okul idaresinin arkamdan planladığı iş...

Kodla Büyü

hhhh

Aktif Üye
geçen hafta müd. yardımcısı gelip "hocam okulda norm fazlasısın başka okula görevlendirilebilirsin" dedi. dersim yok yani 2. kademede seçilmediği için mecbur formatör olmuştum, ama tamirat işlerini görevim değil bilmiyorum diyerek yapmıyordum.
bizim okulda da tamirata hevesli bir iki sınıfçı var, samimi olduklarımdan biri yanıma gelip" hocam sen başka okula mı görevlendirildin " diye sordu.. ona " neden formatör olmadığını formatör olmasını istediklerini" söylemişler. o da " hülya hoca ne olacak " deyince "onu da başka okula göndeririz" demişler!!!!... yani adamların formatörlükten anladığı iş tamirat, hiç önemli değil öğretmenlerin bilgisayarı derslerinde kullanması.. işleri yürüyor mu ona bakıyorlar.. bende "hocam dedim siz de tamir yapmayın formatörün de işi değilki niye yapıyorsunuz teknik servisle anlaşsınlar"..
walla bildiğim işi yapıyordum ama bilemeyince bilmiyorum dediğimde formatörsün bilmek zorundasın gibi laflardan sıkıldığım için artık hiçbir tamiri kabul etmediğim onların yaptığı da bu,, devlet bizi bu hale getirdi hiçbir sendikada hakkımızı aramıyor..ne olacak halimiz bilmiyorumm

Basit adamların kendi yetersiz beyinleri ile yaptıkları şark kurnazlıkları , zaten bilgisayara format atmayı bilip iki de afilli cümle kurabilen tüm diğer branşlar kendini bilişimci sanıyor. Ama yinede size tebliğ edilen formatör öğretmenlerin görevlerini bir kez daha okuyun ve en azından bu dangalakların eline koz vermeyin sevgili meslektaşım.

hocam Alalh yardımcınız olsun bayan arkadaşların işleri daha zor abuk subuk bir sürü iş oluyor dediğiniz gibi teknik servis degiliz ama maalesefki idareciler ek dersimizi sanki kendileri veriyormuş gibi her işi yaptırmak istiyorlar:(

Arkadaşım okulun format işini de formatör olduğun halde sen yapmayacaksan arkandan da böyle konuşurlar.Kusura bakma

@lulu@' Alıntı:
Arkadaşım okulun format işini de formatör olduğun halde sen yapmayacaksan arkandan da böyle konuşurlar.Kusura bakma
arkadaşım format işinde sorun yok ben tamircilikten bahsediyorum.. hem okulun format işi yapılır diye kapıya bir yazı assam bak o zaman ne oluyor

hocam durumunuza üzüldüm. okulda ikilik oldumu her türlü problem çıkabilir. bende buna benzer bir durum ile karşılaştım. ama ben verdikleri görevlerde bilmiyorum demektense, okulda diğer işlerle ilgilenen kişilerin görevlerininde bana verilmesi gerektiğini, bu işleri en iyi benim yapabileceğimi, aksi halde hiçbir işe dokunmayacağımı güzel bir dille anlattım. bu şekilde işten kaçmadığımı ancak sap ile samanın ayrılması gerektiğini vurguladım. ve sonunda o kişi okuldan ayrılana kadar hiçbir işe karışmadım. şuan bütün işleri ben yapıyorum. yapabildiklerimi tabiki. ama yapamadıklarımı da bilmiyorum felan demiyorum, okul idaresine yol gösteriyorum. şu şekilde halledebiliriz diyerek. bence sizde bu şekilde davranırsanız doğru olur. bu benim görüşüm tabi. doğrusunu siz kendi durumunuzu değerlendirerek yapabilirsiniz. zira şartlar değişebilir her okulda...

hocam siz okulda bilişim tekn. öğretmenisiniz, yine de siz olun formatör.. aralıkta görevlendirmeler yeniden yapılmıyor mu 6 aylık???zamanı gelince yine başvurun.. ama sizi çok ii anlıyorum.. ben de nefret ediyorum bu meslekten de bu konumdan da... bayan olunca kimse anlamıyor derdimizden.. masanın tepesine çıkartıp projeksiyon ayarlatıyor mankafalar..... bilemiyorum sonumuzu... ne olacağımızı... her gün bir umutla açıyorum bbneti... ama hergün daha beter haberler açıklanıyor...

