MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi

Kodla Büyü
sistemin bazı özellikleri cok saçma her defasında IP değiştirmesi istiyor ya :verymad:

merdem' Alıntı:
nese hocam yukardaki menu dediğiniz bakanlık menuleri ise değişiklik yapılmıyor onlarda.
teşekkür ederim hocam peki mebin alanına atabiliyormuyuz bu sistemi bir de zoruınlu olacak mıhocam bilginiz var mı

bu yönetim panelini kullanmak zorunlu olacak artık. en geç bu cumaya kadar bu sisteme geçmemiz gerekiyor diye yazı geldi geçen hafta. daha herhangi bir değişiklik yapmadığım için meb in alanına nasıl atılır tam bilmiyorum fakat mebpanel de üst menude siteyi yayınla gibi bir seçenek vardı.onu seçince otomatik olarak meb in alanına atacak diye düşünüyorum ama tabi yapan arkadaşlar daha iyi bilirler.ben çarşamba başlayacağım yapmaya.

Hocam o yayınla butonu önizleme için kullanılıyor.Ben de bugün düzenlemeye başladım,joomla kullanıyorduk daha önce anladığım kadarıyla biz 15 ine kadar değişikliğimizi mebpanel üzerinden yapıcaz sonra otomatik olarak eski içerik silenecek ve mebpanelden yayın yapılacak,yanlışsam bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen:(

Arkadaşlar panele giriş yaparken milli eğitimin e-posta ve şifresi ile değil mi giriş? Bir türlü giriş yapamadım, doğru yazdığımdan eminim, anlayamadım sorunu...

mebin resmi e- posta adresi kullanıcı adı oluyo, daha önce kullanılan ftp şifresi de şimdiki panelin şifresi oluyo, yani kurum mail şifresi değil...

Arkadaşlar. Sitede sol tarafta bulunan "ilçe istasistikeri" nasıl güncellenecek yapım aşamasındayım o kısmı bulamadım
saygılar.

Arkadaşlar içerik ilk başta çok zor gelmişti ama incelerken 2 saatte uyum sorunumu atlattım. Kolay bi yönetim arayüzü. İki sıkıntısı var birincisi ip değiştirme ikincisi ise toplu resim ekleyemiyoruz. bunlarda çok zorluyor. Benim bir sorum var şimdi siteyi hazırladıktan sonra yayına ayın 15inde kendi mi girecek yoksa biz indexten düzenlemek mi zorundayız?

skydive707' Alıntı:
Arkadaşlar. Sitede sol tarafta bulunan "ilçe istasistikeri" nasıl güncellenecek yapım aşamasındayım o kısmı bulamadım
saygılar.
sol tarafta menude vardı galiba o kısım....

Ekran görüntüsü daha faydı olur sanırım :)

Ekli dosyalar

• 12-06-2012 15-18-52.png
    12-06-2012 15-18-52.png
    33.2 KB · Görüntüleme: 1,226
hardeniz' Alıntı:
arkadaşlar yardımcı olacak yok mu. Eski site dosyalarını silecek miyiz. yoksa varolan index sayfasından mı yönlendireceğiz. site nasıl yayına girecek. detaylı anlatacak arkadaşlar varsa iyi olur

Eski site dosyalarını silmene gerek yok.
eski sitenin index dosyasını http://xxxxx.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/ 'ye yönlendir.

Ben bu mebpanel e giremiyorum. The resource you are looking for has been removed, had its name changed, or is temporarily unavailable. hatası veriyor. Nerde hata yapıyorum acaba

Mebin sunucularından kaynaklanıyor hocam..Allaha şükür bitirdim.Tarayıcı olarak buradaki arkadaşların tavsiyesi üzerine chrome kullandım öyle halledebildim ancak.

biri sıfırdan anlatbilirmi sunu. ilçe ler için mi bu yazılan yoksa okul adreslerini de değiştirbiliyormuyuz.eğer öyleyse bsamak basamak anlatabilirmi

hardeniz' Alıntı:
hocam mesela eski sitede eğitim yöneticileri sayfası mevcut. bu sayfayla nasıl bağlantı kuracağım mebweb içeriğine. yada 5 tane şube müdürünü tek sayfaya nasıl yerleştireceğim.

Hocam ben şu şekilde yaptım. İdari Kadroya ilçe milli eğitiim müdürünü seviye 1 olarak ekledim. 4 tane şube müdürünü tek tek seviye 2 seçerek ekledim. teşkilat şeması altında hepsi gözüküyor. bir daha idareciler için sayfa yapmaya gerek yok sanırım. yalnız benim de çözemediğim şube müdürlerinin baktığı birimleri giremedim. şube müdürü ekledikten sonra ilgili birim eşleştir diyorum ama bir yere varamadım

uwe' Alıntı:
hardeniz' Alıntı:
hocam mesela eski sitede eğitim yöneticileri sayfası mevcut. bu sayfayla nasıl bağlantı kuracağım mebweb içeriğine. yada 5 tane şube müdürünü tek sayfaya nasıl yerleştireceğim.

