Okul Müdürleri Yönetici Değerlendirme Puanları Açıklandı.

Kodla Büyü
burada aynı durumda ama burda daha kötüsü var. il milli eğitim müdürü ilin en başarılı ilköğretim müdürlerinden birine ( bence en başarılı, tanımam kendisini ama cemaatciymiş ) sen il içinde öğretmen olarak tayin iste senin müdürlük işini ben halledeceğim diyor. (şahitli olduğunu söyleyenler çok) adam il içinde öğretmen olarak tayin istiyor ve sonra sen öğretmensin senin işini nasıl yapalım diyor. bir milli eğitim müdürü bu kadar düşebiliyor, bu ilde sapığı, para yiyeni, boş harcama yapanı, iftira atanı bir kere ceza almadı, hatta hep en önde yer aldı. hep namuslu doğruyu söyleyen işini yapanlarla uğraştılar. müdürlük puanlamasında alsalar görevden veliler isyan edecek. çünkü okul en kötü okullardan biri iken en iyi okul haline gelmiş bir okul. velisi müdürü ve öğretmenleriyle. okul şimdiden bozuldu bana göre. öğretmenlerin bir kısmı birleşip etüt merkezi açmış. başarı zaten müdürün başarısı değil bizim başarımızdı diye yaymaya çalışıyorlar.

son olarakda kurduğun özne ve yüklemden oluşan cümleyi gerçekten anlamakta zorlanan adamı milli eğitim müdür yardımcısı yaptılar. adam bildiğin moron. Allah haksızlık yapandan bu dünyada da çıkarsın, sorsun hesabını.

amip33' Alıntı:
Benim dünya görüşüm de Akp'ye de bakışım da bellidir, eğitimin içine ettikleri apaçık ortadadır, kimseyle tartışmam bile. Ama bu yönetici ataması olayında haksızlık yapmayalım. Nasıl bir sistem getirirseler getirsinler tam randıman alınamıyor maalesef. Eski sistemi ele alalım, adamın biri(bizim müdür) köyde orda burada 30 sene müdürlük yapmış, öyle yüksek puan toplamışki inanamazsınız. Adam okula geldi, 4 senede mahvetti, yedi içti batırdı..Eee bu adamı kimse görevinden alamıyor, neden,puanı yüksek....

Şimdiki sistem uzaktan bakıldığında fena değil, ama sendika veya torpil olayında ise en büyük iş İl milli eğiitm müdürlerine düşüyor. Siyasete direnebildikleri kadar direnecekler.Şöyleki: Çalışkan müdürleri karşı görüş bizim görüş bakmadan koruyacaklar. Aynı düzeydeki iki müdürden kendi siyasetine yakın olanını seçerse ben kızmam, ama alt düzeyde bir adamı şişirerek yükseltirse ona kızarım işte. Ki bir çok ilde maalesef böyle oldu. Şu andaki sistem eski sistemden daha kötü değil bence, en azından görevlendirilmiş biri hakkında hakkımızı savunacağımız, arkadaş siz bu adamı atadınız ama böyle böyle yapıyor, bakın çalışmıyor diyebileceğimiz şube müdürü, il müdürü hatta siyasi parti il başkanı(!maalesef öyle) var artık.

Burnundan kıl aldırmayan müdürleri düşündüğümde iyi oldu bu sistem desemde torpil ve siyasete direnebilme olayında kimse gibi bende güvenmiyorum.
aynen katılıyorum bizim müdürde burnundan kıl aldırmıyordu bana verilen hakkı çok güzel kullandım bazıları hak ediyor görevden alınmayı

