Norm Fazlası Sınıf Öğretmeni Neden BT Rehber Öğretmen oluyo?

Kodla Büyü
öyle bir imaj oldu ki sanki norm fazlası sınıf öğretmenlerinin hepsini bt rehberi yaptılar. şartları taşıyorlarsa olabiliyorsa sadece. (bana kalsa keşke oda olmasaydı) Ama öyle sınıf öğretmenlerinin bt rehberi yapmaya çalışıyorlar diye bişeyde yok.

1 aydır çektiğimiz sıkıntıdan sonra bir de şu muhabbete bak.. Arkadaş birde cebinden çıkartır demiş, Beni cebinden çıkartacak sınıf öğretmenini getirin 188 boy ile o cebe tekrar girecem.. 29 yaşındayım öğretmen olmadan 13 yılımı verdim ben bu mesleğe..
KöfteHoRr hocam senin imzan burada ki tartışmayı noktalıyor... Admin eline sağlık..

sheva' Alıntı:
1 aydır çektiğimiz sıkıntıdan sonra bir de şu muhabbete bak.. Arkadaş birde cebinden çıkartır demiş, Beni cebinden çıkartacak sınıf öğretmenini getirin 188 boy ile o cebe tekrar girecem.. 29 yaşındayım öğretmen olmadan 13 yılımı verdim ben bu mesleğe..
KöfteHoRr hocam senin imzan burada ki tartışmayı noktalıyor... Admin eline sağlık..
ahanda altına imzamı atıyorum o zaman :++:

Ben bir sınıf öğretmeni olarak tartışmaya katılmak istiyorum. BT Rehber öğretmenliği genelgesinde branş öğretmenlerine de bt rehber öğretmeni olma hakkı verilirken sınıf öğretmenlerine karşı böyle sözler söylenmesi beni üzdü.Hadi dese ki "niçin diğer branş ve sınıf öğretmenleri bt rehber öğretmeni oluyor " o zaman anlarım. Ama direk hedefte biz varız.Bunu bize saldırı olarak algıladım.
Ben aylar boyunca 17:00 ile 23:00 saatleri arasında kurs görerek formatörlük sertifikası aldım. eğitmen bizi 1 gün bile erken bırakmadı (bu davranışında haklıdır) Eve geldiğimde çocuğum ve eşim çoktan uyumuş oluyorlardı. Tüm bunları çektim ve bu yıl formatörlük başvursu yaptım şimdi meb, norm fazlası olmadığım için beni formatör yapmadı. 2 yıldır okulumuzda bilgisayar öğretmeni yok. okulun tüm bilgisayar işlerini ben yaptım. web sitesinin yönetimini yapıyorum. Bulunduğum bölgede web sitesi yapıyorum yaptığım siteler beğeniliyor. Kısacası sınıf öğretmenliğini de bilgisayarlarla uğraşmayı da seviyorum. Bu yıl formatör olayım dedim olmadı. Bize formatörlük kursu verirken böyle olduğunu bilseydim hiç almazdım. Burada bize karsı büyük bir haksızlık kampanyası yürütüldüğüne inanıyorum

k.cokol' Alıntı:
Ben bir sınıf öğretmeni olarak tartışmaya katılmak istiyorum. BT Rehber öğretmenliği genelgesinde branş öğretmenlerine de bt rehber öğretmeni olma hakkı verilirken sınıf öğretmenlerine karşı böyle sözler söylenmesi beni üzdü.Hadi dese ki "niçin diğer branş ve sınıf öğretmenleri bt rehber öğretmeni oluyor " o zaman anlarım. Ama direk hedefte biz varız.Bunu bize saldırı olarak algıladım.
Ben aylar boyunca 17:00 ile 23:00 saatleri arasında kurs görerek formatörlük sertifikası aldım. eğitmen bizi 1 gün bile erken bırakmadı (bu davranışında haklıdır) Eve geldiğimde çocuğum ve eşim çoktan uyumuş oluyorlardı. Tüm bunları çektim ve bu yıl formatörlük başvursu yaptım şimdi meb, norm fazlası olmadığım için beni formatör yapmadı. 2 yıldır okulumuzda bilgisayar öğretmeni yok. okulun tüm bilgisayar işlerini ben yaptım. web sitesinin yönetimini yapıyorum. Bulunduğum bölgede web sitesi yapıyorum yaptığım siteler beğeniliyor. Kısacası sınıf öğretmenliğini de bilgisayarlarla uğraşmayı da seviyorum. Bu yıl formatör olayım dedim olmadı. Bize formatörlük kursu verirken böyle olduğunu bilseydim hiç almazdım. Burada bize karsı büyük bir haksızlık kampanyası yürütüldüğüne inanıyorum

