojim kalmadı,üniversite okuduk amelelik yapıyoruz.diplomalı amele,süper yaa!hakkımı helal etmiyorum başımızdaki bozuntulara,haram olsun,zehir zıkkım olsun,beter olun inşallah!!!

tugrulbey' Alıntı:
bakan zor bir anda kaldığında anında bt sınıfını ortaya koyarak çözüm getiriyor
bt sınıfı=sihirli değnek eğitimde her derde deva...
cem yılmaz bir şovunda tıkandığı yerde "pınarr noooollduuu" diyordu.. onun gibi olmuş..

başbakanın FATİHi ömer
adamlar millete yapacak anlatacak icraat kalmayınca vuruyorlar bilişimcilerin beline kazmayı

El-Aziz' Alıntı:
önce öğretmene birazcık kıymet verilsin.
merkeze yakın bir köy okulunda çalışıyorum ve köyün minibüsleriyle gidiyorum hergün. minibüs saat 07:30 da gelip öğretmenleri alıp 07:50 gibi okula bırakıyor. daha sonra devletin ÜCRETSİZ taşıdığı taşımalı ÖĞRENCİLERİ alıp okula getiriyor. 08:30 da ders başlıyor. 40 dakika kadar bekliyorum ama olsun. canı sağolsun devletimin... hem zaten 18 saat ek ders alıyorum. 2,5 lira köy minibüsü ve 1,5 lira belediye otobüsü parasını 2 kez vermek çok koymuyor bana!

12:00 de öğle arası için devletimizin ücretsiz verdiği yemeği yiyen öğrenciler, yemeklerini afiyetle yedikten sonra laboratuar' a geldiklerinde kulaklıkları parçalamasın, klavye ve fareyi söküp takarken ps/2 girişinin içinde, klavye kablosunun tırnaklarını kırmasın, oyun oynayıp, uygunsuz yerlere girmesin, elektrik panosuyla ve regülatörle oynamasın, bilgisayar internete girmiyor diye ağ kablosunu çıkarıp kırcalamasın diye nöbet tutuyorum. zaten öğrencilere ÜCRETSİZ olarak verilen yemekten öğretmenlerin yemesi yasak olduğu için, yemek yeme ihtiyacım da pek olmuyor artık...

çıkışta da yine minibüslerin öğrenciler bırakmasını 40 dakika kadar bekleyip huzurlu bir şekilde tekrar 4 lira verip merkeze geliyorum....

bu uygulama çok iyi oldu. saat 18:00 den sonra köy minibüsü olmadığı için ve zaten 600 lira kira verdiğim için köye taşınırım. belki ev fiyatları daha uygun olur köyde... 2 inek, 3 dönüm de tarla alıp buğday, pamuk falan ekersem geçim sıkıntısı da çekmem...hem doğal sebze meyve yetiştirip, hormonların ve zirai ilaçların kanserojen etkisinden de kurtulurum...

sağolsun devletim yine vatandaşını, aynı zamanda bir veli de olan öğretmenini düşünmüş...
hocam valla süppersin ya ne deyim ben size ki polyannacılık böyle oynanıyo sanırım kendimize hep böyle güzel şeyler çıkaralım hocam sık sık yaz da keyfimiz yerine gelsin lütfen

Metehan' Alıntı:
BT sınıfını dayayıp döşeyecekler. Yatak dolap hatta küçük bir duşakabin.. Alın size yeni eviniz pardon odanız pardon cafeniz:)

Zeki Mürende görecek AyhanIşıkta görecek :))

:puhaha: :puhaha: :puhaha:

biltek99' Alıntı:
Gönderi Zamanı: 01 Ara 2011, 23:35
SUNUCU ERKAN TAN- Ben TRT’deki yıllarımda bilgisayar gönderilmiş okulda bilgisayarın üstüne örtü serilip dokunmanın yasak olduğunu gözlerimle gördüm. Sizin bu tahtalarda böyle olmasın?
MiLLi EĞiTiM BAKANI ÖMER DiNÇER- Şimdi biz bilgisayar sınıflarımızı ve kütüphanelerimizi çocuklarımızın her an kullanabileceği şekilde yeniden tasarlıyoruz. İnşallah okul binalarının, okul bahçelerinin ve işte bilgisayar ve kütüphanelerin yeniden tasarımı halinde bunların toplumla nasıl iç içe ve sürekli kullanıldığını görme imkanınız olacak.

