Memurlar.net e paylaşan arkadaşın yalancısıyım...

Kodla Büyü
sınıfı ikiye bölerlerse kaliteli bi eğitim olur bence. 2 saatte bayada bişey olur. ama o zamanda bir lab yetmez en az iki lab gerekir bunun için. olsa fena olmaz. yetmez ama evet :mrgreen:

Çorba branştan hayır gelmez arkadaşlar. Tek. tasarım öğretmeni ile bilişimcinin yanyana gelmesinden oluşacak dersten ne olabilirki. Fen ve teknoloji ile birleştirilse yine mantıklı birşey olur. Yine üfürükten teyyare.

Eline matkap, tornavida alıp sınıf sınıf dolaşmaktan yine iyidir ne kadar saçma olsa da :D Denize düşen yılana sarılır diye ben buna derim işte.

bakan bu işi biliyor , ölümü gösterip sıtmaya razı ediyor benim zümredaşlarımda bayram ediyor vay bee:(([çok güzel özetlemişin işin aslı bu.

arkadaşlar 8-17 'den ve mecburi formatörlükten kurtulalım da. ben zaten ders anlatmak isitiyorum, diye bağırıyoruz. sonuç olarak ders anlatıcaz işte. bu ülkede ziraat mühendisleri (iyi) sınıf öğretmenleri olabiliyorlarsa, ben çoktan branşımı değiştirebilirim. yeter ki formatörlük ve 8-17 dayatmasından kurtulayım..

Ders olsun da ne olursa olsun diyen arkadaşlara;
MEB zaten kadrolu olan bir öğretmeni kapı dışarı edemez, sizi elbet bir şekilde istihdam eder, kendi dersimiz varken neden gidip teknoloji tasarım eski adıyla iş eğitimi ( küçümsemek istemiyorum ama fakültelerde bölümü bile mevcut değil ) dersine girelim...

Bizim amacımız "kendi adıyla ve güncel müfredatıyla dersimizin geri gelmesi" olmalıdır bence...

Birçoğumuz bilgisayar mühendisi veya başka branşlarda öğretmen olabiliyorken bu bölümü seçti. Eğer sırf daha çabuk atanabilmek için bu bölümü seçenler varsa zaten yanlışı orda yapmışlar bence. Amacımız bilişim/bilgisayar/iletişim branşları ve türevleri olmalıdır. Eğer bakanlık ilgi ve bilgi alanımızda bulunmayan bir derse geçmeye mecbur kılarsa zaten bu personellerinden çok verim alamaz. Hepimiz ziraat fakültesi mezunlarını sınıf öğretmeni yapanları bu yüzden eleştirmiyor mu şimdi bir de tutmuş aynı duruma alkış tutulmasını beklemeyin bence. O yüzden bakanlık da müfredat yenileme ve söylemiş olduğum branşlar üzerinden gitmelidir diye düşünüyorum..

50 yaşında ev ekonomisi öğretmeniyken teknoloji tasarım hocası olmuş yaşlı öğretmenler var e-okulu zar zor kullanıyorlar onlar kıvırabilecekler mi acaba bu pc işlerini:))

Haber doğru değildir inşallah.
Bir kere birilerinin şu insanlara teknoloji tasarım ile bilişim teknolojilerinin hiç bir alakası olmadığını anlatması lazım.
Üniversitede verilen eğitiminde hiç bir alakası yoktur,
okullarda verilen derslerinde yakından uzaktan birbiri ile alakası yoktur.
Dolayısıyla birbirine yakın branş değillerdir.
(her ne kadar geçen sene bilişim teknolojileri mezunu arkadaşlardan bir kısmının teknoloji tasarım branşından atanması,
bakanın konuşurken dersimizin adını teknoloji tasarımla karıştırıp tuhaf bir şekilde söylemesi bu durumun gerçek olabileceğini de gösterse de.)

böyle birşey olsaydı tv programlarında bakana BT öğretmeleri ne olacak dendiğinde zaten var böyle ders demezdi.çalışma yapılıyor falan derdi.

ne meraklısı varmış arkadaş teknoloji tasarıma geçmek isteyen.

