ne kadar okulda kalıyorsunuz

Kodla Büyü

hamuş

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar ilk günden moralinizi bozmak istemem ama müdür yardımcısı müdür oldu okulumuzda ilk geldim hemen 3 gün 8 saat okulda olacakmışım ortaokulların dersleri bitene kadar 2 gün 6 saat okulda duracakmışım yani toplamda 36 saat okulda duruyorum sizlerin nasıl ya da bunu gösteren bir yazı var mı elinizde

Siz Bilişim Tekn. Rehber Öğretmeni değilmisiniz???
Ne kadar kalacağınız görevlendirilme şartlarında yazıyor, sizinki keyfi sanırım

Hocam eğitim öğretim yapıldığı saatlerde okulda bulunmak gerekiyor.30 saat diye bir şey yok yani.okul kaçta başlıyorsa ve bitiyorsa.bizimki mesela 8-4 arası fazla bir değişiklik yok

xapex' Alıntı:
Siz Bilişim Tekn. Rehber Öğretmeni değilmisiniz???
Ne kadar kalacağınız görevlendirilme şartlarında yazıyor, sizinki keyfi sanırım
evet rehberim hocam fakat görevlendirme şartlarında yazmıyor onu gösteriyor zaten bana müdür bir dönem boyunca diyor ortaokulların dersleri bitene kadar diyor bana ben 30 saat dedim kabul etmedi

birde şu kafama takıldı bana bu şekilde davrandı ben müdürüm tarzında diğer öğretmenlerin çoğunun bir gününü boşaltmış bunu göze alıyorum diyor müfettişler gelene kadar buda yasak bana hiç bi tolerans yok diğerlerine gün boşaltıyor çok moralim bozuldu ilk günden

hocam zaten çalışma saatlerimiz bu. yani 30 saat değil. okulunuz bitene kadar. 2 devreli okulsa, sizin görevlendirildiğiniz devre bitene kadar. yani müdürün kararı değil bu

30 saat... İki devre olsa birinde görevlendirilirsiniz 30 saat çalışırsınız. Okul tek devre ise yine 30 saat çalışırsınız. 36 ders saati zaten hemen hemen 30 saat yapmaktadır. okulda öğle molası var ise herkes gibi öğle arası yaparsın yine 30 saat çalışmış olursun.

taylanchess' Alıntı:
30 saat... İki devre olsa birinde görevlendirilirsiniz 30 saat çalışırsınız. Okul tek devre ise yine 30 saat çalışırsınız. 36 ders saati zaten hemen hemen 30 saat yapmaktadır. okulda öğle molası var ise herkes gibi öğle arası yaparsın yine 30 saat çalışmış olursun.

Şaka yapıyorsunuz herhalde, 30 saat dediğimiz zaten 30 ders saati, 30*60 dk dan bahsetmiyoruz.

Maalesef 30 ders saati uygulamasını savunacak argümanımız kalmadı @hamuş hocam son yazıdan sonra :/

hamuş' Alıntı:
anladım teşekkürler ben 30 saat zannediyordum
HOCAM NE YAZIK Kİ BENDE AYNI ŞEYDEN MUZDARİBİM
ÖĞLECİ BİR ORTAOKULDA 4 GÜN 7 SAAT 1 GÜN 8 SAAT OKULDA KALCAM YANİ 36 SAAT ANCAK EŞİM BAŞKA BİR İLKOKULDA BT REHBER ÖĞRETMEN O SABAHÇI VE 30 SAATE DENK GELİYO OKULDA KALMASI,YANİ İLKOKUL VE ORTAOKULLARDA FARKLI
HERSENE BU SAAT İYİCE ARTACAK TOPLAMDA 40 SAAT OKULDA KALMAK ZORUNDA OLCAZ..

trueandfalse' Alıntı:
Hocam eğitim öğretim yapıldığı saatlerde okulda bulunmak gerekiyor.30 saat diye bir şey yok yani.okul kaçta başlıyorsa ve bitiyorsa.bizimki mesela 8-4 arası fazla bir değişiklik yok
o zaman rehberlik ve psikolojik bilmem ne öğretmenleri suç işliyorlar
onlarda rehber bizde sende rehber demekki aynı mantığa tabiyiz.

