NComputing ve dojop Teknolojisi

Kodla Büyü
ataaka' Alıntı:
Hocam biz şu anda kullanıyoruz. Ana Makine HP Proliant Server Xeon İşlemci 12 GB RAM. Makinede Adobe CS5 ve Visual Studio 2010 kurulu problem yaşamıyoruz. Saygılarımla... Okul: İzmit Atatürk Tek. ve End. Mes. Lisesi
..
hocam siteniz error veriyor
..
Bandwidth Limit Exceeded
..

hocam biz okulumuz için 20+1 laboratuvar kurduk bu ncomputing dojop l300 model cihazlar ile sıkıntılar olmadı değil yaşadık.Bilişim Tekn Temelleri Programlama Temelleri ve İnternet Programcılıgı derslerine ait laboratı-uvarımız su an faaliyette.En önemli noktalarından biri eğer ana makinenizde windows XP işletim sistemi kullanacaksanız maksimum 10 istasyon bağlayabiliyorsunuz. Biz bu problemi bu yıl ana makineye windows 7 işletim sistemi kurarak çözdük.

Sero35 merhaba,
Windows XP tarafında maksimum 10 kullanıcı oturum açabiliyor dediğiniz gibi, ama windows 7 de 100 kullanıcıya çıkar bu rakam.
Bence 20 kullanıcılı bir laboratuvarda Windows 2008 R2 kurmanız daha sağlıklı çalışmanızı sağlar.
Birde hocam sıkıntı aslında cihazlarda değil işletim sisteminde, o tarafıda iyi ayarlamak gerekiyor, örneğin
Service pack paketleri yüklemeden veya updateleri yapmadan kurulum yapılınca sorun yaşanabiliyor.

Geri