Hocam kimseye karşı bir kampanya yürütülmüyor burada, bir tartışma çıkmış elemanın biri ortamı germiş..
Şimdi hocam geceler boyu kurs aldım demişsin toplasan yine 180 saat yapıyor değilmi? (Mesai saati sonrası o kursu koyan halk eğitimlerde ayrı bir hikaye)Sınıf öğretmeni arkadaşlar bu tür konularda hep 180 saatlik kurstan bahsediyor.. İşin yanlışlığı da orada ya hocam 180 saat ile 4 yıl bir olurmu? BT öğretmeni olmak için min. 4 yıl hazırlık sınıfı olmadan üni. okuman gerekiyor.. Hazırlıksız Meslek - Teknik Lise okumayı işin içine eklersen ettimi sana minimum 8 yıl..Dile kolay..
Ziraat fakültesi mezunlarının sınıf öğretmeni olması ne kadar yanlış ise, sınıf öğretmenlerinin BT Rehber öğretmen olarak görevlendirilmesi de o kadar yanlış.. Norm olayı sizin için ne kadar sorun ise bizim içinde bir o kadar hatta daha fazla sorun..(BT Branşının %90'ı norm fazlası)

Hocam sen yine Rehberlik verilirse al, sitelerini yapmaya devam et.. Bizim işimiz olsa da, İşini severek yapan her öğretmenimden Allah razı olsun.

sheva' Alıntı:
k.cokol' Alıntı:

Hocam kimseye karşı bir kampanya yürütülmüyor burada, bir tartışma çıkmış elemanın biri ortamı germiş..
Şimdi hocam geceler boyu kurs aldım demişsin toplasan yine 180 saat yapıyor değilmi? (Mesai saati sonrası o kursu koyan halk eğitimlerde ayrı bir hikaye)Sınıf öğretmeni arkadaşlar bu tür konularda hep 180 saatlik kurstan bahsediyor.. İşin yanlışlığı da orada ya hocam 180 saat ile 4 yıl bir olurmu? BT öğretmeni olmak için min. 4 yıl hazırlık sınıfı olmadan üni. okuman gerekiyor.. Hazırlıksız Meslek - Teknik Lise okumayı işin içine eklersen ettimi sana minimum 8 yıl..Dile kolay..
Ziraat fakültesi mezunlarının sınıf öğretmeni olması ne kadar yanlış ise, sınıf öğretmenlerinin BT Rehber öğretmen olarak görevlendirilmesi de o kadar yanlış.. Norm olayı sizin için ne kadar sorun ise bizim içinde bir o kadar hatta daha fazla sorun..(BT Branşının %90'ı norm fazlası)

Hocam sen yine Rehberlik verilirse al, sitelerini yapmaya devam et.. Bizim işimiz olsa da, İşini severek yapan her öğretmenimden Allah razı olsun.
şimdi ben bilgisayar öğretmeni varken gelip de formatör öğretmen olmuyorum ki ben formatör olduğum için de bilgisayar öğretmenleri açığı kapanmış olmuyor ayrıca ben 180 saatlik sertifika ile ancak 6 aylık görevlendirme isteyebiliyorum. bunun dışında bilgisayar öğretmeninin yapabildiği hiçbir göreve atanamıyorum. Kısaca aldığım sertifika sadece 6 aylık görevlendirmelerde işe yarıyor. Siz yazmışsınız biz kaç yıl okuyarak bilgisayar öğretmeni olduk diye. Siz sonuna kadar haklısınız ama biz de 180 saatlik kurs ile en azından formatörlük görevlendirilmesini hak ettiğimize inanıyorum. Mesela ben folklor kursunu başarıyla tamamlasam okulda folklor egzersizi açabilirim ve hiçbir beden - folklor öğretmeni buna kızmaz. Ben formatörlük kursunu başarıyla tamamlıyorum derslerime girmeyi de tahahhüt ediyorum yani fırsat verseler 30 saat derse girip üstüne formatörlük işini de kabul edeceğim ama böyle olsa bile açık kapı bırakmıyorlar. fakat branş öğretmeni 15 saat derse girip hiç formatörlük sertifikası bile almadan formatör olabiliyor asıl bunun eleştirilmesi gerekirken biz ınıf öğretmenlerinin üzerine gidiliyor

