Ocak Maaş Artışı? (Hesaplama Yöntemi)

Kodla Büyü
Hocalarım. Memurlar net ocak ayında yaklaşık (Aralık ayı tahmini % 3 enflasyon hesap ederek) % 50 oranına göre maaş robotu yayınladı. Buna göre maaşımı hesapladım. Anladığım kadarı ile seyyanen gelen kısma %15 seyyanenin çıkarılmış haline de %50 şeklinde hesaplamışlar. Sizlerde bi bakabilirsiniz.
memurlar.net noksan hesaplıyor hocam, maaşı hesaplamaya başladım teknik öğretmen tazminatı girilecek bölüm yok, e o zaman maaş yanlış olur.

Zenginlikte birleṣecektik ,fakirlikte birleştik elhamdülillah. Yoksulluk sınırından çok uzaklardayız.

Seyyanen gelen kısımda yaklaşık aynı zammı almış. 12.155 tl yazıyor. nasıl %15 oluyor.

Burada seyyanen zamma da zam geleceğini sebebinin aylık katsayıya bağlı bir ödeme olduğunu arkadaşlar defalarca yazdılar ama ille de birileri (burada yazan dogannx için özellikle demiyorum) bunu dile getiriyor başka forumlarda da.

%50 artış gelirse 1 saatlik ek ders,

% 15lik dilimde net: 90,19 TL
% 20lik dilimde net: 84,83 TL
% 27lik dilimde net: 77,34 TL olacaktır.

• Beğen
Tepkiler: omd
Ek Ders Hesaplama Excel Tablosu ektedir.

Ekli dosyalar

• Ek Ders.jpg
    Ek Ders.jpg
    262.7 KB · Görüntüleme: 188
  • Ek Ders.rar
    17.5 KB · Görüntüleme: 29
madem seyyanenlere de zam oranı ekleniyor neden önceki zamlarda 8bin tl seyyanen vermek yerine oransal zam yapılmadı. bunun mantığı nedir. yani en düşük maaş 22k olacak ama 14+8 şeklinde olacak. neden direkt oransal artırmadılar da seyyanen yaptılar bu işi? bilen arkadaşlar izah edebilir mi?

%50 artış gelirse 1 saatlik ek ders,

% 15lik dilimde net: 90,19 TL
% 20lik dilimde net: 84,83 TL
% 27lik dilimde net: 77,34 TL olacaktır.
para değil inanın...
geçen üniversitede doktora gittim 5 dk için 900 tl para verdim. ne yaptı 3-5 kelime başka hiçbir şey yapmadı.
ek ders işi hakikaten bizde boşa kürek çekme.
ful ek ders + nöbet + egzersiz ne aldım 7.700 tl.
adam 6 hastada günde kazanıyor bu parayı.
torosta civata sıksaa 500 tl alıyor usta. :))

madem seyyanenlere de zam oranı ekleniyor neden önceki zamlarda 8bin tl seyyanen vermek yerine oransal zam yapılmadı. bunun mantığı nedir. yani en düşük maaş 22k olacak ama 14+8 şeklinde olacak. neden direkt oransal artırmadılar da seyyanen yaptılar bu işi? bilen arkadaşlar izah edebilir mi?
emeklilere ve emekliliğe yansımaması için yani taban maaşa yapılsaydı bu zam emekli maaşları ve ilerde emekli olacaklara da aynı oranda yansıyacaktı ;)

Zam oranlarının bu kadar uzun uzun konuşulması bile ehemmiyetsiz.

Çünkü gelecek zamlar gelmeden gitti. Ocak ayına eksi ile başladık bile

Seyyanen zam yerine oransal zam yapılsaydı hazineye daha çok yük olacaktı. Yüksek maaşı olanlara daha çok maaş artışı yansıyacaktı.
Tabi emekli memurlara da yansımadığı için bu seyyanen zam, o da hazineye olan yükü azalttı.
Bu ileride bizler de emekli olunca, maalesef bizi negatif yönde etkileyecek.

Öğretmen maaşını ne yapıp edip 1000 $ civarında tutuyorlar. Şu anda bile 28 bin civarı alıyoruz o da yaklaşık 1000$ tekabül ediyor. Ocak ayında maaş 40 bin TL olursa tahminen dolarda 40 tl olur. Gene aynı hesaba getirirler.
Size katılıyorum, seçimlere kadar doları 30-32 civarı tutacak sonra genel seçimlerden sonraki gibi pik yapıp 40'ları görücektir. Göstergeler bunu mecbur kılıyor. Sanki dolarda, euroda hiç enflasyon yokmuş gibi, Asgari ücretliside, memuruda, emekliside fakirleşmeye devam.

Bu kadar hesaplama işine neden giriyorsunuz arkadaşlar. Merak ettiğim için soruyorum.

