Norm fazlası oldum. Okulumda kalma şansım yok mu?

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
Okulumda 8 saat dersle norm fazlası oldum. pazartesi günü norm atamaları başlıyormuş. Listede 4 okul görünüyor, meslek lisesi, sosyal bilimler lisesi ve 2 ortaokul. Böte mezunu olduğum için 3 okul kalıyor geriye. Hiç biri de istediğim okullar değil. lise müfredatlarına zaten çok uzağım sosyal bilimleri de düşünmek istemiyorum.

diğer 2 ortaokulda da bt sınıfı yok, akıllı tahta kurulumu yok. ek derse ihtiyacım var bu durumda o okullarda formatör de olamıyorum:( benim okulumda bt sınıfı da var tahtalar da var şimdiye kadar 8 saat dersle yıllardır norm fazlası olmadığım için 7-8lerde seçmedi okul idarecilerim bilişim dersini. Diğer 2 okul seçtiği için onlarda 12-14 saat dersle norm var, bizde yok :(( Çok üzüldüm, cuma gününden beri kara kara düşünüyorum ne yapıcam diye.

bizim branşımız açısından sırf ders saatine bakılarak norm işine karar verilmesi çok yanlış değil de ne?

ben zaten haziranda il dışı tayin hakkımı kullanarak üniversiteyi kazandığım ile tayin isticektim. 1 dönemliğine hem kendim zor durumda kalıcam, hem de okulumdaki öğrencilerimi yarı yolda bırakmak istemiyorum hiç.

bununla ilgili yapılabilecek hiç bir şey yok mu? illa ki bu sorunu yaşamış olanlar vardır aranızda. bizim ilçede 4 kişi norm fazlası, 4 tane de okul var. Herkesi bi yere yerleştircekler mi bu durumda? tayin istemezsem bi şekilde okulumda kalma şansım olabilir mi birileriyle konuşsam, dilekçe versem vs :(

Bana yol gösterin, akıl verin zira kafayı yicem artık :(

Resen atama yapacaklarsa kalma şansınız yok. Konuşacağınız kişilerin konumuna göre (!) önce tayininiz çıkar daha sonra geçiçi görevlendirme ile okulunuza gelebilirsiniz.

Atamanız olduktan sonra şuanki okulunuza btr olabilirsiniz istekte bulunup siz gidince bir başkası norm olmadığı için gelemeyecektir

Tercih vermeyebilirsiniz. Eğer vermezseniz
1) resen atama olmazsa yerinizde kalırsınız.
2) eğer resen olursa ilçe içindeki resen atama puan üstünlüğüne göre, il içindeki resen atama ise puan düşüklüğüne göre yapılır. Şansınız varsa norm yetersizliğinden atama yapılamayabilir.

Sendikanız varsa soruşturun.. Bulunduğunuz İl M.e.m re'sen atama yapacakmıymış.. Eğer atama olmayacaksa tercih yapmayın norm fazlası şeklinde Haziran'a kadar çalışın.. Eğer tercih yapmanız gerekiyorsa bence Sosyal Bilimler Lisesi'ne gidin.. Çünkü ortaokullarda hele de BT sınıfı yoksa çekilmiyor.. En azından lise öğrencisi kitap okur, test çözer vb. etkinlik yapar..

tamamen milli eğitimlere bağlı,gittiğiniz okulda derslere girer eski okulunuzda da formatörlük isteyip devam edebilirsiniz bence.
bu arada 4 yıllık üniversite kazanıp,kayıt yaptırınca eğitim özrü geçerli oluyor mu?sizin o şekilde mi?bana eşdeğer eğitim sayılıyor(mezun olduğumuz bölüm için diyorlar)olmuyor öyle dediler yüksek lisans olsa olurdu dediler de araştırmadım tayin düşünmediğim için.

bu arada 4 yıllık üniversite kazanıp,kayıt yaptırınca eğitim özrü geçerli oluyor mu?sizin o şekilde mi?bana eşdeğer eğitim sayılıyor(mezun olduğumuz bölüm için diyorlar)olmuyor öyle dediler yüksek lisans olsa olurdu dediler de araştırmadım tayin düşünmediğim için.

hayır öğrenim özrü kapsamında sayılmıyor.

sosyal bilimler lisesini de tercih edemezsiniz hocam daha önce fen yada sosyal bilimler lisesinde çalışmadığınız için.

Muhtemelen seneye hepimizin durumu aynı olacak gibi. 5 lerde ders bitiyor. Allah kerimdir.

