MEBWEB İçerik Yönetim Sistemi

Kodla Büyü
mrb arkadaşlar bi sorum olacaktı.
www.hekimoglual.k12.tr
sitemde etkinlikler kısmı var.o menu altında 4 başlık var(yıllar).
yapmak istediğim şey ise. yıllara tıklayınca o yılda okulda yapılan etkinliklerin açılmasını istiyorum. yalnız her yıl 5-6 etkinlikden oluşuyor. suan ilk yılı yaptım. galeri oluşturdum ama geçen senenin etkinliklerini nasıl ekleyecem.

hocam bu sene için yaptığın klasörü, swf ve fla dosyasını kopyala mesela (imagegallery klasörü imagegallery fla ve swfsini) tekrar aynı yere yapıştır adını değiştir mesela 20092010diye klasör ve fla ve swf dosyasını yaparsın daha sonra fla dosyasını aç ilk gelen çift tıkla daha sonraki ekranda actionscript tin sonunda imagegallery\ diye devam eden yerdeki imagallery i 20092010 diye değiştir. ctrl + enter yapıp swf yi çalıştır tamam... :D ha en son index sayfasından 2009-2010 için linki değiştir tamam :D karışık oldu ama isterseniz resimli anlatırım isterseniz teamwieverdan yardım edebilirimm...

byramdan' Alıntı:
hocam bu sene için yaptığın klasörü, swf ve fla dosyasını kopyala mesela (imagegallery klasörü imagegallery fla ve swfsini) tekrar aynı yere yapıştır adını değiştir mesela 20092010diye klasör ve fla ve swf dosyasını yaparsın daha sonra fla dosyasını aç ilk gelen çift tıkla daha sonraki ekranda actionscript tin sonunda imagegallery\ diye devam eden yerdeki imagallery i 20092010 diye değiştir. ctrl + enter yapıp swf yi çalıştır tamam... :D ha en son index sayfasından 2009-2010 için linki değiştir tamam :D karışık oldu ama isterseniz resimli anlatırım isterseniz teamwieverdan yardım edebilirimm...
hocam 1 saattir düşünüyorum bi türlü anlayamadım. hatta dalga geçtiğinizi bile düşündüm. sonra bi de baktım ki ben yanlış adresi vermişim. bizim okulun 2 sitesi var da. kusura bakmayın. şimdi doğru adresi yazıyorum. meb'in şablonu ile ilgili sorum
www.hekimoglual.meb.k12.tr

Arkadaşlar ben şu IP sorununu çözemedim.
MEBWEB Yönetim Paneli’ ne giriş için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde aynı bilgisayarı kullanıyorum. Giriş yapıyorum. Bazı düzenlemeler yapıyorum. Daha sonra çıkış yapıyorum. Ya da aynı gün içinde bile herhangi bir nedenle bilgisayarı yeniden başlattığımızda tekrar giriş için belirlenen şifreyi kabul etmiyor.
"Yanlış kullanıcı adı veya şifre girdiniz” uyarısı veriyor. Tekrar deniyorum giremiyorum. Kullanıcı adı veya şifre kesinlikle yanlış değil. Her defasında "internet@meb.gov.tr" ye mail atıyorum. yeni şifre belirleme maili gönderiyorlar. Yeni şifre belirliyorum. giriş yapıyorum. Düzenliyorum çıkıyorum. İki saat sonra tekrar gireceğim Yanlış kullanıcı adı veya şifre girdiniz” diyor. İki saat önce belirlediğim şifreyi kabul etmiyor. "internet@meb.gov.tr" ye yine mail atıyorum. Onlar da hemen dönemiyorlar zaten. Bazı günler sabah mail atıyorum cevap akşam saat 4'te geliyor. Bugün "test amaçlı belirlediğiniz şifreyi gönderin" dediler gönderdim. hemen cevap yazdılar. "Belirlediğiniz şifre ile giriş yapılabiliyor, tekrar deneyiniz" diye. Anında denedim ama nafile. Giremiyorum. Benim bilgisayardan olabilir mi diye soracağım ama yeni şifre belirleme maili geldiğinde şifreyi belirleyince giriyor. Sonraki girişler için hata veriyor. Her gün yaşıyorum bunu işkence gibi. Ayrıca yönetim paneli girişinde IP değişikliği ile ilgili bir link yok. bende böyle bir link gelmiyor. Konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim

hocam ie 8 kullanıyorum. yeni şifre belirleme maili geldiğinde şifreyi belirleyince giriyor. Sonraki girişler için hata veriyor. Mozilla Firefox ile de denedim olmuyor. Teşekkür ederim