sınıf öğretmeni branş olayına girmeden tanıdığım birinin başka bir siteye yazdığı bir yorumu alıntı olarak koyuyorum... alıntı milli eğitim bakanlığına itafen bir yazı o yüzden bu bakanlık diye başlıyor...
bu bakanlığın sorunu öğretmenliği bir meslek olarak görmemesidir. (evet bu bir görüş değil kanuni bir olay.)

devlet katında ne yazık ki örneğin mühendisler ile farkı bu. meslek odalarının kazandıkları haklar (yine kanunla) devlet de bile olsanız korunur. örneğin amiriniz kafasına göre size görev veremez çünkü mesleğiniz bellidir. ancak eğitim fakültesi mezunları birleşip böyle bir oluşuma gidemiyor. öğretmenler içlerinde bir sürü başka fakülte mezunu olduğu için zaten birlik değiller. devlet ise bu zümre üstünde aslında branşlaşmış ve uzmanlaşmış bir meslek olmasına rağmen at koşturuyor. aslında polisler (akademi mezunları) ve subaylarda bu durumda ancak özel yönetmeliklerle koruma altına alınmış durumdalar (zaten askerliğin kanunu farklı). yani devlet herhangi birini kısa bir yönetmelikle sırf kurs aldı diye öğretmen yapabilir (branş farketmez) ancak mühendis yapamaz kadrosunu değiştiremez ünvan veremez.

işin ilginci ben yüksek lisans tezi için işletmelerdeki görev tanımları üzerine bir araştırma yaparken böyle bir sorunun farkına vardım ancak ülkemdeki öğretmenlerin haberi yok... asıl eğitim fakülteleri mezunları mesleklerine biraz değer kazandırmak için yapmaları gereken tek şey bir meslek odası kurulmasını sağlamak ve eğitim fakültelilerin hakkını savunmaktır.

kendi zümremin alıngan olduğunu bildiğimden yazayım mühendisim yukarıdaki mühendis karşılaştırması o yüzden.

amerikada bazı eyaletlerde durum türkiye ile aynı iken (paramedicten fizik hocası olan gördüm) bazı eyaletler öğretmenliği uzmanlık saymaktadır. yalnız amerika'da başka fakülteden öğretmen alımları eğitim fakültesi mezunu adam bulamamaktandır özellikle kalabalık eyaletlerde

mesleğin durumu bu siz görev tanımınız yok... uzmanda sayılmıyorsunuz... her hangi bir yönetmelikle Nüfus memurunu bile getirip yerinize geçirebilirler(her branş için geçerli kurs verip ki zamanında böyle bir sürü öğretmen atanmış)... sınıf öğretmenlerine takacağımıza örgütlü şekilde bunun üstüne gitmeliyiz.

Herkes işini yapsın üniversitede c#,sql,lks,mantık,devre analizi,mikroişlemciler,yapay zeka vb derslerle uğraşayım birde üstüne bitirme projesi yapayım sonra başka branştan arkadaşlar bizde btr olmamız lazım diye burda yorum yapsınlar yapmayın Allah aşkına şu olabilir bakın ilk önce bütün bt öğretmenleri görevlendirilir bütün bt öğretmen adayları atanır okullara açık kalırsa bt öğretmeni atanana kadar bu arkadaşlar görevlendirilebilir.

BT öğretmenlerinin norm fazlası olmasının bizimle alakası yok diyen sınıf öğretmeni arkadaşlara sadece şu örneği vermek yeter sanırım. Bugün türkiyede 100 binden fazla ücretli öğretmen çalıştırılıyor yok paraya. Şayet ücretli öğretmenlik diye bişey olmasaydı ve kimse ihtiyaç olan o okullara görevlendirilmeseydi hükümetler mecburen o kadrolara atama yapmak zorunda kalacaklardı.

