NECDET SARI hocamızın konuya yorumu...Fatih BTR

Kodla Büyü

tcoalngsau

Süper Üye
Süper Üye
DÜZENLEME: Sayfa 29 da okuyabilirsiniz NECDET beyin yorumunu

Evet arkadaşlar yegitek yazıları göndermiş. Nöbet alabiliyor .8 şube altına BTR yok vs vs hepsi yazılı yazıda. Gelişmeleri ekliyorum..

yazı için eogrenim.meb.gov.tr duyurulara bakabilirsiniz

Fatih Projesi Kapsamında yapılan BT Rehberliği görevlendirmeleri ile ilgili yeni yazı valiliklere gönderilmiştir. Yeni yazı bir çok değişikliği beraberinde getirmektedir. Bu değişiklikler özetle;

1- Görevlendirilen öğretmenin asli görevi okulundaki tüm öğretmenlerle en az bir defa sınıf içi uygulamaya destek vermektir. Bu destek EBA, EBA ders veya EBA V sınıf uygulamasını kullanarak ders işleyen öğretmene yardım etme amaçlıdır. Bu görev "Sınıf içi gözlem formu" na işlenecek, BT rehber öğretmen, dersi işleyen öğretmen ve okul müdürü tarafından form imzalanacaktır.

2- Görevlendirmeler Şube müdürü ve il koordinatörünün de bulunduğu komisyonca değerlendirilip teklif edilecektir. Bu komisyon aynı zamanda çalışma süresi içinde "Sınıf içi gözlem formlarını" düzenli olarak kontrol edecek görevi yürütmeyen öğretmenin görev iptali hemen teklif edilecek ve bir sonraki dönem görev verilmeyecektir.

3- Görevlendirme ismi ; FATİH Projesi BT Rehberliği olarak değiştirilmiştir.

4- Artık proje kapsamında olmayan sadece BT sınıfı bulunan okullara bu kapsamda görevlendirme yapılmayacaktır. Görevlendirmeler sadece proje okullarına yönelik olacaktır.

5- 8 Şubeden az okullara görevlendirme yapılmayacaktır

6- 21 Saatten fazla ders görevi olan öğretmenlere kendi okulu dışında rehberlik görevi verilmeyecektir. Kendi okulu proje okulu değilse görev verilmeyecektir.

7- Bilim Sanat Merkezlerine görevlendirme yapılmayacaktır

8- Ücretli öğretmen, aday öğretmen, asaleten veya vekaleten idareci olanlara görev verilmeyecektir

9- Daha önce 180 saatlik Bilgisayar Formatör öğretmenliği vb. ad altında belgelere dayandırılarak yapılan görevlendirmeler yürürlükten kaldırılmıştır.

10- Görevlendirilen öğretmene Bt rehberliği görevi yürüttüğü günler haricinde nöbet görevi verilebilecektir.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    435.9 KB · Görüntüleme: 3,573
Re: YENİ. .Fatih BTR olduk hayırlısı. .

tcoalngsau' Alıntı:
Evet arkadaşlar yegitek yazıları göndermiş. Nöbet alabiliyor .8 şube altına BTR yok vs vs hepsi yazılı yazıda. Gelişmeleri eklem

Fatih Projesi Kapsamında yapılan BT Rehberliği görevlendirmeleri ile ilgili yeni yazı valiliklere gönderilmiştir. Yeni yazı bir çok değişikliği beraberinde getirmektedir. Bu değişiklikler özetle;

1- Görevlendirilen öğretmenin asli görevi okulundaki tüm öğretmenlerle en az bir defa sınıf içi uygulamaya destek vermektir. Bu destek EBA, EBA ders veya EBA V sınıf uygulamasını kullanarak ders işleyen öğretmene yardım etme amaçlıdır. Bu görev "Sınıf içi gözlem formu" na işlenecek, BT rehber öğretmen, dersi işleyen öğretmen ve okul müdürü tarafından form imzalanacaktır.

