Meb yeni şablonda öğretmenler

Kodla Büyü
SINIF öğretmenleri diye galeri oluşturdum ancak içine resimleri ne olarak ekleyeceğim arkadaşlar genel manşet idareci haber ??? hanggisini seçmeliyim foto eklemek için

gzegen' Alıntı:
simdi tek sorunum okulun yerini haritadan secmek zira secemiyorum secme icin herhangi bi isaretci vs gelmiyor. ankarada ayni isme sahip bir yer gorünüyor bakinca yayinladan.

kullandığınız tarayıcının güvenlik ayalarıyla ilgili bir durum bu normal şartlarda harita içeriğini engelliyor tüm içeriği göstermesine izin vermeniz gerekiyor..

arkadaşlar lütfen yardım kadroyu oluşturamadım halen kafayı yemek üzereyim ne fotoğrafı olarak seçeceğiz ne diyeciz bilen biri açıklayabilir mi

ozlem22' Alıntı:
müdür linkine tıklayınca hiç bişey olmuyor sadece idari kadro kısmına ekleme yapabildim ne iş??

müdür linkinin dolu görünmesi için sol taraftan içerik yönetimi-menüyü seçiyoruz.sağ tarafta açılan menülerden müdürü bulup kalem işaretinden menüyü güncelliyoruz.açılan pencerede menü bağlantısında seç i tıklayıp idari kadro dan müdürü seçiyoruz.

Hem Yönetici olarak kullansak hem de Adres olarak okulun e-postası kullanılması yetmez mi? Yeni kullanıcı mı eklemek gerekiyor?

the_korsan' Alıntı:
İlk olarak galeri bölümünden branşlara ait kategoriler oluşturuyoruz...

Öğretmen resimlerini ilgili branş kategorilerine ekliyoruz...

Menü bölümünden önce kadromuz sonra alt menüleri oluşturuyoruz..

Ben örnek olarak türkçe öğretmenlerimizi eklemiştim, türkçe öğretmenlerine bağlantıyı yapmak için türkçe menüsünü düzenleye tıklıyoruz...

Menü bağlantısından seç'e tıklıyoruz.

Sağ üstten foto galeri bağlantısını seçince aşağıya galeriler çıkıyor, burada türkçeye tıklıyoruz..

Güncelle dedikten sonra işlem tamamdır...

Örnek olması için kendi sitemizde uygulamadım, site bağlantısını da sonucu görmek isteyenler için veriyorum.. http://kadirhasortaokulu.meb.k12.tr/

Kolay gelsin...
hocam gayet açıklayıcı olmuş bişey sorcam,öğretmen fotoğraflarını ekledim de altta isimlerini nereye yazıyoz,göremedim

aytduman' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
İlk olarak galeri bölümünden branşlara ait kategoriler oluşturuyoruz...

Öğretmen resimlerini ilgili branş kategorilerine ekliyoruz...

Menü bölümünden önce kadromuz sonra alt menüleri oluşturuyoruz..

Ben örnek olarak türkçe öğretmenlerimizi eklemiştim, türkçe öğretmenlerine bağlantıyı yapmak için türkçe menüsünü düzenleye tıklıyoruz...

Menü bağlantısından seç'e tıklıyoruz.

Sağ üstten foto galeri bağlantısını seçince aşağıya galeriler çıkıyor, burada türkçeye tıklıyoruz..

Güncelle dedikten sonra işlem tamamdır...

Örnek olması için kendi sitemizde uygulamadım, site bağlantısını da sonucu görmek isteyenler için veriyorum.. http://kadirhasortaokulu.meb.k12.tr/

Kolay gelsin...
hocam gayet açıklayıcı olmuş bişey sorcam,öğretmen fotoğraflarını ekledim de altta isimlerini nereye yazıyoz,göremedim
teşekkürler

Haberler kısmında başlık yazıyorum fakat küçük açıklama gözükmüyor. Kısa içerik ve açıklamaya da yazdım. Neden görünmüyor olabilir?