Bizim durumumuz da farklı değil. Türkiyede 40 bin cıvarı okul var ve hepsinde BT işlerini yürütecek en az 1 personele ihtiyaç var(bunun adı öğretmen,formatör, bt rehberi ya da teknisyen farketmez), şu anda da bu işleri görevlendirme ile halledebildikleri için ihtiyaç çok göze batmıyor ve dolayısıyla da ne norma ne de o normlara atama yapmaya ihtiyaç duymuyorlar. Ama herkes kendi işini yapsa ve iş yaptırıcılarda işi ehline yaptırmaya başlasa mecburen kadroda verecekler atamada yapacaklar, bu kadar basit.

k.cokol' Alıntı:
sheva' Alıntı:
k.cokol' Alıntı:

şimdi ben bilgisayar öğretmeni varken gelip de formatör öğretmen olmuyorum ki ben formatör olduğum için de bilgisayar öğretmenleri açığı kapanmış olmuyor ayrıca ben 180 saatlik sertifika ile ancak 6 aylık görevlendirme isteyebiliyorum. bunun dışında bilgisayar öğretmeninin yapabildiği hiçbir göreve atanamıyorum. Kısaca aldığım sertifika sadece 6 aylık görevlendirmelerde işe yarıyor. Siz yazmışsınız biz kaç yıl okuyarak bilgisayar öğretmeni olduk diye. Siz sonuna kadar haklısınız ama biz de 180 saatlik kurs ile en azından formatörlük görevlendirilmesini hak ettiğimize inanıyorum. Mesela ben folklor kursunu başarıyla tamamlasam okulda folklor egzersizi açabilirim ve hiçbir beden - folklor öğretmeni buna kızmaz. Ben formatörlük kursunu başarıyla tamamlıyorum derslerime girmeyi de tahahhüt ediyorum yani fırsat verseler 30 saat derse girip üstüne formatörlük işini de kabul edeceğim ama böyle olsa bile açık kapı bırakmıyorlar. fakat branş öğretmeni 15 saat derse girip hiç formatörlük sertifikası bile almadan formatör olabiliyor asıl bunun eleştirilmesi gerekirken biz ınıf öğretmenlerinin üzerine gidiliyor

Hocam zaten bu işin adı görevlendirme olmasa burada konuşmamızı gerektiren bir şey olmazdı.Yaz döneminde Sınıf ve Zümreme 350 adet kontejan ayıran zihniyeti konuşuyor olurduk.. Folklor ile bu tür görevlendirmeleri bir tutma bence.. Folklor beden eğitimi öğretmeni için egzersiz olabilir ama Formatörlük veya Rehberlik şu kaos ortamında BT öğretmeni için Ünvandır..

sınıf öğretmenlerinin yada başka branştaki kişilerin eğitici olması gerçekten traji komik aslında bimere sormalı bu işi ne perhiz ne lahana turşusu bu değilmi

ne sınıf öğretmeniymiş arkadaş. oyun hamuru gibi yapboz..herşey oluyor.

k.cokol' Alıntı:

siz sınıf öğretmenlerinin şu aralar bizi daha çok anlaması gereken bir konuyken halen burada kendinizi savunuyorsunuz... sizlerin bir alternetifi var; norm fazlası olduğunuzda ya başka bir okula atanıyorsunuz ya da yan alana geçip kurtuluyorsunuz.. bunlar da olmazsa şartlar el verdiği taktirde BT rehberliği ile görevlendiriliyorsunuz..

ama bizlere gelince yan alanda Teknoloji tasarımdan başkasına geçemezsiniz deniyor.. eğitim fakültesi çıkışlılar meslek liselerine atanamazlar deniyor(amenna) ancak bir sınıf öğretmeni çıkıp meslek lisesine yan alandan şipşak geçiveriyor.. 4 sene boyunca fizik kimya biyoloji derslerinde ömrümüzü veriyoruz.. güya yan alanımız Fen ve Teknoloji diye.. amma velakin kimsenin :"yahu durun sizler de fen ve teknoloji alanına geçmeniz mümkündür" demiyor...