herkes singer dikiş nakış makinalarını hazırlasın.haydiiiii

bence tek. tas. dersi tamamen kalksın. bilişim tek. 3 saat olsun. içeriği zengin olsun :mrgreen:

böyle bir şey varsa ve bize soracaklar mı ki tartışıyoruz.burada bir ikilem yaşıyoruz.eğer teknoloji tasarım adı altında bizi koyacaklarsa bizim kendi alanımızla ilgili bir müfredat ayarlanması gerekir.tutupda şuanki teknoloji tasarım müfredatı uygulanırsa bu saçma olur.bence böyle bir şeey olacaksa 2 ders olan teknoloji tasarım dersi 2 ye bölünüp 1 dersi şuanki gibi teknoloji tasarım müfredatı şeklinde diğer yarısıda bizim kendi müfredatımızla ders olması gerekir.

valla kardeş teknooji tasarım giibi en nefret ettiğim derse benzetilirse bizim dersin içeriği inanın artık emekli olana kadar evrak üstünde herşeyi tamam derim.

Formatör olacağıma teknoloji tasarım dersi öğretmeni bile olurum. Nefret ediyorum tamircilikten ayak işlerini yapan öğretmen olarak görülmekten.

sedasu' Alıntı:
Formatör olacağıma teknoloji tasarım dersi öğretmeni bile olurum. Nefret ediyorum tamircilikten ayak işlerini yapan öğretmen olarak görülmekten.
Sizinle %100 aynı fikirde ve düşüncedeyim. Burada diğer öğretmenliğe geçişlere kızıyor bazı arkadaşlar ama napalım beceremedik arkadaşlar. Şu an itibariyle dersin geri gelmesi gibi bir durum sözkonusu değil ve %90 ihtimalle 6-7-8'lerden de kalkacak dersimiz. Toplanamadık, sesimizi gür şekilde çıkaramadık, arkamızda kimse durmadı malesef. ama ben Sedasu hocamızın dediği gibi ayak işlerini yapan tamirci görüntüsünden kurtulup öğretmen olmak istiyorum. İsterse sınıf öğretmeni yapsınlar, ben öğretmen olmak istiyorum arkadaş bu kadar basit.

amip33' Alıntı:
sedasu' Alıntı:
Sizinle %100 aynı fikirde ve düşüncedeyim. Burada diğer öğretmenliğe geçişlere kızıyor bazı arkadaşlar ama napalım beceremedik arkadaşlar. Şu an itibariyle dersin geri gelmesi gibi bir durum sözkonusu değil ve %90 ihtimalle 6-7-8'lerden de kalkacak dersimiz. Toplanamadık, sesimizi gür şekilde çıkaramadık, arkamızda kimse durmadı malesef. ama ben Sedasu hocamızın dediği gibi ayak işlerini yapan tamirci görüntüsünden kurtulup öğretmen olmak istiyorum. İsterse sınıf öğretmeni yapsınlar, ben öğretmen olmak istiyorum arkadaş bu kadar basit.

İşte gelmemizi istedikleri nokta. Gerekirse müdürünle kavga edeceksin, sarı zarf alacaksın eline, uyarı alacaksın, kınama alacaksın, maaş kesme alacaksın ama görevlerin dışında başka iş yapmayacaksın. Biz aslında baştan kendimizi yok ettik. Görevimiz olmayan ayak işlerini üzerimize yapıştırdık. ve inanın artık o leke çıkmayacak. İsterseniz matematik branşının yolu açılsın bizi hem o derslere sokacaklar hem de o dediğiniz işleri yine yaptıracaklar.

alfa-turk' Alıntı:
seyma' Alıntı:
Böyle olursa Teknoloji Tasarım dersinini içeriği değiştirilerek bu branşa geçersek çok güzel olur da, Teknoloji Tasarım öğretmenleri zorlanmazlar mı? Nedense hala bana teknoloji tasarım dikiş nakış dersi gibi geliyo.. Şu anda teknoloji tasarım dersine giriyorum çok zorlanıyorum :S
tek.tas. öğretmenleri tabiki zorlanır zira bizde 2 tane var bu öğretmenden, inanın word'u açıp kulübünün adını yazamıyorlar.

