MUHTEMELEN Formatörlük Kaldırılıyor.Derslerimiz Geri geliyor

Kodla Büyü
benim bildiğim 6 yıldır çalışmalar devam ediyor.ne bitmez çalışmaymış bu... :verymad:

Bende sizler gibi düşünüyorum. Yazdıklarımın olma olasılığı çok düşük. Ama bizzat bakanlıkta bizlerle ilgili bir bölüme baktığı için söyledikleri "olabilir" dedirtiyor.Neyse... Herşeyin hayırlısı diyorum.

yasal olarak kalkmasa bile ben kendim hayatımdan çıkarıyorum formatörlüğü seneye

cumhurbaşkanı da karşımda dursa sadece dersime girip çıkıyorum, okulun işi için başlata dahi tıklamam artık

ne bu ya.. biri fişini takmamış bilgisayarın, biri numlocka basmamış da numaraları yazamamış bunlarla mı uğraşıcam

üstüne bi de norm fazlası olucam..

hadi ya

valla fırsat bu fırsattır bence, dersimizi FATİH projesiyle gündeme getiremeyeceksek, eğitim sisteminin değişmesiyle derslerin tamda düzenlendiği bir dönemde bu sıkıntıyı halledemeyeceksek bi dahada bu tekerlek bu tümseği geçemez diye düşünüyoru :? m..

Bakanlık BT öğretmenlerinin sesleri çıkmasın, bir süreliğine azalsın demek için böyle bir yem atmış da olabilir.

arkadas duyduklarini yazmis, katilirsin katilmazsin o seni ilgilendirir... ama insanlari kirmaktan vazgecin, insan duyduklarini sizlere paylasmaya cekiniyor artik...

seasun' Alıntı:
arkadas duyduklarini yazmis, katilirsin katilmazsin o seni ilgilendirir... ama insanlari kirmaktan vazgecin, insan duyduklarini sizlere paylasmaya cekiniyor artik...

mantıklı.. :+1:

Canlı yayında kaç sefer bakan söyledi çocuklar bilgisayarı biliyor.En azından ben artık boş bir dersin öğretmeni olduğumu içime sindiriyor alışıyorum.Ne halleri varsa görsünler. Kurum felan değiştirmek için artık uğraşırım.Umidimi bunlara bağlamak istemiyorum başka şeyler için saklıyorum.

bitmeyecek sandığımız
rüyasına daldığımız
bile bile kandığımız
ölüm gerçek herşey yalan
yalaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnn

entropi hocam sen üstüne alınma tepkiler sana değil. bizi yıllarca oyalayanlar utansın. :wink:

arkadaşımız konuyla ilgili yetkili ağızdan duyduğu şeyleri sizinle paylaşıyor, sizin adamı bi dövmediğiniz kaldı.. sonra da "nolucak bizim bu halimiz, derslerimizi geri versinler" diye konu başlığı açarlar yarın forumda

Size söylenenleri paylaştığınız için teşekkürler hocam.

Yıllardır durumuzla ilgili; sonunda hiç bir gelişme olmayan, bakanlıktaki X üst düzey yetkilinin ağzından o kadar çok rivayet duyduk ki hiç birisine inanacağımız kalmadı.

Bakanımız Bilişime olan bakışı ortada iken hiç umudum yok ama İnşallah size söylenenler gerçek çıkar

EnTRoPi' Alıntı:
7- Bakanın danışmanlarından biri BÖTE 'ci bir öğretim üyesiymiş. Zaten durumumuzu ve eğitimde teknolojik gelişmelerin nasıl olması konusunda bilgi sahibiymiş.

Evet buna benzer bişeyi duymuştum, bizzat bir üniversitenin Böte bölüm başkanı söylemişti bana.. umarım faydası yakın vadede.. Yine de maddeler fazla iyimser geldi.. inşallah diyorum :)

Danışman olarak behsedilen YEĞİTEK de İleri Eğitim Teknolojileri ve Araştırma Grup Başkanı olan Doc.Dr. İlhan VARANK. Matematik öğretmeni kökenli ve aynı zamanda Yıldız Teknikte BÖTE bölüm başkanı.

EnTRoPi' Alıntı:
7- Bakanın danışmanlarından biri BÖTE 'ci bir öğretim üyesiymiş. Zaten durumumuzu ve eğitimde teknolojik gelişmelerin nasıl olması konusunda bilgi sahibiymiş.

Danışmanlarından biri BÖTE'ciyse ve bakanın bilişimle ilgili yaptığı açıklamalar bu yönde ise daha vahim..

