Netsupport windows 7 ve vista sorunu?

Kodla Büyü

ragyu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar öğrenci bilgisayarlarında vista, benim bilgisayarda da vista yüklü iken netsupport programını problemsiz kullandım. Fakat bugün kendi bilgisayarıma Win 7 kurdum ve bi türlü öğrenci bilgisayarlarına bağlanamadım.
bu durum normal mi yoksa bilmediğim bir ayar mı var?

Ben de benzer sorunla karşılaşmıştım. Güvenlik duvarında netsupport uygulamalarına hem ev hem de ortak ağda izin verince çözüldü.

nerde hata yapıyorum o zaman?
ip ve dns değiştirdim
güvenlik duvarı devre dışı
aynı problemi yaşayıp çözen varmı arkadaşlar?

Ana Bilgisayara Netsupport ın kurulumu sırasında Room = "Eval" yazan kısımda "Eval" 'ı değiştirmelisiniz. Örneğin "bilisim" verebilirsiniz.

Artık kurulum yaptıysanız şu adımları yapabilirsiniz.
Öncelikle Öğretmen bilgisayarı ile öğrenci bilgisayarları ile aynı sınıfta olmalı (Ayar olarak tabi) :) .

1. Önce öğrenci bilgisayarında başlat --> Programlar --> Netsupport --> Client configurator tıkla. Açılan pencerede solda ikinci sekme Room tıkla. Orda Sınıf adını öğren.

2. Daha sonra Öğretmen Bilgisayarında "NetSupport School Tutor Console" yi aç. School menüsünden configuration tıkla. solda üçüncü sekme Student Selction u tıkla. Oraya öğrenci bilgisayarından öğrendiğin adı yaz.

bu şekilde yaparsan bence sorunun çözülür. iyi çalışmalar...

xxxben' Alıntı:
ip ve dns değiştirdim
..
çalışma grubunuz aynı mı?
diğer pc ler ağda görünüyor mu?
diğer pc lere ping atabiliyormusunuz ?

firtinasoft' Alıntı:
Ana Bilgisayara Netsupport ın kurulumu sırasında Room = "Eval" yazan kısımda "Eval" 'ı değiştirmelisiniz. Örneğin "bilisim" verebilirsiniz.

Artık kurulum yaptıysanız şu adımları yapabilirsiniz.
Öncelikle Öğretmen bilgisayarı ile öğrenci bilgisayarları ile aynı sınıfta olmalı (Ayar olarak tabi) :) .

1. Önce öğrenci bilgisayarında başlat --> Programlar --> Netsupport --> Client configurator tıkla. Açılan pencerede solda ikinci sekme Room tıkla. Orda Sınıf adını öğren.

2. Daha sonra Öğretmen Bilgisayarında "NetSupport School Tutor Console" yi aç. School menüsünden configuration tıkla. solda üçüncü sekme Student Selction u tıkla. Oraya öğrenci bilgisayarından öğrendiğin adı yaz.

bu şekilde yaparsan bence sorunun çözülür. iyi çalışmalar...

teşekkürler hocam sabah deneyeceğim..

BaRBaRYaN' Alıntı:
xxxben' Alıntı:
ip ve dns değiştirdim
..
çalışma grubunuz aynı mı?
diğer pc ler ağda görünüyor mu?
diğer pc lere ping atabiliyormusunuz ?

bunları yaptım hocam..

Bende win7 kurulu makinalardada win7 kurulu hiçbir problem yok hocam hiçbir ayarlamada yapmadım.

bayense' Alıntı:
Ben de benzer sorunla karşılaşmıştım. Güvenlik duvarında netsupport uygulamalarına hem ev hem de ortak ağda izin verince çözüldü.
:+1:
bayense hocamızın dediğini uygulayın çözülecektir.

Denetim Masası Güvenlik Duvarına Girdiğinizde ---> Bir Programın veya Özelliğin Windows Güvenlik Duvarını Aşmasına İzin Ver Seçeneğine Girin Oradan da Ayarları Değiştire Girip NepSupport ile ilgili tüm seçenekleri işaretleyin.

Geri