Norm ve çalışma saati.

Kodla Büyü
Arkadaşlar bu görevlendirme sadece tekli öğretim yapan okullarda avantaj sağlar ikili eğitimde sıkıntı çözülmüş değil. Türkiyedeki birçok ikili eğitim yapan okullarda bt normu 1. Tek bt öğretmeninin olduğu okulda nasıl sabahçı öğleci olabilir. Normumuz belirlenmediği sürece bu sorun çözülmez bu yazıda yer alan maddelere dayanarak hiçbir idareci normu artıramaz yasal değil.

Bizim müdür "15 saat maaş karşılığını doldurman gerekiyor" diyor. "Doldurulmazsa olamıyorsun yazıya göre" dedi. Yazıda "ders görevini aksatamayacak şekilde" diyor. Benim 6 saat ders var. Bu yazının nerseinden 15 saati çıkardı anlayamadım. Var mı böyle bir şey çıkaran bu yazıdan?

bilgisayarbilisim33' Alıntı:
Bizim müdür "15 saat maaş karşılığını doldurman gerekiyor" diyor. "Doldurulmazsa olamıyorsun yazıya göre" dedi. Yazıda "ders görevini aksatamayacak şekilde" diyor. Benim 6 saat ders var. Bu yazının nerseinden 15 saati çıkardı anlayamadım. Var mı böyle bir şey çıkaran bu yazıdan?
Hocam 2. madde "okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra" kalan zamanda bu görevi yürütecektir diyor. "var olan" dediği zaman ne anlıyor bu kuşluk?

KöfteHoRr' Alıntı:
bilgisayarbilisim33' Alıntı:
Hocam 2. madde "okullarında var olan ders görevini yerine getirdikten sonra" kalan zamanda bu görevi yürütecektir diyor. "var olan" dediği zaman ne anlıyor bu kuşluk?

"Sana 9 saat daha ders bulmamaız lazım" diyor

keşke size 9 saat ders arayacağına kendi yerine düşünebilen birini arasa da artık emekli olsa öyle müdür.

Benim okulda ne BT sınıfı var ne de akıllı tahta. Müdür de beni gözden çıkarmış sanırım. Bugün öyle konuştu gibi geldi. Liselere öncelik verilmiş. Başka okula görevlendirilebilirsin dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?

bilgisayarcıyım' Alıntı:
Benim okulda ne BT sınıfı var ne de akıllı tahta. Müdür de beni gözden çıkarmış sanırım. Bugün öyle konuştu gibi geldi. Liselere öncelik verilmiş. Başka okula görevlendirilebilirsin dedi. Bu konuda bilgisi olan var mı arkadaşlar?
ne tür bir bilgi aramıştınız?

branta' Alıntı:
esila63' Alıntı:
ayrıca teknoloji tasarıma geçmediğim için çok mutluyum...

geçenlere yazık oldu :)

gerçi bilişimci olmayan okulda gene BT rehberlik şansları var ama..

Bu nerden baktığınıza göre yani kişinin beklentilerine göre değişir. Yeni yazıda çalışma saatleri dışında hiç bir düzenleme yok. Derse girmek istemeyip, teknik işle uğraşmaktan zevk alanlar için harika bir düzenleme. Ama benim gibi ders anlatmayı, öğretmenlik yapmayı çok seven ve teknik her türlü işten nefret eden biri için yeni yazının hiç pişmanlık hissettirecek bir maddesi yok. Ayrıca ben teknoloji tasarıma geçmiş biri olarak;

bilişim zümresinin şartlarının iyileştirilmesiyle gurur duyar, mutlu olurum.

Ama bilişim zümresi sürünmeye devam ederse de sizin yaptığınız gibi "yazık oldu bilişim zümresi hala sürünüyor" yazıp sonuna da gülücük kondurmam ve zevkten dört köşe olmam.

Teknoloji tasarıma geçtim, bugün görevlendirildiğim 2 okuldaki formatörlük görevinden çekildiğime dair dilekçemi verdim. 30 saat dersim var ve dersler o kadar eğlenceli geçiyor ki, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. İşte bu yüzden ve daha bir çok nedenden yeni yazıyı baştan sona okumuş biri olarak kendimi hiç yazık olmuş hissetmiyorum. Ve bu yazının bir an önce uygulamaya geçmesini diliyorum eşim ve tüm bilgisayar öğretmenleri için...

hipopotam' Alıntı:
acayip acayip yorumlayanların hiç biri bilişim tek öğretmeni değildir
ezik diğer bölümlerdir bir daha bu bölümden yatarak ek ders alamayacakları için sulandırmaya çalışıyorlar
yada gerçekten ezik bilişimcilerdir. birazda kendinize kırpın b e yA
:++:

mutlak_adeger' Alıntı:
branta' Alıntı:
esila63' Alıntı:
ayrıca teknoloji tasarıma geçmediğim için çok mutluyum...

geçenlere yazık oldu :)

gerçi bilişimci olmayan okulda gene BT rehberlik şansları var ama..

Bu nerden baktığınıza göre yani kişinin beklentilerine göre değişir. Yeni yazıda çalışma saatleri dışında hiç bir düzenleme yok. Derse girmek istemeyip, teknik işle uğraşmaktan zevk alanlar için harika bir düzenleme. Ama benim gibi ders anlatmayı, öğretmenlik yapmayı çok seven ve teknik her türlü işten nefret eden biri için yeni yazının hiç pişmanlık hissettirecek bir maddesi yok. Ayrıca ben teknoloji tasarıma geçmiş biri olarak;

bilişim zümresinin şartlarının iyileştirilmesiyle gurur duyar, mutlu olurum.

Ama bilişim zümresi sürünmeye devam ederse de sizin yaptığınız gibi "yazık oldu bilişim zümresi hala sürünüyor" yazıp sonuna da gülücük kondurmam ve zevkten dört köşe olmam.

Teknoloji tasarıma geçtim, bugün görevlendirildiğim 2 okuldaki formatörlük görevinden çekildiğime dair dilekçemi verdim. 30 saat dersim var ve dersler o kadar eğlenceli geçiyor ki, zamanın nasıl geçtiğini anlamıyorum. İşte bu yüzden ve daha bir çok nedenden yeni yazıyı baştan sona okumuş biri olarak kendimi hiç yazık olmuş hissetmiyorum. Ve bu yazının bir an önce uygulamaya geçmesini diliyorum eşim ve tüm bilgisayar öğretmenleri için...

Hocam o gulucuk isaretinden dort kos oldugumu nasil anladiniz, belki icim buruk bir gulumsme idi..

Alan degisikligi sansim benim de vardi ama acip bakmadim bile, kusura bakmayin ben 4 sene egiti bunun icin almadim..

BTR icin mi aldin o egitimi dersen, evet tam da bunun icin aldim..

Unutanlar acip bir daha bote mufredatina baksinlar..

Geri