Ocak Maaş Artışı? (Hesaplama Yöntemi)

Kodla Büyü

muhalif33

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Enflasyon Oranları:
Temmuz: 9,49
Ağustos: 9,09
Eylül: 4,75
Ekim: 3,43
Kasım: 3,28
Aralık: 2,93

2023 Temmuz Memur Toplu Sözleşme Zam Oranı: 6%

2024 Ocak Memur Toplu Sözleşme Zam Oranı: 15%

Hesaplama

1,0949*1,0909*1,0475*1,0343*1,0328*1,0293/1,06*1,15

Artış: 49,25% oldu.

Son düzenleme:
Maaşım 27 bin lira.Yani 13,5 bin lira zam geleceğine inanamıyorum.
27000+13500=40.500 nasıl olacak ki?

Hocam maaşındaki 8077 TL yi düş %50 ekle sonra üzerine 9200 ekle

Tahminen senin maaş 37 bin olur
Habere göre seyyanen kısmı artıştan direkt etkilenecek. Bu durumda üzerine 12.000 eklenmesi gerekir. Yani 40.000 civarı olması gerekir.

Habere göre seyyanen kısmı artıştan direkt etkilenecek. Bu durumda üzerine 12.000 eklenmesi gerekir. Yani 40.000 civarı olması gerekir.
Seyyanen de artacak haber içeriğine bakarsan, ama enflasyon farkı ile aynı oranda değil hocam onun hesap maaş katsayısı ile alakalı. Ocak ta görürsün 8077 kaç olacak :)

Aşağıdaki bağlantıda paylaşmış olduğum excel dosyası ile maaş zamlarınızı hesaplayabilirsiniz.
Maaş verileri sayfasında Aylık Katsayısı, Yan Ödeme Katsayısı ve Taban Aylık Katsayısı verilerini maaş zammı oranında artırmanız yeterlidir.

Ekim kasimi bilmem amaa aralik icin bir sekilde eksi cikarirlar enflasyonu

Ne şekilde olur ben söyleyeyim. Doğal gaz faturasını öderler hocam. Enflasyonu düşük gösterme yöntemleri gerçekten şaşırtıcı. Sanki her şeyi ödedik de bir aylık doğalgaz faturası kalmıştı.

Ama maalesef almamız gereken zammı almayarak doğal olarak gaz faturasını biz ödüyoruz hem de fazlasıyla. Onlar ise kendilerinin ödediklerini söylüyorlar.

Ben istemiyorum doğalgaz faturası ödemelerini. Ben öderim kardeşim. Biz dilenci değiliz memuruz. Zam istiyoruz, faturamızı ödemelerini değil.

Aşağıdaki bağlantıda paylaşmış olduğum excel dosyası ile maaş zamlarınızı hesaplayabilirsiniz.
Maaş verileri sayfasında Aylık Katsayısı, Yan Ödeme Katsayısı ve Taban Aylık Katsayısı verilerini maaş zammı oranında artırmanız yeterlidir.

Bu programa göre 2023 eylülde 28.000 civarı maaş alan kişi , tahmini orana göre 2023 eylülde 42.000 civarında maaş alması gerekir.

2023 Temmuz Memur Toplu Sözleşme Zam Oranı: 6%

1,38715292/1,06= 1,30863483

niye böldünüz ben anlayamadım burayı

1. Mesaja, enflasyon düşürme adımları nedeniyle 2. tahmin hesabı ekledim. 2. tahmine göre Yüzde 41 civarı artış olabilir.

Ekim-Kasım-Aralık kış ayları geliyor. Ekstrem müdahaleler olmazsa enflasyonun yüksek çıkacağını düşünüyorum.

Ekim-Kasım-Aralık kış ayları geliyor. Ekstrem müdahaleler olmazsa enflasyonun yüksek çıkacağını düşünüyorum.
Hocam şu anda tarım kredi ve diğer marketlerin yüzde 50 indirim kampanyaları var. Bundan dolayı düşük çıkacağını söyleyenler var.

• Beğen
Tepkiler: omd
Bir daha dünyaya gelmeyeceğiz. Değerli vaktinizi boşa hesap kitap yaparak harcamayın.
Her türlü memurun alım gücü şu ankinden kötü olacak. Asgari ücrete ve sizin diğer tüm ihtiyaç giderlerinizde maaşınıza yapılanın çok üstünde artış olacak. Daha da fakirleşeceğiz. İstisna olarak önü zaten yerel seçim olduğu için mart sonuna kadar çok artış olmaz. Nisan itibariyle her şey aşırı zamlanır. Haziran sonunda o maaş zaten kuşa dönmüş olur.
Yazın 22.5 TL olan motorinin litresi şu an 40 ı geçti. Başta sebze meyve olmak üzere akaryakıt zammı her şeyin fiyatını uçuruyor.
Metal 10 TL kağıt 1000 TL gibi paraların basılması veya bir sıfır atılması lazım

2018 sonlarından beri TÜİK yapısı fena halde bozuldu, bir daha zor düzelir, en büyük zararı memur gördü.

Ekim enflasyonu 3,43'e göre
1. Tahmin: 49,66
2. Tahmin: 41,78 olarak güncellendi.

Son düzenleme:
Kasım enflasyonu %2
Aralık enflasyonu %1 olursa,
Artış %44,62 olur.

Paranın adi var alım gücü yok ,kayboldu. Enflasyon kalıcı olarak düşmedikçe de bir anlamı olmaz.
Kirada otururken 2011 de ev kredisi çekip, maaşım kadar ev taksidi ödeyebiliyordum.
Su anda imkansız.

Geri