okul idaresinin arkamdan planladığı iş...

Kodla Büyü
bu üslup ne hocam??? pardon ama biz bayanlara saçma sapan işler yaptıranlara söz attık... format atmak değil derdimiz... ama sizin gibi empati yapmayı bilmeyenler olduğu sürece...... yazık ki çok yazık...

ömerbilgin bilgisayrcıları beğenmiyorsan onların forumunda işin ne...

Bizim branşta rehber öğretmenlerdeki dik duruş yok maalesef

onlar da öğrencileri tamir etmiyorlar ama 09:00 15:00 arası okulda lar ayrıca çok problemli ise (zihinsel vs. ) RAM a gönderiyorlar kendileri uğraşmıyorlar bile ...

Bizim statümüz üzerinde bakanlığın yapması gereken tek şey bizi (formatörleri) Rehber öğretmen statüsüne sokmaktır ...

omerbilgin' Alıntı:
Ahh şu bilgisayarcılar!

Bilgisayar öğretmeni olupda bilgisayarın arızasını gidermeyi bilmeyene ben açıkçası tuhaf bakıyorum. Ben bilgisayar öğretmeni değilim. Matematik öğretmeniyim. Yıllardır bilgisyaralarla uğraşırım. Hatta formatör de oldum. O belirttiğiniz tamirciliği de yaptım. (Bunlar utanılacak değil öğünülecek işlerdir. Ben idareciye çalışmadım Devletime hizmet ettim. Okulun parasını okulda tutmak varken bilgisayarcılara neden vereyim?)

Böyle konuşmalara da uyuz oluyorum açıkçası yok görevim değil bilmemne ben yapmıyorum :) Sanki bitek sizin branşınız bu şekilde kullanılıyor. MAtematikçilerdin yokmu sıkıntısı? Yok etüt yapacak yok okul çıkışı okulda çocuklara ders anlatacak. Son yıllarda halk eğitim destekli çıktı o güne kadar fahri veriyroduk biz dersleri.

Açıkçası burda kabahat devletin. Bu işi aşkla şevkle yapacak adamlar atama beklerken. Bilgisayarın B sinden anlamayan (diğer branşlar içinde geçerli) kişiler öğretmen oluyor ondan sonra yok şöyle yok böyle.. VAlla zorla tutan yok et istifanı senin yerine 100 lerce kapıda bekleyen var.

Atanana kadar ağlarız millet olarak atandıktan sonra beğenmeyiz!

Elinden geliyorsa yap gelmiyorsa sızlanma kendini geliştir. Orta 2 deki çocuk bilgisayar tamiri yapıyor sen öğretmen olmuşsun format atamıyosan kendine bakmalısın bence!

Kimse kuusra bakmasın bu tipteki kişilere söylüyorum bunu.
orta 2deki çocuk problemi çözüyo ama sizin branştaşlarınızda çözemiyo. bu kişilerin kendileriyle alakalıdır. benim işim mesleğim ve benim hakkımda yorum yapma.

omerbilgin' Alıntı:
Ahh şu bilgisayarcılar!

Bilgisayar öğretmeni olupda bilgisayarın arızasını gidermeyi bilmeyene ben açıkçası tuhaf bakıyorum. Ben bilgisayar öğretmeni değilim. Matematik öğretmeniyim. Yıllardır bilgisyaralarla uğraşırım. Hatta formatör de oldum. O belirttiğiniz tamirciliği de yaptım. (Bunlar utanılacak değil öğünülecek işlerdir. Ben idareciye çalışmadım Devletime hizmet ettim. Okulun parasını okulda tutmak varken bilgisayarcılara neden vereyim?)

Böyle konuşmalara da uyuz oluyorum açıkçası yok görevim değil bilmemne ben yapmıyorum :) Sanki bitek sizin branşınız bu şekilde kullanılıyor. MAtematikçilerdin yokmu sıkıntısı? Yok etüt yapacak yok okul çıkışı okulda çocuklara ders anlatacak. Son yıllarda halk eğitim destekli çıktı o güne kadar fahri veriyroduk biz dersleri.

Açıkçası burda kabahat devletin. Bu işi aşkla şevkle yapacak adamlar atama beklerken. Bilgisayarın B sinden anlamayan (diğer branşlar içinde geçerli) kişiler öğretmen oluyor ondan sonra yok şöyle yok böyle.. VAlla zorla tutan yok et istifanı senin yerine 100 lerce kapıda bekleyen var.

