Okul tanitim videosu

Kodla Büyü
Nasil diycen benim isim degil diye.kimin isi bu videoyu hazirlamak peki.fenciyemi soyliycek turkceyemi.Yani oyle bir sansimizin oldugunu dusunmuyorum.Ancak yapilan bir urunede daha guzel ve daha degisik olabilir lafina taktim ben.Ulan bu slayt ne yapabilirsin buna efekt ses ve yazidan baska diyecem ama iste...

sleepy67' Alıntı:
Nasil diycen benim isim degil diye.kimin isi bu videoyu hazirlamak peki.fenciyemi soyliycek turkceyemi.Yani oyle bir sansimizin oldugunu dusunmuyorum.Ancak yapilan bir urunede daha guzel ve daha degisik olabilir lafina taktim ben.Ulan bu slayt ne yapabilirsin buna efekt ses ve yazidan baska diyecem ama iste...
Kaldı ki artık teknoloji çağının tam ortasındayız. Hocaların elindeki en kötü telefon 1000-1500 tl ve fotoğraf-video kalitesini anlatmaya luzüm yok. Bizim işimiz tabiki uygun yazılımı kullanmak. Ama abicim biri de söylesin görsel sanatlar veya resim öğretmenleri fotoğraf çekse. Türkçe öğretmeni de kompozisyon şeklinde hazırlasa değişik birşeyler oluşur. Onca okul gezdik gördük web sitesine eklenen haberlerin içeriğini kontrol eden Türkçe öğretmenine denk gelmedim. Biraz da bunların gündeme gelmesi lazım.

sleepy67' Alıntı:
Öğretmenlerin görevi ders okutmak. Üzerine hangi ek görevi alırsa alsın ilk madde her zaman ders okutmak olarak kalıyor. Resim öğretmenine boyalarla uğraşmayı biliyor diye badana yaptırabiliyorlar mı yada ben boyadan anlıyorum tabii ki okulu ben boyayacağım diyen resim öğretmenine denk geldiniz mi? Ben gelmedim henüz. Benzer şekilde örnekler çoğaltılabilir. Çok istiyorlarsa gönüllü öğretmenlerden okul tanıtım komisyonu oluştururlar. Komisyon bir çalışmada yardıma ihtiyaç duyarsa vaktimiz de varsa yapabilir yada komisyondan bir kişiye eğitim verebiliriz.

Aynı iş web sitesi işinde de benzer şekilde işliyor. Her şeyi üzerimize almamamız lazım. O işten sorumlu web sitesi ekibi oluşturuluyor; çoğu zaman da sadece kağıt üzerinde kalıyor. Kalmasın madem, komisyon varsa işlesin. İşlemiyorsa da siteye kendiniz uğraşıp haber maber girmeyin zaten. Yarın öbür gün birisi bir fotoğrafa, bir cümleye vs takar gider şikayet eder. Yasal komisyon kararı olmadan haberi kendi kendine ekleyen olarak günah keçisi sizi ilan ederler. Ne müdür sahip çıkar ne başkası. Uğraşıp durursunuz sonra.

İyi niyetli düşünüp yaptığınız ufak tefek işler birikir üzerinize yük olarak kalır. Bir durum olur bir kere o işi yapmayacağınız tutar sonra burnunuzdan getirirler hemen. Bu hemen hemen her yerde böyle işliyor. Herkesin gönüllü olarak elinden geleni yaptığı istisnai bir okulda çalışıyorsanız ayrı tabi. İstisnalar kaideyi bozmaz.

Geri