Hocam Bursa da yapıldı norm fazlası atamaları. Bende okulumda norm fazlası olup tercih yapmak zorunda kaldım ve atandım başka okula. Müdür yardımcımızın dediğine göre itiraz dilekçesi verebilirmişiz. Ben okulumdan memnun olduğuma dair, idare de öğretmenini göndermek istemediğine dair iki dilekçe hazırlarız dendi. Daha önce örnekleri varmış bu durumun.

Hocam Bursa da yapıldı norm fazlası atamaları. Bende okulumda norm fazlası olup tercih yapmak zorunda kaldım ve atandım başka okula. Müdür yardımcımızın dediğine göre itiraz dilekçesi verebilirmişiz. Ben okulumdan memnun olduğuma dair, idare de öğretmenini göndermek istemediğine dair iki dilekçe hazırlarız dendi. Daha önce örnekleri varmış bu durumun.

idareci bizden memnun değil diye norm fazlası olup gitmiyoruz ki, ya da okulumuzu sevmediğimiz için norm fazlası olmuyoruz ki.. keşke dediğiniz gibi dilekçe ile filan hallolsa:(((

Son düzenleme:
2 yıl önce aynı duruma düşmüştüm tayin istemedim ve ilçe merkezinden resen köy okuluna atandım iyi düşünün hocam...

İyi de hocam 6 saat derse 1 norm veriliyor. 8 saatle nasıl norm fazlası oluyorsunuz?
böyle durumlarda ilçe normu fazla oluyor sanırım. ilçeden köylere falan alıyorlar. ama hocamın dediğine göre aynı yerde farklı okullar da açılmış. konu hakkında bilgi sahibi birisi açıklarsa biz de öğrenmiş oluruz

Fatih projesi olan okullar için ders saatleri dolmuyorsa bile norm verilir. Bunun geçen yıl yönetmeliği çıkmıştı. Okulda tek öğretmen iseniz kalırsınız okulunuzda hocam. Bir yıl önceki yönetmelikleri gözden geçirin.

Fatih projesi olan okullar için ders saatleri dolmuyorsa bile norm verilir. Bunun geçen yıl yönetmeliği çıkmıştı. Okulda tek öğretmen iseniz kalırsınız okulunuzda hocam. Bir yıl önceki yönetmelikleri gözden geçirin.

lütfen bununla ilgili kaynak paylaşır mısınız? en azından elimde gösterecek birşeyler olur..

Yönetmelik çıktı ama uygulanmadı hocam bu durum. Tam 1 sene önce bu aralar çıkmıştı hatta, çıktığıyla kaldı herhangi bir uygulama sözkonusu olmadı.

Yönetmelik çıktı ama uygulanmadı hocam bu durum. Tam 1 sene önce bu aralar çıkmıştı hatta, çıktığıyla kaldı herhangi bir uygulama sözkonusu olmadı.

bende yönetmelik taslağı yayınlandı ancak uygulamaya geçmedi diye biliyorum. eğer öyle olsa zaten ilkokullara da tayin isteyebiliriz

Hocam eğer sistemde kesin fazlalık olarak görünüyorsanız(kontenjan.meb.gov.tr den bakabilirsiniz) ve kalmak istiyorsanız tercihler yapılacağı zaman dilekçe yazın .Bulunduğum okulda Fatih projesi Bt rehberliği görevini yürütüyorum ve kalmak istiyorum vs diye bence resen atamanız olmaz.Fatih tahta vs gibi ekipmanlar varsa size ihtiyaç vardır orda.

Yönetmeliğini paylaşabilir misiniz sayın hocam
Yönetmeliğe göre engel yok sadece hizmet puanıyla atanılır fakat danıştay yönetmeliğin bu maddesinin yürütmesini durduğu için şu anda fen ve sosyal bilimler liselerini daha önce bu okullarda çalışmayanlar tercih edemez. İlk atamaya da kapalı.

hocam bende 16 saat dersim oldugu halde bölge normundan dolayı norm fazlası oldum ve dün tercih yaptım.
İlçe dışına resen atama yapmıyorlar.tercih yapmazsanız en azından ilçe dışına çıkmazsınız.Diğer norm güncellemesıne kadar kendi oklunuzda kalırsınız.Buda yazı bulur.
Burda İl Meb lerin tutumu çok farklı.Kayseri resen atama yapacakmış ama afyon yapmayacagını açıkladı.

Yönetmeliğe göre engel yok sadece hizmet puanıyla atanılır fakat danıştay yönetmeliğin bu maddesinin yürütmesini durduğu için şu anda fen ve sosyal bilimler liselerini daha önce bu okullarda çalışmayanlar tercih edemez. İlk atamaya da kapalı.

peki fen lisesini yazıp kadromuz oraya geçerse ne olur hocam yine mi norm fazlası olacağız

Geri