New York'ta Beş Minare gösterimde...

Kodla Büyü
Dinimizi anlatmadığı kesin...
Filmin izlenmesi hususuna gelince; filmin çekim teknikleri, filmdeki sahneler itibariyle türk sinemasında bir aşama atlandığı kesin. İzleneceksede bence sadece bu açıdan izlenebilir.

Maldiv adalarında ,sarı sarı mankenlerle klip çeken, durmadan kardeşlik ve özgürlüklerden bahsetmeye çalışan,oyunculuğu bi türlü beceremeyen, yönetmen-yapımcı-sanatçı.......... 10 parmağında 10 marifet olan arkadaşımız

yanında da 90' lı yılların ihraç fazlası bi popçusu tadından yenmez olmuş :)

şimdi asıl soru şu

maldiv adalarında klip çeken bu arkadaşımız ne oldu da birden islami terör ile ilgili filim çekmeye başladı?

:) Türk Milleti çalışkandır........ Zekidirr........... Yer mi? ..............Yemezzzzzz......

Ben o filme vereceğim parayı çöpe atarım daha iyi. :)

aynı konu Amerikan yapımı olsaydı gene aynı ifadeleri -gitmem, çöpe atarım o parayı- kullanır mıydınız?
tamam 4 4Lük değil. Ama berbat da değil

Eleştriler (izlemeyen arkadaşlardan özürle):
- Bi adamı terör örgütü lideri ilan etmek için bi tek polis memurunun ağzına bakıyor koskoca devlet. Yani o adam terör ögütü lideridir diyen mahsundan başka bi allahın kulu yok. Bu kadar kolay mı adamı terörist lideri ilan etmek?
- Mahsunun geçmişini bilmiyo mu türk polis teşkilatı. babası öldürülmüş falan adını değiştirmiş.
- Mahsun la sandalın oyunculukları yerlerde.
- Gina gershon baya hoş bi kadınmış.
- Filmde bazı yerlerde ingilizce konuşmalar bazı yerlerde türkçe konuşmalar "bu ne ya" dedirtiyor.
- Türkle amerikalı arasındaki konuşmalarda türk amerikalıya ders veriyor. kurtlar vadisi ırak tarzı kendini tatmin etmeler filmi komik duruma düşürüyor.
- Sürekli bi ezan sesi yankılanıyor filmde gerekli gereksiz.
- En önemli eleştirim de filmde sürekli bi "diyalog" çağrısı yapılıyor. Son dönemlerin popüler cemaatlerinin teması.
- Dinle ilgili mahsun kafasına göre yorum yapmış.

dün bilet almaya ramak kalmışken çok yorgunum diye vazgeçtim, burdaki yorumları okuyunca kafam da karıştı gidip gitmeme konusunda...
mahsunu oldu olası sevmem, kaliteli bulmam, ama insanların değişip gelişeceğine ihtimal vermek zorundayız eğitimciler olarak :p , güneşi gördümü izledim konusu güzeldi, bunu da merak ediyorum...

ejder_21' Alıntı:
beğenmeyenler neden beğenmediğini yazsalar iyi olacak.
İslâm bir bütündür. Kur'an'dan şu ayeti aldım, bu ayeti bıraktım diyemeyiz. "Gündüz hristiyan nikahı yapıp, akşam imam nikahıda yapacağız." Buda neyin nesidir? Daha fazlasını izlemeyen arkadaşları düşünerek yazmayacağım. Sözün özü film, İslâm çerçevesinden bakıldığında berbat. Ama çekim teknikleri v.s. türk sinemasına sınıf atlatmıştır, o ayrı konu. Belki ufak tefek eleştiriler bu konulardada yapılabilir ama gereksiz.

ilk giriş sahnesi ve son final sahnesi dışında uykum geldi film arası gelse film bitse diye bekledim. bi bakıyorsun herkes türkçe biliyor bir bakıyon bilmiyolar. saçma sapan ne anlatmak istiyor onu da anlamış değilim. dinimizi de anlatığına katılmıyorum. verilen paraya yazık. sinemaya gidip izlemek bi yerde dursun evde izlesem kesin uyurdum

İzlemek gerekli ama o kadar güsel bir film değil çok basit bir film izleyen arkadaşlar görürler Amerikan bayrağı falan yok namuslu savcılar Sait nursi bilmem emniyet genel müdürü tutuklulardan özür diliyor Mahsun kırmızıgül tek başına Türkiye Cumhuriyeti Devletini kandırıyor falan falan ama dedimya gitmek lazım gitmesem bütün bunları göremezdim AV MEVSİMİ tavsiye edrim Adı geçen filme 10000 ÇEker :+1:

muratturk' Alıntı:
Maldiv adalarında ,sarı sarı mankenlerle klip çeken, durmadan kardeşlik ve özgürlüklerden bahsetmeye çalışan,oyunculuğu bi türlü beceremeyen, yönetmen-yapımcı-sanatçı.......... 10 parmağında 10 marifet olan arkadaşımız

yanında da 90' lı yılların ihraç fazlası bi popçusu tadından yenmez olmuş :)

şimdi asıl soru şu

maldiv adalarında klip çeken bu arkadaşımız ne oldu da birden islami terör ile ilgili filim çekmeye başladı?

:) Türk Milleti çalışkandır........ Zekidirr........... Yer mi? ..............Yemezzzzzz......

Ben o filme vereceğim parayı çöpe atarım daha iyi. :)
:+1:

Geri