Ben de ne derdimi ne de kendimi anlatmaya çalışmıyorum artık. Tamir ise bilmiyorum diyorum. Gerçeği de öyle ki gerçekten kasanın içine bakınca hiçbir şey anlamıyorum. Haaa anlasam da zaten tamir benim işim değil. Yapmam. Öyleleri çıkar ki kasasındaki tozu senin temizlemeni ister. Bunun bilgisayar öğretmeni olmakla alakası yok. Tornavida cevirmeyi bilen herkes bunu yapar. Eskiden her işe koşardım ama artık kullanılmaya çalışıldığını hissedince insan kendine göre tedbirler alıyor. Onlar bana işim olmayan şeyleri yüklerken utanmıyorlarsa ben artık bilmiyorum demeye utanmıyorum. Varsın bu bilgisayar öğretmeni hiçbirşey bilmiyor desinler. Benim bilgimi ölçecek merci onlar değil.

marbled' Alıntı:
Ben de ne derdimi ne de kendimi anlatmaya çalışmıyorum artık. Tamir ise bilmiyorum diyorum. Gerçeği de öyle ki gerçekten kasanın içine bakınca hiçbir şey anlamıyorum. Haaa anlasam da zaten tamir benim işim değil. Yapmam. Öyleleri çıkar ki kasasındaki tozu senin temizlemeni ister. Bunun bilgisayar öğretmeni olmakla alakası yok. Tornavida cevirmeyi bilen herkes bunu yapar. Eskiden her işe koşardım ama artık kullanılmaya çalışıldığını hissedince insan kendine göre tedbirler alıyor. Onlar bana işim olmayan şeyleri yüklerken utanmıyorlarsa ben artık bilmiyorum demeye utanmıyorum. Varsın bu bilgisayar öğretmeni hiçbirşey bilmiyor desinler. Benim bilgimi ölçecek merci onlar değil.

aynen hocam bu insanlar bana arada kasaların tozunu temizle demiş insanlar..yok bilmiyorum demekten hiç utanmıyorum herşeyi bilmek zorunda değilim, kim ne düşünürse düşünsün ...biizm meslektaşlarımız yüzünden oluyo biraz da idareyle iyi geçinmek uğruna her işlerini yapıyorlar sonraki gelenden de aynısını bekliyorlar..

valla bu adamları bu kadar kasıntı yapanların Allah ..... versin. kendilerini bişi zannetmeye başladılar. siz dilekçe ile başvurun formatörlüğe bildiğinizden de şaşmayın dik durun gerekirse başka okula gidin bunların yüzünü çekeneceğinize. sizin için belkide daha hayırlı olur.

Hocam dün başıma gelen bir olayı aktarayım. Okulumdaki Görsel Sanatlar öğretmeni vatandaş her fırsatta formatör olduğum için bana nerde görse "yatmatör öğretmen" tabiri kullanıyordu. Dün bu arkadaş bilgisayarda başı sıkışınca öğretmenler odasında yardımımı istedi. Ben ne yaptım, hocam kusura bakma ben yatmatör öğretmenim, yatmaya gidiyorum sen bul birini işini görsün dedim. Adam dumur, diğer arkadaşlar saolsunlar aldın mı cevabını arkadaş diye çıkıştılar. Vatandaş bugün geldi hocam kusura bakma ben şaka yollu takılıyordum ayaklarıyla konuşmaya çalıştı. Ben daha ağzımı açmadan, ordan bir öğretmen arkadaş insanların meslekleriyle şaka falan olmaz hele ki Volkan hocam tamamen mebin yanlış politikaları yüzünden bu durumdayken sen destek olman gerekirken, haddini bilmedin Volkan hocam sana haddini bildirdi cevabını verince yine dumur.

