Norm Fazlası Sınıf Öğretmeni Neden BT Rehber Öğretmen oluyo?

Kodla Büyü

traxx26

Aktif Üye
pardon ama yüzlerce atama bekleyen bilişim teknolojileri öğretmenleri dururken, neden bu son gelen yazıda Norm Fazlası sınıf öğretmenlerini BT Rehber öğretmeni yapmaya çalışıyorlar anlamış değilim.. artı 180 saatlik kursmu kaldı arkadaşlar? biz 4 yıl kafa beyin patlatalım.. sonra gelsin birileri 180 saatlik sertifikayla asıl bu işin görevlileri bilişim teknoloji öğretmenlerinin önüne geçsin..

ayrıca norm fazlası sınıf öğretmenlerini bir hademe yapmadıkları kaldı.. yeni gelen yazıda bu kriteler olmamalıydı bence...

Bu işin suyu çıktı zaten o kadar lisanslı bilişim öğretmeni yetişti hala eğiticiler bile yok sınıfçı yok resimci müzikçi. Zamanında ihtiyaç vardı anladıkta çekin artık şu adamları bu alandan ne bizim dertlerimizi bildikleri var nede bizimle ilgilendikleri. Açıkta o kadar adam var 180 saatlik sertifikayla bunlar yapıyorlar.

İnşallah bizim yüzümüzde bir gün güler.Kim bilir bir kapı kapandıysa başka kapılar açılır belki :++:

bu konuda birlik olalım haksızlık tabiki bir sürü kişi atanma beklerken çakmalara gerek yok .180 saat kursları durdurulmalı ve alım yapılmalı mail grubu oluşturalım gerçekten bu mailler okunuyor hatta bir mailime eğitek şube müdürü cevap yazmıştı şaşırmıştım

adamlar 15 yıl önce yan alanı matematik olan adamları matematik öğretmeni yapıyor. beden eğitimi öğretmeni kadrolarının neredeyse hepsini doldurdular.
norm fazlası sınıfçıların bt rehber öğretmen olması eğitim siztemini yan alancılar kadar kötüye doğru sürüklemez herhalde.
bir zamanlar ziraatçılar öğretmen oluyordu şimdi yancılar.
he bu arada bende seninle aynı fikirdeyim yanlış anlaşılmasın...

inşallah hakkımızda hayırlısı olur.. onca belirsizlik ve çelişkiden sonra bakanlıktan bizlerle ilgili böyle bir yazı çıkması iyiye doğru bir gidiş diye düşünüyorum yinede.. herşeye rağmen ve iyi niyetle...

okulda bilişim alanında öğretmen yoksa ve sınıf öğretmeni norm fazlası ise olabilir aksi halde olamıyor.

Sınıf öğretmeninin BT Rehberliği işlerini eline yüzüne bulaştıracağından eminim.. heleki bir de 20 yıllıksa akıllara zarar..

adali35' Alıntı:
traxx26' Alıntı:
Sınıf öğretmeninin BT Rehberliği işlerini eline yüzüne bulaştıracağından eminim.. heleki bir de 20 yıllıksa akıllara zarar..

geri zekalı seni sınıf öğretmeni okutmadı mı heyvan nasıl böyle konuşabiliyorsun hele birde 20 yıllıksa gibi...

önce terbiyeni takın bu forumda... ben sınıf öğretmenlerini küçümsemiyorum... Bilişim Teknolojileri alanında uzman değiller.. ikincisi 20 yıılık öğretmenlerin ve üstünün bir çoğu teknolojiden uzak.. sınıflarda projeksiyonu bile kullanmaktan çekiniyorlar...

lafı nerenden anlıyorsun??

traxx26' Alıntı:
adali35' Alıntı:
traxx26' Alıntı:

geri zekalı seni sınıf öğretmeni okutmadı mı heyvan nasıl böyle konuşabiliyorsun hele birde 20 yıllıksa gibi...

önce terbiyeni takın bu forumda... ben sınıf öğretmenlerini küçümsemiyorum... Bilişim Teknolojileri alanında uzman değiller.. ikincisi 20 yıılık öğretmenlerin ve üstünün bir çoğu teknolojiden uzak.. sınıflarda projeksiyonu bile kullanmaktan çekiniyorlar...

sınıf öğretmeni seni ve senin gibileri cebinden çıkarır.

