Norm ve çalışma saati.

Kodla Büyü

transistor

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Ayrı başlık açtığım için özür dilerim , olumlu bir örnek paylaşayım istedim.

Okul müdürüne yazıyı gösterdim , ne anladığını sordum ;
Cevap : 8-5 mesai bitmiş hocam artık sabahçı,öğleci yada 9-15 çalışırsın, ders programına göre ayarlamamız gerekecek..norm fazlasıydın ama artık sabah ve öğleci gruba 30’ar saati bt rehberliği ve ve var olan bilişim teknolojileri dersini haftalık ders çizelgelerine yazarak normu 2 ye çıkarırım.

Benim müdür gibi anlayan kaç müdür var acaba? yazının böyle anlaşılması durumunda norm olayı da çözülmüş olacak.

Mantıklı sonuçta 30 ders yapan bir öğretmen gibi görüleceğiz
hiç bu açıdan bakmamıştım
sonuç itibariyle haftalık ders saatimiz 30 oldu ve şu durumda norm sıkıntısı kalktı
tabi ne zaman görevlendirmeden kurtulur kadromuzu alırsak sorun kökten çözülmüş olacak

Benim müdür yazıyı okuduktan sonra tebrik etti beni..:) Zaten 9-3 çalışıyordun aslında olması gereken de buydu dedi... Sağolsun sıkıntılarımızı ve önemimizi il milli eğitim müdürü dahil her platformda dile getiriyor kendisi...

Hocam okuyunca aynen bizde öyle yorumlamıştık.. Ama bazı arkadaşlar acayip saçma yorumlara girince moralim bozuldu..

benim müdür her zamanki gibi yazıya baktı baktı baktı.....
hiçbişey anlamadı ve bi görevlendirme yazısı gelsin bakalım dedi...
:x
abim gibi sevdiğim bi mdr yrd var onun hatrına kalıyodum okulda ama hatır da bi yere kadr ilk fırsatta kaçacam bu okuldan artık...
dayanamıyorum,...

AppleJuice' Alıntı:
benim müdür her zamanki gibi yazıya baktı baktı baktı.....
hiçbişey anlamadı ve bi görevlendirme yazısı gelsin bakalım dedi...
:x
abim gibi sevdiğim bi mdr yrd var onun hatrına kalıyodum okulda ama hatır da bi yere kadr ilk fırsatta kaçacam bu okuldan artık...
dayanamıyorum,...
Bu yazıya bakıp bakıp birşey anlamayan müdür görevlendirme yazısından ne anlayacak merak ediyorum doğrusu.. Allah yardımcınız olsun hocam ne diyelim...

Şöyle bir müdürle 20 sene çalışmak isterdim, aklını kullanan.

ne müdürler var arkadaş, niye bizi bulmaz böle müdürler. dün bi hevesle yazıyı çıkardım bugün müdürün yanına gittim, aramızda geçen diyaloğu aynen yazıyorum arkadaşlar;

ben : hocam çalışma saatlerimizi değiştirmişler işte yazı.
md : ben gördüm yazıyı öle birşey yok, o zaman formatörlüğün ne anlamı var.
ben : hocam zaten en büyük sıkıntılarımızdan biri çalışma saatleriydi, haftada 50 saat çalışıp 18 saat ek ders alıyoruz, bunu iyileştirmişler işte. 30 saate indirmişler.
md : ben de çalışıyorum nolmuş?
ben : iyi de hocam ben öğretmenim siz idareci. rehber öğretmeni tutabiliyor musunuz okulda 5 e kadar?
....................

uzadı gitti tartışma işte :( bi sonuç yok..

Bu müdürlerin sayısının artması temennisiyle. Bakanlıktan gelen yazıyı bile kafasına göre yorumlayıp, insanı idari mahkemelere mecbur bırakan tipler var :(

windogs_ikspi' Alıntı:
ne müdürler var arkadaş, niye bizi bulmaz böle müdürler. dün bi hevesle yazıyı çıkardım bugün müdürün yanına gittim, aramızda geçen diyaloğu aynen yazıyorum arkadaşlar;

ben : hocam zaten en büyük sıkıntılarımızdan biri çalışma saatleriydi, haftada 50 saat çalışıp 18 saat ek ders alıyoruz, bunu iyileştirmişler işte. 30 saate indirmişler.
ben : iyi de hocam ben öğretmenim siz idareci. rehber öğretmeni tutabiliyor musunuz okulda 5 e kadar?
....................

hocam ona raman okutsan da bişey anlamaz....

transistor' Alıntı:
Ayrı başlık açtığım için özür dilerim , olumlu bir örnek paylaşayım istedim.

Okul müdürüne yazıyı gösterdim , ne anladığını sordum ;
Cevap : 8-5 mesai bitmiş hocam artık sabahçı,öğleci yada 9-15 çalışırsın, ders programına göre ayarlamamız gerekecek..norm fazlasıydın ama artık sabah ve öğleci gruba 30’ar saati bt rehberliği ve ve var olan bilişim teknolojileri dersini haftalık ders çizelgelerine yazarak normu 2 ye çıkarırım.