cool_06' Alıntı:
Basit adamların kendi yetersiz beyinleri ile yaptıkları şark kurnazlıkları , zaten bilgisayara format atmayı bilip iki de afilli cümle kurabilen tüm diğer branşlar kendini bilişimci sanıyor. Ama yinede size tebliğ edilen formatör öğretmenlerin görevlerini bir kez daha okuyun ve en azından bu dangalakların eline koz vermeyin sevgili meslektaşım.
kendini yetiştirmemiş eline bir dipl oma alıp bilişimci geçinenleri n e yapalım ? Dört yıllık BT mezunu hiç birşeyden anlamayan birçok insan var (sözüm bu işi hakkıyla yapanlara değil) lütfen biraz saygı ,kimseyi basit diye aşağılyamazsınız . :x

hocam zaten, eğer formatör öğretmenin görevlerine bakacak olursanız aynen şöyle diyor;
"okuldaki arızalı bilgisayarları okul idaresi kanalıyla milli eğitim müdürlüğüne bildirmek".. herşey bu cümlenin altında yatıyor hocam..gerisi boşşşşşşşşşşşş..
haa bana soracak olursanız, bayan halimle, kasanın içini de açıyorum, masanın üstüne çıkıp, projeksiyonu da taşıyorum, kasanın içindeki tozları da siliyorum, ağ kablosu da yapıyorum..v.s..v.s...(ki toz yüzünden faranjit oldum, ve tam 15 gün öksürdüm..) ama tüm bunlara rağmen idareyle ARAM BOZUK.. yaptığım her şeyin de tutanağını tutuyorum mutlaka ve her seferinde kafalarına vura vura da söylüyorum,BU BENİM İŞİM DEĞİL diye..okulla bi işim yok, öğrenciler için yapıyorum ne yapıosam, ve eğitim için.. köy okulundayım, buraya teknik servis gelmesi İMKANSIZ..ya öylece kalıcak yıllarca, ya da bu şekilde olucak..
ama her ne olursa olsun siz haklısınız hocam..dediğim gibi yukarıdaki maddeyi gösterin ve hepsi de kapasın çenesini..

omerbilgin' Alıntı:
Ahh şu bilgisayarcılar!

Bilgisayar öğretmeni olupda bilgisayarın arızasını gidermeyi bilmeyene ben açıkçası tuhaf bakıyorum. Ben bilgisayar öğretmeni değilim. Matematik öğretmeniyim. Yıllardır bilgisyaralarla uğraşırım. Hatta formatör de oldum. O belirttiğiniz tamirciliği de yaptım. (Bunlar utanılacak değil öğünülecek işlerdir. Ben idareciye çalışmadım Devletime hizmet ettim. Okulun parasını okulda tutmak varken bilgisayarcılara neden vereyim?)

Böyle konuşmalara da uyuz oluyorum açıkçası yok görevim değil bilmemne ben yapmıyorum :) Sanki bitek sizin branşınız bu şekilde kullanılıyor. MAtematikçilerdin yokmu sıkıntısı? Yok etüt yapacak yok okul çıkışı okulda çocuklara ders anlatacak. Son yıllarda halk eğitim destekli çıktı o güne kadar fahri veriyroduk biz dersleri.

Açıkçası burda kabahat devletin. Bu işi aşkla şevkle yapacak adamlar atama beklerken. Bilgisayarın B sinden anlamayan (diğer branşlar içinde geçerli) kişiler öğretmen oluyor ondan sonra yok şöyle yok böyle.. VAlla zorla tutan yok et istifanı senin yerine 100 lerce kapıda bekleyen var.

Atanana kadar ağlarız millet olarak atandıktan sonra beğenmeyiz!

Elinden geliyorsa yap gelmiyorsa sızlanma kendini geliştir. Orta 2 deki çocuk bilgisayar tamiri yapıyor sen öğretmen olmuşsun format atamıyosan kendine bakmalısın bence!