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
burada aynı durumda ama burda daha kötüsü var. il milli eğitim müdürü ilin en başarılı ilköğretim müdürlerinden birine ( bence en başarılı, tanımam kendisini ama cemaatciymiş ) sen il içinde öğretmen olarak tayin iste senin müdürlük işini ben halledeceğim diyor. (şahitli olduğunu söyleyenler çok) adam il içinde öğretmen olarak tayin istiyor ve sonra sen öğretmensin senin işini nasıl yapalım diyor. bir milli eğitim müdürü bu kadar düşebiliyor, bu ilde sapığı, para yiyeni, boş harcama yapanı, iftira atanı bir kere ceza almadı, hatta hep en önde yer aldı. hep namuslu doğruyu söyleyen işini yapanlarla uğraştılar. müdürlük puanlamasında alsalar görevden veliler isyan edecek. çünkü okul en kötü okullardan biri iken en iyi okul haline gelmiş bir okul. velisi müdürü ve öğretmenleriyle. okul şimdiden bozuldu bana göre. öğretmenlerin bir kısmı birleşip etüt merkezi açmış. başarı zaten müdürün başarısı değil bizim başarımızdı diye yaymaya çalışıyorlar.

son olarakda kurduğun özne ve yüklemden oluşan cümleyi gerçekten anlamakta zorlanan adamı milli eğitim müdür yardımcısı yaptılar. adam bildiğin moron. Allah haksızlık yapandan bu dünyada da çıkarsın, sorsun hesabını.
Söylediğiniz doğru ise bir isanın ne kadar düşebileceğini görmüş olduk,,,,, bunu yanında.....
şucu veya bucu,
Bu vatandaş yönetmeliği okumamışmı? Ya okumamış yada bahane uydurmuş başka izahı yok... Resmi dairede iş kanun, yönetmelik, yönerge vs ie yapılır...Söz ile değil. Beni pek ırgalamadığı için dikkatli okumadım ama aklımda kalanları yazayım
+önce kendi okulunda devam etmek isteyenler başvuruyor
+sonra puanlama yapılıyor
-puanı 75 ve üzeri olanlar isterse kendi okulund akalabiliyor
-boş kalan yerler için başvurular açılıyor Sizinki nuradan bişeyler umabilir...
-puanlama ve boş müdürlüklerin doldurulması..
-müd yard ve baş yardımcılarının inhası.. (kısaca müdür şununla bununla çalışmak istiyorum diyecek)

Benim çalıştığım müdürün puanı da 75 altında , canım çok sıkıldı. Puan veren Milli eğitim müdürü 1 aylık, şube müdürleri 3 aylık... Yüz üzerinden 100 almasa da 90-95 almayı hak eden biriydi. Kurunun yanında yaş yanar derler ama bu kadarına da pes... Her ilin değerlendirme kriterleri farklı galiba...
Eskiden bizim formatörlük gibi oldu...

şube müdürleri daha doğru dürüst tanımadıkları öğretmenlere oy verdi güya vicdanların sesini dinlemişler. bu müdürlük birilerinin vicdanına bırakılacak iş değildir. ebs şube müdürlerinin ellerine listeyi tutuşturdular hadi bir şube müdür bunun böyle olmadığını söylesin. bir şube müdür bu listeyi alıp o listeyi verenin kafasına çalması gerekirken boyunlarını büküp o listeyi ceplerine koydular. sonrada vicdan muhasebesi yapıyorlar.ben şube müdür olsaydım büyün müdürlere aynı notu verirdim.

Bu sözü, Kuşeyrî, Risalesinde (s.62) “Yeri geldiğinde konuşmak, en güzel bir haslet olduğu gibi, zamanında susmasını bilmek de erdemli insanların özelliğidir.” sözüne yer verdikten sonra, Üstaz Ebu Ali ed-Dekkak’dan da şunları duyduğunu kaydeder: “Hakkı söylemeyen / haksızlık karşısında suskun kalan şeytandır.”

Bu başlık daha çok entry götürür :roll:

İnsanlar ," müdürlük müdür yardımcılığı için sendika değiştirmek gerekiyorsa; değiştiririm" diyorsa bu onların karakterini ortaya koyar. Bugün bu sendikaya yarın diğerine...