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    74.1 KB · Görüntüleme: 985
Kısa içerik kısmına iki satırlık bir yazı yazın hocam. Olmuyorsa haberi silin tekrar yazın düzeliyor.

öğretmen resimlerini eklerken fotoğraf türünden ne seçtiniz arkadaşlar?
Örnek:
-Genel
-Manşet Haber
-Kısayol
-Projeler
-idareci

EVET BENDE DE AYNI ŞEY OLUYOR ÇÖZEBİLEN VAR MI ?

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    118.3 KB · Görüntüleme: 906
YAZEN' Alıntı:
sedo' Alıntı:
Haberler kısmında başlık yazıyorum fakat küçük açıklama gözükmüyor. Kısa içerik ve açıklamaya da yazdım. Neden görünmüyor olabilir?

EVET BENDE DE AYNI ŞEY OLUYOR ÇÖZEBİLEN VAR MI ?

Hocam meb panelden güvenli çıkış yapın, olmadı tüm belleği boşaltın.. Benimki düzeldi. Benim fartklı bir sorolacak. Öğretmen fotoğraflarının çözünürlüğünü 70*90 dı. Ekranda 120*100 olarak geldi tabiki bozuk bir görüntü oluştu. Çözünürlüğü değiştirme imkanımız var mı?

aytduman' Alıntı:

Hocam resim eklediğiniz ekranda açıklama yada bilgi gibi bir alan vardı, isimleri oraya yazıyorsunuz. Tabi resimleri tek tek atmanız gerekiyor bunun için, toplu olarak attığınızda hepsine aynı isim geliyor :)

the_korsan' Alıntı:
aytduman' Alıntı:

Hocam resim eklediğiniz ekranda açıklama yada bilgi gibi bir alan vardı, isimleri oraya yazıyorsunuz. Tabi resimleri tek tek atmanız gerekiyor bunun için, toplu olarak attığınızda hepsine aynı isim geliyor :)
HOCAM sagolun hallettim :) ,bu siteyi yayına sokmadan önizleme yapamıyor muyuz

Arkadaşlar okulun google map te gösterimi için haritanın hemen üstünde sarı desenli ayarlayı tıklayın ve baloncuğu okulunuzun adresine getirin böylece mapte adres tamamdır...

aytduman Hocam sizin sayfanızı inceledim

bir sorum olacak siz henüz panele geçiş yapmadınızmı ? ftp ilemi yapıyorsunuz
Asıl sorum buradaki ders programını ekleme işlemini nasıl yaptınız çünkü panelden html uzantılı dosyalar
eklenemiyor oysaki ASC nin verdiği bu ders programının exportunda html var

flashoreal' Alıntı:
Örnek:
-Genel
-Manşet Haber
-Kısayol
-Projeler
-idareci
hocam geneli seç ama her öğretmeni ayrı ayrı ekle ve alttaki açıklama bölümüne öğretmenin adını soyadını ve branşını yaz ve ekle...

flashoreal' Alıntı:
Örnek:
-Genel
-Manşet Haber
-Kısayol
-Projeler
-idareci

Genel seçtim ben. İdareci için ise 420*272 gibi birsey istiyor.

Arkadaşlar ben öğretmenleri de idari kadro altına ekledim, sonuçta idari kadro "teşkilat şeması" diye geçiyor, e okulun teşkilat yapısını da sadece idareciler oluşturmuyor ki (sizce hangisi mantıklı);

Ekli dosyalar

• resim.jpg
    resim.jpg
    52.7 KB · Görüntüleme: 851
haritadan okulu buluyorum ama herhangi bir buton vs yok ayarlamak icin nasil yapacagim.

gzegen' Alıntı:
haritadan okulu buluyorum ama herhangi bir buton vs yok ayarlamak icin nasil yapacagim.

Harita büyük haldeyken Akkara'nın üzerinde A balonu olacak , haritayı büyütürken onu da okulunuza doğru sürükleyin en son okulun üzerinde bırakın.

Geri