MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi

Kodla Büyü

mystreous

Süper Üye
Süper Üye
MEBWEB İçerik yönetim sistemi yazılımı tamamlanmış. İlçeye yazı geldi. Sistem php tabanlı yapılmış. Herşey hazır. Ftp'ye girip gerekli dosyaları atmış, gerekli izinleri vermişler. Siz sadece size verilen şifrenizle girip, bilgilerinizi dolduruyorsunuz. Güzel hazırlanmış.
Okullar için olanı da hazırlık aşamasındaymış.

mebpanel açılmıyor bizde, tam olarak nasıl yapılacağı hakkında bilgi verebilirmisiniz, şimdiden teşekkürler...

MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi yazılımı sadece Genel Müdürlükler, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri için hazırlanmıştır. Okul ve diğer kurumlar için İçerik Yönetim Sistemi yazılımı hazırlama çalışmaları devam etmektedir. Şeklinde bir yazı okudum okul ve diğer kurumlar için hazırlanacağı doğru mu eski bir yazı mı onu merak ettim beni aydınlatırsanız sevinirim...

arkadaşlar ben bu konuda biraz acemiyim yardımcı olabilecek olan var mı acaba? İlçenin sitesini değiştircekmişiz ne yapıcaz tam olarak?

nakzonakzo' Alıntı:
arkadaşlar ben bu konuda biraz acemiyim yardımcı olabilecek olan var mı acaba? İlçenin sitesini değiştircekmişiz ne yapıcaz tam olarak?
hocam ilçe milli eğitimden öncelikle;
1.ilçe milli eğitimin e-posta adresini
2.ilçe milli eğitimin e-posta adresinin şifresini istiyorsunuz, düzenleme yaparken ip adresi değiştiğinde sisteme giriş yapılamıyor bu yüzden ıp adresini doğrulayan bir bağlantı yolluyor sistem, bu bağlantıyı takip edebilmek içinde ilçenin e-postanın şifresi gerek,web tabanlı olarak yandaki bağlantıdan erişebilirisiniz(https://nilufer.meb.gov.tr/mailjump.nsf),alternatif olarak bir arkadaşımız yeni kullanıcı tanımlayıp kendi e-posta adresini sisteme tanıtmış bu işlemde uygulanabilir.
3.ilçe milli eğitime tahsis edilen web alanın ftp şifresi,şifre olarak sistemde ftp şifresi tanımlı.

sisteme giriş yaptıktan sonra bence öncelikle sol tarafta bulunan menüleri düzenleyin,menüleri oluşturduruktan sonra siteye içerik ekleyip,eklediğiniz içeriklerin bağlantılarında menü adresi olarak güncelleyin.

Hocam o sorunla ben hiç karşılaşmadım ama....sunucu yönetiminden web servisi başlat diyerek bir deneyin...

hocan sizin sitenin linkini koyabilirmisin bir baksak? fikir açısından ... şimdidedn teşekkürler Çok sağolun...

osy' Alıntı:
@mb1984 hocam sayfanın yönlendirmesini nasıl yaptın?
Kod:
<html>

<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1252">
<META HTTP-EQUIV=Refresh CONTENT="1; URL=http://hozat.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/index.html">
<title>Hozat İlçe Milli Eğitim</title>
</head>

</html>

@mb1984 hocam gönderdiğinizi denedim fakat şu anda sayfada hiçbir şey görünmüyor... nasıl bir yol izlediniz daha detaylı anlatısanız sevinirim.. kusura bakmayın sizi yoruyorum ama...

hocam dışarıdan sayfa yapıp aktardınız mı içeri ? mesela o zübayde hanım lisesi, mohaç ilköğretim okulu gibi sayfaları nasıl oluşturdunuz? teşekkürler...