bütün teknoloji tasarım öğretmenleri aynı değildir.bu kadar basit değerlendirmenizi anlayamıyorum.bir bilişim öğretmeninden çok daha üst seviyede program bilgisi olan arkadaşlar da mevcut.sizin okuldakilerin bilgisiz olması bunu genellemenize sebep olmamalı.zira bende çok bilgisiz bilişim öğretmenleri gördüm.şimdi "bilişimler şunu bile yapamaz" mı demeliyim.kendi branşımızı anlatırken diğer branşları aşağılamanın fayda sağlamayacağını ne zaman farkedeceğiz bilemiyorum.bunlar gerçekten üzücü...

amip33' Alıntı:
sedasu' Alıntı:

Ben geçen yıl eylemede katıldım hocam, sümsük sümsük forumda dert yanmak dışında bir icraatı yok çoğu bilişim öğretmeni arkadaşın onlarla omuz omuza yürümek bile artık canımı sıkıyor en azından diğer türlü bi dersim olur formatör tamirci olarak kalmak isteyen yine kalır zaten buna engel yok ben istemiyorum hocam tek dileğim şimdilik başka bir branş seçme hakkı vermeleri isterse sınıf öğretmenliği bile seçtirsinler.

hakand77' Alıntı:
bütün teknoloji tasarım öğretmenleri aynı değildir.bu kadar basit değerlendirmenizi anlayamıyorum.bir bilişim öğretmeninden çok daha üst seviyede program bilgisi olan arkadaşlar da mevcut.sizin okuldakilerin bilgisiz olması bunu genellemenize sebep olmamalı.zira bende çok bilgisiz bilişim öğretmenleri gördüm.şimdi "bilişimler şunu bile yapamaz" mı demeliyim.kendi branşımızı anlatırken diğer branşları aşağılamanın fayda sağlamayacağını ne zaman farkedeceğiz bilemiyorum.bunlar gerçekten üzücü...

hocam Muhakkak hepsi aynı değildir de bence sizin değerlendirme daha basit olmuş çünkü programlama dili biliyor dediğiniz 3-5 tane öğretmenle olmuyor bu iş. Binlerce insandan bahsediyoruz ve bu binlerin de çoğu kendi işini görecek kadar dahi bilgisayar kullanamıyor

ziraat mühendisine sınıf öğretmenliği veren bir eğitim sistemi bize de teknoloji tasarım dersi verirse şaşmamak gerekir.ama versinler bence.en azından ne olabileceğimizi ne olmayacağımızı görmüş oluruz.onun bunun oyuncağı olmaktan bıktım.tamircide bile bi karizma var biz de hiçbir hak yok.sonumuzu göremiyoruz.hayal kuramıyoruz.kendimizi savunamıyoruz.bilgisayar çağındayız ancak bilişim teknolojileri dersi yüzünden artık nefret ediyorum.

aak' Alıntı:
hakand77' Alıntı:

hocam Muhakkak hepsi aynı değildir de bence sizin değerlendirme daha basit olmuş çünkü programlama dili biliyor dediğiniz 3-5 tane öğretmenle olmuyor bu iş. Binlerce insandan bahsediyoruz ve bu binlerin de çoğu kendi işini görecek kadar dahi bilgisayar kullanamıyor

zaten programlama dili bilmelerine de gerek yok.ben örnek olması açısından söyledim.mesele burda kimin ne kullandığı ya da kullanamadığı değil.ifadenin yanlışlığıydı.zaten asıl teknoloji tasarımı öğretmenlerinin sayısı çok az.ve çoğunluğu da kastettiğiniz düzeyin çok üzerinde.az biraz araştırma yapıp ders içeriklerine bakarak "ya bu adamlar ne dersi almış" diyerek değerlendirme yapsaydınız ne demek istediğimi anlardınız.tabiki özellikle başka branşlardan atanan (nakış, giyim vs gibi) arkadaşlardan bilgisi az olan vardır.ama bu kimseyi bu şekilde değerlendirme hakkı vermez...

hadi bizler için teknoloji tasarım dersi kolay gibi ama ya tasarım hocaları ne yapacaklar
bizim okuldaki tasarım hocası resim öğr. geçmiş ve teknolojinin t sinden anlamayan biri

Geri