"Öğretmen olmak" bunun için gerçekten çok ZOR...

Kanaatimce zamanımızda idareci olmak için önce en az ingilizce şart olmalı,

Kendi alanında, eğitim yönetimi üzerine en az yüksek lisans mezunu olmalı,

Belirli süre Müdür Yardımcılığı yaptıktan sonra, müdürlük için tekrar sınava girmeli,

"Başarı kriteri" getirilimeli: öğrencilerin başarı durumu, Öğretmenin Sirkülasyonu, bilimsel yarışmalar, üniversiteye gönderilen öğrenci sayısı gibi

Görev süresi tanımlı ve sınırlı olmalı

Müdürün maaşıda en az 5 öğretmen maaşı gücünde olmalı:)

ben idareci değilim ama bu ülkede 7 bin müdürün kaderi ile oynandı. unutulmasın ki kimsenin derebeyliği ömür boyu gitmez. dün cemaat boyunun ölçüsünü aldıysa bunlarda alır. o zaman kimse aman dilemesin bugün vicdan oyunu yapanlar yarın vicdan beklemesin

Hocalarim benim babam ogretmenevi müdürüydu. 2 ay öncesinde milli eğitim müdürü babama senden çok memnunum, görevini uzatacam demiş. Eee benim babam durur mu, milli eğitim Müdürü misafirleriyle yiyip içip 10 para vermiyormus. Babamda tüm yediklerini fatura edip Müdürlüğe göndermiş. Simdi aldığı puan 48. Fatura gönderme işini 20 gün ertelese belki bu olmayacak. Bu devirde milyar dolarlar götürülürken sen devlet zarar etmesin diye 1000 liranın peşine düşersen mutlaka ödülünü alırsın.

okanformula' Alıntı:
Hocalarim benim babam ogretmenevi müdürüydu. 2 ay öncesinde milli eğitim müdürü babama senden çok memnunum, görevini uzatacam demiş. Eee benim babam durur mu, milli eğitim Müdürü misafirleriyle yiyip içip 10 para vermiyormus. Babamda tüm yediklerini fatura edip Müdürlüğe göndermiş. Simdi aldığı puan 48. Fatura gönderme işini 20 gün ertelese belki bu olmayacak. Bu devirde milyar dolarlar götürülürken sen devlet zarar etmesin diye 1000 liranın peşine düşersen mutlaka ödülünü alırsın.
hocam kendini yorma anlatamazsın. ülkede kase her daim çorbadan sıcak olmuştur. orhan gencebay ın şarkısındaki gibi bize tek düşen "kula kulluk edene yazıklar olsun" demek :verymad:

Arkadaşlar, artık KADROLU MÜDÜR diye bir şey olmayacak mı?
Yani sınavlar filan oluyordu onlara gerek kalmıyor mu?
Müdürlükten Öğretmenliğe döndürülenler bir daha müdür olamazlar mı?
Aydınlatırsanız sevinirim

"idareci olarak görev yapmak kazanılmış hak doğurmaz" ifadesi ilgili düzenlemede açık bi şekilde ifade ediliyor.
mantık şu, okulda, ya da sistemde esas olan "öğretmenlik"tir.

teksen' Alıntı:
"idareci olarak görev yapmak kazanılmış hak doğurmaz" ifadesi ilgili düzenlemede açık bi şekilde ifade ediliyor.
mantık şu, okulda, ya da sistemde esas olan "öğretmenlik"tir.

Kadrolu müdür diye bişey yok ozaman ? doğru mu hocam ?

evet.
kadrolu müdür de müdür yardımcısı da yok
bundan böyle.
belli sürelerde gelecekler ve süre sonunda uzatma belli koşullara bağlı.
uzatmak istemeyenler ya da görev süresi MEM tarafından uzatılmayanlar öğretmenliğe dönecekler.
üniversitelerdeki dekanlık, rektörlük ya da bölüm başknalığı gibi.

