Okul müdürü tercihlerimi onaylamiyor

Kodla Büyü
realforever' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:
Maaş karşılığınız dışındaki derslere girme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Eğer din kültürü vb. dersleri size vermek istiyorsa, sizin bunu talep ettiğinize dair dilekçenizi alması gerekir.
Başka okulu tercih ettiniz diye onaylamama gibi bir lüksü, yetkisi yok. Onaylamak zorunda.
Arkadaşların dediği gibi, önce bir kez daha söyleyin, olmazsa onaylanması için dilekçe yazıp, verin. O da olmazsa milli eğitim müdürlüğüne gidip, bu işlerden sorumlu vatandaşla görüşüp, durumunuz anlatın. Onlar müdüre ulaşırlar.

Yarın soleyecem yok derse dilekçeyle basvurqcam
İki dönemdir BTR olmamı engelliyor.

Sayın hocam öncelikle selamlar.
Şunu belirteyim ben ilk olarak; kendi alanın haricinde hiçbir derse "sen istemediğin müddetçe" zorla sokamazlar. Norm kadrolar ders saatine göre belirlenir ve illa ki 15 saat veya 20 saat diye bir şey yoktur. Bununla ilgili mahkeme kararları var nette bakabilirsin hocam. (Örneğin 9 saat kendi alanında derse girip norm fazlası olmayıp başka bir ders de almayıp çalışan arkadaşlar olmuştur.)
Bu zorunlu ders muhabbeti kötü kullanıma maruz kalıyor. Öğretmenin norm kadrosunu dolduracağı(ki sistem üzerinden belirlenir ve ders saatine göre belirlenir, keyfe keder uygulamalarda mahkeme yoluna gidilir.) ders saatine ulaşılmışsa olay bitmiştir. 15-20 falan yalandır.
İkinci olarak şunu söyleyeyim müdürünüzün imza atmaması ve din kültürü dersi vermek istemesiyle ilgili olarak: okulda sizin norm olarak atanmış olma şartlarınızı sağlayan ders saati mevcut ise (15-20 değil! sistem üzerinde gerekli olduğu kadar) siz ders saatiniz kaç olursa olsun çalışırsınız ve maaşınızı da alırsınız. Alanınız dışındaki hiçbir derse girmeme hakkınız vardır. Kimse zorla kafasına göre iş yapamaz. BTR formunuzu dilekçeniz ile iletin müdüre ve "evrak kayıt numarası" alın dilekçeniz için. Başvurunuzun ulaşması için gereken süreyi ve oluşabilecek mağduriyetinizi ve ayrıca oluşabilecek mağduriyetin giderilmesinde yasalardan yararlanılacağına dair bilgileri de dilekçenizde açıkça belirtin. Aklı varsa o dilekçeyi zamanında ulaştırır gerekli yerlere.
Üçüncü olarak: okulun çıkarlarını gözetmesi lazım diyen arkadaş yanlış biliyor. Sayın hocam müdür okulun çıkarını gözetirken öğretmeni ezemez. Bilişim öğretmeni din dersi verebiliyorsa eğer; matematik-fizik-kimya-biyoloji-geometri-ingilizce-tarih-coğrafya-felsefe ve türkçe dersleri de verebilir bu mantığa göre. O zaman madem okuldaki diğer hocaları norm fazlası yapıp başka yere yollasınlar ve hepsine siz girin derslerin. Böyle bir düşünce olamaz. Müdür yetkileri kadar iş yapar. Herkes "ben senden daha yetkiliyim ben ne dersem o olur" mantığı güderse bir yere varamayız.
Herkes haddini bilse yeter, çok şey istenmiyor kimseden.
Saygılarımla.

Tüm yazılanları okumadım. Ancak Bu dönemin sonunda okul müdürleri ilçe şube müdürü başkanlığında toplanır. o zaman diğer okullardan istemesi gerek.

Ancak işin kolayına kaçıyor müdür arkadaşımız. İlçe ile görüşün ve BTR görevinni Fatih Projesi için önemine Bakanımızın Fatih sevdasına vurgu yapın.

Habib hocam hatay MEB okul idaresince ders saatlaerini onaylatan ve tercihlern olduğu bir çıktının okul mudurunce imzalayarak gönderilmesini istiyor.

realforever' Alıntı:
Habib hocam hatay MEB okul idaresince ders saatlaerini onaylatan ve tercihlern olduğu bir çıktının okul mudurunce imzalayarak gönderilmesini istiyor.
Hocam,

Bakanlık başvuru formunu yayınlamış. Onunla başvuru yapılması gerekiyor. Onun dışında ekstra bir şeye gerek yok.

