Okul müdürü tercihlerimi onaylamiyor

Kodla Büyü

realforever

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BTR başvurusunda bulundum okul mudurunun onayı lazımdı girdim odasına formu verdim imzalamayacam dedi.bende niye dedim sana din kültürü dersi verecem dedi.21 saate kadar ders verebilirim dedi.bende istemiyorum dedim.BTR olmak istiyorum dedi.yok dedi ben sana din kukturu bu verecem başka kime verecem diyor.ne yapacam arkadaşlar.ole birşey var mi

12 saatim var arkadaşlar.ben sana 21saate kadar ders veririm diyor. Resmi ve yasal olarak nasıl ne yapmalıyım.dilekçesi zorla imzalatmak için ne yapmalıyım. Formu masada bekletti.

21 saat kendi dersiniz olursa verebilir. Veya bransiniz geregi okutabileceginiz bir ders varsa verilir. İtiraz dilekcenizi yazin eger ust yaziya bagli gondermez ise silsileyi atlayip direk ilce milli egitime şikayet dilekcesi yazin.

Hocam bakanlık btr ye çok önem veriyor alt yapın yapılmışsa kesinlikle onaylaması lazım aksi taktirde istediğin yere şikayet edebilir ve bunu medyaya yayabilirsin gel gelelim işin aslına, günümüzde müdürler artık çoğu şeyi yokuşa sürmeye başladı dikkat ettiyseniz bu son 2 senede patlak vermeye başladı neden çünkü müdürlük yol geçen hanına döndü neyse demek istediğim uğraşırsan kedinlikle btr olursun ama okul idaresi ile ters düşmek iyi mi bilmem işini yaparsan hiç bir şey yapamaz ama boş yere huzursuz olursun ya güzellikle halletmeye çalış yada hakkını ara

realforever' Alıntı:
Yok hocam yapılmadı ilçemizdeki bir liseye başvuru yaptım.
hocam bak ben burasını yeni okudum eğer okulunuza yapılmadıysa müdür kendi okulunun menfaatini de düşünmek zorunda göndermek istemeyebilir

Okul müdürünün imzalayacağı kısım BTR onayı ile ilgili değil ki, okulun öğretim şekli, okuldaki şube, tahta, ders yükünün onayı sadece.

hocam size sorla 21 saate kadar ders verebilir.siz maaş karşılığını doldurduktan sonra yani 15 saatten fazlasını girmek istemezseniz eylül ayında idareye dilekçe vermeniz gerekirdi vermediyseniz sizi 21 saate kadar zorla sokar.tabi bizde btr olunca durum nasıl oluyo tam bilmiyorum. olmadı 21 dersin üstüne btr olursunuz benim 20 saat dersim var 2 günde lisede btr yim.

pagamy' Alıntı:
realforever' Alıntı:
Yok hocam yapılmadı ilçemizdeki bir liseye başvuru yaptım.
hocam bak ben burasını yeni okudum eğer okulunuza yapılmadıysa müdür kendi okulunun menfaatini de düşünmek zorunda göndermek istemeyebilir

Hocam okulumda hiç alt yapı yok ve iki yıla kadrda olmayacak.yeni bina hayırsever tam yapmadığı için tahta koyamadılar iki yılda koymqyacaklar.

Ne yapmalıyım bilmiyorum

Hocam yeni genelgeye göre öncelik kurulumu tamamlanmış okullara yapılıyor. sizin okulda da kurulum yapılmadıysa okul müdürü seni dışarıya göndermeyebilir. bu sebepten imzalamıyor olabilir. yeni genelgenin 1. maddesi a ve b fıkralarına göre tahta kurulmuş olma şartı var.

Hocam onaylamama gibir bir lüksü yok en fazla yapacağın btr formunu doldurup ilçe milli eğitime ver ve ilçe kordinatörüyle konuş yeni btr yönetmeliğini müdürün önüne bırak

Yasal ve resmi bir şekilde yapmak istiyorum arkadaşlar ve bilmiyorum. Ne yapmalıyım adım adım.memurlar nette okudum zorla alanımiz olmayan okutamayacagiz bir dersi zorla veremeyeceği yazılıyor.ancak okutabioevehimiz bir ders var ise onu zorla 21 saate kadar verebilirmis

Maaş karşılığınız dışındaki derslere girme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Eğer din kültürü vb. dersleri size vermek istiyorsa, sizin bunu talep ettiğinize dair dilekçenizi alması gerekir.
Başka okulu tercih ettiniz diye onaylamama gibi bir lüksü, yetkisi yok. Onaylamak zorunda.
Arkadaşların dediği gibi, önce bir kez daha söyleyin, olmazsa onaylanması için dilekçe yazıp, verin. O da olmazsa milli eğitim müdürlüğüne gidip, bu işlerden sorumlu vatandaşla görüşüp, durumunuz anlatın. Onlar müdüre ulaşırlar.

yakuphan' Alıntı:
Maaş karşılığınız dışındaki derslere girme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Eğer din kültürü vb. dersleri size vermek istiyorsa, sizin bunu talep ettiğinize dair dilekçenizi alması gerekir.
Başka okulu tercih ettiniz diye onaylamama gibi bir lüksü, yetkisi yok. Onaylamak zorunda.
Arkadaşların dediği gibi, önce bir kez daha söyleyin, olmazsa onaylanması için dilekçe yazıp, verin. O da olmazsa milli eğitim müdürlüğüne gidip, bu işlerden sorumlu vatandaşla görüşüp, durumunuz anlatın. Onlar müdüre ulaşırlar.

Yarın soleyecem yok derse dilekçeyle basvurqcam
İki dönemdir BTR olmamı engelliyor.

evet hocam ben de bir kez daha okudum yönetmeliği okul müdürünün onayı diye bir şey yok sen okula başvuru dilekçesi veriyorsun onaylayıp onaylamamak il komisyonunun elinde yeni gelen yazı da öyle geçiyor,eğer başvuru dilekçeni göndermezse okul müdürü hakkında bir üst amire şikayette bulunabilirsin

Allahım ne müdürler var gerçekten çok istiyorsa ücretli din kültürü öğretmeni istesin o zaman başka öğretmenleri zorlamak ne demek.

Ya dönem ortasında Din Kültürü Öğretmeni gelirse okula. Nolacak o zaman? Bu sorunuza cevap verebiliyor mu sayın müdürünüz? Ayrıca ilçeden ücretli öğretmen neden istemiyormuş anlayamadım ben. Her türlü BTR olursunuz hocam. Zorlayın. İldeki BTR arkadaşları devreye sokun.

21 saat maaş karşılığı çizelgesindeki derslerle alakalıdır.kimse sizi bırakın 21 i 12 nin üzerinde din kültürüne sokamaz.

Aslında bildiği birşey yok veririm veririm diyor ama birazdan akıl hocasını arar .ne mudurlerle uğraşıyoruz

Ne m*l müdürler var yav. Bıktım yeminle. Anlamayanlara laf anlatmaktan.

ilçe formatörüyle görüş hocam onlar bir şekilde hallediyorlar. geçen yıl aynı sorun bende de oldu milli eğitimden arayıp formatör ihityacımızı karşılamak zorundayız hocanızı alıyoruz dediler ve sorun kalmadı. Ben başvuru formumu doldurdum oda güzelce üst yazıyla imzalayıp yolladı :)

Hocam,

FP-Btr başvuru formunda okul müdürünün imzası yok. Siz başvuru formunuzu verirsiniz o da üst yazı İl/İlçey gönderir. Onaylamıyorum diye bir durumu yok.

Geri