30 saat....arkadaşlar haftalık ders çizelgesi oluşturacaksınız, 30 saatin üstünde bu çizelgeyi oluşturabilecek var mı? 30 saatin üstünde kalan ders saatinin ücretini neye göre ödeyecekmiş müdür?

bilisim20' Alıntı:
30 saat....arkadaşlar haftalık ders çizelgesi oluşturacaksınız, 30 saatin üstünde bu çizelgeyi oluşturabilecek var mı? 30 saatin üstünde kalan ders saatinin ücretini neye göre ödeyecekmiş müdür?

bilisim20 hocam Denizli'demisin

Günde 8 saat ders var.

Tereddüt edilen hususlar başlıklı yazıya istinaden haftada 40 saat okulda duracakmışım

08:10 ders baslangici
12:00-13:00 ogle arasi
14:50 ders bitisi

Ben 08:00-09:00 arasi bi saatte gidiyor 14:00 te cikiyorum.
Ogle oncesi 5 saat
Ogle sonrasi 3 saatin 1 saati... Totalde 6 saat :)

öğretmenlerin haftalık ders çizelgesine 30 saatten fazla ek ders ödeniyor mu? neye dayanarak 30 saatten fazla duruyorsunuz anlamıyorum, bu branş bt öğretmenleri yüzünden bu hale gelmiştir gelmeye de devam ediyor...yazıda açık ve net ders çizelgesine göre deniyor...

BT Rehber Öğretmen, tereddüt edilen hususlar ile ilgili yazı gereği 30 ders saati değil, ders saatleri süresince okulda bulunmalıdır.
Arkadaşlar gördüklerim ve yaşadıklarımla yani tecrübeyle sabittir ki işin başında şu kadar çalışırım bu kadar çalışmam polemiğine girmeyin. 30 saat ya da daha az çalışmak istiyorsanız yavaş yavaş girişinizi geciktirir çıkışınızı erken yaparsınız.
Sadece idarecilerinizin karşısında dik durup size muhtaç olduklarını hissetmelerini sağlamalısınız. Ya değilse her işi nasılsa yapan bir kişi olarak görülmeye başlayıp o koltuğu kendinden büyük dötlerin gözünde değersizleşirsiniz.

Arkadaşlar bende aynı konuda tereddütte düştüm. Sağolsun Bayram Hocam (Samsun İl Formatörü) görevimin diğer öğretmenler gibi derslerin bitiş saatine kadar süreceğini eğer 5.sınıflarda BT sınıfı kullanılacaksa okuldan sonrada kalınabileceğini söyledi. Bilginize...

Bana pek karışan olmuyor genelde kafama göre gidiyorum. Ama tüm işleri de fazlasıyla hallediyorum. bu yüzden karışan görüşen yok. 8)

Denizlideyim, daha dün bir bugün iki, başladık bakalım BT rehberliğine.

Henüz şu kadar çalışacaksın şu zaman gelip şu zaman gideceksin diyen olmadı okulumda.
Ama okulum sabahçı 4 gün 7.30 - 13.10 1 gün 7.30 - 14.00 arası okulumun dersleri. Muhtemelen de buna uyacağım, çünkü yazı okulun eğitim öğretim saatleridir diyor çalışma saatlerimiz için. Her ne kadar saçma ve her okulda farklı çalışma saatlerine denk gelse de bu, maalesef uyacağız bu görevi kabul ettiysek.

Denizli BTR eğitmenleri de bu konuda tam bir açıklama yapmadılar. çünkü bütün yazılar ve açıklamalar hep dersi kendi okulunda BTR görevlendirmesi başka lisede olanlar için örneklendirildi. Bişey anlayan varsa bize de anlatsın :)

Bölge ve il zümrelerinde herkes bu konuyu dile getirip bir birlik sağlanmalı en azından kendi illlerimizde

sabahtan akşama kadar okuldayım...idare iyi izinde alıp çıkabiliyorum...