Sınıflarımız yeniden tasarlanacakmış. "bilgisayar sınıflarımızı ve kütüphanelerimizi çocuklarımızın her an kullanabileceği şekilde" ve "bilgisayar ve kütüphanelerin yeniden tasarımı halinde bunların toplumla nasıl iç içe ve sürekli kullanıldığını" derken aklından neler geçiyor bilmek isterdim. Bir an kendimi internet cafe kasa görevlisi gibi hayal ettim. İçim ürperdi. :?

Kendimi şelaleye doğru akan bir nehirdeki teknede hissediyorum.Şelaleyi görüyorum. Ama çözüm bulamıyorum.
Daha 1 ay bile dolmadan korktuğum başıma geliyor. Eyyvah Eyvah...

Sabır edemiyorum artık, başıma ağrılar giriyo sinirden.

"Öğretmeni kazanmadan, öğretmene rağmen eğitimin kalitesini artıramayacaklarını" ne zaman idrak edebilecek bunlar.

Öğretmenlere hakaret ederek, BT öğretmenlerini silerek, nasıl başarılı olabileceklerini düşünüyor bunlar.

Söver misin, sayar mısın?
Karşındakini say, saygılı ol diyorduk ama karşımda kimseyi göremiyorum.
Geriye bir seçenek kalıyor...

BT sınıfları 21:00'a kadar açık kalacak !!!

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencileriinternet kafelerde kontrolsüz internet ve oyun bağımlılığından kurtarmak için devrim niteliğinde bir karar aldı. Okullarda bilişim teknoloji sınıfları kurulacak ve akşam 9'a kadar açık kalacak. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer konuyla ilgili verdiği talimatta "Çocuklar, okuldan kaçıp internet kafeye gitmesin. Okulda internet de var bilgisayar da var. İstedikleri zaman ücretsiz hem çocuklar hem aileleri gelsin kullansın" dedi. Bakan Dinçer, "Bu kapsamda önümüzdeki eğitim öğretim döneminde okulların giriş katlarına bilişim teknoloji sınıflarını kuracağız. Buralar hafta sonu, yaz-kış tatilleri de dahil olmak üzere gece 21'e kadar açık olacak. Böylelikle okullar çocukların ders dışında gelmek istedikleri mekânlar olacak hem de çocuklarımızı internet kafelerden kurtaracağız" dedi.

http://www.memurlar.net/haber/213711/

Re: BT sınıfları 21:00'a kadar açık kalacak !!!

Vala iyiymiş, Sonra kim bozuyor bilgisayarları deyin. İşiniz ne yapacaksınız deyin. Diğer problemler cabası.... Hiçbir şey diyemiyorum artık. :oops: :(

oldu bir de yemek yapıp çamaşırlarını da yapalım öğrencilerin anneleri babaları yapsın salsın okula, hiç sormasın kabak öğretmenin başına patlasın. Hadi ordan bakan mısın ? öğretmen düşmanı mısın belli değil.

oduncu ömer de demişki demiş yaw şu bts ne güzel bir yer keşke insan hep burada kalsa falan
sonra oduncu recep te demişki ulan bts de benim her yer de benim sittir çekmiş...
afedersiniz arkadaşlar oduncu recep işte :D

hiç bu kadarını bekliyordum doğrusu...

yahu anlamadım ben bu olayı. sat 9a kadar hangi insan evladı,
facebook u olmayan
blog sitelerine giremeyen
youtube açamayan
msn de konuşamayan
tavla bile oynanmayan internet bağlantısıyla
ne yapmaya gelecek oturacak bilgisayarın başına...
hadi hepsini geçtim bu teknoloji ülkeye yeni geldi de vatandaşa biz mi dağıtacaz
yada bilişim olimpiyatlarına mı hazırlıyacaz madenden çıkan işciyi simit satan simitciyi
marangozu kamyoncuyu...
yada yeni bir sosyalleşme aracımı...
bana kalırsa tamamen öğretmen ölsün!
hatta BT öğretmenleri iki defa ölsün!
niyet bu.
yazdıklarımız illaki birilerinin gözünün önüne geliyor. bunları da iyi okuyun:
bu kafayla bu memleket adam olmaz.durmak yola devam!!!

Bakanlık ne yaptığının farkında değil..kendisiyle çelişiyor. geçenlerde beni internet cafeci çakalın biri şikayet etmiş çıktı çıkarıyor falan diye bakanlık ta bunu dikkate alarak (zımbırtılarda 1 numara bir bakanlığımız var malesef) okulumuzu alarak ifade alıyor..

behey bakanlık madem bize böyle bir görev üstledin ne diye bizlere arka çıkmıyorsun...ben size daha ne diyimm....