CEM61' Alıntı:
traxx26' Alıntı:
adali35' Alıntı:
traxx26' Alıntı:

Niye bu kadar zorunuza gidiyor sınıf öğretmeni bt rehberi olmasın dendiği zaman acaba? Siz değilmisiniz sınıf öğretmenliği mezunu hiç kimse sınıf öğretmenliği yapmasın kendi alanına geçsin diyen?

ben kimseyle tartışma derdinde değilim.. herkes görevi neyse onu yapsın.. tek savunduğum şey bu... buraya girip de terbiyesizce laf atmak acizliğinizi gösterir...

eee, kıyamet alameti.. Ahir zamanda iş ehline verilmeyecek, çobanlar hükümran süürecek vs vs.

easytr' Alıntı:
CEM61' Alıntı:
traxx26' Alıntı:
adali35' Alıntı:
traxx26' Alıntı:

hiç önemli değil. sınıf öğretmeniysen sınıf öğretmenliği konusunda övünürsün. bilgisayar konusunda övünmen bişey ifade etmez. bt rehberliği adından anlaşılacağı üzere bt branşının işidir.

sınıf öğretmeni değilim ama "akıllara zarar" terimi küçümsemeye girer
bu da en azından senin seviyeni gösterir.. sözün amacını aştıysa ben özür dilemesini bilirim ama kimse diğer öğretmenlere hakaret etme hakkına sahip değil..

kimsenin size laf attığı yok ki, arkadaş 20 yıllık sınıf öğretmeni bt işini yapamaz demiş bunun üstüne niye bu kadar celalleniyorsunuz ki. Hadi diyelim ki bütün sınıf öğretmenleri bilgisayar konusunda üstat. bu onlara niye bt alanının işini yapma hakkı versin ki. Bende güzel gitar çalıyorum ve şarkı söylüyorum diye okuldaki müik egzersizlerini mi aliiim, ya da güzel futbol oynuyorum diye beden eğitimi öğretmeni dururken futbol takımını ben mi çalıştıriiim?

bu adamlar bir de öğrenci yetiştiriyor.Hiç bir şey yokken hakaret edebilen bu adamlarla aynı mesleği paylaştığım için gerçekten utanıyorum.

yaaa ben anlamıyorum, siz yazıyı okudunuz mu
"okulundaki eğitim--öğretimi aksatmayacak" diye bir sıınf öğretmeni 30 saat dersine girdikten sonra bunu yapamaz.
hen 3 maddede bilişim rehberliği görevi bilişim teknoolojileri öğretmenlei tarafından yürütülür, bu olmazsa diğer bıranşlardan ve ders açığı oluşmayacak şekilde diyor.

KöfteHoRr' Alıntı:
kimsenin size laf attığı yok ki, arkadaş 20 yıllık sınıf öğretmeni bt işini yapamaz demiş bunun üstüne niye bu kadar celalleniyorsunuz ki. Hadi diyelim ki bütün sınıf öğretmenleri bilgisayar konusunda üstat. bu onlara niye bt alanının işini yapma hakkı versin ki. Bende güzel gitar çalıyorum ve şarkı söylüyorum diye okuldaki müik egzersizlerini mi aliiim, ya da güzel futbol oynuyorum diye beden eğitimi öğretmeni dururken futbol takımını ben mi çalıştıriiim?

yeteneğin varsa halk eğitim kursuna gidip belge alıp onları da yapabilirsin.. bunda bir sakınca yok.. 6 saat ek dersini de alırsın.. ayrıca siz yokken okullarda bu işleri küçümsediğiniz "çoban" dediğiniz insanlar yapıyordu..

suyunu çıkardılar iyici bizim mesleğin.hiç mi vicdan yok bunlarda.bu kadar insan var bilişimci.hala ikinci ücüncü diğer mesleklere peşkeş çekiyorlar.alan değişikliği verin sonra sınıfçı mı alıyorsunuz bilişimci başka birilerini mi alıyorsunuz.sizin olsun o zaman bilişim.

ayrıca şu lafa da cevabım var:

beni yetiştiren sınıf öğretmeni senin gibi ağzı bozuk değildi en azından.. burada BT öğretmenleri olarak özgürce fikirlerimizi ifade ediyoruz, kimseyi kırmadan gücendirmeden.. yazılan yorumları lütfen doğru yerinden anlayıp seviyeli şekilde yanıt verelim.. heleki siz küçük çocukları yetiştiriyorsunuz.. Lütfen.. ama Lütfen.