Hocam ben şu şekilde yaptım. İdari Kadroya ilçe milli eğitiim müdürünü seviye 1 olarak ekledim. 4 tane şube müdürünü tek tek seviye 2 seçerek ekledim. teşkilat şeması altında hepsi gözüküyor. bir daha idareciler için sayfa yapmaya gerek yok sanırım. yalnız benim de çözemediğim şube müdürlerinin baktığı birimleri giremedim. şube müdürü ekledikten sonra ilgili birim eşleştir diyorum ama bir yere varamadım

Önce içerik bölümünden birimleri giriniz. Sonra ilgili idareci ile eşleştiriniz.

nese1982' Alıntı:
biri sıfırdan anlatbilirmi sunu. ilçe ler için mi bu yazılan yoksa okul adreslerini de değiştirbiliyormuyuz.eğer öyleyse bsamak basamak anlatabilirmi
okullara uygulayabiliyormuyuz. müdür bey siteyi böle istiyo. ama benim hiç bilgim yok

arkadaşlar biri beni aydınlatırsa sevinirim. zira hiç bir şey anlamadım. bizim ilçenin sitesi yeni şablona geçmiş. kim yaptı bilmiyoru. bugün bana seni görevlendirdik dediler. ayın 15 ine kadar site güncellenecekmiş. buradaki yazıları okuyunca sadece güncellemek değil başka şeyler de var galiba. ne yapmak gerekiyor? bu yapılanlar ne fayda sağlıyor.? zaten meb in şablona geçmişler hiç bir şey anlamadım. yarın meb e gitmem lazım. ne yapmak lazım anlatır mısınız ?

meraba arkadaşlar
ben bu MEBWEB içerik yönetim sistemini deneme yanılma yöntemi ile öğreniyorum. bu sistemin anlatıldığı, videoların olduğu bir siye biliyormusunuz. birde fotograf galerisi oluşturabiliyor muyuz ben bulamadım?
iyi geceler

sel5555' Alıntı:
Arkadaşlar ben bugün baya bi düzenledim.Öncelikle panele giriş yapıyorsunuz ıp değişikliği için ip değiştir butonuna tıklıyorsunuz e postaya mesaj geliyo o lınkı tıklayıp giriş yapabiliyorsunuz sistemi rahat kullanmak ıstersenız kullanıcı ayarları kısmından kullanıcı ekleyin kendı e postanızı ekleyin ve şifre alın ıp değiştirmek için tıkladığınızda e posta sızın adresınıze gelecek.Zaten kullanıcı tanımladığınızda sisteme kendi e postanızla ve şifrenızle giriş yapacaksınız.Haber eklemek için içerik kısmından ekliyosunuz manşet resimlerini galeriden yükleyin tabı once galerıye resım yukluyorsunuz.Slayt eklemek için picassayı kullanabılırsınız slayt kodunu html olarak yapıstırıyorsunuz.Menulerı menu kısmından ekleyıp bağ verebılıyorsunuz.Yanı sayfayı yenıden duzenlıyorsunuz 15 ınden sonra sıstem meb ıys ıcındeki dosyalardan calışacak umarım yardımcı olabılmısımdır.

Hocam peki bu bağı nerden veriyoruz, ftp adresi olarak eski ftp adresimizi mi kullanıyoruz, oraya menüyü baplayacağımız bi sayfayı ekleyip öyle mi bağlantı oluşturuyoruz, tam olarak anlayamadım ben..

firefox ta site nasıl görünüyo? Sonunda ben de içeriği yükledim ama firefox ta sanki boşmuş gibi görünüyo :(

ebf' Alıntı:
Belirtilenlerin aksine ben admin paneli çok sevdim.
Sitenin kendisinden daha hoş:)

Siteyi iki günde yeni yapıya aktardım(aşağı-yukarı). Kullanımı, hazır içerik yönetim sistemi kullanma geleneği olanlar için çocuk oyuncağı :)
Zamanla daha da profesyonel olması dileklerimle...

http://soke.meb.gov.tr

Sizinki firefoxta çok güzel görünüyo, bizimki de internet explorer da normal görünüyo, firefoxta görünmüyo neden acaba :?

Şu an bakmaya başladım. Ben haberi ekliyorum yayınla deyince çıkıyor ama siteye girdiğimde çıkmıyor acaba onaylamam gereken bir yer mi var ?

Geri