Ocak 15'te göreceksiniz nasıl olsa. Planladığınız bir şey mi var? (Tamamen merakımdan soruyorum.)

• Beğen
Tepkiler: omd
Bu kadar hesaplama işine neden giriyorsunuz arkadaşlar. Merak ettiğim için soruyorum.

Ocak 15'te göreceksiniz nasıl olsa. Planladığınız bir şey mi var? (Tamamen merakımdan soruyorum.)
Ben zam gelmeden ileriye doğru borçlanmalarımı ayarlıyorum. Diğer arkadaşlar niye merak ediyor bir fikrim yok :)

BDDK üyelerine verilecek ek zamdan sonra gelen tepkiler üzerine, tüm memurlara büyükşehir tazminatı verilmesi planlaniyormuş. Nüfus a göre ek tazminat en mantıklısı olur.

Son düzenleme:

Hala artacağına inanmayan varsa:

Seyyanen ödemeye zam yapılacak mı?

Hala artacağına inanmayan varsa:

Seyyanen ödemeye zam yapılacak mı?

gayet net oldu hocam teşekkürler

Tüik yine şaşırtmadı ve taraflılık ilkesini korudu bana göre.

Piyasada halkın hissettiği enflasyon ile tüik hazretlerinin enflasyonu asla tutmayacak bu ülkede.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam ben bahsettiğiniz düşüncede değildim ama seyyanen zam artış oranı kadar artsa da temmuzdaki seyyanen zamdan dolayı ek ders ücretinin az artmasından ötürü daima zararda olacağız. Seyyanen zamma zam da gelse bize faydasından çok zararı var

Hocam ben bahsettiğiniz düşüncede değildim ama seyyanen zam artış oranı kadar artsa da temmuzdaki seyyanen zamdan dolayı ek ders ücretinin az artmasından ötürü daima zararda olacağız. Seyyanen zamma zam da gelse bize faydasından çok zararı var

Ben üstte bir düşünce sunmadım
Ben “seyyanen zam” ile ilgili asılsız iddialarda bulunanlara göndermede bulundum. Umarım üzerlerine alınırlar
Taban aylığına yansımayan hiçbir zammı savunmadım

Eskiden de seyyanen zamlar var mıydı acaba? Yoksa bu seyyanen zamlar son zamanlarda mı moda oldu? Merak ettim sadece.

Kur-faiz-enflasyon-zam vs bana Ali Cengiz oyunu gibi geldi.Aralik ekdersi yatmadı.Dunya düzeninde ben emegimin değerini korumak için kırk takla atmak zorunda olmamaliyim.Fedin faiz kararı,merkez bankasının faiz kararı:)küçükken de duyardım.Bu essek kadar adamlar ekrana bakip niye merakla faiz kararı bekler diye saçma olduğunu düşünürdüm.Meger o faiz belirleyen essek herifler emeğimizi caliyormus.sonra bende faiz artınca a yatirimina faiz inince b yatirimina aynı kalınca c yatirimina.imalat sanayisi verileinde ise Fibonacci beye danisiyorum.Kisaca bu rezil sistemi şeytanla tasarlarken çok kafa yordular mi acaba?iyi şeylere kafa yormak varken.Bu ne koltuk sevdasiymis hep o koltuk yapıyor bunlara.yoksa o kadar para mezarlarına sığmıyor biliyorlar ama kendini kandırmak zevkli geliyor demek ki.

Son düzenleme:
Ben üstte bir düşünce sunmadım
Ben “seyyanen zam” ile ilgili asılsız iddialarda bulunanlara göndermede bulundum. Umarım üzerlerine alınırlar
Taban aylığına yansımayan hiçbir zammı savunmadım
Biliyorum hocam size değil zaten söylediğim. Sizin bilgilendirici mesajlarınız çok faydalı oluyor teşekkür ederim. Siz seyyanen kısma da zam geleceğini hep söylediniz zaten bunlarda sıkıntı yok. Tek sıkıntı seyyanen zam bize fayda etmedi.

Özel sektör çalışanı zamlı maaşı erken 31 ocakta
Memur 15 ocakta alacak
Öğretmenin Aralık ek dersi hala yatmadı

Piyasa çalışanların eline zamlı maaş geçmeden 1 ay öncesinde kendini fiyatladı. Ürünlerin çoğuna yılbaşı gelmeden fahiş zamlar yapıldı

TÜİK tekilerin yatacak yeri yok. Milyonlarca insan 7/24 kulaklarını çınlatıyor. En az %150 olan enflasyon 60 küsür açıklandı. Tüm çalışanlar 1 kat daha fakirleşti

Ozkansoft Mahep’te 14 günlük fark hesaplaması başlamış:

Ekli dosyalar

• IMG_5521.jpeg
    IMG_5521.jpeg
    236.8 KB · Görüntüleme: 100
Geri