Memurun kader günü

Kodla Büyü
Bende en az diğerlerine yapılan kadar ek ödeme istiyorum yoksa 3,5 istersen 5 yap istersen 6 hikayedir.

Hakem Heyeti Üyeleri şu şekildeymiş;
Maliye Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Şinasi Yurdakul, Kalkınma Bakanlığı Yıllık Programlar ve Konjonktür Değerlendirme Genel Müdürü Salih Köse, Hazine Müsteşar Yardımcısı Burhanettin Aktaş, Devlet Personel Başkanlığı Başkan Yardımcısı Şaban Talaş, Memur-Sen Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri Hacı Bayram Tonbul, Memur-Sen Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Rahmi Akyüz, Türkiye Kamu-Sen Genel Sekreteri Önder Kahveci, KESK Hukuk TİS Sekreteri Ali Kılıç, İstanbul Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Sedat Murat, Gazi Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç. Dr. Aydın Başbuğ.
Bir de Heyet Başkanı Recai AKYEL var.
Yani 4+4+2 şeklinde bir dağılım söz konusu. Universite uyelerini dagitirsak 1+1 şeklinde dağılım 5 + 5 olacak (Başkan Hariç) Bu durumda 5 + 5 zam verecekler :)
Devlet Bahçeli'nin iktidar hesabı gibi oldu :)

xsentius' Alıntı:
Bende en az diğerlerine yapılan kadar ek ödeme istiyorum yoksa 3,5 istersen 5 yap istersen 6 hikayedir.
Diyelimki bana % 15+15 verdiler ve bununda karşılığı 350 TL oldu, ikinciside %5+5 verdiler 250 TL de ek ödeme bununda karşığı 350 kesinlikle olması gereken ikinci seçenek.

barthez' Alıntı:
xsentius' Alıntı:
Diyelimki bana % 15+15 verdiler ve bununda karşılığı 350 TL oldu, ikinciside %5+5 verdiler 250 TL de ek ödeme bununda karşığı 350 kesinlikle olması gereken ikinci seçenek.

Tabii ki de ikinci seçenek daha mantıklı. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta, seyyanen verilmemesi! O şekilde olursa kesinlikle emekliliğe yansımıyor. Memur maaş katsayısı düzenlemesi ile verilecekse ben de razıyım.

bu satılık medyayı Allah bildiği gibi yapsın, öğretmenlerin itibarından bahsetmeye kimsenin totosu yemiyor, varsa yoksa zam haberi bu arada pirim yapan tartışma da birden kürtaja döndü....

bbayer' Alıntı:
barthez' Alıntı:
xsentius' Alıntı:

Tabii ki de ikinci seçenek daha mantıklı. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta, seyyanen verilmemesi! O şekilde olursa kesinlikle emekliliğe yansımıyor. Memur maaş katsayısı düzenlemesi ile verilecekse ben de razıyım.
Hocam Allah herkese uzun ve hayırlı bir ömür versin de emekliliği görmemiz çok zor gibi zaten.

hay bunlarınn zammına .. ne diyeyim ben.Öğretmenlerin itibarı diye bişey kalmadı,milletin gözünde küçülttükçe küçüttüler,Bakanın ve ekibinin öğretmenlerle ilgili kötü anılarımı var,nedir bu öfke yahu?

RTE siyasetçi adam lafı çevirmesini de iyi biliyor kürtaj, sezeryan ne alaka şimdi birdenbire ortaya çıktı. 10 yıllık iktidarında yokmuydu bunlar da bugün çıktı ortaya yırtık dondan çıkar gibi.

ya bunlar ya OğLUM BAK GİT :verymad:

yuca' Alıntı:
RTE siyasetçi adam lafı çevirmesini de iyi biliyor kürtaj, sezeryan ne alaka şimdi birdenbire ortaya çıktı. 10 yıllık iktidarında yokmuydu bunlar da bugün çıktı ortaya yırtık dondan çıkar gibi.

ya bunlar ya OğLUM BAK GİT :verymad:

Hep aynı şeyi yapıyor hocam gündemi tek başına belirliyor muhalefette buna çanak tutuyor değiştiriveriyorlar gündemi.

Ne zaman enflasyon üzerinde zam vermişler ki şimdi versinler? Enflasyonu abuk sapuk mallarla ölçerek o hesaba göre memuru enflasyona ezdirmeyiz diyorlar. Gerçek enflasyon çıksın %8 o zaman eyvallah ama elmayla armutu birbirine kariştirmamak lazim.

Eindoforat' Alıntı:
Ne zaman enflasyon üzerinde zam vermişler ki şimdi versinler? Enflasyonu abuk sapuk mallarla ölçerek o hesaba göre memuru enflasyona ezdirmeyiz diyorlar. Gerçek enflasyon çıksın %8 o zaman eyvallah ama elmayla armutu birbirine kariştirmamak lazim.

Sokaktaki fiyatlardaki asıl değişimi herkes gördüğü halde hala TUİK yani hükümetin açıkladığı enflasyon rakamlarına inanılıyor. Buna vatandaş da inanıyor :verymad:
Sadece yılbaşından günümüze kadar gerçek enflasyon %15 in üzerinde. Her yıl yazın kısmi duraklama oluyor, sonbaharla birlikte elektrik, akaryakıt, doğalgaz ve gıda ürünlerine katmerli zamlar geliyor. Bu senenin gerçek enflasyonu %20 den aşağı kalmayacak. TUİK hükümetin istediği rakamı açıklayacak.

Arkadaş iyice bezdirdiler. Lanet olsun zammına dedirttiler sonunda. Hazır hakkımız olanı "bile" süründüre süründüre veriyorlar resmen :-1:

Geri