Elinden geliyorsa yap gelmiyorsa sızlanma kendini geliştir. Orta 2 deki çocuk bilgisayar tamiri yapıyor sen öğretmen olmuşsun format atamıyosan kendine bakmalısın bence!

hocam şimdi ben çıkıp desem ki, ben matematik dersini şöyle anlatırım, şöyle kurs açarım şu kadar öğrencim sbs de full çeker, bu matematikçiler hiçbişe yapmadan okula gelip gidiolar diye allah aşkına sizin hiçmi gücünüze gitmez...!!! hem siz bu lafları bt öğretmenlerinin forum sitesinde söylüyorsunuz...! ayıptır yahu...!! birazcık düşünün bunları...!!!

hayalcisuat' Alıntı:
omerbilgin' Alıntı:
Ahh şu bilgisayarcılar!

hocam şimdi ben çıkıp desem ki, ben matematik dersini şöyle anlatırım, şöyle kurs açarım şu kadar öğrencim sbs de full çeker, bu matematikçiler hiçbişe yapmadan okula gelip gidiolar diye allah aşkına sizin hiçmi gücünüze gitmez...!!! hem siz bu lafları bt öğretmenlerinin forum sitesinde söylüyorsunuz...! ayıptır yahu...!! birazcık düşünün bunları...!!!
+1

kişileri bulundukları ortamda değerlendirmek her zaman daha adil olur. biz 4 yıl üniversitede okurken bize öğretmen olacaksınız, öğrencileriniz olacak dendi. sonra yazılı ve not kaldırıldı, ders seçmeli oldu. öğrencilerin ilgisizliği, dersi sürekli oyun oynama ve nete girme olarak görmeleri cabası. ve siz üniversitede ne gördünüz diyen kişilere 4 dönem matematik, 4 dönem elektronik ve buna benzer mesleğe başladığımızda kullanmayacağımız dersler gördük. faydası olmadı mı derseniz muhakkak olmuştur. herkes bilgisayarın herşeyini bilmek zorunda değil. ben her gün bilgisayarla ilgili ÇOK basit birçok yeni bilgi öğreniyorum. bunlar zamanla ve tecrübeyle kazanılacak şeyler. bazen bir sorunla karşılaşıyorsunuz; sonucu ya çok basit yada aklınıza gelmeyen birşey çıkabiliyor. bütün öğretmenlik mesleği için konuşuyorum. bu meslek özveri ister. branşımdakilerin mesleklerini kötüye kullanmayacaklarını ümit ediyorum. bayan olarak mesleğin artılarını yaşıyorum. mesela benden televizyon veya elektrik tamiri istemiyorlar. erkek öğretmenler bu tarz sorunlarla karşılaşıyorlar galiba. bir de idare çok önemli. bazı arkadaşlar bu yüzden formatörlükten çok şikayetçi. yoksa sebep tamir yada formatörlük değil. zaten birçok kişinin anakart tamiri yapamayacağını düşünüyorum(başta ben olmak üzere). acaba bunun için istifa etmem gerekiyormu?

Ogrt odasina yazilimi koyup konusmalar sifreler bankalar elime bir gecti mi gorurum o laf ebesi ogretmenleri

omerbilgin' Alıntı:
Hocam kiminle konuştuğuna dikkat et istersen googlede bi ömer bilgin yaz bakalım neler bulacaksın. Seni program diye cebimden çıkarırım ben!
Senin gibi kaç kişiye bilgisyaar kullanmayı öğrettim ben! Benim yetiştirdiğim ortaokul öğrencisi gelsin ders versin istersen!

Sen tanımıyor olabilirsin ama internet alemi beni iyi tanır! Boş beleş adam değiliz senin gibi, millete de faydamız var bizim.

NOT: metinde düzeltme yapılmıştır virgül koymayı unutmuşum vurgu başka yere kayıyordu :) )

berserk' Alıntı:
Senin anlamadığın kendi mesleğin herhalde hocam Matematik öğretmenliğini bırakıp tamirci olmakla övünüyorsun. Anlaşılmaz bir durum sizinkisi. Format atmayı dediğiniz gibi orta okul çocuğu (sizin seviyenizde) atabiliyor. Burda sorun sizin bilgisayar bilgisini karşılaşılan problemleri çözmekle eşdeğer tutmanız veya işinizi gelmesi. Yazılım bilgisi uzun süreç ister sizin gibi program kurup kaldırmayı bilmekle bu işi biliyorum diyenlere acımam geliyor valla.
Ben arattım kayda değer bişey çıkmadı.

omerbilgin' Alıntı:
Ahh şu bilgisayarcılar!

Senin gibi formatöre vuracaksın kırbacı vuracaksın kırbacı :mrgreen: Önüme bi bilgisayar koyup her parçasını sökseler yine yerli yerine takarım kendi bilgisayarım olursa tamirde yaparım ama bu yıl 1 2 bilgisayar dışında tamir için hiçbir kasaya tornavida bile sürmedim keyfimde yerinde maddelerde anlamak isteyene çok açık ama üstte yazan eleman gibileri dediğim gibi süründürmekte fayda var eşek semer durumları yani.

Bu arada bendede var matematik kursu verdiğim öğrenci şimdilik 1 tane ama ilerleyen yıllarda sayıyı arttıracağım.

Google'a ahmaklara verilecek en güzel cevap nedir yazdım....SUSMAK çıktı...
Not:Bu yazıyı ahmaklar üstüne alınır...

