Meb yeni şablonda öğretmenler

Kodla Büyü
schumix' Alıntı:
Arkadaşlar ben öğretmenleri de idari kadro altına ekledim, sonuçta idari kadro "teşkilat şeması" diye geçiyor, e okulun teşkilat yapısını da sadece idareciler oluşturmuyor ki (sizce hangisi mantıklı);

Bence pek iyi olmamış hocam ....

stan007' Alıntı:
schumix' Alıntı:
Arkadaşlar ben öğretmenleri de idari kadro altına ekledim, sonuçta idari kadro "teşkilat şeması" diye geçiyor, e okulun teşkilat yapısını da sadece idareciler oluşturmuyor ki (sizce hangisi mantıklı);

Bence pek iyi olmamış hocam ....

Hangi anlamda hocam, görünüş anlamında mı yoksa hiyerarşi anlamında mı ?

Müdür için zaten ayrı bir menü var , idari yapıya da sadece müdür yardımcısını ekleyip , öğretmenlere ayrı bir menü yapmak bana çok mantıksız geldi...

Şifremi unuttum penceresi çıkıyor. Fakat ben şifreyi biliyorum. Bu bölümü atlayabilirmiyim. Şifremi unuttumu seçincede meb.k12 ye postayı gönderiyor. Ama ben gmail kullanıyorum. Meb in e posta şifresini bilmiyorum. Ne yapabilirim.

Sonunda personel sayfasını yapmanın bir yolunu buldum. Şöyle yaptım:
- "İçerik" bölümünde "Personelimiz" adında yeni bir kategori ekledim.
- Oluşturduğum yeni kategori içerisine girip "içerik ekle" seçeneğiyle yeni içerik oluşturdum. (En başta "Manşet Resim" seçeneği işaretli olmayacak)
- Editör içerisinde bulunan "Yeni Tablo Ekle" seçeneğiyle oluşturduğum tablolar sayesinde personel resimlerini ve isimlerini ekledim.
- Daha sonra "Menü" bölümünde oluşturduğum "Personelimiz" menüsüne "Menü Bağlantısı Ekle" diyerek "Personelimiz" kategorisinden ilgili içeriğe bağlantı verdim.
Hepsi bu kadar. Aklınıza takılan olursa yardımcı olmaya hazırım.
Son hali bu şekilde:
http://elbistanimamhatiportaokulu.meb.k12.tr/

gzegen' Alıntı:
simdi tek sorunum okulun yerini haritadan secmek zira secemiyorum secme icin herhangi bi isaretci vs gelmiyor. ankarada ayni isme sahip bir yer gorünüyor bakinca yayinladan.

Arkadaşlar haritadan okulun yerini seçerken harita ilk açıldığında ekranda çıkan kırmızı işareti sürükleyip okulumuzun olduğu yere götürüyoruz.

birde bizim sitede hala ilköğretim okulu görünüyor onu nasıl değiştiriyorsunuz

hocam "alan adı değiştir" den mi yoksa açılışta "yeni web adresi" butonundan mı

Arkadaşlar İletişim bölümünde haritada okulu göstermeden bilgileri doldurmadan güncelle dedim. Daha sonra haritada okulu bulmak için girdiğimde işaretleme bayrağı çıkmadı bu sorunu nasıl çözerim.

gzegen' Alıntı:
simdi tek sorunum okulun yerini haritadan secmek zira secemiyorum secme icin herhangi bi isaretci vs gelmiyor. ankarada ayni isme sahip bir yer gorünüyor bakinca yayinladan.
hocam bu işi halledebildiniz mi

buldummmmmmmmmmmm:)))) önce içerik ekliyorsunuz sonra menüdeki bağlantıya içerik kategorisi listeleme bağlantısından eklediğiniz içeriği seçiyosunuz tek sayfada listeliyor

ilk3r' Alıntı:
Arkadaşlar İletişim bölümünde haritada okulu göstermeden bilgileri doldurmadan güncelle dedim. Daha sonra haritada okulu bulmak için girdiğimde işaretleme bayrağı çıkmadı bu sorunu nasıl çözerim.
aynısını bende yaptım bu durumu nasıl çözebiliriz

iskete' Alıntı:
Hocam önce üst menüde galeri bölümünde fotoğraf galerisi ekle seçeneğine tıkla. Buraya öğretmenlerin fotolarını ekle. Sonra sol tarafta içerik yönetimi sekmesini tıkla.Sonra açılan menüde içeriğe tıkla. İçerik kategorisi ekle kısmından kadromuz gibi bir içerik menüsü oluştur. Kadromuz başlığına tıkla. Sonra kaleme tıkla düzenlemeye geç. İçerik menüsünde tablo ekle ve galeriden büyük foto ekle diyerek her hücreye foto ekle. Altlarına öz geçmişlerini yazabilirsin. Bu oluşturduğun sayfayı menüde okulumuz sekmesinin altında oluşturacağın kadromuz sekmesine köprüle.

teşekkürler..

Arkadaslar Müdür Kısmında fotoğrafı ekledim fakat özgeçmişi görünmüyor eklediğim halde nedendir acaba?

elf.krc' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:
Hocam öncelikle Chrome kullanmalısınız. Chrome'da harita hemen görünmeyebilir. Adres satırının en sağındaki küçük simgelerden en solundakine dikkatle bakın. Orda "Güvenli olmayan içerik" gibi bir uyarı var. Tıklayın ve "yine de yükle" seçeneğini seçin. Ondan sonra harita ve kırmızı balon çıkacaktır.

manga_' Alıntı:
elf.krc' Alıntı:
ilk3r' Alıntı:
Hocam öncelikle Chrome kullanmalısınız. Chrome'da harita hemen görünmeyebilir. Adres satırının en sağındaki küçük simgelerden en solundakine dikkatle bakın. Orda "Güvenli olmayan içerik" gibi bir uyarı var. Tıklayın ve "yine de yükle" seçeneğini seçin. Ondan sonra harita ve kırmızı balon çıkacaktır.
teşekkürler deneyeceğim.

Öğretmenlerimiz sayfası için Fotoğraf Galerisi Bağlantısı olayı aklıma çok fena yatmış durumda. Hatta sınıflarımız için bile aynı durumu düşünüyorum çok da mantıklı. Tablo ile yaptıklarımda bazı ekranlarda, farklı browserlarda kayma meydana geliyordu sebebsiz yere. Bu bilgi çok işime yarayacak. Teşekkür ederim.

Geri