multiboot XP de neden hep MAVI EKRAN

Kodla Büyü

adadeniz

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaslar merhaba
xp yuklu asus laptop ( C:40GB D:120GB )
YUMI programi
8GB lik philips usb bellek
  • kaspersky recover cd.iso
    hirenboot12.iso
    xp nisan 2012 guncelli sata destekli.iso
    xp orjinal msdn surum.iso
    bios sifirlayici.iso
    driverpack solution.iso

YUMI ile multiboot hazirladim.
diger tum uygulamalar guzel calisiyor. ama gel gor ki
XP yukleme olayina gelince ilk tarama bolumu biter bitmez MAVI EKRAN geliyor.
bu hatayi hem nisan guncelli xp de hem de orjinal msdn xp de aldim...

ben bu xp olayini nasil cozecem arkadaslar?

netten birsey bulamadim...
yardimci olursaniz sevinirim...

NOT: umarim hocam HDD TEK PART olmali demezsiniz malum her onumuze gelen bilgisayarda partlari birlestirme imkanimiz olmayabilir bilgilerin kaybolmasindan dolayi...

aynen katılıyorum. 4 adet farklı xp iso yu denedim, hep mavi ekran.
Acronis çalıştı, win 7 nin 32-64 bütün sürümlerini yükledim, normal. Ama xp çalışmıyor. Yumi de bütün işletim sistemleri(ubuntu,fedora vb.) var ama xp için işletim sistemi başlığı yok. Diğer isolardan xp iso sunu yüklediğide, işletim sistemi olduğu için mi çalışmıyor acaba?

sata driverlı her xp iso aynı olmuyor ben de 4 xp satalı cd si var sadece birisi ile laptopa format atabiiiliyorum digerleinde mavi ekran hatası alıyorum yani harddiski görmüyor . . . farklı sürüm xp.iso deneyin bikaç deneeme sonunda düzgün satalı olanı bulunca format düzelecektir

zysimsek' Alıntı:
sata driverlı her xp iso aynı olmuyor ben de 4 xp satalı cd si var sadece birisi ile laptopa format atabiiiliyorum digerleinde mavi ekran hatası alıyorum yani harddiski görmüyor . . . farklı sürüm xp.iso deneyin bikaç deneeme sonunda düzgün satalı olanı bulunca format düzelecektir
Cd den kurulum yaptığım 4 farklı cd nin isolarını da denedim. cd ile kuruluyor, yumi de mavi ekran veriyor.

galiba ram yetmiyor, dosyaları iso şeklinde attığı için en az o kadar ram lazım.Eski bilgisayarların rami düşük

Geri