Ben bu konuyu açarken BT Rehberliğini sınıf öğretmenlerinden kıskandığımdan yada istemediğimden değil, bizleri böyle dar bir kıskaca sokup çaresiz bırakarak ek ders sıkıntısı, seçmeli sıkıntısı, norm fazlası olmaktan bıktığımız için BT Rehber öğretmenliğini tercih etmek zorunda kalıyoruz... bizleri okullara bağlayan tek seçenek bu... şu anda atanamayan bir sürü BT öğretmeni var.. onların da umutları gelecek planları var.. bırakın görev almayın onların da yolu açılsın...!!!

solomonte' Alıntı:
Bir sınıf öğretmeni olarak, sınıf öğretmenlerinin bilişim alanlarına ve diğer yan dal denilen bölümlere atanmasına şiddetle karşıyım. Aynı şekilde diğer tüm alanlarda da aynı durumların yaşanmasına karşıyım. Herkes akademik olarak mezun olduğu alanda işini yapmalı...

Dün bir sitede okuyorum 18 yıllık sınıf öğretmeninin yan alanı ortaöğretim matematikmiş... Olmaz diye(!) başvuruda bulunmuş ve bir liseye yerleştirilmiş. Dün de sitede isyan ediyor; "Benim matematik bilgim yok, hele de lise konularını nasıl yapacağım? Nasıl iptal ettirebilirim?" diyor.

Davulun sesi uzaktan çoğuna hoş geliyor ama işin gerçek yüzü öyle değil maalesef. Bu şekilde hiçbir yere varamayız...

nihayet bizi anlayan bir sınıf öğretmeni çıktı.. darısı diğerlerinin başına.. :)

zaten bu sınıf öğretmenliğini derinlemesine incelemek lazım.herşey olabiliyorlar.benim anlamadığım herkesi sınıf öğretmeni yaptılar zamanında diye kızanlar şimdi gidip matematik öğretmeni oluyor.hemde 18-20 yıllık sınıf öğretmeni.bu vatandaş bu kadar süre bu işi nasıl yapmış.hemen ilk fırsatta kaçtığına göre severek yapmamış. kimse kusura bakmasın ama ben o 18-20 yıldan da şüphe duyarım...

hakand77' Alıntı:
zaten bu sınıf öğretmenliğini derinlemesine incelemek lazım.herşey olabiliyorlar.benim anlamadığım herkesi sınıf öğretmeni yaptılar zamanında diye kızanlar şimdi gidip matematik öğretmeni oluyor.hemde 18-20 yıllık sınıf öğretmeni.bu vatandaş bu kadar süre bu işi nasıl yapmış.hemen ilk fırsatta kaçtığına göre severek yapmamış. kimse kusura bakmasın ama ben o 18-20 yıldan da şüphe duyarım...

sınıf öğretmenliğini derinlemesine incelemene gerek yok kardeş.. sınıf öğretmenliğinin programına bakarsan anlarsın.. benim okuduğum dönemde kimya'dan ingilizce'ye , bilgisayardan fizik dersine kadar her ders vardı. ve ben kimya dersinden 5. yıla uzatıp da dekana bu konuda sözlü olarak ben sınıf öğretmeni olacağım,kimya ile ne işim olabilir itiraz ettiğimde , o zamanın dekanı küstahça bir tavırla "sınıf öğretmeni dediğin her konuda bilgi sahibi olacak, gerektiğinde her konuda kitap gibi olacak" diye cevap vermişti.

traxx26 yazdı:
Sınıf öğretmeninin BT Rehberliği işlerini eline yüzüne bulaştıracağından eminim.. heleki bir de 20 yıllıksa akıllara zarar..

şimdi aynı küstahlığı ,hayata benden 20 yıl sonra başlamış toy bir nesil sanal alemde "hakkını savunmak" adına yapıyor. "20 yıllık sınıf öğretmeni " diye başlayan bir cümleyle yaptığın genellemenin farkında olmayışın bile aslında bu cevabı hak etmediğinin göstergesidir. ama öyle doldumki yorumların hepsini okuyunca, cevap olarak değil sesli düşünme adına yazıyorum bunları...
hakkınızı savunun ama atanmak için hakkınızı savunmayı başkalarına küfür olarak görüyorsanız olduğunuz yerde kalın zaten , hakettiğiniz yerdesiniz demektir , aman öğretmen olmayın...çünkü siz bu tavırlarınızla türkiye gerçeklerinden ne kadar uzak olduğunuzu gösteriyorsunuz zaten.

