Mebbiste faaliyet kursu açma ?

Kodla Büyü

bilisim_ogretmeni

Aktif Üye
Herkese merhabalar. MEBBİS üzerinde kayıt olduğumuz uzaktan asenkron eğitimler var. Örnek olarak en son siber güvenliğe giriş kursuna kaydoldum ve kabul edildim. Sorum şu ; bu kuraları biz de hazırlayıp veremez miyiz ? Nasıl bir süreç izleniyor.

Örnek olarak bilişim teknolojileri öğretmenlerine unity mobil uygulama geliştirme kursu verebilirim.

Bunu milli eğitimle mi görüşmem lazım. Hangi birim bununla ilgileniyor ?

ilinizdeki hizmet içi eğitim birimine başvurun hocam

Harika bir dusunce yenilikci bakis budur. Ama siz bu oneriyle gelirseniz kesin birileri midenizi bulandiracaktir ama siz yeteneklerinizi kabul ettirme ve bunu paylasma isteginizden asla vazgecmeyin.hocam. sonuna kadar zorlayin ve bu egitimi en az diger egotmenler kadar iyi verebileceginizi ispatlayin. Geri kafali idareci cok memlekette.
Zamaninda.bir halk egitimde kurs vermek istemistim ki. Halk egitm tecrubem de vardi.. bilgim de gayet iyi duzeydeydi... ne dediler... ohoooo sana gelene kadar ohooooo....

Siz azimli olun hocam. Ayakta alkisliyorm

Herkese merhabalar. MEBBİS üzerinde kayıt olduğumuz uzaktan asenkron eğitimler var. Örnek olarak en son siber güvenliğe giriş kursuna kaydoldum ve kabul edildim. Sorum şu ; bu kuraları biz de hazırlayıp veremez miyiz ? Nasıl bir süreç izleniyor.

Örnek olarak bilişim teknolojileri öğretmenlerine unity mobil uygulama geliştirme kursu verebilirim.

Bunu milli eğitimle mi görüşmem lazım. Hangi birim bununla ilgileniyor ?
Mahalli olarak yüz yüze hizmetiçi eğitim vermek için İlçe Milli Eğitim müdürlüğünüze gidip, oradaki hizmetiçi eğitimden sorumlu şube müdürü ya da sorumlu kişiyle görüşüp, şu şu konularda hizmetiçi eğitim vermek istiyorum, ne yapmam lazım diye sorarak bilgi alabilirsiniz. Çoğu eğitim için o eğitimle ilgili Eğitici Eğitimi almış olma şartı aranabilir, ancak bizim alanımızdaki kurslar için istenmeyebilir. Onlar sizi yönlendirecektir.

rehberlikçiler (psikolojik danışman olan) bir dünya eğitim veriyorlar hepsi modül mü yazmış? Siz bu bilgiyi nereden elde ettiniz.
sene başı btr toplantısında il formatörünün konuşmasından anladığım buydu hocam. bir arkadaşımız bilgisayar öğretmenlerine verilen hizmetiçi eğitimler yetersiz daha ileri seviye kurslar açalım dedi. Şube müdürü il formatörüne baktı. o da yeni bir modül de bunun için yazalım dedi. zaten hocam şu an hazırdaki merkezi hizmetiçi kurslar birileri tarfından sunulmuş kabul ettirilmiş. onlardan başkası açmıyor. Sen merkezi kurs açmak istiyorsan kendi modülünü yazarsın açarsın. ayrıntıyı bilmem ama durum bu hocam. gerisi araştırılıp öğrenilecek bilgi.

sene başı btr toplantısında il formatörünün konuşmasından anladığım buydu hocam. bir arkadaşımız bilgisayar öğretmenlerine verilen hizmetiçi eğitimler yetersiz daha ileri seviye kurslar açalım dedi. Şube müdürü il formatörüne baktı. o da yeni bir modül de bunun için yazalım dedi. zaten hocam şu an hazırdaki merkezi hizmetiçi kurslar birileri tarfından sunulmuş kabul ettirilmiş. onlardan başkası açmıyor. Sen merkezi kurs açmak istiyorsan kendi modülünü yazarsın açarsın. ayrıntıyı bilmem ama durum bu hocam. gerisi araştırılıp öğrenilecek bilgi.
Hocam şimdi Python Eğitici Eğitimi var hizmet içi eğitimde uzaktan. Eğitimi alan bu kişiler sanki modül yazıp mı verecek eğitimleri kendi illerinde. Sizin şube müdürünüz bilmiyormuş, koordinatörde kendince yorumlamış bence