Yarın il formatoruyle gorusecem hocam dediğimiz gibi başvuru formunu MEB yayınlamış.Hocam benim mudur iki dönemdir benim formator olmamı istemiyor.tek derdi şuymuş az ince öğrendim .ders programı yapmayı bilmiyor ve ikinci dönem ders programını birine yaptırmış şimdiden.bozmak istemiyor ders programını bana din kulturu vermiş.nelerle uğraşıyoruz Hocam

Diğer arkadaşlar gerekeni yazmış ama bence resmi bir dilekçe ile başvurunuzu verin ve gelen evrak olarak kaydettirin. Ondan sonra isterse göndermesin yada ret cevabı yazsın,ki yapamaz. Mutlaka resmi işlem yapınız, o zaman öyle bir köşeye sıkışır ki elinden hiç bir şey gelmez.
Dilekçeyi işleme almamanın cezası çok büyüktür.

compteach06' Alıntı:
21 saat kendi dersiniz olursa verebilir. Veya bransiniz geregi okutabileceginiz bir ders varsa verilir. İtiraz dilekcenizi yazin eger ust yaziya bagli gondermez ise silsileyi atlayip direk ilce milli egitime şikayet dilekcesi yazin.

Alanın dışında sana görev verilemez ,idari görev verilemez direk okuluna yaz alanım dışında ders istemiyorum diye

:+1:
welwet' Alıntı:
realforever' Alıntı:
yakuphan' Alıntı:
Maaş karşılığınız dışındaki derslere girme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Eğer din kültürü vb. dersleri size vermek istiyorsa, sizin bunu talep ettiğinize dair dilekçenizi alması gerekir.
Başka okulu tercih ettiniz diye onaylamama gibi bir lüksü, yetkisi yok. Onaylamak zorunda.
Arkadaşların dediği gibi, önce bir kez daha söyleyin, olmazsa onaylanması için dilekçe yazıp, verin. O da olmazsa milli eğitim müdürlüğüne gidip, bu işlerden sorumlu vatandaşla görüşüp, durumunuz anlatın. Onlar müdüre ulaşırlar.

Yarın soleyecem yok derse dilekçeyle basvurqcam
İki dönemdir BTR olmamı engelliyor.

Sayın hocam öncelikle selamlar.
Şunu belirteyim ben ilk olarak; kendi alanın haricinde hiçbir derse "sen istemediğin müddetçe" zorla sokamazlar. Norm kadrolar ders saatine göre belirlenir ve illa ki 15 saat veya 20 saat diye bir şey yoktur. Bununla ilgili mahkeme kararları var nette bakabilirsin hocam. (Örneğin 9 saat kendi alanında derse girip norm fazlası olmayıp başka bir ders de almayıp çalışan arkadaşlar olmuştur.)
Bu zorunlu ders muhabbeti kötü kullanıma maruz kalıyor. Öğretmenin norm kadrosunu dolduracağı(ki sistem üzerinden belirlenir ve ders saatine göre belirlenir, keyfe keder uygulamalarda mahkeme yoluna gidilir.) ders saatine ulaşılmışsa olay bitmiştir. 15-20 falan yalandır.
İkinci olarak şunu söyleyeyim müdürünüzün imza atmaması ve din kültürü dersi vermek istemesiyle ilgili olarak: okulda sizin norm olarak atanmış olma şartlarınızı sağlayan ders saati mevcut ise (15-20 değil! sistem üzerinde gerekli olduğu kadar) siz ders saatiniz kaç olursa olsun çalışırsınız ve maaşınızı da alırsınız. Alanınız dışındaki hiçbir derse girmeme hakkınız vardır. Kimse zorla kafasına göre iş yapamaz. BTR formunuzu dilekçeniz ile iletin müdüre ve "evrak kayıt numarası" alın dilekçeniz için. Başvurunuzun ulaşması için gereken süreyi ve oluşabilecek mağduriyetinizi ve ayrıca oluşabilecek mağduriyetin giderilmesinde yasalardan yararlanılacağına dair bilgileri de dilekçenizde açıkça belirtin. Aklı varsa o dilekçeyi zamanında ulaştırır gerekli yerlere.
Üçüncü olarak: okulun çıkarlarını gözetmesi lazım diyen arkadaş yanlış biliyor. Sayın hocam müdür okulun çıkarını gözetirken öğretmeni ezemez. Bilişim öğretmeni din dersi verebiliyorsa eğer; matematik-fizik-kimya-biyoloji-geometri-ingilizce-tarih-coğrafya-felsefe ve türkçe dersleri de verebilir bu mantığa göre. O zaman madem okuldaki diğer hocaları norm fazlası yapıp başka yere yollasınlar ve hepsine siz girin derslerin. Böyle bir düşünce olamaz. Müdür yetkileri kadar iş yapar. Herkes "ben senden daha yetkiliyim ben ne dersem o olur" mantığı güderse bir yere varamayız.
Herkes haddini bilse yeter, çok şey istenmiyor kimseden.
Saygılarımla.
:+1:

http://mevzuat.meb.gov.tr/html/derssaat ... aat_0.html

EK DERS YÖNETMELİĞİ

MADDE 5- (1) Kapsama dâhil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli;

c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat,

ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç hâlinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir.