adali35' Alıntı:
KöfteHoRr' Alıntı:

yeteneğin varsa halk eğitim kursuna gidip belge alıp onları da yapabilirsin.. bunda bir sakınca yok.. 6 saat ek dersini de alırsın.. ayrıca siz yokken okullarda bu işleri küçümsediğiniz "çoban" dediğiniz insanlar yapıyordu..
ne güzel bak "biz yokken". ama bak artık biz varız değil mi? eskiden de siz yokken sizin işinizi lise mezunları yapıyordu, onlar diyor mu eskiden biz yapıyorduk diye?

ya arkadaslar helal sıze butun yorgunlugumu aldınız uzerımden

ya sınıf ogretmenlerını kucumsemek gıbı bır nıyetı oldugunu dusunmuyorum arkadasın ama aynı zamanda yazıyı tam okumadıgıda ortada cunku her norm fazlası sınıfcıyı almıyorlar :D

gelelım dıer konuya sınıf ogretmenlerı dısında cok az ogretmen akılda kalır komse onları kucumsemıyor fakat herkesın bransı vardır yanı uzmanlıgı yoksa emın olun hemsıreler doktordan cok amelıyata gırıyor bu onları nester alıp amelıyat yapma hakkı vermez sınıf ogretmenlerı bızım onlara gosterdıgımız saygıyı bıze gostermedıklerı kanısındayım sız demıyormusunuz ıngılızce dersıne brans ogretmenı gırsın daha verımlı olur dıye bızler 4 yıl egıtım aldık hıc bırsey ogrenmeden almıs olsak bıle 4 yıl o sıralarda oturduk bızımle aynı statude olmanız uygunmudur

makınacıları sınıfcı yaptıklarında neler cektık hala konusmuyormuyuz 1 ayda ogretmen oldular dıye encok bızı sızler anlamalısınız
matematık ogretmenı olduklarında bız matematık bılmedıklerını soylemıyoruz sadece cocuklara bılgılerını vermekte zorlanıcaklarını soyluyoruz cunku anlattıkları ogrencıler eskıden 1 2 3 4 5 tı sımdı 6 7 8 olucak ben kendı kardesıme unv bıtırdıgımde matematık anlatamadım 5. sınıftı ben a+b= dedıgımde afalllıyordu bende bunu bılmedıgını farkettıgımde afallıyordum sevıye farklılıgı denen olaydan kaynaklanıyordu makına muhendısı matematık bılmıyormuydu cogu matematıkcıden ıyı bılıyorlardı unv aldıkları egıtım yuksek matematık uzerıne ama adam 2+3 5 demekte zorlandı sevıyesının yuksek olmasında dolayı
sız bılgısayarı kullanıyor olmanız sızı bılgısayar ogretmenı yapmaz en basıdınden ben formatorluk olmadıgında derse gıremıcem ne yaparım dıyorum senın boyle bır korkun yok forumda yaz boyunca bagırdık ne zaman yazılar gelır dıye sen tatıldeydın ben norm fazlasıyım aceba 15 ekımde bır okula yollarlarmı dıye dusunuyorum sen benı ılkokula gırı yollarlarmıyı dusunuyorsun

cokmu sacmaladım 13 saatlık okulun ardından

ya arkadaşlar alan değişikliğiyle sınıf öğretmenleri matematik ingilizce fen vb. gibi branşlara geçirildi siz ne diyonuzz :)

dobra1979' Alıntı:
ya arkadaşlar alan değişikliğiyle sınıf öğretmenleri matematik ingilizce fen vb. gibi branşlara geçirildi siz ne diyonuzz :)

Meslek lisesine Bilişim Teknolojileri öğretmeni olarak geçen var.. ilköğretimde çalışanlara hiç geçme hakkı tanınmazken.. daha biz ne diyebilirizki.. sözün bittiği yerdeyiz... :((

4+4+4 le norm fazlası olan sınıf öğretmenlerinin madur olmadıklarını gösterebilmek için bt rehber öğretmeni olabiliyorlar tabiki. zaten birilerinin hesabına göre norm fazlası da olmayacaklardı sınıfçılar. ama hesaplar tutmadı. ne yapalım dediler hadi bi alan değişikliği... alan değişikliğinden yararlanamaynlar da bt rehber öğretmeni olsun bari. sonuç olarak norm fazlası sınıf öğretmeni sıkıntısı olmayacak okullarda... norm fazlası bilişim öğretmenleriyse pek de sorun değil zaten sayıları az, sesleri de çok çıkmıyor....

Geri