Mesleğimizin en sıkıcı yani sizce ne?

Kodla Büyü
not olmaması hem güzel hem kötü.sınav derdi ,eokula not girme derdi,ve birçok dert yok.
ama en büyük sorunu sınav olmayınca öğrenciler dersi dinlemiyor.gerçi sınav olmasada çok azı dinliyordu yine.keşke seçmeli dersler içinde oks de soru çıksa belki o zman durum değişir.

hocam konuların basitliğinden sıkılmak farklı,birde benim gibi haftada 28 saat derse girip 10 sınıfa aynı konuyu anlatmak farklı.türkçe öğremeni mesala 4-5 sınıfa girmesi yetiyor.
ayrıca öğrenci sayısı çok olan bi,r okulda iseniz öğrencileri tanıma imkanınız az oluyor.veli gelip saruyor.durumu nasıl diye(tabi birçoğu bilgisayar dediğimde kale bilşe almıyor)fotograf istiyorum.şu an sadece 8 sınıfları genelde biliyorum.o da haftada iki saat olduğu zmanda derslerine girdiğim için.

bilgisayar problemleri ile gelenler oluyor hemnde çok.ama yardımcı olmak güzel bence tabi kıymetini bilene .bazıları aylarca selam vermez,işi düşünce gelir bende o zman onları sallıyorum.en sık söylediğim ise.bir görmem lazım,bakmadan birşey diyemem hocam siz bilgisayarı getirin bakarız.getirip götürmesi bile zor geliyor o yüzden getirmiyorlar bende yapmıyorum.
birde bilgisayar öğretmeniyiz ama bilgisayar satıcısı gibi düşünen var.hocam ben bilgisayar alacağım ne alayım.laptop mu masaüstümü,
bende ona ahiret soruları soruyorum bıktırıyorum.çünkü biliyorum ki ben bilgisyar aldırırsam en ufak arızada bana gelecekler.teknik servisi, aramak yerine sizi cepten öğretmen hattınızdan arayacaklar.
kimbilir kaç defa telefonda teknik sevislik yaptım.virüs programı kurdurmadan tutun da,hataları düzenleme.wordde doğru düzgün yazamayanlara sistem geri yükleme yaptırma gibi.
bilgisayarı seviyyorum.bekar olduğum için yatağımın baş ucunda duruyor.uykuya dalarken kapağını kapatıyorum anca.ama bazen diyorum ki.
al başını git elektriğin bile bulunmadığı cep telefonunun çekmediği bir yere.bir kaç hafta bilgisayar görme ertelediğin kitapları oku ,ama olmuyor. :oops:
öğrencilerin sorularına ve uygulama esnasında güzrültü çıkarmalarına alıştım neredeyse.artık gürültüye değil saygısızlığa kızıyorum sadece.
problemler çok bitmez.ama benim şu an okuldaki en büyük problemim acer 1.faz bilgisyarlar.dha bugün sabah birtanesinin monitörü çalışmadı .dün çalışan monitöre bir gecede ne oluyor anlamıyorumj.umarım bu sene yeni lab gönderirler.benim tayinim çıkıpda gitsem bile benden sonra gelecek arkadaşım rahat eder.yoksa seneye 9 bilgiisayrla ders işlemem gerek.
uzattım ama ne yapalım tayin için stresli bekleyişte can sıkıntımızı forumda atıyoruz.

ben dahabilişim teknolojileri öğrencisiyim ama şimdilik bir sıkıntı yok :mrgreen: :D :wink: :roll: :+1: :mrgreen: herşey çok güzel

Re:

fercanx' Alıntı:
fucar07' Alıntı:
Bilgimin ve bunca yıllık birikimimin dikkate alınmadan basit işlerde kulanılmak istenmem.

Doğru söylersin hemşom.Ya epey kilo almışssın sen .yenge iyi bakıyo anlaşılan...birde şu var..adamın bozuk bilgisayarıylaı uğraşırken ikide bir sana oldumu diye sorarlar.Şimdi o arkadaşlara sesleniyorum ..olsa oldu derdik..

başlıktaki "meslek" ifadesini "branş" olarak değiştirmek gerek bence!
ben mesleğimden memnunum. aramızda olmak isteyen onca meslektaş var.
AMA; malumunuz branş itibariyle yaptığımız işe nazaran pek de itibar görmüyoruz.
branşımız her ne kadar bütün branşları ilgilendirse de angarya branş olarak görülüyor.
insanın canını sıkan nokta burası.
bugün sosyal medyada bir ifade gördüm hoşuma gitti;
="AMA" kelimesinden önce gelen bütün yargılar hiçbir anlam ifade etmez=

Geri