sınıf ogretmenleri hakkında atıp tutan arkadaslara bir iyi bir kötu haberim var.nasıl ki televizyonun ogretmeni olmazsa bilgisayarında ogretmeni olmaz,ol-ma-ya-cak.elde tornavida o hayalini kurdugunuz kadrolar coooook yakında!!!!bu teknisyenlik mujdesi de iyi haberdi!!!!oğretmenler arasında bu baslıgı acanlar kadar haris,kıskanc insanlar gormedim.Adam resmi yazıda ne kadar hak ve oncelik varsa bt ogretmenıne vermiş,en son secenek olarak da dıs kapının mandalı misali sınıf ogretmenınden bahsetmıs.bızımkiler ayaklanmıs...bu ne sınıf ogretmenlığı dusmanlığıdır anlamak mumkun degil.....gangnam style diyorum baska bisey demiyorum.... :mrgreen:

korkmazaziz81' Alıntı:
sınıf ogretmenleri hakkında atıp tutan arkadaslara bir iyi bir kötu haberim var.nasıl ki televizyonun ogretmeni olmazsa bilgisayarında ogretmeni olmaz,ol-ma-ya-cak.elde tornavida o hayalini kurdugunuz kadrolar coooook yakında!!!!bu teknisyenlik mujdesi de iyi haberdi!!!!oğretmenler arasında bu baslıgı acanlar kadar haris,kıskanc insanlar gormedim.Adam resmi yazıda ne kadar hak ve oncelik varsa bt ogretmenıne vermiş,en son secenek olarak da dıs kapının mandalı misali sınıf ogretmenınden bahsetmıs.bızımkiler ayaklanmıs...bu ne sınıf ogretmenlığı dusmanlığıdır anlamak mumkun degil.....gangnam style diyorum baska bisey demiyorum.... :mrgreen:

hayırdır birader zorunamı gitti seni süründüren norm fazlası düşürenlerden hesap soramadında gelip burda bizemi caka satıyon önce seni madur edenlere hesap sor bedavadan alan değişkliği yaparak branş öğretmenlerinin hakkına tecavüz edeceğine gitte 4+4+4 le sana kazık atanlardan hesap sor..

tyanali' Alıntı:
korkmazaziz81' Alıntı:

hayırdır birader zorunamı gitti seni süründüren norm fazlası düşürenlerden hesap soramadında gelip burda bizemi caka satıyon önce seni madur edenlere hesap sor bedavadan alan değişkliği yaparak branş öğretmenlerinin hakkına tecavüz edeceğine gitte 4+4+4 le sana kazık atanlardan hesap sor..
Birader mi..senin gibi birader geri dursun... :-1: sana da gangnam style...zorunamı gitti falan...bu sokak agzı konusmaları bir egitimciye hic yakısmıyor..buyur arkadasım teknisyenliğin senin olsun...

korkmazaziz81' Alıntı:
Hocam hiç bir şey için olmasa, bundan sonra tv ile bilgisayarı karşılaştırabilen senin gibi bilişim cahili insanlar yetişmemesi, bilişimin en azından farkındalığını vermek için gerekli bu ders.

korkmazaziz81' Alıntı:

kuyruk acısı ve eziklik böyle bir şey işte.

kolay kolay BT rehber olamayacağını anlayan sınıf öğretmeni önce sinirden deliye döner,forumdaki nickiyle yazmaya cesaret edemez ve yeni nick ile üye olur ,çok istediği BT Rehberliğini kötülemeye çalışır ,yetmez BT öğretmenliği kötülemeye çalışır.Yok teknisyenlik,yok tornavida.çok koymuş gelip üye olup bir de yazı yazmış.Tükrükler saçarak hakaret ederek malesef BT rehber öğretmeni olamazsınız.

Sınıf öğretmenliğini çok önemli buluyorum.Çocukların karakterlerinin gelişmesinde diğer öğretmenlerden daha önemli olduklarını düşünüyorum.Zaten aktaracakları bilgi bell temel şeyler.Asıl önemli olan karakter gelişimi ama istediği birşey olmayınca/olmadığında böyle basitleşen sınıf öğretmenlerini görünce üzülüyorum çocuklar adına.

adam taaa 2009'dan beri siteye üye burdan kendi beceremediği bir sürü kaynak konusunda yararlanmış ve bugün sınıf öğretmenine bir laf söylenince 2 yıl sonra ilk mesajını yazmaya karar vermiş. ne garip....