Bakıyorsunuz, 3-5 ay önce ilçe milli eğitim müdürlüğüne, şube müdürlüğüne getirilen, ortak özellikleri de AKP’ye yakınlığı ile bilinen sendika üyesi olanlar, 25-30 yıl kıdemi olan okul müdürlerine not veriyor. Tanımadıkları, bilmedikleri okul müdürleri için verdikleri notlarla, o kişilerin okul müdürü yapılıp yapılmayacağına karar veriliyor.

Bakan kardeşi için yapılanlar
http://sozcu.com.tr/2014/yazarlar/saygi ... il-584441/

10593150_268296520044840_8673377817191353199_n.jpg

asam2263' Alıntı:
bizim ilçede 75 puanı geçenlerin hiçbiri ebsli değil nolucak şimdi..
hala bilimsellikten bu kadar uzak oluşunuza araştırmadan yorum yapmanıza şaşırıyorum,kaç okul müdürünü tanıyorsun hocam,diğer ilçeleri biliyormusun,kendinden olmayanı bu ülkedesevmediklerinin bilmiyormusun sadece ebs li deil biz böyleyiz.sanki türk milletini tanımıyorsun iyi olmuş diyorsun,siyaset okullara girdi yineden harika diyorsun,bu 4 sene belki bişey değişmeyecek ama önümüzdeki 4 senede ebs li olan sayısı artacak ve hepsi makam mevki isteyecek.okul müdür yardımcısını keni seçiyor.neye göre adam dindarsa namazda yanında duranımı isteyecek öğretmenler odasında tanımadığı öğretmeninimi,biraz adaletli olun,hepimiz ölecez adalet orda işimize yarar.

benim bulunduğum ilçede eğitim bir -sen liler haricinde 75 ve üzeri alan müdür yok. eğitim bir senliler de 90 ve üzeri notlar hep. benim müdürüm 68 aldı. çok çalışkan, öğretmenler tarafından çok sevilen, mesai diye birşey gözetmeden gece gündüz çalışan bir müdürdü. ebs liler içinde de gerçekten aldığı notu hak eden arkadaşlarımız var ama
diğer sendikalardan olanlar için aynı şey düşünülmemiş. en azından burası için söyleyeyim sonuçlar kesinlikle siyasi.

AsilTurk' Alıntı:
toker42' Alıntı:
AsilTurk' Alıntı:
Mayıs ayında şube müdürü oldum. Diğer şube müdürümüzle beraber vicdanımızın sesini dinleyerek değerlendirmelerimizi yaptık. Sonuç 13 müdürden 7 tanesinin görevi son buldu. Bunlardan 5 tanesi ebsli.

Ama şuan mutlu muyum hayır. Huzurlu muyum hayır. Bir tek vicdanım rahat ama üzerimizdeki baskı haddinden fazla hem sendika hemde il mem yönetimi resmen tacize başladı. Allah sonumuzu hayır etsin ve bizlerin yanında olsun.

mayıs ayında atanmışsın daha 1 dönem bile müdürlerle çalışmamışsın neye göre puan verdin. size EBS den liste geldi mi? geldiyse sizin tepkiniz ne oldu. puan anlama yaparken neye göre verdiniz. iyi not verdiğiniz müdürlerin sendikassı nedir. siz hakim değilsinz vicdan kanaatim siye bir şey olmaz

toker42' Alıntı:
şube müdürleri daha doğru dürüst tanımadıkları öğretmenlere oy verdi güya vicdanların sesini dinlemişler. bu müdürlük birilerinin vicdanına bırakılacak iş değildir. ebs şube müdürlerinin ellerine listeyi tutuşturdular hadi bir şube müdür bunun böyle olmadığını söylesin. bir şube müdür bu listeyi alıp o listeyi verenin kafasına çalması gerekirken boyunlarını büküp o listeyi ceplerine koydular. sonrada vicdan muhasebesi yapıyorlar.ben şube müdür olsaydım büyün müdürlere aynı notu verirdim.