Benim müdür gibi anlayan kaç müdür var acaba? yazının böyle anlaşılması durumunda norm olayı da çözülmüş olacak.

işte bu adamları müdür yapacan bir okumada anlamış...

windogs_ikspi' Alıntı:

....................

hocam sonuc söle olur.sabah gelirsin 2.li öğretim ise okulun saat 12:30 da gidersin .eger seni ararsa okulda olman lazım gibisinden yazılı olarak verin dersin .sonrası zaten tahmin ediyosundur .görev tanımı net hocam takısma bildiğini yap.

İdarecilerle uğraşmayın, ilden yazı gelsin, acele etmeyin. Bu yazının net olarak çözdüğü bir sorun varsa o da çalışma saatleri sorunudur.

İdarecilerle uğraşmayın, ilden yazı gelsin, acele etmeyin. Bu yazının net olarak çözdüğü bir sorun varsa o da çalışma saatleri sorunudur
çok şükür çalışma saatleri düzenlendi.

benimkisi rehberlikçi gibi gelip gidersin dedi.(zaten ben sana 5 e kadar kal demiyordum ki dedi tabi).

Asıl bomba başka bir okul müdürü aradı."Ya biliyorsun öğretmenim var ama iki görevlendirme yapılabiliyormuş sabahçı ve öğlenci olabiliyormuş 6 sen durursun 6 saat diğeri.Olmaz mı? " dedi." ama kendi okulumdaki dersleri aksatmamam gerekiyor , o yüzden tam zamanlı görevlendime olmaz sanırım dedim" :)
Bazı müdürler gayet olması gerektiği gibi olumlu olacak şekilde anlayabiliyor yazıları.

yani bazı müdürler beyin loblarını kullanır bazıları alt taraftaki lobları kullanır :)

Müdürünüz norm konusunda yanılıyor sanırım, bu yeni yazıda bahsedilen BT Rehberliği bir ders değil, olsa idi İlköğretim ve Ortaöğretim Haftalık Ders Çizelgesinde olurdu, bu nedenle normla alakası maalesef yoktur.

Adımız BT Rehber öğretmeni olmuş , isimden de anlaşılacağı gibi okuldaki öğretmenlere rehberlik yapıcaz BT konusunda. Okulda öğretmenler gidince yani rehberlik yapacak kişi kalmayınca bizim de işimiz biter ve çıkar gideriz.

ya aramızda bazı bilgisayar öğretmenleri bile bunu anlayamıyorsa müdürlerin anlamamasına şaşmamak lazım

BT rehber öğretmeni tanımıyla norm ve çalışma saati sıkıntısı aşılmıştır. idareciler ne anlarsa anlasın...

windogs_ikspi' Alıntı:

....................

benimkide buna benzer bi tavır takındı. önce sadece fatih projesi tamamlanan okullar dedi, sonra gösterdin lab.ı olan okullar ifadesini olabilir belki dedi.
çalışma saatine de dedimki 30a tamamlayacaksınız 14 saat ders 16 saat rehberlik şeklinde. yok öyle bişey dedi, zaten 18 saat ek ders alacaksın o şekilde ayarlarız dedi. bu dediğini ben de anlamadım kendisi de...

rifatt' Alıntı:
bt rehber öğretmenliği ile ilgili bir sorum olcak eşimin okulunda toplam 3 bilişimciler yazıda 2 kişi bt rehber öğretmeni olacak diyor eşimin hizmet puanı az bu durumda norm fazlası olup başka okula mı görevlendirilir

hocam eşinin hizmet puanı az ise ilçeyle konuş, müsait olan başka bir okula bt rehber öğretmenliği görevlendirmesi iste. ek-2 formuna o okulu yazacaksın sadece.

achillus' Alıntı:
windogs_ikspi' Alıntı:

....................

hocam sonuc söle olur.sabah gelirsin 2.li öğretim ise okulun saat 12:30 da gidersin .eger seni ararsa okulda olman lazım gibisinden yazılı olarak verin dersin .sonrası zaten tahmin ediyosundur .görev tanımı net hocam takısma bildiğini yap.
aynen öle hocam bildiğimi yapmayı düşünüyorum.

azra' Alıntı:
windogs_ikspi' Alıntı:

....................

benimkide buna benzer bi tavır takındı. önce sadece fatih projesi tamamlanan okullar dedi, sonra gösterdin lab.ı olan okullar ifadesini olabilir belki dedi.
çalışma saatine de dedimki 30a tamamlayacaksınız 14 saat ders 16 saat rehberlik şeklinde. yok öyle bişey dedi, zaten 18 saat ek ders alacaksın o şekilde ayarlarız dedi. bu dediğini ben de anlamadım kendisi de...
hocam aynı şartlar benimkisi de.. 14 saat dersim var geriye kalan 16 saat bt rehberliği olacak dedim.. aynı tepkiyi verdi.. takma hocam bildiğini yap elimizde kapı gibi yazı var..

arkadaşlar liseler 40 saat unutmayalım.Lisedeki arkadaşlar 40 saat okuldalar Anadolu 35 saat.

Benim müdür yazıya baktı baktı baktı baktı sonra bana geri verdi ne diyorlarmış anlat dedi. Açıkladım hak huk etti sen yokken ne yapacaz dedi lazım oluyorsun filan dedi, ne işiniz varsa öğleden önce söyleyeceksiniz dedim, sonra kafana göre takıl sizin iş kebap olmuş dedi. :mrgreen:

Geri