:(
mrb arkadaşlar bi sorum olacaktı.
www.hekimoglual.meb.k12.tr
sitemde etkinlikler kısmı var.o menu altında 4 başlık var(yıllar).
yapmak istediğim şey ise. yıllara tıklayınca o yılda okulda yapılan etkinliklerin açılmasını istiyorum. yalnız her yıl 5-6 etkinlikden oluşuyor. suan ilk yılı yaptım. galeri oluşturdum ama geçen senenin etkinliklerini nasıl ekleyecem

arkadaşlar biz bu işi atlamışız gözden kaçmış, daha yeni başladım siteyi oluşturmaya, siteyi yayınladım fakat içi bomboş
bugün haber eklemeye çalıştım, menü ekleyeyim dedim fakat " no database selected" uyarısı veriyor.
aynı uyarı mebpanelde sağ üstte sürekli görünüyor. bu sorunu nasıl halledecez?

godfather' Alıntı:
arkadaşlar biz bu işi atlamışız gözden kaçmış, daha yeni başladım siteyi oluşturmaya, siteyi yayınladım fakat içi bomboş
bugün haber eklemeye çalıştım, menü ekleyeyim dedim fakat " no database selected" uyarısı veriyor.
Hocam bende de aynı şekilde "no database selected" uyarısı veriyor. Dün böyle bir uyarı yoktu.

canegemen' Alıntı:
godfather' Alıntı:
Hocam bende de aynı şekilde "no database selected" uyarısı veriyor. Dün böyle bir uyarı yoktu.

evet dün iletişim bilgilerinide girmiştim, bugün baktım o bölümdede bir işlem yapılamıyor. sizdede o sıkıntı olduğuna göre genel bi problem var demek.

birde hocam anasayfada ortada bulunan resimlerin hareket ettiği bölüme bilgiler haber bölümündenmi giriliyor?

arkadaşlar daha önce yapmıştım ama 2 gündür galerideki resimleri haber manşetlerine ekleyemiyorum. sizlerde de aynı sorun var mı?

Ben de resimleri ekleyemiyorum.Bir de haber eklemede içerikleri html koduyla istiyor.Daha önce editör açılıyordu.Eski yapıya nasıl dönebiliriz

HOCAM MERHABALAR
BEN KULLANIYORUM BU SİSTEMİ ÇOK DA MEMNUNUM
ANCAK FTP YE NERDEN BAĞLANIYORUZ ACABA ?
ONU BULAMADIM

videoyu dönüştürücü programlarla swf uzantılıya dönüştürüp panele ekleyip yayınlıyorum. Başka formatta video kabul etmiyor. Ya da harici bir siteye yükleyip link vereceksin.

Arkadaşlar Menüye yanlışlıkla yeniden idari kadro diye menü açtım. Açar açmaz o da silinemez ve değiştirelemez oldu. Nasıl kaldırabilirim yada siteyi nasıl sıfırlayabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.

godfather' Alıntı:
birde hocam anasayfada ortada bulunan resimlerin hareket ettiği bölüme bilgiler haber bölümündenmi giriliyor?
Evet Hocam. Manşet resmi giriyorsunuz. Haber içeriğini giriyorsunu. Yayınla diyorsunuz. Haber tamam.

byramdan' Alıntı:
hocalarım ben kendi milli eğitimimizin kini yaptım yardım isteyen arkadaş olursa yardımcı olabilirim...

http://guclukonak.meb.gov.tr

eksiklikler varsa yazarsanız sevinirim...

http://guclukonak.meb.gov.tr/www/teskilat_semasi.php

Hocam linkteki teşkilat şemasını nasıl yapıyoruz. Ben bir türlü böyle yapamadım. İdari Kadro bölümünden İlçe Müdürünü 1. seviye, Şube Müdürünü 2. seviye yapıyorum ama olmuyor.

Soldaki Menü bağlantısında açılan site haritasında "Teşkilat Şemasını Düzenle" ikonuna basınca link seçmemizi istiyor, oraya Teşkilat Şeması linkini şeçiyorum. Ama sayfa aşağıdaki gibi görünüyor.

Sizin sitedeki gibi görünmüyor.

Nasıl yapabilirim, yardımcı olabilir misiniz.

Ekli dosyalar

• dari-1.jpg
    dari-1.jpg
    60.4 KB · Görüntüleme: 489
  • dari-2.jpg
    dari-2.jpg
    43 KB · Görüntüleme: 489
  • dari-3.jpg
    dari-3.jpg
    68.9 KB · Görüntüleme: 490
habib hocam yanıtın için teşekkür ederim. Bu videodakiler tamam. İdarecileri ekledim. Ancak Teşkiat Şeması linkinden tüm idareciler hiyerarşik şekilde (ağaç topolojisi gibi) görünmüyor. Onu nereden yapıyoruz onu bulamadım. Aslında mebweb ilç çıktığında ben bu işi yapmıştım ama şimdi tekrar yapmaya çalışıyorum ama bir türlü olmadı :?

Yardım lütfen. :eek:

Geri