mb1984' Alıntı:
nakzonakzo' Alıntı:
hocam ilçe milli eğitimden öncelikle;
1.ilçe milli eğitimin e-posta adresini
2.ilçe milli eğitimin e-posta adresinin şifresini istiyorsunuz, düzenleme yaparken ip adresi değiştiğinde sisteme giriş yapılamıyor bu yüzden ıp adresini doğrulayan bir bağlantı yolluyor sistem, bu bağlantıyı takip edebilmek içinde ilçenin e-postanın şifresi gerek,web tabanlı olarak yandaki bağlantıdan erişebilirisiniz(https://nilufer.meb.gov.tr/mailjump.nsf),alternatif olarak bir arkadaşımız yeni kullanıcı tanımlayıp kendi e-posta adresini sisteme tanıtmış bu işlemde uygulanabilir.
3.ilçe milli eğitime tahsis edilen web alanın ftp şifresi,şifre olarak sistemde ftp şifresi tanımlı.

sisteme giriş yaptıktan sonra bence öncelikle sol tarafta bulunan menüleri düzenleyin,menüleri oluşturduruktan sonra siteye içerik ekleyip,eklediğiniz içeriklerin bağlantılarında menü adresi olarak güncelleyin.
ilgilendiğiniz için teşekkürler. deniycem yarın.

osy' Alıntı:
@mb1984 hocam gönderdiğinizi denedim fakat şu anda sayfada hiçbir şey görünmüyor... nasıl bir yol izlediniz daha detaylı anlatısanız sevinirim.. kusura bakmayın sizi yoruyorum ama...
hocam site url kısmını değiştirdikten sonra
www root klasörünün içerisine attım kök klasörde yani dosya,belki ondan kaynaklanmış olabilir...

byramdan' Alıntı:
hocam dışarıdan sayfa yapıp aktardınız mı içeri ? mesela o zübayde hanım lisesi, mohaç ilköğretim okulu gibi sayfaları nasıl oluşturdunuz? teşekkürler...
hocam içerik kısmında bir kategori oluşturdum okullar adında,daha sonra o kategorinin altına içerik ekledim,içerik ekledikten sonra okullar kategorisi içindeki içerikler listeleniyor o kısımda önizleme kısmını tıkladığınızda, yeni sekmede içeriğinin sistemde nasıl göründüğünün bir önizleme oluşuyor açılan pencereden içeriğin url'si kopyalıyın,menuler kısmında menu bağlantısına kopyaladığınız url yapıştırın.

FuLLCooL' Alıntı:
Reklam yasak mı bilemiyorum ama http://www.cineeml.k12.tr isteyenler mail yoluyla iletisime gecebilir.

.Net 4.0 + Yonetim Paneli + Ajax + Jquery + MSSQL + Url Routing ...... gibi bir çok özelliği var...
Ne alaka kardeşim. Bunu bedava versen kimse kullanmaz zaten. Biz neyden bahsediyoruz, sen ne yapmaya çalışıyorsun.

mb1984' Alıntı:
osy' Alıntı:
www root klasörünün içerisine attım kök klasörde yani dosya,belki ondan kaynaklanmış olabilir...

Hocam yönlendirme kodunu meb_iys_dosyalar klasörü içerisindeki index.html ye yazıyoruz değil mi ancak burası yazma korumalı acaba bu dosyaya nasıl erişim yapıyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim site hazır ama yönlendirme yapamadım

f_toprakbahar' Alıntı:
mb1984' Alıntı:
osy' Alıntı:

Hocam yönlendirme kodunu meb_iys_dosyalar klasörü içerisindeki index.html ye yazıyoruz değil mi ancak burası yazma korumalı acaba bu dosyaya nasıl erişim yapıyorsunuz yardımcı olursanız sevinirim site hazır ama yönlendirme yapamadım

hocam yönlendirme yapmadım ben kendi otomatikman geçti işlemleri yaptıktan sonra yayınla deyin kendisi değişir mutlaka...

Bunun kullanımı güzelde.İçerik ekleme çok zor.İlçemdeki şefler duyuru/ haber ekleyemezkii bu şekilde.Bir sürü yere girip çıkman gerekiyor.Ayrıca editörler taslak yazabiliyor,yöneticiler sık sık girip nerede yeni güncelleme var kontrol edip onay vermek zorundalar.

Bunun bir kullanım kılavuzu olmalı,yapan var mı yoksa??? Hani şöyle görselli bir şekilde...

MEB Hosting PHP desteği yok deniyordu, bu yapılan PHP siteye benziyor, yanılıyormuyum ? Veya yönlendirme mi yapılmış acaba?

Geri