Okulda Bilişim Teknolojileri öğretmeni varken dersin seçilmemesi çok ilginç.
Dersine sahip çık(a)mayanlar için bu durum ders olsun!
Formatörlük sadece avuntu, rehber öğretmenlik gibi olmasını da sadece rüyamızda görürüz.
Tabi tatlı geliyor, full ekders, nöbet yok, sınıf yok, ders yok... o zaman sen de YOKSUN.

omerbilgin' Alıntı:
Harbi yazıyomuş ha! Üşenmeden bende yazdım. Önceden tecrübeniz varmıydı bu konuda?

neyzenoktay' Alıntı:
Google'a ahmaklara verilecek en güzel cevap nedir yazdım....SUSMAK çıktı...
Not:Bu yazıyı ahmaklar üstüne alınır...

senin yazmana gerek yoktu. zira biz senin yazdıklarını okuyunca epey bi sustuk. ondan anlaman lazımdı... :)

omerbilgin benim yazdıklarımda belliki zoruna gitmiş 1 mesaj yetmemiş 1 2 daha yazmışsın :mrgreen: Ben geçen yıl 2. dönem sırf zevkine formatörlük almamış bir insanım 3 saat ders vardı ilçede başka ders vermedi 1 gün gidip 6 gün salsa tango zeybek spor salonu takıldım :mrgreen: Aklıma eserse yine aynısını yapabilirim ama bu yıl yapmam gibi çünkü evime arabayla 2 dklık okula gidiyorum tamircilik yok, klüp yok, nöbet yok, sınıf yok, anlayışsız idarem yok. Bilgisayar bozulur söylerim okul aile birliği başkanına yollar teknik servise. Kendime ait içinde ısıtıcısı olan, koltuğu olan, bunun yanında kliması olan bir odam var.

Anlayacağın ben öyle başkasına benzemem hakkımıda, yapacağım işide iyi bilirim onun için öyle ırın tırın atıp durma senin yaptığın tamircilikmiş birde bunu göğsünü gere gere söylüyorsun :mrgreen: Vuracaksın kırbacı vuracaksın kırbacı :mrgreen:

@omerbilgin demişsin ki
omerbilgin' Alıntı:
Bilgisayar öğretmeni olupda bilgisayarın arızasını gidermeyi bilmeyene ben açıkçası tuhaf bakıyorum.
ve ardına bizim kaale almayacağımız bir sürü şey sıralamışsınız.

Hocam valla istediğin gibi bak, ister yan bak, ister tuhaf bak, tınnnn...

omerbilgin' Alıntı:

Sıkıntınız varsa siz de ağlayın, ağlamayana meme yok kardeş, bizde bu tavırlara uyuz oluyoruz...

Lafa gelince bizden başka herkes bilişimci maşallah, bu iş gönül işi... Yemişim ben gönül işini...

Ekders muhabbetine getirmişsiniz işi, bu işi hiçbirimiz gönüllü olduğumuz için yapmıyoruz, para için yapıyoruz arkadaşım kimse evirip çeviremez bu durumu. İnsanların 1-2 okulda derse giripte dersini doldurma imkanı olsa, diğer branşlar kadar şansı olsa formatörlük zıkkımına dönüpte çoğunluk bakmaz, ki bazı illerde zorunlu olduğunu da bilirsiniz heralde bu kadar işin içindeyseniz.

Ekders almıyorum formatörde değilim, boş vakitlerimde de zevk için matematik testi çözüyorum...

the_korsan' Alıntı:
@omerbilgin demişsin ki
omerbilgin' Alıntı:
Bilgisayar öğretmeni olupda bilgisayarın arızasını gidermeyi bilmeyene ben açıkçası tuhaf bakıyorum.
ve ardına bizim kaale almayacağımız bir sürü şey sıralamışsınız.

Hocam valla istediğin gibi bak, ister yan bak, ister tuhaf bak, tınnnn...

omerbilgin' Alıntı:

Sıkıntınız varsa siz de ağlayın, ağlamayana meme yok kardeş, bizde bu tavırlara uyuz oluyoruz...

Lafa gelince bizden başka herkes bilişimci maşallah, bu iş gönül işi... Yemişim ben gönül işini...

Ekders muhabbetine getirmişsiniz işi, bu işi hiçbirimiz gönüllü olduğumuz için yapmıyoruz, para için yapıyoruz arkadaşım kimse evirip çeviremez bu durumu. İnsanların 1-2 okulda derse giripte dersini doldurma imkanı olsa, diğer branşlar kadar şansı olsa formatörlük zıkkımına dönüpte çoğunluk bakmaz, ki bazı illerde zorunlu olduğunu da bilirsiniz heralde bu kadar işin içindeyseniz.

Ekders almıyorum formatörde değilim, boş vakitlerimde de zevk için matematik testi çözüyorum...

:+1:

Geri