Nöbet Görevi(Kendi Okulu Dışında Görevli BT Rehber)

Kodla Büyü
kakababa kendi okulunda btr isen dediğin yapılır.Başka okulda btr olanlar için yönetmelikte açık var diyorum.

11.BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenlere Ek-1 ’de belirtilen görevlerin dışında nöbet
görevi de dâhil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.
-BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenler eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde (teneffüs
saatleri de dahil), ilgi (a) yazı ekinde belirtilen görevler doğrultusunda öğretmen ve
öğrenciler için BT rehberliği görevlerini yürüteceklerdir
. İlgili öğretmenlere nöbet görevi de
dâhil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.
-İlgili öğretmenlere eğitim öğretim saatleri dışında belletmenlik vb. görevler ilgi (b) esaslar
doğrultusunda verilebilecektir.
koyu yazan yerde neden nöbet görevi verilemeyeceği belirtilmiş.Burdan çıkarımda bulunuluyor.Bu okulda btr değilsin.Tenefüslerde boşsun diye.Ortalığı karıştırsan sonucun ne olacağı muallak.

Hocam bu görevlendirme sadece gittiğin okul için değil ki 6 aylık görevlendirme 6 ay boyunca havada karada okulda denizde her yerde BTR sin artık bunu senin kıytırık müdürün belirlemiyor vali belirliyor, çok zorda kalırsanız gidin valiye şikayet edin olsun bitsin. Ben BTR değilim şu an ama geçmiş dönemlerde farklı okullarda çalıştım o zamanlarda yine yönetmelik açık değildi sadece bu konu değil müdürler genelde tutturabildiğine birşeyler yaptırmayı seviyor. Birazcık diş gösterince ondan sonrası rahat geçiyor. Sonuçta hepimiz buna benzer yollardan geçtik ben görevlendirmelerle birlikte 9 farklı müdürle çalıştım şimdiye kadar eminim sizlerinde öyledir.

Sırf bu yüzden tutturana kızmıyorum tutana daha çok kızıyorum

Bugun banada yazdıklarını öğrendim. En kısa zamanda müdüre soracam yanlışlıkla mı diye eğer yok derse yazıyı koyarım ve tutmuyorum derim. bakalım hayırlısı artık. İlk geldiğim günden beri okulda bir baskı bana karsı, sırf kendileri yatacak işleri ben yapmam için!!!

Hocam ben de kdoksan hocama katılıyorum.
Tutmamanız için bir kanıtınız yok. Çünkü kadronuzun olduğu okulda BTR değilsiniz.

Ve şöyle bir madde var:

Lise ve Orta Okullar Yönetmeliği'nde Madde 60 - Birkaç okulda görevli olan öğretmen, maaşını aldığı okulda nöbet tutar. Valilik gerekli görürse, öğretmenin nöbet tutacağı okulu değiştirebilir.

abaki' Alıntı:
Hocam ben de kdoksan hocama katılıyorum.
Tutmamanız için bir kanıtınız yok. Çünkü kadronuzun olduğu okulda BTR değilsiniz.

Ve şöyle bir madde var:

Lise ve Orta Okullar Yönetmeliği'nde Madde 60 - Birkaç okulda görevli olan öğretmen, maaşını aldığı okulda nöbet tutar. Valilik gerekli görürse, öğretmenin nöbet tutacağı okulu değiştirebilir.

aynen hocam o açığı kullanıyorlar.
bana 25 saatlik kurs görevi +1 gün nöbet verildi. BTR olduğum okula da günde 2 saat gitmem gerekiyor ders saatleri içinde. Öyle bir dönemdeyim ki bu ara paraya ihtiyacım olmasa sallicam hepsini :oops:

Hocam görevlendirme geneldir. Biz girdiğim derslerden ek ders almıyoruz, görevlendirmeden dolayı 18 alıyoruz. Bazılar 2 derse girerken 18 alıyor bazılar 20 saate girerken 18 alıyor.

Ben yazıları verdim ve sildiler nöbetten. Uzatsalardı emin olun tutmazdım

ben de görevim dışında başka okulda görevliyim, kadromun bulunduğu okulda nöbet tutmuyorum

başka bir okulda BTR görevimi yerine getiriyorum..kendi okulumda nöbet görevi almadım...herkesin bu anlamda tavır alması lazım.

Geri