2- Görevlendirmeler Şube müdürü ve il koordinatörünün de bulunduğu komisyonca değerlendirilip teklif edilecektir. Bu komisyon aynı zamanda çalışma süresi içinde "Sınıf içi gözlem formlarını" düzenli olarak kontrol edecek görevi yürütmeyen öğretmenin görev iptali hemen teklif edilecek ve bir sonraki dönem görev verilmeyecektir.

3- Görevlendirme ismi ; FATİH Projesi BT Rehberliği olarak değiştirilmiştir.

4- Artık proje kapsamında olmayan sadece BT sınıfı bulunan okullara bu kapsamda görevlendirme yapılmayacaktır. Görevlendirmeler sadece proje okullarına yönelik olacaktır.

5- 8 Şubeden az okullara görevlendirme yapılmayacaktır

6- 21 Saatten fazla ders görevi olan öğretmenlere kendi okulu dışında rehberlik görevi verilmeyecektir. Kendi okulu proje okulu değilse görev verilmeyecektir.

7- Bilim Sanat Merkezlerine görevlendirme yapılmayacaktır

8- Ücretli öğretmen, aday öğretmen, asaleten veya vekaleten idareci olanlara görev verilmeyecektir

9- Daha önce 180 saatlik Bilgisayar Formatör öğretmenliği vb. ad altında belgelere dayandırılarak yapılan görevlendirmeler yürürlükten kaldırılmıştır.

10- Görevlendirilen öğretmene Bt rehberliği görevi yürüttüğü günler haricinde nöbet görevi verilebilecektir.

Bu maddeyi nereyee çekersen çek yönetmelikte yazan tutamaz diyor belletmenlik vb. görevleri yapabilir diyor.
Şimdi idarecilere işin yoksa laf anlattttt

Ekli dosyalar

• q.jpg
    q.jpg
    31 KB · Görüntüleme: 10,192

Çalışma saatleri ile ilgili bir madde var mı peki?

eemree' Alıntı:
Bana pek iyi olmuş gibi gelmedi. Oldum olası karşıyım btr tarzı görevlendirmeye. Şu anda da görevim yok, ama kararsız kalıp görev alanları caydırır gibime geldi. Özellikle "Her öğretmenle en az bir defa derse girer,sınıf içi uygulamaya destek verir, gözlem formu doldurur" filan... Bunlar çok can sıkar ve angarya işler gibi geldi bana.. Yani idareden sonra öğretmenin de emir eri yapma yazısı gibi geldi bana..

nöbette tutacağız, ona tamircilikte yapacağız, onu yapacağız bunu yapacağız, norm yok.... tükürem ben böyle işe, en güzeli idareye geçmem artık...

9. madde tamamda. :+1:

5. madde olan 8 şubeden az diyorya benim okulumda ilkokul ve ortaokul aynı binada ve köy okulu. 4 şube ilkokulda 4 şubede ortaokulda var toplam 8. sadece ortaokul olarak bakılırsa 4 o zaman ne olacak? :?

YENİ.. Fatih görevlendirme : bir sürü soru işareti

nöbet görevi bt rehberliği yapmadığımız günler için geçerli arkadaşlar....yani görevlendirme varsa sorun yok hemen telaşlanmayın...

Ek ders ücretinde bir değişiklik yok. Bu yazıda iyi yönlü bir değişiklik de göremedim

5. madde olan 8 şubeden az diyorya benim okulumda ilkokul ve ortaokul aynı binada ve köy okulu. 4 şube ilkokulda 4 şubede ortaokulda var toplam 8. sadece ortaokul olarak bakılırsa 4 o zaman ne olacak? :?