Hocam şimdi Python Eğitici Eğitimi var hizmet içi eğitimde uzaktan. Eğitimi alan bu kişiler sanki modül yazıp mı verecek eğitimleri kendi illerinde. Sizin şube müdürünüz bilmiyormuş, koordinatörde kendince yorumlamış bence
valla bilemiyorum hocam, yanlız benim dediğim merkezi kurslar için geçerli. öğrendiğim kadarı ile açıklayım. yazılmış modülleri bakanlıktan irtibat kurup ayarlayabilirsen açabiliyorsun. sağlam bağlantılar lazım. yazılan modülün eski olma ihtimali olabiliyor. modülü güncelleyip tekrar onaya sunup, modülü ben yazdım deyip açabilirsin. son olarak içerik olupta modülü olmayan bir kurs yazıp yine onaya sunabilirsin, doğal olarak modülü yazdığın için yine kursu açma sana düşer. Tabi bunlar merkezi için. mahalli kurslarda rahatlıkla açabiliyorsun, il milli eğitime başvurarak. belge setifika yada branşın yeterli oluyor.

Dün il milli eğitim hizmet içi birimini aradım şefle görüştüm. Ben şu okuldan şu branştan kilim dedim. Şu konuda hizmet içi eğitim vermek istiyorum. İstediğiniz dokümanı da hazırlayabilirim dedim. Karşımdaki kişi maalesef eveledi geveledi. Yok anket yapıyoruz o kurstan çok talep olursa açıyoruz açtıgımızda eğitimciye ihtiyaç duuarsak falan filan bir sürü şey saydı . Baktım ki işi sürekli yokuşa sürüyor tamam dedim kapattım. Yarın ilçe meme gidip soracagım olmazsa cimere bilgi başvurusund bulunacagım .

Ve sanırsam bu işte iyi paralar dönüyor. Bunun için sanırım kimseyi almak istemiyor olabilirler.. kapalı kutu gibiler. muhtemelen ek ders gibi yapılıyor . Düşünsenize bir kursa 5000 kişi katılıyor . Bence bu 5bin kişiyi belli sayılarla sınıfa bölüyorlar ve verilen ders saatini bu sınıf sayısıyla çarpıp ek ders görevini çıkarıyorlar . Sadece benim düşüncem.. kazanç elbetteki önemli ama kesinlikle Ben kazancın peşinde değilim. Sadece neden bu kadar kapalı bir sistem diye sorguladım biraz .. bu kursu çekip udemye yüklemeye karar verdim ama sonrasında ticari kazanç yasağı falan filan aklıma geldi sorun olur diye vazgeçtim .

Ve sanırsam bu işte iyi paralar dönüyor. Bunun için sanırım kimseyi almak istemiyor olabilirler.. kapalı kutu gibiler. muhtemelen ek ders gibi yapılıyor . Düşünsenize bir kursa 5000 kişi katılıyor . Bence bu 5bin kişiyi belli sayılarla sınıfa bölüyorlar ve verilen ders saatini bu sınıf sayısıyla çarpıp ek ders görevini çıkarıyorlar . Sadece benim düşüncem.. kazanç elbetteki önemli ama kesinlikle Ben kazancın peşinde değilim. Sadece neden bu kadar kapalı bir sistem diye sorguladım biraz .. bu kursu çekip udemye yüklemeye karar verdim ama sonrasında ticari kazanç yasağı falan filan aklıma geldi sorun olur diye vazgeçtim .
Pasta dar, niye paylaşsınlar? Hocam da çomak sokmuş işlerine mırın kırın etmiş şube müdürü. Herkesi kendileri gibi araştırmayacak, öğrenmeyecek sanıyor bazı aklı evveller.

Harika bir dusunce yenilikci bakis budur. Ama siz bu oneriyle gelirseniz kesin birileri midenizi bulandiracaktir ama siz yeteneklerinizi kabul ettirme ve bunu paylasma isteginizden asla vazgecmeyin.hocam. sonuna kadar zorlayin ve bu egitimi en az diger egotmenler kadar iyi verebileceginizi ispatlayin. Geri kafali idareci cok memlekette.
Zamaninda.bir halk egitimde kurs vermek istemistim ki. Halk egitm tecrubem de vardi.. bilgim de gayet iyi duzeydeydi... ne dediler... ohoooo sana gelene kadar ohooooo....

Siz azimli olun hocam. Ayakta alkisliyorm
Desteğiniz için teşekkür ederim hocam

Geri