EnTRoPi' Alıntı:
Bizzat sordum. Tek tek tüm konuları sordum. Verdiği cevaplar bu şekilde idi. Duyduklarımı yazdım. Okumak ayrı duymak ayrı. Gerçekten inandırıcı gelmiyor ama yazdıklarım yönünde gelişmeler olacakmış. "Büyük bir olasılık ile yani MUHTEMELEN."
İşte inandırıcı olmayan şey bu, biz duymadık, okuduk.

hocam açık uyumuşsunuz gece :)

şaka bir yana inşallah bu muhtemeller sizin müjdeli haberiniz ile gerçek olur

Bende bugün bizim okulun hizmetlisiyle görüştüm.Dersleriniz kaldırılacak hocam dedi onun yerine teknik danışman olacaksınız dedi.Paspas sizde duracak ama dedi.Ne anlama geliyor bilmiyorum.Büyük olasılıkla başımıza bişey gelcek.Muhtemelen..

fercanx' Alıntı:
Bende bugün bizim okulun hizmetlisiyle görüştüm.Dersleriniz kaldırılacak hocam dedi onun yerine teknik danışman olacaksınız dedi.Paspas sizde duracak ama dedi.Ne anlama geliyor bilmiyorum.Büyük olasılıkla başımıza bişey gelcek.Muhtemelen..

alemsin :D

naapsın çocuk facebook a giremedikten sonra tableti. Artı tablet yüzyılın buluşu falan da değil yani. Sevmeyebilirler.

formatörlük kalkmaz ama şuna emin ol ki ek ders günün birinde kalkar polislere 2.doğu görevi geldi.İlerde öğretmenlere de gelebilir.İl dışı 8 olsun iliçi 5 yıl olsun tartışılıyor.Çünkü bu sık yer değiştirmeler gündemde.Bu sene iliçi 2 mi 3mü sesler yükselmezse bu garanti olacakmış.2 gündür yoğun teftiş altında okul başkanlarıyla bunu konuştum doğruladı.Ömür boyu öğretmen olarak kalacak isen delikanlı bir sürü yeniliğehazır ol dedi denetmenim.Buzkırıcı cevap verdi:
-kot pantolon kazak ayağımda 10liralık spor ayakkabı gideyim bir matbaaya bisikletimle çayımı ağır ağır yudumlayıp bilgisayar başında kart davetiye photoshop uğraşayım hocam dedim.İşte mutluluk

Bazen diyorum okulun kantincisine abi erken emekli olursam yanına alır mısın excel ile hesaplarını tutar sabahleyin kete pohoçalarını getirir ver abi be iş yanında dedim.Abimiz hizmetli koskoca 1564tl maaşı var ekstradan kantinclilik yapıyor.Maaşı 3500tlye geliyor.Biz 13 sene 6 ay üzerinden 1773tl

Buzkırıcı' Alıntı:
Bazen diyorum okulun kantincisine abi erken emekli olursam yanına alır mısın excel ile hesaplarını tutar sabahleyin kete pohoçalarını getirir ver abi be iş yanında dedim.Abimiz hizmetli koskoca 1564tl maaşı var ekstradan kantinclilik yapıyor.Maaşı 3500tlye geliyor.Biz 13 sene 6 ay üzerinden 1773tl

Haklısınız hocam. Bugün mezun ettiğim bir öğrencim, hocam öğretmenlik seçme konusunda tereddütlerim var diyerek konuya başladı. Gençlik bizim zamanımızdan daha bilinçli. Haklısın dedim. Şimdiden öğretmenler başka kurumlara geçme isteğindeler. Bu şartlara razı olacaksan öğretmen ol dedim. Bütün milletin geleceğini hazırlayan mesleğimize yazık ediyorlar hocam.

ben gerçekten böyle bir iş düşünüyorum.Memlekette olduğum için kendi evimdeyim.İnşallah ilerde erken emeklilik çıkarsa ne verirlerse alır ne maaş bağlanırsa alır el ayak tutarken gider serbest sevdiğim bilgisayar işinde çalışırım.Reklam ajansı,matbaa,grafik, gazete v.s işleri.

alpbars' Alıntı:
Danışman olarak behsedilen YEĞİTEK de İleri Eğitim Teknolojileri ve Araştırma Grup Başkanı olan Doc.Dr. İlhan VARANK. Matematik öğretmeni kökenli ve aynı zamanda Yıldız Teknikte BÖTE bölüm başkanı.
hocam aynen dediğin gibi. İlhami bey.

Geri