Nisan Maaşı..

Kodla Büyü
5-2 sendika var +1 çocuk+eş çalışıyor 1777 tl yatmış.. Az mı ne

Her şeyi aynı olup aynı maaşı alan 2 memur görmedim...
Maaşlarınızın %90ı hatalı ..
Mutemedinizi sıkıştırın..
Çalıştığım 2 kurumda da hata oldu geriye dönük aldık..
Hala da düzeldiğini ve düzeleceğini..sanmıyorum
Kesin kuralların olduğunu da sanmıyorum

5 tane çarpandan 10000000000000000000 bilinmeyenli denklem çıkaran mutemetleri defterlarlıkları kutluyorum..
Saygılar:))

ben 7/3 üm.. bekarım...1708 tl aldım...
ama görüyorum ki aynı seviyede olup benden yüksek alanlar var..

only61' Alıntı:
ben 7/3 üm.. bekarım...1708 tl aldım...
ama görüyorum ki aynı seviyede olup benden yüksek alanlar var..
5-1 evli eş çalışıyor sendika yok çocuk yok 1695 yatmış bu nasıl oluyor peki

gunhkn' Alıntı:
Yahu arkadaşlar evli çocuksuz sendikasız derecesi 8 olan arkadaşlar ne kadar aldınız bu ay?
Biz de yanlışlık mı var

8/2 ,evli eşim çalışıyor, 1650,5
sendika vs hiçbirşey yok.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    253.9 KB · Görüntüleme: 320
3-3'ü teknik öğretmen

eş çalışmıyor, 2 çocuk var çocuklardan biri 6 yaş üstü
sendika var

2.165 TL

yani bireysel emeklilik varsa maaş ödediğin pirimin %15 i kadar daha fazla yatıyor doğrumu anlamışım acaba. bireysel emeklilik ödeyen arkdaşlar hangi bankaları tercih ettiniz acaba?? fikir verseniz

8-1 .. 1700 yatmış sendika var .. bi de evlendim ama bordroda hala bekar gözüküyor bi sorun olur mu acep

oznrcll' Alıntı:
ogretmen_pc' Alıntı:
mustafasangul' Alıntı:
8/1 evli, eş çalışıyor, sendika var
1.721 TL

evli olunca maaş yükseliyor demek ki
bende evliyim 8/2 si sendika vs.. hiçbişi yok 1665 tl maaş

ben çözemedim bu maaşları zaten bi yükseliyor bi düşüyor vergi dilimi ile ilgili olabilir mi bi de böte- tef farkediyor galiba

Arkadaşlar Bireysel emeklilikten geri gelen %15lik geri ödeme bodroda hangi kalem altında belirtiliyor?

Hocam yanlışlık diye düşündüğümüz SGK dan kaynaklı bir durum 2008 kasım dan önce kadrolu çalışanlardan kişisel sağlık sigortası primi kesilmiyor eski yönetmeliğe tabi oldukları için. fakat 2008 de ağustosta sözleşmeli başlayıp sonraki zamanlarda kadroya geçenlerden yeni SGK yönetmeliğine göre kişisel sağlık sigortası primi kesiliyor. buda 10-20 tl civarı yanlış hatırlamıyorsam bi farka neden oluyor. bende ağustosta sözleşmeli atanıp martta kadroya geçmiştim ve asker öğretmenken 30-50 TL arası değişirken şimdi 10-20 tl civarı değişiyor.

8, 4 ve 1. derecelere düşdüğünüzde fark hissedersiniz
bu derecelerde fazla ek göstergenizde fazla miktarda artış olduğundan maaş farkıda artıyor
bilgi almak için il/ilçe milli eğitimlerdeki muhasebe bölümlerine sorabilirsiniz.
--------------
Ben bodromda 500 ek gösterge aldığım gözüküyor ve doğru. Bu da gelir olarak 33lira olarak yansımış
7/2 yim, Tefliyim, bekar, sendika mendika yok Net:1762 lira nisan maaşım.
8e düşene kadar öğretmenler ve diğer personeller ek gösterge alamazlar.
Sözleşmeden kadroya geçenlerdenim (haziranda), birkaç ay derece ve kademe ile uğraştım
Lisede hazırlık okudum(1 kademe), TEF mezunuyum(1 derece) bunlar yansıtılmamıştı,
uğraşlarım sonucu geriye dönük aldım.
Ayrıca alttaki haberi incelerseniz iyi olur,
http://www.kamudan.com/maas-bordrosunda ... -1684.html

sevdiceğim' Alıntı:
SHİFT+DEL' Alıntı:
8/3 evli
eş çalışıyor
çocuk yok sendika yok.
bireysel emeklilik var.
1750 tl
hocam hangi bankadan yaptırdınız bireysel emekliliği?

Hocam vakıf emeklilikten yaptırdım ben.. fazlada araştırmadım açıkçası. okulumuza gelen bankacılar aklımı çeldiler.. bende yaptırdım.. Ben her ay verdiğim 120 tlyi unutup ilerisi için yatırım amaçlı yaptırdım.. 1100 tl olmuş hesapta.. 1yıl oldu.. 3. yıldan sonra paramın değerleneceğini söylüyorlar.. Bekleyip görecez...
Yatırım aracı için altın al dolar al gibi söylemlerde bulunanalar olabilir ama zaten ayrıyeten onunda yaparsam yapıyorum... Bu benim her ay bi köşeye attığım ve unuttuğum bi yatırım aracı....
SAYGILAR....

sawash' Alıntı:
Arkadaşlar Bireysel emeklilikten geri gelen %15lik geri ödeme bodroda hangi kalem altında belirtiliyor?

Hocam gelir vergisi kısmından bakıyorsunuz. ancak geri ödeme değilde gelir vergisini daha az vermiş oluyorsunuz... mesala benim bordroda gelir vergisi 28 yazıyor.normalde 50 civarı bişey oluyor.. vergiden bi miktar muaf olmuş oluyorsunuz.. yani aradaki fark kadar hesabıma fazla para yatmış oluyor... oda yaklaşık ödediğiniz bireysel emeklilik katkı payının % 15 i civarında..

Geri