:arrow: YUKARIDAKİ MADDEYE GÖRE;
Alan dışı bir dersin sana verilebilmesi için hem o dersi verecek öğretmene ihtiyaç alması hem de senin o dersi vermeye istekli olman gerekir.

Yani ihtiyaç var diye sen istemezken alan dışı ders verilmez veya ihtiyaç yokken sen istiyorsun diye de verilmez. Maaş karşılığını doldurup doldurmamakla ve ya mecburi 21 saatle alakalı bir durum değil dir bu. Alan dışı ders mecburi verilemez. Alanındaki dersi ise 21 saate kadar mecburi verebilir.

realforever' Alıntı:
Hocam dilekçe yazacam da nasıl bir dilekçe yaziyim onu bilemiyorum içine ne yazsam
..
hocam kusura bakmayın ama bende bu konuyu hiç kabul edemiyorum. ÖĞRETEN KİŞİ konumundaki bizler iş ÖĞRENEN moduna geçince sınıfta kalıyoruz. Bir memur dilekçe ile resmi olarak derdini anlatmayı nasıl bilmez !!!!
..
Gelelim çözüme
Derdiniz ne BTR Dilekçesi.
Üst birimden istek bulunurken ne yapılır arz edilir.
.
................. okulı müdürlüğüne

kurumunuzda bilgisayar öğretmeni olarak çalışmaktayım. İlçemiz okullarında Fatih Projesi kapsamında Bilişim Teknolojileri Rehberi olarak görev yapmak istiyorum. Ekteki başvurumun ve gerekli evrakların onaylanması hususunda
gereğini arz ederim

EKLER:
1. BTR Başvuru Dilekçesi
2. Zart
3. Zurt

(sağ tarafa) tarih - altına isim ve imza

İletişim bilgileriniz (Adres - Telefon)
....................

Not: Siz dilekçenizi müdür doğrudan verir ve takip etmezseniz dilekçeniz sümenaltı edilir. O yüzden resmi kuruma verdiğiniz tüm dilekçelerinizi kayıt altına alıp Tarih - Sayı vb. bilgilerini not etmeyi unutmayın...

Sayın hocam FBTR olman zor değil olursun. Ya sonrası

12 saat dersin var ise müdür bunları tüm haftaya yayabilir. Aynı gün içinde iki okula gidip gelmek zorunda kalırsın ki bu cabası. Malesef Müdürlere mobing yaptığı halde bunu hak haline getiren maddeler var. Ben tersleşme derim.

realforever hocam,
1- habibocak 'ın da dediği gibi başvuru formunu sistemden doldurup çıktısını alırsınız ve okul yönetiminden alacağınız üst yazı ile il milli eğitime takdim edersiniz. Dolayısıyla bu başvuruda okul müdürünün onay imzası yoktur. Eğer alacağınız üst yazıya imza atıp vermezse size engel teşkil ettiğinden hata işlemiş olur.

2- Size mevcut ders saatinizin üstünde branşınız dışı yada yan branş dışında zorla başka bir ders veremez. Israr ettiği takdirde üst amire (ilçe mem) durumu iletebilirsiniz.

3- BTR başvurunuzu engellediği için il milli eğitim il formatörleri ile görüşürseniz onlar sizin adınıza devreye girecek ve ihtiyaç gereği bulunduğundan Müdürünüze durumu iletecektir mutlaka. İl mem BTR koordinatörleri ile mutlaka görüşmelisiniz. Böylece siz de yorulmazsınız, sorun kendiliğinden çözülür.

Ayrıca şu hükmü müdürünüz bir zahmet okusun:

Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın "Aylık karşılığı ders görevi" başlıklı 5. maddesi, 1. fıkrası; "(1)Kapsama dahil örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görevli; c) Genel bilgi ve meslek dersleri öğretmenleri haftada 15 saat, ders okutmakla yükümlüdürler. Bu yükümlülük öncelikle alanlarında, alanlarında ders bulunmayanlara ise ihtiyaç halinde ve istekleri üzerine alanları dışında ders görevi verilmek suretiyle yerine getirilir."

Geri