Merkez ile güvenli bağlantı sağlanamadı?

Kodla Büyü
Re: merkez ile güvenli bağlantı sağlanamadı? yardım

merhabalar arkadaşlar,
bu hata üç gündür var bende. bu sürede hiç aktif eden duydunuz mu? eğer aktif eden varsa bizdeki sorun farklı olabilir. iki gün "eba" ya giriş yapamıyordum. bu gün açılmış ama hata devam ediyor. çözen olursa paylaşsın lütfen.

hocam bıze geldıgı gün hepsini aktif ettik hiçbir sıkıntı çıkmadı bir ara internet bağlantısı kesılmıs o ara merkezle bağlantı yapılamadı hatası verdı modemı açtık kapattık düzeldi. Kablosuz bağlantısını kontrol edın ıyı ceken yerde deneyınız.

Bende de aynı hata var. Sistemden mi kaynaklanıyor acaba yoksa başka neden olabilir mi?

selamic12' Alıntı:
hocam bıze geldıgı gün hepsini aktif ettik hiçbir sıkıntı çıkmadı bir ara internet bağlantısı kesılmıs o ara merkezle bağlantı yapılamadı hatası verdı modemı açtık kapattık düzeldi. Kablosuz bağlantısını kontrol edın ıyı ceken yerde deneyınız.

hocam size hangi gün geldi

Hocam bu hatayı alan arkadaşlar okulun meb hattını mı kullanıyorlar acaba? Dün ben de aynı hata ile karşılaştım. Ama kullandığım internet hattı özel bir hat olduğu için problemin ondan kaynaklandığını düşünmüştüm. Arkadaşımın tableti olduğu için okula götürüp meb hattında deneme fırsatım da olmadı.

biraz önce bir arkadaşımla konuştum. tabletini bu gü aktif etmiş. bu sistem hatası değil herhalde. öyle olsa kimse aktif edemezdi değil mi?

bizde de bu sabahtan beri aynı hata vardı. okulun neti meb hattından. ancak hafta sonu evde kendi hattından aktive eden hocalar var. bu problem yaratır mı acaba? bir de ben kendi tabletimi okul hattından aktive ettim dışardan başka wifi lere bağlanıyor ama nete girmiyor bunun nedeni ne olabilir?

sunucularda bir sorun var. eba ya hiç girilmiyor artık.
bu hafta aktifleştirmeyi unutun. sorun çok ağır gibi görünüyor :-1:

bizde de bu sabahtan beri aynı hata vardı. okulun neti meb hattından da denedim evdeki hattımdan da denetim hep aynı sorun merkez ile güvenli bağlantı sağlanamadı sorunu

Re: Ynt: merkez ile güvenli bağlantı sağlanamadı? yardım

Sanırım sunucu problemi

tablet aktşvasyonunu başka bir site yada server üzerinden yapmak akıllarına gelmiyormu. Öğretmenler, öğrenciler sorup duruyor ne zaman dağıtılacak tabletler. Bizimde işimiz gücümüz var sistemi açında yapalım şu aktivasyonları

Aynı hatayı almaya devam ediyorum

öğrenciler bir yandan soruyor,idare bir yandan kafayı yememek elde değil...bir türlü sistemde sorun olduğunu anlatamıyorsunda zatlara... :x

kadirlili' Alıntı:
öğrenciler bir yandan soruyor,idare bir yandan kafayı yememek elde değil...bir türlü sistemde sorun olduğunu anlatamıyorsunda zatlara... :x

Aynen öyle. Bir yandan öğrenciler bir yandan idareciler soruyor. Milli Eğitim onları sıkıştırıyor neden dağıtmıyorsunuz diye onlar da bizi. Eba şifrelerinin tümünü alabilirsem aktivasyon işini çocuklara bırakmayı düşünebilirim fakat eba da açılmıyor ki şifre alalım.

hata devam. eba ya girilmiyor

hepsine biz ebadan şifre almıştık ama aktivasyonları yapamıyoruzzz :(

bende bugün bakabildim öğretmen tabletlerine, hepsine ebadan şifrelerini gecen hafta almıştım,(yaş ort. baya büyük okulun) ama bendede aynı problem var, forumda şunu okudum özel hattan yapılırsa aktivasyonlar eba sistemine düşmüyor, arıza kaydı veremiyor diye o yüzden okuldaki modemi değiştirdim, hakkımızda hayırlısı... :(

ARKADAŞLAR O OKULDA GÖREVLENDİRME İSENİZ KADRONUZ O OKULDA DEĞİLSE O HATAYI VERİYOR.
MEBBİS'TE O OKULUN KADROLU ÖĞRETMENİ OLDUĞUNUZ YAZIYOR OLMALI.
MEBBİS = EBA BAĞLANTISI VAR SİSTEM VERMEZ.

kgunduz' Alıntı:
ARKADAŞLAR O OKULDA GÖREVLENDİRME İSENİZ KADRONUZ O OKULDA DEĞİLSE O HATAYI VERİYOR.
MEBBİS'TE O OKULUN KADROLU ÖĞRETMENİ OLDUĞUNUZ YAZIYOR OLMALI.
MEBBİS = EBA BAĞLANTISI VAR SİSTEM VERMEZ.
hocam zaten o okulda kadrolu öğretmenlerin tabletlerini aktive etmiyor.sanırım eba sitesinde sorun var şu an.

Öğrenci tabletlerininde aktivasyonu olmuyor zaten sıkıntı sistemden kaynaklanıyor büyük ihtimalle.

hocam kendi tabletim değil zaten benim tablet yok, mebbiste kayıtlı olan öğretmenlerinkini ben yapıyorum :(

arkadaş öğrencinin tabletini resetledim, aktivasyon oldu da benimki olmadı bir türlü :D Eba beni mimledi herhalde...

arkadaşlar aktivasyon işlemini yaptım. şu anda sıkıntı yok. tekrar kitlenmeden hemen yapabilirsiniz. :lol:

Aktivasyon sistemi açıldı

Geri