Kimse kuusra bakmasın bu tipteki kişilere söylüyorum bunu.
:alkis:

şimdi hocam BT Formatörüyüz ve dediğiniz gibi format atmak, bozuk bilgisayarı tamir etmek bizlerin görevi değil ama bunların işlerliğini sürekli kılmak bizim görevimiz. Bence aslolan İdarecide olsa öğretmende olsa "niyet"tir. Eğer artniyet olmadığını bileyim birçok işi elimden geldiğince yaparım. Ama artniyet var ve kullanıldığınızı hissediyorsunuz o zaman zaten haklarınız ve çıkarlarınız doğrultusunda hareket edin. Benim eşimde bir bayan formatör olarak sıkıntılı ve hiç sevmediği bir durum. Ama malesef başka alternatifimiz yok. Allah'tan benim gibi BÖTE li değilde Meslek yada Teknik okullara geçebiliyor. Bu yaza kısmet artık...
"Merfi" rumuzlu hocamız süper söylemiş ayrıca aslolan öğrenci bizim için, gerisi teferruat :))

İyi de hocam bazı insanlar sırf kendilerini tatmin edecekler, ne güzel de anlıyorsun bilgisayardan, ne güzel tamir ediyorsun denilip gaza gelecek ve bununla övünecekler diye gerçek formatör öğretmenlerin görevleri saptırılmış oluyor. Tamam insanların birbirlerine yardım etmeleri güzel, bu yardımı formatör öğretmen de yapabilir başka bir branştan olan öğretmen de. Ama sorun bütün bu bilgisayarlar ilgili yardımların insanların formatör olup yapmaları ve formatör öğretmenliğin üzerine böyle bir misyonun giydirilmesi. Bizim okulda da benden önceki formatör ve bir tane memur işi epeyce abartmışlar. Şimdi ben gelince yeni gelen hoca anlamaz deyip burunlarına bile koymayan var. Nasıl deyim gerçek bilişimciler birşeyden muhtemelen anlamayacak tarzında yaklaşıyorlar. Kendi yaptıkları işleri o kadar çok abartmışlar ki. Söylenecek çok şey var aslında...

hocam hem 2. kademede dersim yok, hemde bu yüzden formatörlük seçtim ama tamir ve bilgisayar bakım işlerine bakmıyorum diyorsunuz. E o zaman siz okulda ne iş yapıyorsunuz :?

Senin anlamadığın kendi mesleğin herhalde hocam Matematik öğretmenliğini bırakıp tamirci olmakla övünüyorsun. Anlaşılmaz bir durum sizinkisi. Format atmayı dediğiniz gibi orta okul çocuğu (sizin seviyenizde) atabiliyor. Burda sorun sizin bilgisayar bilgisini karşılaşılan problemleri çözmekle eşdeğer tutmanız veya işinizi gelmesi. Yazılım bilgisi uzun süreç ister sizin gibi program kurup kaldırmayı bilmekle bu işi biliyorum diyenlere acımam geliyor valla.

Bu idareciler adama yapacağı işi de yaptırmazlar inadına. Deveye diken yaranır diye boşuna dememişler :x

Çağrı1' Alıntı:
omerbilgin' Alıntı:
Ahh şu bilgisayarcılar!

Bilgisayar öğretmeni olupda bilgisayarın arızasını gidermeyi bilmeyene ben açıkçası tuhaf bakıyorum. Ben bilgisayar öğretmeni değilim. Matematik öğretmeniyim. Yıllardır bilgisyaralarla uğraşırım. Hatta formatör de oldum. O belirttiğiniz tamirciliği de yaptım. (Bunlar utanılacak değil öğünülecek işlerdir. Ben idareciye çalışmadım Devletime hizmet ettim. Okulun parasını okulda tutmak varken bilgisayarcılara neden vereyim?)

Böyle konuşmalara da uyuz oluyorum açıkçası yok görevim değil bilmemne ben yapmıyorum :) Sanki bitek sizin branşınız bu şekilde kullanılıyor. MAtematikçilerdin yokmu sıkıntısı? Yok etüt yapacak yok okul çıkışı okulda çocuklara ders anlatacak. Son yıllarda halk eğitim destekli çıktı o güne kadar fahri veriyroduk biz dersleri.

