Nöbet Görevi(Kendi Okulu Dışında Görevli BT Rehber)

Kodla Büyü

patiska

Üye
Kadrosu haricinde başka bir okula görevlendirilen BT rehber öğretmenine kendi Okulunda da Nöbet Dahil hiç bir görev verilemez.
Bakanlığın Yazısını net açıklayan Trabzon ve Adıyaman Milli eğitim Müdürlüklerinin yazılarını ekledim.

Ekli dosyalar

• nöbet.JPG
    nöbet.JPG
    105.8 KB · Görüntüleme: 1,671
Verilemez tabiki. Ama bu her yerde eklenen bir madde olsaydı daha güzel olurdu.

Aynı sorun bende de var.Kadromun olduğu okuldan başka okulda görevliyim.Kendi okulumdaki btr ye nöbet yazılmıyor,bana gelince sen başka okuldasın diye nöbet yazılıyor.Kaç defa anlattım ,söyledim anlamamakta ısrar ediyorlar illaki baz idarecilerin gözüne yazıları sokmak gerekiyor.ben yazıyı da gözüne sokuyorum ama anlamıyor idareciler.Bende şaştım kaldım ,şikayet edeceğim ayıp olacak diye sesimi artık çıkarmıyorum,yazmalarına rağmen nöbette tutmuyorum,tutmayacağımı da söyledim,bilmiyorum ne olacak böyle sürüncemede gidiyor.Nöbet panosunda ismimin yazılması canımı sıkmıyor değil.ikinci dönem ne olacak bilmiyorum artık.

formatör-btr olduğum günden beri zerre nöbet tutmadım tutmam da. eski idareci uyanık yazmış bahçeye, bilmem nereye - bahsettiğim yıllar önce tabi- yermiyim ben. idareciye yazıyı gözünün içine sokunca laf edemedi. siz de direnin hocam. bu işini bilmezlere hadlerini bildirmek gerek. 2009 yılından beri nöbet nedir bilmem. laf anlamıyorlar diyosunuz biliyorum ama hakkınızı yedirmeyin hocam sakın tutmayın.

Arkadaşlar bu konuda- trabzon örneğinde olduğu gibi -tereddüt edilen hususlar yazısının haricinde , resmi bir yazı varmı acaba.Çünkü adamlar -tereddüt edilen hususlar- diye yazmış ama anlamayanlar bir türlü anlayamıyor.

bu görevlendirmelere egzersiz ile ilgili bir madde de ekleyip açıklık getirseler..kimi müdürler hiç bir görev verilemez kısmını alıp egzersizde vermiyor..

Hocam bende lisede BTR yim kendi okulumda 2 günüm var ayrıca nöbet ve sivil savunma kulübü bende bu ara bir tky çıktı.Yani başka okulda btr olduğumuz sürece kendi okulumuzda normal öğretmeniz.Teretdüt edilen hususlarda sıkıntı var.Bunu ilçedekilerde müdürlerin bazılarıda biliyor.Ona göre bilgisayar öğretmenlerini ellerinden kaçırdıklarıdan yükleniyorlar fırsat bu fırsat.

Görevlendirme geneldir. 16 saat dersi olan biri lisede görevlendirme ise 18 ek ders alıyor. peki normalde 2 ek ders alacak olan bu arkadas 2 gün liseye gidince 16 saat ek ders daha mı haketmiş oluyor? o zaman sadece liseye gideyim hiç derse girmeyeyim!! onun için nöbet yoksa yoktur, tutmam!

kdoksan' Alıntı:
Hocam bende lisede BTR yim kendi okulumda 2 günüm var ayrıca nöbet ve sivil savunma kulübü bende bu ara bir tky çıktı.Yani başka okulda btr olduğumuz sürece kendi okulumuzda normal öğretmeniz.Teretdüt edilen hususlarda sıkıntı var.Bunu ilçedekilerde müdürlerin bazılarıda biliyor.Ona göre bilgisayar öğretmenlerini ellerinden kaçırdıklarıdan yükleniyorlar fırsat bu fırsat.
Hocam gorevi tebliğ ederlerken ilgili yonetmeligin ilgili maddesi uyarinca gorevi kabul etmiyorum de. Bitti. Bence korkuyorsunuz ondan kaynaklaniyor.

Rehberlikçiler tutsun ve öğretmenler arasında adalet olsun bende tutayım!

her_dem' Alıntı:
kdoksan' Alıntı:
Hocam gorevi tebliğ ederlerken ilgili yonetmeligin ilgili maddesi uyarinca gorevi kabul etmiyorum de. Bitti. Bence korkuyorsunuz ondan kaynaklaniyor.