1- Sen kimsin ki benden hesap soruyorsun? (Seni ciddiye alıp cevap vermezdim ancak senin gibi kafası basmayan tek yaptığı insanları eleştirmek olan salağa cevap vermek boynumun borcu oldu. Şu foruma yazdıklarını söyle bir gözden geçirdim tek yaptığın ortalığı karıştırmak. Tek bir faydalı paylaşımın bulunmuyor. Eminin okulunda da hiçbir işe yaramıyorsun. Senin gibi asalakları bizler "gerçek bilişimciler" yıllardır sırtımızda taşıyoruz.)
2-Türk Eğitim Senliyim
3-13 Müdürü 4 ayda tanıyacak kapasitem olmasaydı bu işe hiç girmezdim.
4-EBS bana liste vermedi sadece devam etmesi gerektiğini düşündükleri kişileri söylediler bende davulunda tokmağında bizim elimizde olduğunu kendilerine belirttim.
5- 13 müdür arasından barajı geçemeyen 7 müdürden 5 tanesi EBSli.
6- Barajı geçemeyenlerin hiçbiri barajı geçmeyi hak etmiyordu geçemediler.
7- Sen değil şube müdürlüğü bu kafayla öğretmen olduğuna yat kalk dua et. Bu kapasite ile gelebileceğin en üst seviyeye gelmişsin.
öncelikle kos koca şube müdür olmuşsun nasıl konuşulacağını bir öğren kimseye hakaret etme hakkın yok. ben sana hakaret etmedim. ben sana bir soru sordum 7 si kalmış 6 sı geçmiş bu 6 müdürün kaç tanesi hangi sendikadan ona cevap veremiyorsun. senin tokmağın bize sökmez benim nasıl öğretmen olduğumu nasıl yargıladıysan işte ordaki müdürleride öyle yargıladın. ben özgeçmişi yazssam dudağın uçuklar. zulum kimden gelirse gelsin ben karşısındayım. senin türk eğitim senli olman yanlış yapmayacağın anlamına gelmez. size deselerki beğenmediğiniz öğretmenlerin görevine son verin, onuda yaparsınız. yarın tokmak başkasının eline geçer o zaman o tokmağı kafanda bulursun o zaman da sen aman dilemeyeceksin. adamı adam yapan koltuklar değildir. siz şube müdürü değilde keşke ramazan davulcusu olsaymışsınız.

sen adamın şube müdürlüğünü aşağılayıcı bir dille yargılarsan oda sana hakaret edip senin öğretmenliğini yargılar. orda adaletli davranmaya çalıştığını anlatmış. bu kadar adalet bile meb personeline yeterdi. ne istediğin belli değil ne konuştuğun belli değil salla dur. sonra beni ciddiye alacaksınız ben saksı değilim! :puhaha: evet sen saksı değilsin.

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
sen adamın şube müdürlüğünü aşağılayıcı bir dille yargılarsan oda sana hakaret edip senin öğretmenliğini yargılar. orda adaletli davranmaya çalıştığını anlatmış. bu kadar adalet bile meb personeline yeterdi. ne istediğin belli değil ne konuştuğun belli değil salla dur. sonra beni ciddiye alacaksınız ben saksı değilim! :puhaha: evet sen saksı değilsin.
Ben kimsenin şube müdürlüğünü aşaglamadım. Ben yapılan işin yanlış olduğunu söyledim. Müdürlük birilerinin vicdanina kalmışsa orda adalet beklemek sizce ne kadar doğru.

Görevden alınanlar... Alınacaklar tabi... Babalarının tapulu makamı mı? Ömür boyu müdürlük... Ömür boyu müdür yardımcılığı yok artık... Ne güzel işte... İktidarlar adamlarıyla gelir... Halklar beğenmezse adamlarıyla giderler....

Geri