Zorla güldürüyorlar adamı vallahi. Bakanın ve bürokratların eğitimden bihaber oldukları ne kadarda belli. Saat 21'e kadar açık ve öğrenci o saate kadar okulda duracak. Gözlerim yaşardı. Öğrencilerimiz çok hevesliymiş, okullarını çok seviyormuş, veliler akşam geç saatlere kadar çocuklarının okulda olmasını istiyorlarmış. Herkes de ne kadar eğitim isteği varmış. Eğitim aşkıyla yanıp tutuşuyormuş öğrencilerimiz ve velilerimiz. Hayal aleminde hissediyorum kendimi. Utanıyorum; öğrencilerimin bu isteğine yetişemediğim için. Bilişim Teknolojileri sınıfındaki köhne bilgisayarlar öğrencilerime yetmediği için üzülüyorum. Tüm suç bizde. Her ay maaşımla bir bilgisayar alıp sınıfa korsam belki bir işe yarayabilir. Fedakar olmamız lazım. Ne ki saat 21' e kadar okulda olmak, 24 saat açık olmalı bu sınıflar. Ücret falanda istemiyorum. Aile hayatı benim için önemli değil ki. Nedir o? Eşim varmış çocuğum varmış hiç önemli değil. Önemli olan eğitim aşkıyla tutuşan öğrencilerim ve velilerim.
Biraz daha fedakarlık arkadaşlar biraz daha......

eras63' Alıntı:
Bakanlık ne yaptığının farkında değil..kendisiyle çelişiyor. geçenlerde beni internet cafeci çakalın biri şikayet etmiş çıktı çıkarıyor falan diye bakanlık ta bunu dikkate alarak (zımbırtılarda 1 numara bir bakanlığımız var malesef) okulumuzu alarak ifade alıyor..

behey bakanlık madem bize böyle bir görev üstledin ne diye bizlere arka çıkmıyorsun...ben size daha ne diyimm....
yukarıdan gelen her görevi idrak edip içine sindirmeden doğruluğunu yargılamadan yaparsan sen de o soruşturmayı hak edersin sevgili öğretmenim. kaldıki bakanlık bize çıktı alın diye bir görev de vermiş değil. bize verilmeyen görevleri kendinize vazife edinmeyin lütfen

biltek99' Alıntı:
biltek99' Alıntı:
Gönderi Zamanı: 01 Ara 2011, 23:35
SUNUCU ERKAN TAN- Ben TRT’deki yıllarımda bilgisayar gönderilmiş okulda bilgisayarın üstüne örtü serilip dokunmanın yasak olduğunu gözlerimle gördüm. Sizin bu tahtalarda böyle olmasın?
MiLLi EĞiTiM BAKANI ÖMER DiNÇER- Şimdi biz bilgisayar sınıflarımızı ve kütüphanelerimizi çocuklarımızın her an kullanabileceği şekilde yeniden tasarlıyoruz. İnşallah okul binalarının, okul bahçelerinin ve işte bilgisayar ve kütüphanelerin yeniden tasarımı halinde bunların toplumla nasıl iç içe ve sürekli kullanıldığını görme imkanınız olacak.

Sınıflarımız yeniden tasarlanacakmış. "bilgisayar sınıflarımızı ve kütüphanelerimizi çocuklarımızın her an kullanabileceği şekilde" ve "bilgisayar ve kütüphanelerin yeniden tasarımı halinde bunların toplumla nasıl iç içe ve sürekli kullanıldığını" derken aklından neler geçiyor bilmek isterdim. Bir an kendimi internet cafe kasa görevlisi gibi hayal ettim. İçim ürperdi. :?

Kendimi şelaleye doğru akan bir nehirdeki teknede hissediyorum.Şelaleyi görüyorum. Ama çözüm bulamıyorum.
Daha 1 ay bile dolmadan korktuğum başıma geliyor. Eyyvah Eyvah...
:+1: kesinlikle çok doğru bir ifade

Re: BT sınıfları 21:00'a kadar açık kalacak !!!

schumix' Alıntı:
Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencileriinternet kafelerde kontrolsüz internet ve oyun bağımlılığından kurtarmak için devrim niteliğinde bir karar aldı. Okullarda bilişim teknoloji sınıfları kurulacak ve akşam 9'a kadar açık kalacak.

http://www.memurlar.net/haber/213711/

Türkiye deki okullarda BT sınıfları yok muymuş!

Geri