Uzman/Baş öğretmenlik sınavının kaldırılması için imza kampanyası

Kodla Büyü
3 günde neler değişti be hocam. Bakan bey Cumhurbaşkanını arkasına alarak olayı başka yere sürükledi. Gerçekten çok ilginç bir bakanla karsi karşıyayız.

Sayın hocam biz, (bize göre) haklı tepkimizi her türlü gösterelim de, herkesin hesabı kendine artık.

Gerçekten çok ciddi haksızlıklar var.

Eğitim/Teknik eğitim fakültesi mezunları olarak üniversite sınavlarında fen-edebiyat fakültelerinin çok üstünde puan al ama bu kariyer sınavında onlar kadar değerimiz olmasın.

Alakasız bir çok bölümde tezli/tezsiz yüksek lisans yapanları sınavdan muaf tut.

Yılların verdiği tecrübe, fedakarlık, gayret vs hiç bir etkisi olmasın.

Kendi içimizde bile sınav olsun diye ayrışmalar var. Neymiş efendim; işini iyi yapan ile iyi yapmayan ayrılmalı imiş. Emin olun bu sınavda en yüksek puan alacaklar o işini iyi yapmayanlar olacaktır. Çünkü onların çoğu iş yapmaya geldi mi yapmazlar ama yapıyor görüntüsü vermeyi çok iyi bilirler. Onların bu sınavda başarılı olmayacaklarına hangimiz kesin olarak eminiz ki.

Matematik öğretmenliği 5 yıl diye onları muaf tut.

Sınavın içeriği desen başlı başına bir tartışma konusu ve ezberci zihniyetten kurtulamadığımız anlamına geliyor.

Ne bileyim, öyle işte.

Burada yazarak içimizi döküyoruz da içimiz rahatlıyor.
Allah bize yeter, o ne güzel vekildir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Olsun hocam ses çıkarmak farkındalık iyidir , eğitim işte eylem yapıyor , sayın yetkili sendika ! Güya sınav istememiştin sizleride görecekmiyiz acaba

kusura bakmayın da bu sendikaların ne işe yaradıgı da sorgulanmalı yasalasırken neden meydana inmediler uyelerini organize etmediler hukumetle beraber hareket etme yuzsuzlugunu yapmadılar mı var mı bildiğiniz eylem yapan yasalaşmadan once

Öğretmenlere karşı böyle incitici söylem ve eylemler devam ettiği sürece kimse çıkıp saçma sapan yeni projeler tanıtmasın hiç bir öğretmen elini taşın altına koymaz

Öğretmenlere karşı böyle incitici söylem ve eylemler devam ettiği sürece kimse çıkıp saçma sapan yeni projeler tanıtmasın hiç bir öğretmen elini taşın altına koymaz
koyar hocam iyi gorunme yada ne yazıkkı idarecilik dusunen makamsız!omurgasızlar! (bazıları hariç her meslekte oldugu gibi) oldugu surece biz cok yazar okuruz bunları,bizi de uyumsuz diye cumle aleme lanse ederler

unutur unutur:Dben bi turlu alışamadım twittere biraz abes ama internet yoluyla bir şey değişceği kanaatinde değilim,konu konuyu accakda gezi dediler internet dediler hukumetinekmegine yag surduler yoksa istihbarat cok mu acemiydi twittera kadar dustu hukumet;)

unutur unutur:Dben bi turlu alışamadım twittere biraz abes ama internet yoluyla bir şey değişceği kanaatinde değilim,konu konuyu accakda gezi dediler internet dediler hukumetinekmegine yag surduler yoksa istihbarat cok mu acemiydi twittera kadar dustu hukumet;)
Baskı unsurlarından bir tanesi hocam. Bakan bey kafayı takmış bu sınavı yapacak. Gelecek tepkilere göre önce kolay olacak dedi, sonra çalışma sorusu yayınlayacağız dedi, sonra açık kapı bıraktı meclis ne derse o dedi. Bakanlar kurulundan sonra rahatladı belki ama seçime 9 ay kaldigini unutuyor.

biraz okuyayım cok yazmayayim essegin aklına karpuz kabıgı getirmeye gerek yok şimdi algı der manyagın biri uras dur sonra size iyi yazısmalar kalbim tum MUHALİFLERLE:D

Bence Cumhurbaşkanı Kemal kılıçdaroğlunun sınava girmeyin çağrısı üzerine geri adım atmış olmamak için topa girdi yoksa bakan gelen baskılarla söylem değiştirmişti

Gerçekçi olmak gerekirse, 70 olan başarı şartı 50 ye düşürülse tepkilerin %90 i biter. Okullar açılınca konu bambaşka yerlere gidebilir.

ilk zamanlar askerlikten ötürü birkaç günle kaçırdım diye üzülmüştüm . Bu kadar stres olunca öğretmen arkadaşlar açıkçası gelmediğine sevindim.
Yüksek lisansa (uzaktan) yazıldım bize de değişiklik olacak Meb oecd rakamlarına takılmış bayağı ayrıca dikkatimi çekti.
Madem muaf en azından 1 yıla yayarız sıkış tıkış video izle ezberle de olmaz.
Burası Türkiye tabii ki .. Belli de olmaz.

sınavını verecek o da elbet ozellikle imam hatip okullarıyla,bildiğim kadarıyla imam hatip kokenli eger bu donemde de basarı yakalayamazsa bu okullar sonu husran

Geri