Toplam 1225 kullanıcı çevrimiçi :: 115 kayıtlı, 5 gizli ve 1105 misafir

bu herhalde durumu daha net açıklıyor....

KöfteHoRr' Alıntı:
adam taaa 2009'dan beri siteye üye burdan kendi beceremediği bir sürü kaynak konusunda yararlanmış ve bugün sınıf öğretmenine bir laf söylenince 2 yıl sonra ilk mesajını yazmaya karar vermiş. ne garip....
Ben bakmamistim dediginiz gibi hocam, adam iki yildan beri burdan faydalanmis ve bit yazi yzunden hasetinden catlamis.

k.cokol' Alıntı:
sheva' Alıntı:
k.cokol' Alıntı:
Ben formatörlük kursunu başarıyla tamamlıyorum derslerime girmeyi de tahahhüt ediyorum yani fırsat verseler 30 saat derse girip üstüne formatörlük işini de kabul edeceğim ama böyle olsa bile açık kapı bırakmıyorlar. fakat branş öğretmeni 15 saat derse girip hiç formatörlük sertifikası bile almadan formatör olabiliyor asıl bunun eleştirilmesi gerekirken biz ınıf öğretmenlerinin üzerine gidiliyor
30 saate derse girip ayrıca üzerine formatörlük istiyorsanız bu asıl mesleğiniz olan sınıf öğretmenliğini aksattığınız anlamına geliyor. Her öğretmen öğrencileri için sadece ders içinde değil ders dışında da çalışmalı. Eve en çok iş götüren öğretmenler. Günümüzde teknoloji gelişiyor, gelişen teknolojiye bağlı olarak okulda ki derslerin dışında da her öğretmenin evinde de çalışarak hazırlanarak okulundaki derslere girmesi gerekiyor. Bundan dolayıdır 15 ders saati sınırlaması var.
Ben yıllardan beri BT öğretmeni olarak meslek liselerinde çalışıyorum. Her yıl BT kendini yeniliyor. Bizler bile ilerleyen yaşlarda bu meslekte yeterli olamayacağımızı düşünüyoruz ki, diğer branşlardaki arkadaşların BT alanına yönelmesi kendi mesleklerinden ödün vermesi anlamına geliyor ki buda insanın aklına ister istemez başka şeyler getiriyor.
Bence herkes kendi branşına yoğunlaşmalı ve en iyi şekilde çevresindeki lere faydalı olmaya çalışması lazım.

adali35' Alıntı:
geri zekalı seni sınıf öğretmeni okutmadı mı heyvan nasıl böyle konuşabiliyorsun hele birde 20 yıllıksa gibi...

sınıf öğretmeni seni ve senin gibileri cebinden çıkarır.

sınıf öğretmeni değilim ama "akıllara zarar" terimi küçümsemeye girer
bu da en azından senin seviyeni gösterir.. sözün amacını aştıysa ben özür dilemesini bilirim ama kimse diğer öğretmenlere hakaret etme hakkına sahip değil..

özür dilede duyalım o zaman..

"akıllara zarar" denilmesini hakaret olarak kabul ediyorsun sen "gerizekalı" kelimesini kullanmışsın. bu nasıl bir mantık?

hem arkadaş haklı. bir sınıf öğretmeninin ne işi var bilişim alanında. bunu bir öğretmen olarak gerçekten destekliyor olamazsınız. sadece çıkarlarınıza dokunduğu içindir..

CEM61' Alıntı:
traxx26' Alıntı:
adali35' Alıntı:
traxx26' Alıntı:
Sınıf öğretmeninin BT Rehberliği işlerini eline yüzüne bulaştıracağından eminim.. heleki bir de 20 yıllıksa akıllara zarar..

geri zekalı seni sınıf öğretmeni okutmadı mı heyvan nasıl böyle konuşabiliyorsun hele birde 20 yıllıksa gibi...

önce terbiyeni takın bu forumda... ben sınıf öğretmenlerini küçümsemiyorum... Bilişim Teknolojileri alanında uzman değiller.. ikincisi 20 yıılık öğretmenlerin ve üstünün bir çoğu teknolojiden uzak.. sınıflarda projeksiyonu bile kullanmaktan çekiniyorlar...

lafı nerenden anlıyorsun??

sınıf öğretmeni seni ve senin gibileri cebinden çıkarır.

hiç bi halt yapamazlar..

Geri