Sanırım BTR_tereddüt_edilen_hususlar isimli belge herkese ulaşmadı. (yazının altında belge paylaşım adresini ekledim.) Konudan anladığım kadarıyla arkadaşlar bizi diğer öğretmenlerle kıyaslıyor, BTR olarak valilik olurumuz çıktığı andan itibaren diğer öğretmenler gibi sayılmıyoruz. Örneğin nöbet görevimiz olmuyor ve ya haftalık dersimiz kaç saat olursa olsun 18 saat ek ders alıyoruz. Kendimizi Rehber öğretmenle de kıyaslamamalıyız onların atama ve kadro durumu o şekilde ayarlanmış. Aslında gözlemlediğim kadarıyla sorunumuzu doğru tespit edip aktaramıyoruz. Önce tespiti doğru yaptıktan sonra birlikte hareket ederek bu sorunların çözümlerine ulaşmaya çalışmak gerekir diye düşünüyorum. Bu yüzden kurulan derneğe çok önemli işler düşüyor, sürekli ertelediğim üyelik işlemini önümüzdeki hafta Ankara'ya gitmişken gerçekleştireceğim herkese de tavsiye ediyorum.
Sorunlar ve kendimce öneriler
1.Derslerimizin 1 saat ve seçmeli ders olması ve seçim şekli nedeniyle normlarımızın azalması ( 4+4+4 sisteminde öğrencilere bırakılan seçmeli dersler nedeniyle Ortaokullarda 2 sene içinde tekrar norm oluşur ilkokul ve liselerde sorun devam eder. bunu çözümü de seçmeli dersler yanında mutlaka zorunlu ders olmalı hatta Bilişim Teknolojileri öğretmenleri haftada 2 saat kendi okullarındaki öğretmenlere de sürekli ders vermeli )
2.Eski adıyla Formatör yeni adıyla BTR olmak istemeyen sadece öğretmenlik yapmak isteyen arkadaşların maaş karşılığını dolduramaması nedeniyle önceleri uzak yerlere sürülme korkusuyla şimdilerde görevlendirmelere eklenen madde ile zorla BTR yapılma istenmesi. ( Bunu da aslında BTR yi bir müdür yardımcısı kadrosu olarak gösterip Fatih projesi olan okullara Teknolojiden sorumlu Müdür yardımcısı kadrosu verip sınavla ataması yaptırılarak çözebilirler. Bu alanda gerçekten çalışmak isteyen sınava girer branşı ne olursa olsun atamasını yaptırır ve görevini kadrolu olarak yapar öğretmen de öğretmenliğini yapar)

https://docs.google.com/file/d/0B1eXqSi ... sp=sharing

27/12/2012 tarih ve 89692170/903.99/248065 sayılı Bilişim Teknolojileri Rehberliği Görevi (Tereddüt edilen hususlar) konulu açıklamada okula göre çalışma saatleri söz konusu olan bir durum meydana geldi. "Eğitim- öğretimin bittiği saat BT rehber öğretmeninin görevinin bittiği saat olacaktır." maddesi ile aynı görevi icra eden bir A ortaokulunda görevli öğretmen arkadaş okulun çıkış saati 14:40 olduğu için görev süreside 14:40'da bitmekte, bir B lisesinde çalışan öğretmenin okul çıkış saati 16:10 olduğu için görev süresi 16:10'da bitmekte, bir C okulunda ise ikili öğretim yapıldığı için bu öğretmen arkadaş okul 13:00'da bittiği için görev süresi 13:00 olarak çalışmaktadır. bu farklı çalışma saatlerini doğuran açıklamada herkes için genel, eşit, okuldan okula farklılık göstermeyen bir madde olması gerekmez mi? Mesela toplam ders saati sayısı bir branş öğretmeninin azami girebileceği ders sayısını (30 saat) geçmeyecek şeklinde bir ibare eklenerek ders saati bazında ya da Rehber Öğretmenlerde olduğu gibi çalışma saati 08:00-15:00‘dır gibi bir madde eklenerek bu söz konusu eşitsizliğe yol açan durumun herkes için eşit bir şeklinde çözüm getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Geri