Açıkçası burda kabahat devletin. Bu işi aşkla şevkle yapacak adamlar atama beklerken. Bilgisayarın B sinden anlamayan (diğer branşlar içinde geçerli) kişiler öğretmen oluyor ondan sonra yok şöyle yok böyle.. VAlla zorla tutan yok et istifanı senin yerine 100 lerce kapıda bekleyen var.

Atanana kadar ağlarız millet olarak atandıktan sonra beğenmeyiz!

Elinden geliyorsa yap gelmiyorsa sızlanma kendini geliştir. Orta 2 deki çocuk bilgisayar tamiri yapıyor sen öğretmen olmuşsun format atamıyosan kendine bakmalısın bence!

Kimse kuusra bakmasın bu tipteki kişilere söylüyorum bunu.
:alkis:
Körler sağırlar biribirini ağırlar olmuş biraz. :-1: :-1:

ghulya' Alıntı:
geçen hafta müd. yardımcısı gelip "hocam okulda norm fazlasısın başka okula görevlendirilebilirsin" dedi. dersim yok yani 2. kademede seçilmediği için mecbur formatör olmuştum, ama tamirat işlerini görevim değil bilmiyorum diyerek yapmıyordum.bizim okulda da tamirata hevesli bir iki sınıfçı var, samimi olduklarımdan biri yanıma gelip" hocam sen başka okula mı görevlendirildin " diye sordu.. ona " neden formatör olmadığını formatör olmasını istediklerini" söylemişler. o da " hülya hoca ne olacak " deyince "onu da başka okula göndeririz" demişler!!!!... yani adamların formatörlükten anladığı iş tamirat, hiç önemli değil öğretmenlerin bilgisayarı derslerinde kullanması.. işleri yürüyor mu ona bakıyorlar.. bende "hocam dedim siz de tamir yapmayın formatörün de işi değilki niye yapıyorsunuz teknik servisle anlaşsınlar"..
walla bildiğim işi yapıyordum ama bilemeyince bilmiyorum dediğimde formatörsün bilmek zorundasın gibi laflardan sıkıldığım için artık hiçbir tamiri kabul etmediğim onların yaptığı da bu,, devlet bizi bu hale getirdi hiçbir sendikada hakkımızı aramıyor..ne olacak halimiz bilmiyorumm
!!!

omerbilgin' Alıntı:
Hocam kiminle konuştuğuna dikkat et istersen googlede bi ömer bilgin yaz bakalım neler bulacaksın. Seni program diye cebimden çıkarırım ben!
Senin gibi kaç kişiye bilgisyaar kullanmayı öğrettim ben! Benim yetiştirdiğim ortaokul öğrencisi gelsin ders versin istersen!

Sen tanımıyor olabilirsin ama internet alemi beni iyi tanır! Boş beleş adam değiliz senin gibi, millete de faydamız var bizim.

NOT: metinde düzeltme yapılmıştır virgül koymayı unutmuşum vurgu başka yere kayıyordu :) )

berserk' Alıntı:
Senin anlamadığın kendi mesleğin herhalde hocam Matematik öğretmenliğini bırakıp tamirci olmakla övünüyorsun. Anlaşılmaz bir durum sizinkisi. Format atmayı dediğiniz gibi orta okul çocuğu (sizin seviyenizde) atabiliyor. Burda sorun sizin bilgisayar bilgisini karşılaşılan problemleri çözmekle eşdeğer tutmanız veya işinizi gelmesi. Yazılım bilgisi uzun süreç ister sizin gibi program kurup kaldırmayı bilmekle bu işi biliyorum diyenlere acımam geliyor valla.

Ömer hocam google a yazdım bu çıktı.Gerçekten çok önemliymişsin.Ayrıca uslubunuz çok kötü kibirden kararmışsın yazıkkk.Anladık bilgisayardan anlıyorsun ama mütevazılık insanlık bilgisayar profesörlüğünden daha eftaldir.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    271.3 KB · Görüntüleme: 458
Geri