Dediğini yaptım hocam korkacak bişey yok.Yönetmelikte açık var.İlçe milli eğitim göz yumuyor.Sen lisede Btr görevi yürütüyorsun burada normal öğretmensin diyorlar.
Bt Rehber öğretmen tenefüslerde de bu görevi yürüteceği için nöbet görevi verilemez diye geçiyor.Buda müdürlere açık kapı veriyor burada nasılsa btr görevi yapmıyor diyerek nöbet basıyorlar.

11.BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenlere Ek-1 ’de belirtilen görevlerin dışında nöbet
görevi de dâhil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.
-BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenler eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde (teneffüs
saatleri de dahil), ilgi (a) yazı ekinde belirtilen görevler doğrultusunda öğretmen ve
öğrenciler için BT rehberliği görevlerini yürüteceklerdir. İlgili öğretmenlere nöbet görevi de
dâhil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.
-İlgili öğretmenlere eğitim öğretim saatleri dışında belletmenlik vb. görevler ilgi (b) esaslar
doğrultusunda verilebilecektir.

Ekli dosyalar

• BTR_tereddüt_edilen_hususlar.rar
    104.6 KB · Görüntüleme: 29
kdoksan' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
kdoksan' Alıntı:

Dediğini yaptım hocam korkacak bişey yok.Yönetmelikte açık var.İlçe milli eğitim göz yumuyor.Sen lisede Btr görevi yürütüyorsun burada normal öğretmensin diyorlar.
Bt Rehber öğretmen tenefüslerde de bu görevi yürüteceği için nöbet görevi verilemez diye geçiyor.Buda müdürlere açık kapı veriyor burada nasılsa btr görevi yapmıyor diyerek nöbet basıyorlar.

11.BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenlere Ek-1 ’de belirtilen görevlerin dışında nöbet
görevi de dâhil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.
-BT Rehberliği görevini yürüten öğretmenler eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde (teneffüs
saatleri de dahil), ilgi (a) yazı ekinde belirtilen görevler doğrultusunda öğretmen ve
öğrenciler için BT rehberliği görevlerini yürüteceklerdir. İlgili öğretmenlere nöbet görevi de
dâhil olmak üzere başka bir görev verilmeyecektir.
-İlgili öğretmenlere eğitim öğretim saatleri dışında belletmenlik vb. görevler ilgi (b) esaslar
doğrultusunda verilebilecektir.
allah yardım etsin o zaman. en önemli şey kafa rahatlıdır umarım bu da olur

Hocam size imza karşılığı bu görevi vermedilerse tutmayın imzanızı isterlerse verilen görevlerin yönetmeliğe aykırı olduğuna dair bir dilekçe verin cevaplasınlar.

Benim merak ettiğim belletmenlik onu hangi durumlarda tutuyor veya tutmuyoruz.

Belletmenlikte sıkıntı yok hocam kendi okulunuzda bt iseniz sorunsuz bir şekilde tutarsınız.

kendi kurumum nöbet yazmak istiyor asli görevini aksatmamak kaydıyla ibaresine dayanarak. bT rehberi olduğun kurum nöbet veremez ama kadron burda biz verebiliriz diyorlar. İlçeye dilekçe yazıcam ama ordan da kelek bi cevap gelirse :verymad:

Hangi il hocam illerin tutumu farklı.Yönetmelikte açık var dediğim gibi yapacak bişey yok.

ne nöbeti hocam.. adam olsunlar da yönetmeliği okusunlar.. :verymad:

Sorun ilde değil hocam direkt müdürde laftan anlamıyor adam. Dilekçe yazıcam. şu yazıyı sorup duruyor bana nette de bulamadım 4/9/2014 tarih ve /2314079 sayılı yazı. Elinde olan var mı?

Tutturana ya da müdüre kızmıyorum ben böyle durumlarda tutana haktır böylesi önce hakkı hukuku bilmesi gerek diye düşünüyorum. Ben müdür olsam çalışanı daha çok çalıştırırım hele birde adam kendi hakkını savunmaktan acizse dahada eğlenceli olur :mrgreen:

kakababa' Alıntı:
Tutturana ya da müdüre kızmıyorum ben böyle durumlarda tutana haktır böylesi önce hakkı hukuku bilmesi gerek diye düşünüyorum. Ben müdür olsam çalışanı daha çok çalıştırırım hele birde adam kendi hakkını savunmaktan acizse dahada eğlenceli olur :mrgreen:

hak arama mücadelesindeyiz işte hocam :wink:

ya hocam nöbet görevi dahil hiçbir görev verilemez yazısı neyinize yetmiyor. Tutmuyorum dersin tutmazsın üstüne gelirse yazarsın dilekçeni bu madde ile birlikte o cevap versin ne hakla yaptıracakmış. Gelen yazıya görede gidersin sendikaya olur biter.

Geri