Bu yazıdan sonra btr den tamamen soğudum. Bu dönemden sonra görev istemeyecem. 15 saat derse girerim yeter.

ademola' Alıntı:
http://eogrenim.meb.gov.tr/SiteAssets/Lists/Duyurular/AllItems/bt_rehber_onay.pdf indirebilen var mı ? site açılmıyor
Buyrun hocam

Ekli dosyalar

• bt_rehber_onay.rar
    1.9 MB · Görüntüleme: 379

Herşeye kullanılabilir joker eleman gibi hissediyorum kendimi :(

Bende soğudum açıkcası yine belirsiz cümleler varsayımlara göre görev iptali istemeler vb .. zorla görev istemeyin diyorlar. sanırım bende biraz seçmeli biraz diğer derslerden isteyerek 28 - 30 saat dersime girip keyfime bakacağım

Pek olumlu bir şey göremedim ben yazıda. Net olmayan ifadeler kullanılmış. Nöbet isteyebilir ama istemezse verilmez mi yani? Ya da çalışma saatleri konusunda bir açıklama yapılmamış, bu konuda eski yazıya mı bağlı kalınacak?

Hep muamma ''9- Daha önce 180 saatlik Bilgisayar Formatör öğretmenliği vb. ad altında belgelere dayandırılarak yapılan görevlendirmeler yürürlükten kaldırılmıştır.
'' diyor ÖZET KISMINDA ,İçerikte ise btr kursunu tamamlayan öğretmenler olabilir diyor.

kadro olayı yok, yani sen dersine gir, tamircilik yap, rehberlik yap, nöbette gelirse oh masallah...

Nöbet konusu idare nereye çekerse oraya gider.6 şubelik köy okulu olduğunu düşünelim merkezdeki öğretmen nasıl ulaşım sağlayacak merkezdeki öğretmenler görevi eşit nasıl paylaşacak ?

Bu yazı hazırlanırken birkaç aydır bizden kimselerin haberi olmadımı. Kulis yapıp neden istediklerimzi ekletemedik .

o kadar çalıştıkları yazı bu muymuş? Yazı kendi içinde çelişkilerle dolu nereye çeksen oraya geliyor. öncelik ağ kurulumu yapılan eksiksiz olan okulda sonra diğer okullarda yazıyor. altında öncelik kendi okulunda kendi okulu olmadan başka okula gidemez demiş.Nöbet olayı tam bir muamma hiç bir yerde tam net geçmiyor. 8 şube neye göre adam bunu yazar sonra hocalarım sorar böyle ilkokul ortaokul dahil mi? diye.Üstte diyor bilişim teknolojileri öğretmeni dışında verilmez altta herkese verilir demiş neredeyse.
Birde işin komiği iptal ederiz görevi diye yazmışlar zaten bu işleri yürütecek yeterli sayıda öğretmen yok neyi iptal ediyorsa. Kadro yok norm fazlalığı cabası. Birde derse girip bir öğretmene yardım etme yapmışlar.Komedi bunlar komedi bi tane akıllı adam olmaz mı bu bakanlıkta iki kelimeyi bir araya getirip düzgün anlaşılır net bir şey yazabilecek?

BT KADROSU YOK
MESAİ SAATİ KONUSU YİNE ESNEK
KISACASI DİĞER ÖĞRETMENLERE EBAYI DAYAYIN DEMEK İSTEMİŞLER. ÖĞRETMENLERİN YAKASINDAN TUTUP EBA ANLAT ULAN DİYECEK KİŞİLERİZ ..

30 saat olarak algıladım ben. Mesai saatleri içerisinde BT olur demiyor, yoruma açık

only61' Alıntı:
BT KADROSU YOK
MESAİ SAATİ KONUSU YİNE ESNEK
KISACASI DİĞER ÖĞRETMENLERE EBAYI DAYAYIN DEMEK İSTEMİŞLER. ÖĞRETMENLERİN YAKASINDAN TUTUP EBA ANLAT ULAN DİYECEK KİŞİLERİZ ..

çok güzel özetlemişsiniz hocam.
FTR ile btr olanların sayısında azaltmaya gidilmesi amaçlanmış aday öğretmene ftr yok, 8 şubeden az okula ftr yok vs..

Geri