Netsupport 14 Öğrenci Görmüyor

Kodla Büyü

bekmez

Site Gezgini
öğrencilere nss11 öğretmene nss14 kurdum. ancak hiçbir şekilde öğrenciler görülmüyor. ne yapabilirim. youtubede vs video da bulamadım

ben de var aynı sorun hocam sınıftaki pc lerin yarısını görmüyor,gördüklerime de denetim yapamıyorum

nss 14 kullanmıyorum ama güvenlik duvarını kapatmak gerekebilir o sürümde de

Arkadaşlar bir kaç aydır LanSchool kullanıyorum. Kopma neredeyse sıfır açılan bilgisayar otomatik ekleniyor. Mouse imleci görünmeme sorunu yok. Uygulama kısıtlalama düzgün çalışıyor. Ekran yansıtma videolarda biraz kasıyor ama genel olarak memnunum denemenizi tavsiye ederim.

Arkadaşlar merhaba, bilgisayar adlarını mutlaka değiştirmek gerekiyor. Aynı imajı tüm bilgisayarlara kurunca birini görüyor diğerlerini görmüyor.

Arkadaşlar bir kaç aydır LanSchool kullanıyorum. Kopma neredeyse sıfır açılan bilgisayar otomatik ekleniyor. Mouse imleci görünmeme sorunu yok. Uygulama kısıtlalama düzgün çalışıyor. Ekran yansıtma videolarda biraz kasıyor ama genel olarak memnunum denemenizi tavsiye ederim.
Ücretli mi hocam. Nasıl kullanıyorsunuz.

Aynı imajı diğer bilgisayarlara kopyaladığımızda( disk clone yöntemiyle) bazı bilgisayarlarda mac adresi aynı oluyor. Bu da kopmalara neden oluyor. Mac adresini değiştirince problem ortadan kalkıyor. Geçen gün bizim başımıza da geldi. Böyle çözdük sorunu.

Hocam benzer sorunu yeni geldiğim okulda yaşamıştım. öğrenci bilgisayarlarına sınıf içerisindeki switchten dağılıyordu , benim bilgisayara FATİH bağlantısı noktası kullanarak internet bağlantısı sağlanmıştı. benim bilgisyara da switchten kablo çekerek hallettim. Benzer bir durum olabilir. bir kontrol edebilirsiniz.

sorunum bir görüp bir görmesi oldu. win11 kullanıyorum. 2. sorunum ise aynı altyapı ile bilgisayar sınıfına giden kablosuz routerda. onun adı farklı ama o da görmüyor yarın onun da adını ana modem ile aynı yapacağım

Merhaba hocalarım. Aynı sorunun bir benzeri de bende var. Şanlıurfa’da oturuyorum. Depremden önce aynı imajı ve aynı programları kurduğum bütün bilgisayarları NetSupport 14 sıkıntısız bir şekilde görüyordu. Fakat depremden sonra hiçbir şekilde görmemeye başladı. Durup dururken bozuldu. Ben de sorunu şu şekilde çözdüm:

NetSupport 14 kurulurken standart olarak 3 tane farklı NetSupport programı yükleniyor.

1-NetSupport Manager Control
2-NetSupport School Tech Control
3-NetSupport School Tutor

Normal şartlarda öğretmenler 3 numaralı program olan NetSupport School Tutor'u kullanması gerekiyor. Diğerleri teknik programlar. Bazı özel ayarlar falan yapılıyor. Depremden öncesine kadar ben de 3 numaralı programı kullanıyordum. Fakat deprem sonrasında tuhaf bir şekilde bazı bilgisayarları görmemeye başladı. Bilgisayarların donanımsal veya yazılımdan olarak sağlam olduğunu ve herhangi bir problemleri olmadığını da biliyorum. Ben de 2 numaralı program olan NetSupport School Tech Console programını kullanmaya başladım. Bütün bilgisayarların hepsini başarılı bir şekilde görüyor. Şimdilik sorunu bu şekilde çözdüm.

Merhaba hocalarım. Aynı sorunun bir benzeri de bende var. Şanlıurfa’da oturuyorum. Depremden önce aynı imajı ve aynı programları kurduğum bütün bilgisayarları NetSupport 14 sıkıntısız bir şekilde görüyordu. Fakat depremden sonra hiçbir şekilde görmemeye başladı. Durup dururken bozuldu. Ben de sorunu şu şekilde çözdüm:

NetSupport 14 kurulurken standart olarak 3 tane farklı NetSupport programı yükleniyor.

1-NetSupport Manager Control
2-NetSupport School Tech Control
3-NetSupport School Tutor

Normal şartlarda öğretmenler 3 numaralı program olan NetSupport School Tutor'u kullanması gerekiyor. Diğerleri teknik programlar. Bazı özel ayarlar falan yapılıyor. Depremden öncesine kadar ben de 3 numaralı programı kullanıyordum. Fakat deprem sonrasında tuhaf bir şekilde bazı bilgisayarları görmemeye başladı. Bilgisayarların donanımsal veya yazılımdan olarak sağlam olduğunu ve herhangi bir problemleri olmadığını da biliyorum. Ben de 2 numaralı program olan NetSupport School Tech Console programını kullanmaya başladım. Bütün bilgisayarların hepsini başarılı bir şekilde görüyor. Şimdilik sorunu bu şekilde çözdüm.
sabah deneyeyim. öğrencilere 11 kuruyoruz ama değil mi?

sabah deneyeyim. öğrencilere 11 kuruyoruz ama değil mi?
Hocam bende öğrencilerde de 14 yüklü. Buradan bir hocamızın paylaşmış olduğu BT sınıfları için imaj dosyasını kullandım. Onda 14 yüklü diye biliyorum. Ama 11 de yüklü olsa problem çıkaracağını sanmıyorum.

Anabigisayardaki , Programfiles içindeki deploy klasörünü içindekiler ile birlikte kopyala ve tekrar öğrenci bilgisayarına klasör içindeki setup kur , muhtemelen düzeltecektir

Son düzenleme:
(Pc, ağ, room adı sorunsuzsa) Öğrenci bilgisayarında, "ProgramFiles(x86)/NetSupport/Net Support School/client32.exe" dosyasını çalıştırdığınızda görünmeyen bilgisayarlar görünüyor. Bazen bu dosya düzgün başlatılamıyor galiba. Bizim atölyemizde bu şekilde çözüldü. Siz de bir deneyin, belki sizde de işe yarar.

Ücretli mi hocam. Nasıl kullanıyorsunuz.
1681473831203.png

Geri